Whatsapp yeni sözleşmeyi zorunlu kılması

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Arkadaşlar telegram hakkında ekleme yapıyorum.

IMG-20210110-WA0000.jpg

IMG-20210110-WA0001.jpg
Bu gerçek bir bilgi değil telegram ayarlarında 6 ay hesabıma girmezsem hesabımı sil seçeneği varsayılan olarak geliyor. Böyle durumda nasıl hesap bilgileri yıllar sonra başkasına geçiyormuş. Ayrıca bu süreyi kısaltıp uzatabiliyorsunuz ve anında hesabınızı da silebiliyorsunuz. Bu bilgiyi paylaşan arkadaş biraz telegram kullanıp da bilgi paylaşsaydı keşke bilgi kirliliğinden başka birşey yapmamış.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Ekmek almaya çıkmıştım, kadının biri komşularına whatsappı sildim telegram ve bip kullanıyorum haberiniz olsun diyordu. Toplu whastapp silme hareketi başladı sanırım :) Signal yüklemiştim şimdi tanıdıklar olarak Telegram kullanmaya karar verdik, gruplarımızı taşımaya başladık bile.

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
danıld tıramp yeni bir sosyal medya platformu kuracakmış, oraya geçeriz bizde :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,943
Bu gerçek bir bilgi değil telegram ayarlarında 6 ay hesabıma girmezsem hesabımı sil seçeneği varsayılan olarak geliyor. Böyle durumda nasıl hesap bilgileri yıllar sonra başkasına geçiyormuş. Ayrıca bu süreyi kısaltıp uzatabiliyorsunuz ve anında hesabınızı da silebiliyorsunuz. Bu bilgiyi paylaşan arkadaş biraz telegram kullanıp da bilgi paylaşsaydı keşke bilgi kirliliğinden başka birşey yapmamış.
hocam yazilani test etme imkanim olmadi ama hesap silmeyle ilgili değil
velevki hesabi silmeden numara değişikliği yaptınız.
eski numaranizi alan kisi telegrami
aktivasyonu yapmasi durumunda rehberinizin otomatik olarak
geri yüklendiğini söylemeye çalışmış.

bir güncellemeyle çözülecek mesele.

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
Anladım demek istediğini. Genel olarak kullanıcılara şöyle seçenekler sunuyor telegram. Buna karşılık kullanıcı kendi bilgilerini temizlemezse kendi düşen ağlamaz demek gerekir.(önceki mesajda sana karşı konuşmak istemedim resimde ki kişiye yazdım yanlış anlaşılma olmasın)

Screenshot_2021-01-10-19-49-30-795_org.telegram.messenger.png

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,943
Ben de diyorum ki veriler anonim olarak toplanıyor.
Bu konuda zamanında atılacaktı gerekli adım, atı alan üsküdarı geçtikten sonra yasaklamak bir işe yaramaz.
ozaman avrupa birliği ülkelerde neden izin diretmesine giremediler. (kanunlar-yasalar onları koruyor)
demek ki bugüne kadar alamadıklarını bizden artık almak istiyorlar.

Aarslan Çevrimdışı

Aarslan 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
220
33
ozaman avrupa birliği ülkelerde neden izin diretmesine giremediler. (kanunlar-yasalar onları koruyor)
Twitter'ın kapatıldığı zamanlarda vpn ile girmiştim. Almanya üzerinden bağlantı kurmuştum. Bir tane profili Twitter içerisinde şikayet edecektim.Almanya yasalarına göre çıkan şikayet sayfasında sanki mahkemeye çıkmışsın gibi detaylı sorular , çeşitli aydınlatma metinleri ve bunların sorumluluğunu aldığına dair onaylamalar vs. doluydu. Bizim şikayet sayfamizda sadece iki üç tane seçenek var ve çok sıradan baştan sağma yapılmış.O zaman anladım ki bizim yasalarımız çok pasif kalıyor ve sanki formaliteye dökülmüş hâliyle böyle olunca da bu şirketler ortalığı boş bulmuş bizi her türlü kullanmaya çalışıyor.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Almanya tüketicileri koruma dernegi nin türkceye cevrilmis aciklamasi asagida ..

Bu değişiklikleri kabul etmek için 8 Şubat'a kadar vaktiniz var. Bundan sonra, mesajlaşma servisi artık izin alınmadan kullanılamaz. O zamana kadar, doğrudan kabul etmeden "Şimdi değil" düğmesine dokunarak mesajı kapatabilirsiniz.

Bazı basında çıkan haberlere göre, değişiklik, WhatsApp'ın artık Alman kullanıcılarından Facebook ile veri alışverişi yapabileceği ve bunu örneğin reklam amacıyla kullanabileceği anlamına geliyor. Almanca olarak da mevcut olan küresel veri kılavuzunda bu şekilde okunabilir. Bununla birlikte, Avrupa Ekonomik Alanı'ndaki (Almanya dahil) eyaletler için ayrı bir geçerlidir.WhatsApp'ın yazdığı gibi: "WhatsApp'ın bu temelde aktardığı bilgilerin hiçbiri Facebook şirketlerinin kendi amaçları için kullanılamaz." Anlamı: WhatsApp, Facebook grubundaki diğer şirketlerle kullanıcı verilerini paylaşabilir, ancak bunlar örneğin reklamları kişiselleştirmek için kullanılamaz. 2016'dan beri durum böyleydi. Bununla birlikte, Kuzey Ren-Vestfalya'daki tüketici danışma merkezi şu anda onayın Alman kullanıcılar üzerinde yaratabileceği etkileri inceliyor.

N Çevrimdışı

Nickneyime 

Aktif Üye
30 Nis 2020
69
31
Telegram bir Rus firması. Bana soracak olursanız Amerika'yı Ruslara tercih ederim en azından adamlarda Ruslara nazaran hukuk ve vicdan var. Ne whatsapp ne de telegramın kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum, kendimize ait bir uygulamamız olmalı. Ne var canım zaten bilgilerimizi topluyorlardı istediklerini alsınlar demeyi son derece yanlış buluyor, bu mücadeleyi aynı zamanda bir özgürlük mücadelesi olarak görüyorum. Sen kendi bilgilerini önemsiz görebilirsin ama bu adamlar için hiç de öyle değil ve bu big data mevzusunu hiç de masum göremiyorum. Bizi yavaş yavaş alıştırıp istedikleri dünyanın bir parçası haline getiriyorlar ben uysal kuzu olunmaması gerektiğini düşünüyorum.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Telegram bir Rus firması. Bana soracak olursanız Amerika'yı Ruslara tercih ederim en azından adamlarda Ruslara nazaran hukuk ve vicdan var. Ne whatsapp ne de telegramın kullanılmaması gerektiğini düşünüyorum, kendimize ait bir uygulamamız olmalı. Ne var canım zaten bilgilerimizi topluyorlardı istediklerini alsınlar demeyi son derece yanlış buluyor, bu mücadeleyi aynı zamanda bir özgürlük mücadelesi olarak görüyorum. Sen kendi bilgilerini önemsiz görebilirsin ama bu adamlar için hiç de öyle değil ve bu big data mevzusunu hiç de masum göremiyorum. Bizi yavaş yavaş alıştırıp istedikleri dünyanın bir parçası haline getiriyorlar ben uysal kuzu olunmaması gerektiğini düşünüyorum.
Bu şartlar altında WhatsApp'a rakip olmanın maliyetine girmez kimse.
Bir alternatif varsa biliniz ki onun da WhatsApp'dan farkı yoktur.
Yağmurdan kaçarken doluya tutulmayın.

Geri
Üst Alt