Whatsapp yeni sözleşmeyi zorunlu kılması

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Anladığım kadarı ile bazılarına para yağdı , wp siliniyor diye müşteri kapmaya çalışanlar, bazı uygulamalar bana geçsin diye farklı söylemlerde bulunuyorlar bı sure daha devam eder bu söylemler. Yok telegram şöyle , yok bip böyle gibisinden ?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Anladığım kadarı ile bazılarına para yağdı , wp siliniyor diye müşteri kapmaya çalışanlar, bazı uygulamalar bana geçsin diye farklı söylemlerde bulunuyorlar bı sure daha devam eder bu söylemler. Yok telegram şöyle , yok bip böyle gibisinden ?
Yıllar önce; Bu ülkede insanların iki laf ile feysbuk isimlerinin önüne TC ibaresini koymaya başlayınca umudumu yitirip, olayın nerelere varabileceğini anladığım için bu tarz toplumu güdüleme ve pireyi deve yapma olaylarını yadırgamıyorum... Çok çok daha kötü hareketlenmelere hazırlıklı olmak lazım...

Düşünme yok
Okuma yok
Araştırma yok
Mukayese yok

Bu kadar yokluğu olan toplumun güdülmesi de çok basit... Maalesef.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,606
Şimdiye kadar aldıkları için, 8 şubat sonrası için izin istiyorlar sadece... :bye
Diyelim ki dediğin doğru, ozaman A.B kitlenin zorunlu rıza metnine onay almaları gerekirdi ki.
çünkü yedikleri nane nedeniyle açılması muhtemel davaların önünü anca ozaman kapatabilirlerdi.

evet bunlar kısmı erişim yetkileri vardı (konum,mikrofon,rehber vb) artık bununla yetinmeyip tüm verilere,kimlik,kredi kartına varana kadar erişmek istiyorlar
özellikle en tehlikeli kısım ses kayıtlar.
Manipülasyona çok açık.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yıllar önce; Bu ülkede insanların iki laf ile feysbuk isimlerinin önüne TC ibaresini koymaya başlayınca umudumu yitirip, olayın nerelere varabileceğini anladığım için bu tarz toplumu güdüleme ve pireyi deve yapma olaylarını yadırgamıyorum... Çok çok daha kötü hareketlenmelere hazırlıklı olmak lazım...

Düşünme yok
Okuma yok
Araştırma yok
Mukayese yok

Bu kadar yokluğu olan toplumun güdülmesi de çok basit... Maalesef.
Biz saf bir milletiz,
Ben biliyorsun ki covid i atlattım şimdi yazsam bağlantılarım ile covid aşısı oldum görmede zorluk yaşıyorum hemen beni takip eden sevenler derki ; ya bu fiko böyle olmuş. Kolu komşuya bak bizim forumda cocuk kör olmuş aşı olmayın diyor. Al sana en az 100 kişi karalaması oldu.
Bizim verilerimiz coooktan çekildi bile,elin oğlu reklamsız, ücretsiz, sebepsiz sana program verir mi ?
Bu forum reklamlar la ayakta, yada kullandığım aktüel programı , yada oyunlar.
Şimdi whatsap bizden ne çalabilir diyenler de var. Güzel dostlarım geçen sene Samsung A7 kullanırken bildirim geldi whatsap kameraya ulaşmak istiyor diye, hemde kapalı idi, ve sürekli WhatsApp web kullanırım dedim bı hata mı öldü baktım çıkış yapmışım. Ama en çok whatsap web kullananlar görür PC kapalı iken bile bazen WhatsApp web bildirimi geliyor. Sizce nasıl gelebilir ? Demekki var bişey.
Bip calmayacak mi ?
Telegram namus yemini mi etti ?
Facebook incile el mi bastı ?

Hepsi götürüyor merak etmeyin. Sebepsiz yere size su dağıtım şirketinden, sebepsiz yere internet tanıtımından, sebespiz yere başka firmalardan mesaj geliyorsa,10 dk önce evde konuştuğumuz muhabetten sonra internette de reklam olarak bahsedilen şeyler geliyorsa biz çoktan kopyalandik bu izin de; ben bilmiyordum şimdi dünyaya aleme göstereyim izni ?

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Diyelim ki dediğin doğru, ozaman A.B kitlenin zorunlu rıza metnine onay almaları gerekirdi ki.
çünkü yedikleri nane nedeniyle açılması muhtemel davaların önünü anca ozaman kapatabilirlerdi.

evet bunlar kısmı erişim yetkileri vardı (konum,mikrofon,rehber vb) artık bununla yetinmeyip tüm verilere,kimlik,kredi kartına varana kadar erişmek istiyorlar
özellikle en tehlikeli kısım ses kayıtlar.
Manipülasyona çok açık.
Bunları düşünüp, önlem olarak farklı bir uygulamaya geçmek yanlış... Bildiğim ve emin olduğum tek şey bu...

Foto, durum, konum, ıvır zıvır paylaşmam, gizli kapaklı özel mözel işlerim yok... Şahsen, hangi platform olursa olsun çekincem yok ama bir platform kullanacaksam bu vatçap olacak... Herkes gitti ven mi kaldım, vurur kilidi geçerim çünkü ihtiyacım, zorunluluğum yok çok şükür...

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Şu linke bir göz atmanızı öneririm AB veri politikaları sağ olsun böyle bir şey var ve indirebiliyoruz. Buradan Google serverlarında hesabınızla ilgili tutulan her şeyi bulabilirsiniz. Eğer Google asistan ve Chrome kullanıyorsanız hiç tahmin etmediğiniz kadar çok şeyin saklandığını görebilirsiniz.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
WhatsApp’ın yeni gizlilik sözleşmesi kararından döndüğüne dair haberler dolaşıyor. Teyit edebilen var mı?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,606
Dönecek tabiki Sota Sota başkan wp durumuna yazarsa benim için wp bitmiştir diye ???
İşin şakası bilgim yok. Ne wp arkadaş gündeme oturdu ☺️
Fiko öyle deme, kendi aramızda laklak ettiğimiz kısmını es geçiyorum.
İşyerinde kullanıyoruz ciddi bilgiler yazılıp çiziliyor (sivile açık olmayan bilgiler), Özel yazışmalarımız bile burdan yapıyorduk.

adamlar bunlar işleyeceğim ve paylaşacağım değince kursağıma yumruk gibi oturdu.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Fiko öyle deme, kendi aramızda laklak ettiğimiz kısmını es geçiyorum.
İşyerinde kullanıyoruz ciddi bilgiler yazılıp çiziliyor (sivile açık olmayan bilgiler), Özel yazışmalarımız bile burdan yapıyorduk.

adamlar bunlar işleyeceğim ve paylaşacağım değince kursağıma yumruk gibi oturdu.
Bende onu merak ediyorum benim işletme ne kararı alacak çünkü bir sürü gurup var

Geri
Üst Alt