Zeytinyağı'nızı Nereden Alıyorsunuz ?

T Çevrimdışı

toydosakni

Aktif Üye
11 Kas 2018
464
Numune yağımız geldi arkadaşlar :ok

20190222_1318394b7b1547b44e8ff0.jpg
ali pekin gıdadanmı aldın?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Tek tek alıntı yapmayayım,hepinizin yazılarını okudum,yağ önemli çünkü,bizde köydeki komşudan alıyoruz,yaklaşık 40 LT tamamlıyoruz,ayrıca belki biliyorsunuzdur ama ben yinede yazayım,bittiği sürece de mutlaka asiti yüksek 5 litre yağ da alıyoruz,bu yağ ile hanım ve ben taşı eriterek düşürmesine sebep olduğundan mutlaka alıyoruz ve böbrekte sıkıntı olduğunda her sabah yarım çay bardağı içiyoruz.

Zeytin ve zeytinyağı tek başına doktor :sirit
Bobrek tasini dusurdugunu ilkdefa senden duydum emmi.
asidi yuksek zeytinin yiyimi zor olduğu pek tercih edilmezdi.
demekki onunda sifasi bobreklere.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Tek tek alıntı yapmayayım,hepinizin yazılarını okudum,yağ önemli çünkü,bizde köydeki komşudan alıyoruz,yaklaşık 40 LT tamamlıyoruz,ayrıca belki biliyorsunuzdur ama ben yinede yazayım,bittiği sürece de mutlaka asiti yüksek 5 litre yağ da alıyoruz,bu yağ ile hanım ve ben taşı eriterek düşürmesine sebep olduğundan mutlaka alıyoruz ve böbrekte sıkıntı olduğunda her sabah yarım çay bardağı içiyoruz.

Zeytin ve zeytinyağı tek başına doktor :sirit
Böbrek taşı kırma işini yaptığını ilk defa duyuyorum, bilgilendirme için teşekkürler abi; günlük olarak içemesem de, haftada bir iki kez çay bardağına yarım bardak zeytinyağı koyar, üzerine de ya limon ya sirke tamamlayarak içerim. Sindirim sisteminin kolay çalışmasını sağlıyor, bağırsakları yumuşatarak kabız olanlara fayda veriyor, dizleri veya başka eklem ağrısı olanlar geceden eklem yerlerine sürerek streç film ile sarıp yatarsa sabaha sabunlu su ile temizlik yaparsa faydasını mutlaka görür.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Herkese :
Tam olarak yazacaktım,konu dağılmasın diye sildim yazdıklarımı ama hadi yazayım:
2003 yılında hanımı gece acil götürdük,bir ilaç verildi ama mutlaka film çekilmesi gerekir de dendi,ertesi gün Bozyaka hastanesine gittik ve film çekildi,Dr şaşırdı,1.2 cm mutlaka kırılmalı dedi,o da ağrı kesici bir ilaç verdi 15 gün sonra gelin ameliyat edelim dedi.Eve döndük rahmetli annem aradı sordu ne oldu diye,anlattık,ertesi gün rahmetli babam elinde 3LT yağla geldi ,kızım bunu her sabah iç,içemezsen limon sık ama mutlaka iç dedi,10 günde bitti yağ,hastaneye gittiğimizde Dr,renkli film çekilin dedi,gittik çekildik renkli film de,acil olduğundan filmi alıp Dr yanına gittik,işte o zaman çıktı ortaya.Film sizin mi dedi önce,film cekenleri aradı sordu,sonunda bizim olduğuna inandı ama bizi aldı heyete götürdü,bir çok Dr karşısında biz karı-koca :sirit
İki ilmi de hepsi inceledi,sonunda biri sordu "15 günde nasıl oldu bu" dediler,anlattık olayı,illa yağın cinsini öğrenmek istediler,o zaman da babam anlattı herşeyi,,,
Biz o gün bu gün mutlaka alırız asiti yüksek yağ,hatta bazen zor buluyoruz ,şunu da yazayım,taş böbreği tıkadığından(diyeyim) hidronefroz olmuş ,gerçi şimdi birşey yok çok şükür, 2003ten beri ne bende ne hanımda ağrı bile yok :)

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Herkese :
Tam olarak yazacaktım,konu dağılmasın diye sildim yazdıklarımı ama hadi yazayım:
2003 yılında hanımı gece acil götürdük,bir ilaç verildi ama mutlaka film çekilmesi gerekir de dendi,ertesi gün Bozyaka hastanesine gittik ve film çekildi,Dr şaşırdı,1.2 cm mutlaka kırılmalı dedi,o da ağrı kesici bir ilaç verdi 15 gün sonra gelin ameliyat edelim dedi.Eve döndük rahmetli annem aradı sordu ne oldu diye,anlattık,ertesi gün rahmetli babam elinde 3LT yağla geldi ,kızım bunu her sabah iç,içemezsen limon sık ama mutlaka iç dedi,10 günde bitti yağ,hastaneye gittiğimizde Dr,renkli film çekilin dedi,gittik çekildik renkli film de,acil olduğundan filmi alıp Dr yanına gittik,işte o zaman çıktı ortaya.Film sizin mi dedi önce,film cekenleri aradı sordu,sonunda bizim olduğuna inandı ama bizi aldı heyete götürdü,bir çok Dr karşısında biz karı-koca :sirit
İki ilmi de hepsi inceledi,sonunda biri sordu "15 günde nasıl oldu bu" dediler,anlattık olayı,illa yağın cinsini öğrenmek istediler,o zaman da babam anlattı herşeyi,,,
Biz o gün bu gün mutlaka alırız asiti yüksek yağ,hatta bazen zor buluyoruz ,şunu da yazayım,taş böbreği tıkadığından(diyeyim) hidronefroz olmuş ,gerçi şimdi birşey yok çok şükür, 2003ten beri ne bende ne hanımda ağrı bile yok :sirit
Geçmiş olsun hocam ne varsa eski topraklarda var diye boşuna dememişler :ok bozyaka hastanesine yakınmı ikamet ediyosun hocam

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Yeni Hasat - Nily Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı (5 LT) 185,00 TL yerine 94,90 TL
Mobile özel, yorumlarda iyi.
Şu şekilde iyi indirim yapmış havası vermiyorlar mı ifrit ediyorlar... Çık pazara, en iyi sızma yağın kilosu zaten 20 lira... Ayrıca; soğuk sıkım diye de güzel sallamış.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Geçmiş olsun hocam ne varsa eski topraklarda var diye boşuna dememişler :ok bozyaka hastanesine yakınmı ikamet ediyosun hocam
Teşekkür ederim,aynen,bizde etrafımıza söylüyoruz ailecek durumu anlatıyoruz ,eh Bozyaka hastanesine yakın sayılırız ,Üçyol,Yeşilyurt dolmuşları ve 152 oradan geçiyor ? ,Gaziemirdeyiz bu arada ?

Yeni Hasat - Nily Soğuk Sıkım Sızma Zeytinyağı (5 LT) 185,00 TL yerine 94,90 TL
Mobile özel, yorumlarda iyi.
Adı bana tuhaf geldi,mutlaka iyidir ama neden nil değilde nily :) (polemik olması için yazmadım )
Şu şekilde iyi indirim yapmış havası vermiyorlar mı ifrit ediyorlar... Çık pazara, en iyi sızma yağın kilosu zaten 20 lira... Ayrıca; soğuk sıkım diye de güzel sallamış.
Biz Bayındır,Tire,Ödemiş üçgninde bulamadık soğuk sıkım :)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Şimdi bu tarz insanlara neden yalan söylüyorsun desen, ya kabul etmezler üste çıkarlar bir dövmedikleri kalır ya da, ne var bunda ile cümle kurup yalanlarını, başka başka yalanlar ile süslerler... En sonunda, Müslüman mısın? Desek kesin sen "vatan hayınısın" derler... :hmm

Oysa; Bize öğretilen Müslümanlık, elinden, dilinden ve belinden emin olmaktır. Yağ satarken, bal satarken bile tek ayak üstünde dokuz yalan söyleyenin ben neresinden nasıl emin olabilirim ki? :saskin

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri