Zeytinyağı'nızı Nereden Alıyorsunuz ?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Merhaba arkadaşlar zeytinyağı olarak hangi markayı kullanıyorsunuz ? Yoksa sizlerde benim gibi zeytinyağını pet şişelerde satan köylülerden mi alıyorsunuz ? Yada n11 , gittigidiyor gibi sitelerden mi alıyorsunuz ? Marketlerden alıyorsanız hangi markayı alıyorsunuz ?

Ben dediğim gibi zeytinyağını kendilerinin yaptığını söyleyen sokaklarda genelde 5 litrelik pet şişelerde satanlardan alıyorum. Bazen beğenmediğimizde çıkıyor ama genelde beğeniyoruz , ama ne kadar doğru , ne kadar güvenli oda mesele. Birde n11 ve gittigidiyor gibi sitelerde 5 litrelik tenekelerde satılanlar var , genelde çoğu satıcı Manisa'dan kendi sıktıkları yağları sattıkları söylüyorlar , alanların yorumlarına bakıyorum beğenende var beğenmeyende var. Sizler ne düşünüyorsunuz ?:hmm

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Mesai arkadasimin kucuk capli zeytinbahcesi var.
saolsun uygun fiyatla ondan temin ediyorum.

bu sene zeytin fazla vermedi
2 teneke zorla kaptim :hihi
Yine iyi Sota Sota hocam kapmışsın 2 tenekeyi :clap2 bizim evde azaldı zeytinyağı arayışlara girdim bu ara. n11'de Manisa'dan gönderim yapan bir satıcı gördüm 5 litrelik tenekelerde Sızma Zeytinyağı'nı kargo dahil 84.99 TL'ye satıyor :deli1 şimdi bu fiyat bayağı ama bayağı uygun yaa , markanın adıda Yağcı Efendi :hihi şimdi yorumlara bakıyom genellikle olumlu ama olumsuz yorumlarda var az olsada bilemedim :hmm

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,450
Doğru söylüyorsun hocam satıcıya bi sorayım bakayım 1 litrelik sipariş açar mı acaba :hmm
2 sene once zeytin verimi gene dusuktu.
tanimadigim birinden referans edilerek
almak zorunda kaldim.
Ne yiyebiliyoruz nede atabiliyoruz.
asit orani fazla,kokusuda agir
2 yildir Erzak deposunda surunuyor.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
2 sene once zeytin verimi gene dusuktu.
tanimadigim birinden referans edilerek
almak zorunda kaldim.
Ne yiyebiliyoruz nede atabiliyoruz.
asit orani fazla,kokusuda agir
2 yildir Erzak deposunda surunuyor.
Hadi yaa kötü olmuş hocam bu , dediğin gibi önce numune istemek lazım , tadına , kokusuna felan bakmak lazım. Şimdi yazdım satıcıya numune gönderdiklerini söyledi adres bilgisi felan istedi , bende sordum ne kadarlık gönderiyosun fiyat ne olacak felan diye bakalım cevap bekliyorum.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
BEn organikvitamin.com dan almistim 2kere memnun kalmistim suan 5litresi 110lira yaziyor. Sitede baska urunlerde var köy işi yapay olmayan urunler. Tabi biraz pahali geliyor bana bu organik olaylari . Organik lafi olunca acaba kaziklaniyormuyuz yoksa normalleri kimyasal oyuzden ucuz bunlar ise gercek ata tohumu vs oldugu icin mi pahali bilemiyorum

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
BEn organikvitamin.com dan almistim 2kere memnun kalmistim suan 5litresi 110lira yaziyor. Sitede baska urunlerde var köy işi yapay olmayan urunler. Tabi biraz pahali geliyor bana bu organik olaylari . Organik lafi olunca acaba kaziklaniyormuyuz yoksa normalleri kimyasal oyuzden ucuz bunlar ise gercek ata tohumu vs oldugu icin mi pahali bilemiyorum
Litresi 22 TL'ye geliyor , beğenmişseniz alınabilir aslında. Ben dışarıda sormuştum en son köyden gelip satanlara , litresi 18 TL demişti. 5 litrede 25 TL fark oluyor :hmm

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
İnternette satılan yağların çoğu hileli, belki insan sağlığına zararlı değil ama hakiki zeytinyağı değil... Sabit bir kişi belirleyip devamlı ondan almanızı (çarşıda pazarda) tavsiye ederim.

Ben, Aydın'da ikamet ettiğim için, zeytin ve yağını bulmak zor olmuyor çok şükür. Zeytini alıp, evde kendim yapıyorum.

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Zeytinyağı üzerinde en fazla hile yapılan gıdalardan biridir. Piyasada organik, saf, doğal, öz, hakiki v.b süslü ifadelerle satılan zeytinyağı görünümlü karışım yağ satan marka doludur.(etiketsizde bol miktarda ürün mevcut tabi) Emin olun tadından kokusundan görünüşünden ayırt edemeyeceğiniz ancak laboratuvar analiziyle anlaşılabilen birçok ürün var piyasada. Sizlere tavsiyem süslü laflara, etiketlere, ifadelere, görsellere kanmamanız.. Gerçekten güvenilir olan bilindik Tarım ve Orman Bakanlığı işletme kayıt numaralı ürünleri almanız.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt