Whatsapp yeni sözleşmeyi zorunlu kılması

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
Arkadaşlar telegram hakkında ekleme yapıyorum.

IMG-20210110-WA0000.jpg

IMG-20210110-WA0001.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Arkadaşlar telegram hakkında ekleme yapıyorum.

IMG-20210110-WA0000.jpg

IMG-20210110-WA0001.jpg
Bu güvenlik açığı değil de bence hesabı yeni numara ile eşleştirmeyi unutmalarından kaynaklı.
Yani hesap sahibinin bir hatası bence.
Telegram'ı çok uzun süre kullanmadım ama "armut piş ağzıma düş" seviyesinde kolaylık bekleyenlere 1 gömlek ağır gelir benden söylemesi. :hihi

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
zaten bu bilgiler kullanılıyordu şimdi ise yasal boyut kazandırılıyor aklı olan özel foto video özel konularını vs paylaşmaz herkes paylaşımına dikkat etmeli benim için sorun teşkil etmiyor sen düzgün kullan wp,yi onlar istediğini işlesin sanki para ile alıyor kullanıyor herkes verdikleri hizmetin bir şekilde karşılığını almalılar tek sıkıntı AB ülkeleri etkilenmiyor burada bir ayrımcılık söz konusu... kolay kolay vazgeçilecek bir uygulama değil wp.. mevcut hükümet bu durumu bahane edip wp benzeri bir uygulama için çalışmalara başlamış olup biz izin versek dahi bu durum bahane edilip wp.için erişim engeli yasaklama gelebilir eli kulağındadır :kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
zaten bu bilgiler kullanılıyordu şimdi ise yasal boyut kazandırılıyor aklı olan özel foto video özel konularını vs paylaşmaz herkes paylaşımına dikkat etmeli benim için sorun teşkil etmiyor sen düzgün kullan wp,yi onlar istediğini işlesin sanki para ile alıyor kullanıyor herkes verdikleri hizmetin bir şekilde karşılığını almalılar tek sıkıntı AB ülkeleri etkilenmiyor burada bir ayrımcılık söz konusu... kolay kolay vazgeçilecek bir uygulama değil wp.. mevcut hükümet bu durumu bahane edip wp benzeri bir uygulama için çalışmalara başlamış olup biz izin versek dahi bu durum bahane edilip wp.için erişim engeli yasaklama gelebilir eli kulağındadır :kiskis
Ben yine de WhatsApp kullanmaya devam ederim.
Yerli bir alternatif, gerçekçi bir girişim grubundan ciddiyetle çıkmadığı müddetçe, kullanmam.
Bip'i millet internet vs. almak için kullandı. Yaani denen şeyden bahsetmiyorum bile.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,155
Yerli bir alternatif, gerçekçi bir girişim grubundan ciddiyetle çıkmadığı müddetçe, kullanmam.
Bip'i millet internet vs. almak için kullandı. Yaani denen şeyden bahsetmiyorum bile.
Yerli bir sosyal medya uygulaması ne kadar özgür olabilir ? hele hele bu zamanın Türkiye'sinde , akşam yazarsın sabaha karşı 5 te balyozla eve girer özel harekat ?

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
valla hiç tatava yapmadım bastım onayı geçtim öylede böylede bilgilerin zaten ellerinde ha haber verip yapmışlar ha haber vermeden sonuçta bu uygulamaları kullanırken bazı şeyleri göze almak lazım, hem whatsapp dışında ismi az bilinen mesajlaşma uygulaması kullananlar vaktinde fedöcü olarak yargılandı, kuruyla birlikte yaşta yandı azda olsa, o yüzden dikkat etmek lazım global olan hırsız her zaman daha iyidir :)

devlet reklam sms ve aramalarını engellemek için iys.org.tr diye bir site açmış oradan aktif izinlerin hepsini kapatabiliryorsunuz, buradan sms izinlerine baktığımda 25 aralıkta araç muayeneye girdim bu tüvTürk denen gebeş firma kendi kendilerine iletişim izni vermişler, enteresandır aynı gün united colors of benetton markasına da iletişim izni vermişim hiç haberim ilgim alakam yok ama, şimdi devletin kontrolünde olan yasal kıldığı bir firma bile senden izinsiz senin bilgilerini alıp satıyorsa yılların whatsappı bana göre daha güvenilirdir, bu arada iys.org.tr de kayıt olurken iletişim izni kvvk vs... istiyor yarın belediyelerden miting mesajları falanda gelmeye başlar napalım her şeyin bir bedeli var ?

bu arada şöyle de bir şey var, mesajlaşmaktan nefret ederim, işle akalalı belgeler yada resmi kurumlara belge gönderimi dışında da kullanmam mümkün mertebe, iş ve aile grubu da dahil tüm mesajlaşmalar sessizdedir whatsapp açmadan bildirim gelmez asla, sadece hanım ve çocukta açık bildirimler, ama pratik mi hemde çok, telegram vk tapatalk dünya kadar program denedim tahammül edemedim hiç birisine, biz işlevselliğe alışmışız, aynı yeni ev alırken eski evin düzenini planını arayan insanlar gibi aynı konforu bekliyoruz, eminim benim gibi olan insanlarda bugün izin vermese bile dönüp dolaşıp gelecektir, vk facebook çakması, telegram whatsapp çakması, tapatalk desen apayrı bir ucube, özgün pratik işlevsel bir program çıkarsa hiçbir şey vazgeçilmez değildir ama şimdilik whatsappla dewamke :kiskis

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
cogunluk baska uygulama gecerse iletisim kurmak icin sende gecmek zorunda kalacaksin tamamen olmasa bile paralel olarak baska uygulamalari kullanman gerekecek
bir de böyle düsün:hmm:kas

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Bunlar komplo teorisinden fazlası değil.
Adamlar zaten sosyal ağlarının sözleşmesinde bunları anonim olarak kullanabileceğini yazıyor.
Kimse gelip de Ankara'daki Alperen mangalda şu eti seviyormuş demiyor yani.

7 milyar insanın tek tek nitelikli verisiyle Amerika uğraşmaz yani.
Sadece kendileri için önemli kişileri takip ederler. Onu da her devlet yapar neredeyse.

Böyle bir komplo teorisini yapsa yapsa Çin yapar. Sözde kominist, sosyalist ülke. :hihi

Bilen biliyor her şey ellerimize verilmiş durumda, gizli saklı bir şey değil eksik olan farkın-dalık. Henüz müdahale edilmeden bir sohbet yapmış araştırmacı yazar boş biri değil yani benim gibi.

İzlersek ne demek istediğimi belki anlaşılabilir olacaktır.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Bilen biliyor her şey ellerimize verilmiş durumda, gizli saklı bir şey değil eksik olan farkın-dalık. Henüz müdahale edilmeden bir sohbet yapmış araştırmacı yazar boş biri değil yani benim gibi.

İzlersek ne demek istediğimi belki anlaşılabilir olacaktır.

Ben de diyorum ki veriler anonim olarak toplanıyor.
Bu konuda zamanında atılacaktı gerekli adım, atı alan üsküdarı geçtikten sonra yasaklamak bir işe yaramaz.

Geri
Üst Alt