Whatsapp yeni sözleşmeyi zorunlu kılması

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
WhatsApp, 8 Şubat 2021 itibarıyla yürürlüğe girecek yeni gizlilik ilkelerini açıkladı.
WhatsApp kullanıcıları, o güne kadar telefonlarına düşecek bir uygulama içi bildirimle, bu koşulları onaylamak durumunda kalacaklar. Aksi takdirde uygulamaya erişimin mümkün olmayacağını belirtiyor.

WhastApp sözleşmesi nedir, kabul etmek zorunlu mu?

WhatsApp'ın "zorunlu güncellemesi" AB ülkelerindeki kullanıcıları etkilemeyecek. Türkiye'deki kullanıcıların WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek için 8 Şubat'a kadar güncellenen uygulama koşullarını kabul etmesi gerekiyor. Güncellenen koşullarını ve gizlilik ilkesini 8 Şubat'a kadar onaylamayan kullanıcıların uygulamayı kullanamayacağını bildiren WhatsApp, Avrupa Birliği (AB) ülkelerindeki kullanıcıların bu durumdan etkilenmeyeceğini duyurdu.

WhatsApp, kullanıcıların hangi verilerini toplayabiliyor?

Hesap Bilgileri
Durum Bilgisi
İşlem ve Ödeme Verileri
Müşteri Desteği ve Diğer İletişimler
Kullanım ve Kayıt Bilgileri
Cihaz ve Bağlantı Bilgileri
Konum Bilgileri
Çerezler
Başkalarının Sizin Hakkınızda Sağladığı Bilgiler (Üçüncü taraftan sağlanır.)
Kullanıcı Şikayetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.)
WhatsApp’taki İşletmeler (Üçüncü taraftan sağlanır.)
Üçüncü Taraf Hizmet Sağlayıcıları (Üçüncü taraftan sağlanır.)
Üçüncü Taraf Hizmetleri (Üçüncü taraftan sağlanır.)

WhatsApp toplanan verileri nasıl kullanılıyor?

Yan Hizmetler
Emniyet, Güvenlik ve Bütünlük
Facebook Şirketleri Hakkındaki İletişimler
Kurumsal Etkileşimler

Kaynak: CNNTürk

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Bugün itibariyle facebook hesabımı askıya almış, silinme süreci başlatmış bulunuyorum.

Whatsapp alternatif olarakta Telegramı kullanacağım.

Avrupa birliği ülkelere diş geçiremeyen, zuckerberg'e kemiğimizi gevelettirecek halimiz yok.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bu whatsapp mesaj bilgilerimizi neden topluyor ? Artık bankalar bile whatsapp iletişime geçti , ben bazen bankayla whatsapp üzerinden işlerimi hallediyorum , benim banka ile gizli olması gereken mesajlarıma da ulaşıyor mu bunlar şimdi ?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,508
Haaydaa bankalar bunu bile bile whatsapp iletişimi niye açmışlar yani , bu bilgileri ele geçirseler yandık valla ? telegram da nasıl hocam , oda topluyor mu mesaj felan ?
Akıllı telefon kullanıldığı sürece yüklü programlar dahil gmail , hotmail , samsung account vs bulut hizmeti hepsi bilgilerimizi çekiyor. Senkronizasyon ayarlarında bir tek mail senkronizasyonuna izin verdiğim halde güvenmiyorum yine de bilgilerimizi çekiyorlar. Bir çok kişi bulut , gmail hesabı senkranizasyonunu kapatmadığı için telefon kişileri , konum hizmeti , resimler hepsi ellerinde gmail mecburi var yüklemez isen program kuramıyorsun. Yani mecbur ediyorlar.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Akıllı telefon kullanıldığı sürece yüklü programlar dahil gmail , hotmail , samsung account vs bulut hizmeti hepsi bilgilerimizi çekiyor. Senkronizasyon ayarlarında bir tek mail senkronizasyonuna izin verdiğim halde güvenmiyorum yine de bilgilerimizi çekiyorlar. Bir çok kişi bulut , gmail hesabı senkranizasyonunu kapatmadığı için telefon kişileri , konum hizmeti , resimler hepsi ellerinde gmail mecburi var yüklemez isen program kuramıyorsun. Yani mecbur ediyorlar.
Android cihazlarda gmail zorlaması yok, herhangibir mail adresi girerekte kullanabilirsiniz.

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
bendeki face kişi bilğileri gerçek değil teleofonda 2 veya 3 resim var ,banka uyğulaması var ama oda sadece sms değil telefon eşleşmesi olmadan da açılmıyor, beni etkilemez :sirit :haha

M Çevrimdışı

merlot 

Aktif Üye
26 Ara 2018
263
49
Ben modlu wp kullanıyorum bana uyarı bildirimi neden gelmedi acaba
8 şubattan sonra potaya girerim herhalde, öyle olursa diğer seçeneklere bakarım

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri