Zeytinyağı'nızı Nereden Alıyorsunuz ?

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
komili sızma natural hakiki midir ?
aktarlarda satılan gram zeytınyağların ne farkı var?
ben saçıma sürmek için kullanıyorum :)

B Çevrimdışı

beyzabetül

Aktif Üye
24 Tem 2018
472
Fabrikasyon olduğu için doğal olmadığını düşünüyorum. Bu yüzden tanıdık bildik yer bulmak önemli bu konuda.
yani natural yazmaları sadece reklam
ama internetden öğrendiğim kadarıyla doğal zeytınyağları donuyormuş ve kokusu çimen kokusu gibiymiş.benım kullandığım zeytınyağda soğuk havalarda donuyor kokusuda çimen kokusu gibi

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
yani natural yazmaları sadece reklam
ama internetden öğrendiğim kadarıyla doğal zeytınyağları donuyormuş ve kokusu çimen kokusu gibiymiş.benım kullandığım zeytınyağda soğuk havalarda donuyor kokusuda çimen kokusu gibi
Donar ama kokusu her zaman çimen olarak kalmaz, bekledikçe koku dağılır.

F Çevrimdışı

fottili 

Aktif Üye
27 Şub 2018
76
Zeytin yağı demek soğuk sıkım natürel sızma zeytin yağı demektir.Gerisi boştur.
Çiğ tüketim için erken hasat hatta filtresiz en makbulüdür.
Olgun hasat soğuk sıkım ise yemeklik kullanılabilir.En son çare natürel birinci yağlar tercih edilebilir.
Rafine edilmiş yada ısıl işlemden geçmiş yağ artık zeytin yağı değildir.
Marketlerde nadiren vasat yağlar olsa da , zeytin yağı marketlerden değil , butik üreticilerden alınmalıdır.
Zeytin yağında beğeniler damak tadına göre farklı olabilir asıl olan doğru yöntemlerle elde dilen yağı bulup tüketmektir.

Doğru yöntem tas baskı değil kontüni ve 2 fazlı sistemlerdir. 3 fazlıda olabilir.

Köylülerden yada pazarda pet şişeyle zeytin yağı alınmamalıdır. % 99 bozuk yada kusurlu yağları satın almış olursunuz.

Koyu cam şişede yada tenekede alınmalıdır.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Güvenasa, Palamidas, İncirya ,Semercioğlu markalarını kullanıyorum.Hangisinde fiyat ekonomisi olursa onun soğuk sıkım naturel sızmasını alıyorum.Asitlik maximum 0.8

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Bizim evin altında bahçe var 2 ağaç var zeytinleri toplar fabrikaya götürürüz artık bahtımıza ne çıkarsa :haha:haha

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,072
Fabrikasyon olduğu için doğal olmadığını düşünüyorum. Bu yüzden tanıdık bildik yer bulmak önemli bu konuda.

bence saf zeytinyağ yoktur .
sıkım şartları demedim daha işin içine hava teması olduktan sonra olay bitmştir .
zeytini dalından kopardıktan sonra yemek .

bir firma yazmış .
Natürel Sızma Zeytinyağı
asit oranı en düşük ve kaliteli zeytinyağı çeşididir. Natürel Sızma Zeytinyağı, dalından silkim ile düşürlen zeytinlerin 4 saat içerisinde, 27 derecenin altındaki ısılarda mekanik işlemlerle sıkılmasıyla üretilen yağlardır. Üretildiği gibi başka bir işleme gerek kalmadan doğrudan tüketilebilirler. Natürel sızma zeytinyağları da asit derecelerine göre uluslararası zeytinyağı konseyi (UZK) ve Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından belirlenen standarlarla göre üç grupta değerlendirilirler.

akıl ile bağdaşması : zeytinlerin 4 saat içerisinde
zeytin tarlasnın içinde üretim tesisi herhalde .

komşu manisalı aldık .kimyager değiliz .
marka yok .
Natürel Sızma Zeytinyağı tenekede yazıyor .
kolay gelsin .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt