VESTEL 65UD8900 Ürün İncelemesi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
durum bu şekilde, şansımızı deneyelim bakalım ne olacak..

IMG_20190326_002212a8df5e881dea3e19.jpg
IMG_20190326_002204968b5ac391ae9f4f.jpg
IMG_20190326_002157bb284841e372e520.jpg
çok bişey göremedim

Muratovsky Çevrimdışı

Muratovsky 

Aktif Üye
1 Tem 2018
55
Selam;
Keşke kabul etmeseydiniz böyle bir süreci, olamaz toz girme falan; kasayı açıp müdahale edip izole ettik demek fabrikasyon hata var onu giderdik demektir.
Olamaz öyle bir açıklık bu ayıplı mala girer garantiniz varsa bu şekilde bir müdahaleyi kabul etmiyorum derseniz vestel genel merkezden aranıp durumu izah edersiniz hertürlü haklısınız sonuçta ben 2 defa yaşadım bu şekilde müdahaleyi kabul etmiyorum diyince servis rapor yazdı genel merkezden aradılar değişiminz onaylandı şeklinde aynı tv den tekrar verdiler kapalı kutu onda da aynı sorun yaşanınca tekrar değişim verdiler o seriyi istemiyorum dedim yerine bikaç model alternatifi sundular 65ud9000 serisi mağazalarda olmayan ve göremiyeceğim bir seri olduğu için istemedim sonra 65ud9100 önerdiler onuda istemedim en son mağazada görüp onayladığım seri 65 ud 9400 serisi ona onay verdiler.
Şimdi çok memnunum gerek görüntü gerekse netlik bakımından çok fark var 8900 ve 8950 serilerine göre...

Valla doğrudur bilemiyorum, açıkcası çokda uğraşmak istememiştim o zamanlar hatırlıyorumda. 1 günde panelde ki bulutlamayı nasıl düzelttiler peki ben onuda tam anlamamıştım, oldu baya bi buutlanma yok şimdilik. Servisten öğlen aldılar ertesi gün getirdiler servislerini beğenmiştim gerçekten.

D Çevrimdışı

demoprazol

Aktif Üye
21 May 2018
71
33
Servis geldi baktı evet kararma var dedi, bunu yaparız ama tekrar olur dediler isterseniz daha fazla artınca alalım temizleyelim dediler, bende vermedim tv yi. Dedim temizledikten sonra tekrar oluyorsa, sorun çözülmüş olmuyor ki demekki fabrikasyon hatası var, o her marka da var dediler. Özetle tv yi vermedim, biraz daha kullanıp satarım, şikayet var a falan başlık açacağım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

çok bişey göremedim
kamera alamamış

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Servis geldi baktı evet kararma var dedi, bunu yaparız ama tekrar olur dediler isterseniz daha fazla artınca alalım temizleyelim dediler, bende vermedim tv yi. Dedim temizledikten sonra tekrar oluyorsa, sorun çözülmüş olmuyor ki demekki fabrikasyon hatası var, o her marka da var dediler. Özetle tv yi vermedim, biraz daha kullanıp satarım, şikayet var a falan başlık açacağım.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

kamera alamamış
Çözüm olmayacaktir. çünkü fabrika hatası demek yanlış bir kavramdır.
çok birşeyden kastım zaten pek yok anlamındaydı :sirit
panel yapısı kaynaklı ve dış çerçeve kaynaklı bir hava akışı, havalandırma delikleri olmak zorundadır. yoksa bu havayı nerden atacak, yüksek sıcaklıklara nereden çıkacak ?
ben bilgisayar alacam yarın fan veya ana kart tozlandı diye şikayet edeceğim ? bence olmaz :sirit
tozlanma genelde evde soba varsa çok çabuk oluşur, elektirik süpürgesinin bile çıkışındaki tozlar havaya kalkar, sıcak konumlara yapıştığı için panelede girebilir.
Bunlar belirli çalışmalarla düzeltildi, hava akışı için yeni çıkan tvlerde otmatik çıkmaktadır. eskilerde ise prasüdüre uygun belirli yerlere hava süngeri takılmaktadır.
peki neden üretimlerde dikkat edilmedi ?
herhangi bir ürün bir sürü teste tabidir çalışma saatinden kumandanın tuş basma ömrüne kadar her türlü test yapılır.
fabrikada test ortamları starilize ve izole yerlerde yapılırki ekranda saç tüy toz bulaşmasın, ses db ölçümü yapılsın gibi gibi...
anca sahaya müşterilere ulaşınca geri dönüşler doğrultusunda gelişmeler yapılır.

sadece toz için değil herşey için geçerlidir. bu gün televizyon alalım misal sen netfilix kullan ben ise iptv başkası ise digiplay hepsinin sorunları kullanınca karşımıza çıkıyor. kimisi altyazı problemi kimisi ses şikayeti ile fabrikaya ulaşıyor onlarda yeni yazılım tasarlayıp sahaya sürüyorlar

hadi konuyu güzel anlattık sizlede sonunu tatlıya bağlayalım herşey olabilir size bişey olmasın :sirit

D Çevrimdışı

demoprazol

Aktif Üye
21 May 2018
71
33
panel yapısı kaynaklı ve dış çerçeve kaynaklı bir hava akışı, havalandırma delikleri olmak zorundadır. yoksa bu havayı nerden atacak, yüksek sıcaklıklara nereden çıkacak ?
ben bilgisayar alacam yarın fan veya ana kart tozlandı diye şikayet edeceğim ? bence olmaz :sirit
tozlanma genelde evde soba varsa çok çabuk oluşur, elektirik süpürgesinin bile çıkışındaki tozlar havaya kalkar, sıcak konumlara yapıştığı için panelede girebilir.
Bunlar belirli çalışmalarla düzeltildi, hava akışı için yeni çıkan tvlerde otmatik çıkmaktadır. eskilerde ise prasüdüre uygun belirli yerlere hava süngeri takılmaktadır.
herhangi bir ürün bir sürü teste tabidir çalışma saatinden kumandanın tuş basma ömrüne kadar her türlü test yapılır.
fabrikada test ortamları starilize ve izole yerlerde yapılırki ekranda saç tüy toz bulaşmasın, ses db ölçümü yapılsın gibi gibi...
anca sahaya müşterilere ulaşınca geri dönüşler doğrultusunda gelişmeler yapılır.

sadece toz için değil herşey için geçerlidir. bu gün televizyon alalım misal sen netfilix kullan ben ise iptv başkası ise digiplay hepsinin sorunları kullanınca karşımıza çıkıyor. kimisi altyazı problemi kimisi ses şikayeti ile fabrikaya ulaşıyor onlarda yeni yazılım tasarlayıp sahaya sürüyorlar

hadi konuyu güzel anlattık sizlede sonunu tatlıya bağlayalım herşey olabilir size bişey olmasın :sirit

Fabrikasyon hatası demenin yanlış bir kavram olduğunu düşünmüyorum zira sizin bahsettiğiniz gibi panel kaynaklı ve dış çerçevede bulunan hava delikleri sayesinde hava akışının sağlandığı esnada eğer bu cihaz dış etmenlerden (süpürge vb) toz alıyorsa tam bu nokta da hata vardır demektir, hava geçirgenliğini sağlayıp aynı zamanda tozu önleyen düşük maliyetli olan filtreler tam olarak bunun için varlar, eğer böyle kritik bir noktada toz filtresi kullanılmamışsa bu bir hatadır. Kritik nokta diyorum çünkü o tozlar ve toz ile beraber oluşan lekeler televizyonun paneline yerleşiyor, panele yerleşen bu lekelerde seyir zevkini etkiliyor.
Zaten sizde söylemişsiniz yeni çıkan tv lerde bu sorunun önüne geçmişler demek oluyor ki bunu bir hata olarak kabul etmişler ve artık düzeltmişler.

"ben bilgisayar alacam yarın fan veya ana kart tozlandı diye şikayet edeceğim ? bence olmaz" aynı şey mi yapmayın lütfen =)

Son düzenleme:
F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Fabrikasyon hatası demenin yanlış bir kavram olduğunu düşünmüyorum zira sizin bahsettiğiniz gibi panel kaynaklı ve dış çerçevede bulunan hava delikleri sayesinde hava akışının sağlandığı esnada eğer bu cihaz dış etmenlerden (süpürge vb) toz alıyorsa tam bu nokta da hata vardır demektir, hava geçirgenliğini sağlayıp aynı zamanda tozu önleyen düşük maliyetli olan filtreler tam olarak bunun için varlar, eğer böyle kritik bir noktada toz filtresi kullanılmamışsa bu bir hatadır. Kritik nokta diyorum çünkü o tozlar ve toz ile beraber oluşan lekeler televizyonun paneline yerleşiyor, panele yerleşen bu lekelerde seyir zevkini etkiliyor.
Zaten sizde söylemişsiniz yeni çıkan tv lerde bu sorunun önüne geçmişler demek oluyor ki bunu bir hata olarak kabul etmişler ve artık düzeltmişler.

"ben bilgisayar alacam yarın fan veya ana kart tozlandı diye şikayet edeceğim ? bence olmaz" aynı şey mi yapmayın lütfen =)
bence yaptıkları zararlı bile çünkü bazı hava delikleri kapandı, ne bilim araştırmışlardır.
mantık olarak aynı mantık çünkü bana göre aynı işlem, bilgisayarada hava deliği koyulur tv yede, benim evdeki laptopta bile tozlanma var bakalım ne zamana nasip olacak :)

K Çevrimdışı

kayhan01

Yeni Üye
10 Mar 2019
34
45

Sevgili üstadım ,
Mutlaka benden deneyimlisin ve fikirlerine saygı duymaktayım.
Şunu söyleyim fabrikasyon hatasını kötülemek için kullanmadım yanlış anlaşılmasın
Şubu belirteyim tv olduğu için gözümüz ile alakalı yani bilgisayar vs gibi ürünlerdeki tozlanma kıyaslaması bence biraz farklı çünkü pc deki anakart tozlanması yada iç tozlanma gözümüzle görmediğimiz için sıkıntı yok ama ekranın içinde bilgisayarda toz oluşur ve buda göze batarsa eminimki sizde ya ne oluyor dersiniz .
Şimdi 4- 5 bin lira ödediğimiz bir cihazda tv izlerken arkada kara bir bulut ve siyahlık oluşursa pek tabiki buna kayıtsız kalamayız ki ben kalamadım 2 defa nın sonunda arkası tozlanma ve siyahlık olmayan bir tv alabildim.
Neden bu aldığım cihazda bu arıza yok yada ona toz girmiyorda o seride bu sorun var demekki o seri ile ilglili bir aşamada ya montaj ya tasarım ya panel monteleme de bir hata var ki o tozu gözümüz görüyor.
Ayrıca evimde soba yok adana sıcak bi yer o yüzden bendeki tozlanmaya servis bir bahane bulamadı:)
Lütfen beni yanlış anlamayın üstadım ama bu konuda farklı düşündüğümüzü paylaşmak istedim.
Saygılarımla değerli dostum...

D Çevrimdışı

demoprazol

Aktif Üye
21 May 2018
71
33
Sevgili üstadım ,
Mutlaka benden deneyimlisin ve fikirlerine saygı duymaktayım.
Şunu söyleyim fabrikasyon hatasını kötülemek için kullanmadım yanlış anlaşılmasın
Şubu belirteyim tv olduğu için gözümüz ile alakalı yani bilgisayar vs gibi ürünlerdeki tozlanma kıyaslaması bence biraz farklı çünkü pc deki anakart tozlanması yada iç tozlanma gözümüzle görmediğimiz için sıkıntı yok ama ekranın içinde bilgisayarda toz oluşur ve buda göze batarsa eminimki sizde ya ne oluyor dersiniz .
Şimdi 4- 5 bin lira ödediğimiz bir cihazda tv izlerken arkada kara bir bulut ve siyahlık oluşursa pek tabiki buna kayıtsız kalamayız ki ben kalamadım 2 defa nın sonunda arkası tozlanma ve siyahlık olmayan bir tv alabildim.
Neden bu aldığım cihazda bu arıza yok yada ona toz girmiyorda o seride bu sorun var demekki o seri ile ilglili bir aşamada ya montaj ya tasarım ya panel monteleme de bir hata var ki o tozu gözümüz görüyor.
Ayrıca evimde soba yok adana sıcak bi yer o yüzden bendeki tozlanmaya servis bir bahane bulamadı:sirit
Lütfen beni yanlış anlamayın üstadım ama bu konuda farklı düşündüğümüzü paylaşmak istedim.
Saygılarımla değerli dostum...

Size değil bana yazdı onları bende benzer şeyleri söyledim, siz doğru olanı yapmışsınız bende şuanda tam olarak benzer biz sürecin içindeyim gelişmeleri buraya yazarım

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
estağfurullah burada herkes birbirine bilgi paylaşıyor olması gerekende bu ben üretici gözüyle bakarım siz kullanıcı, siz ev deneyimi ben fabrika, zaten formların amacı budur. birbirimizi kırarak veya üzerek değil bilgi esaslı konuşuyoruz. burada çok örnek verebiliriz. ben orjinal severim örn: mb130 için qui menü geldi ben eski carbon menüden sıkıldım, qui yükledim herşey 10 numara bi baktım kullanıclar bana dediki yazılım hatalı , dedim ne hatası var, netfilix çalışmıyor. hakikaten çalışmıyor ben kullanmadığım için sorun olmasada kullanıcılar için farklı düşünce ve talepler olabilir
hepiniz seviliyorsunuz sıkıntı yok :) kırmak üzmek değil birlikte düşünüp hareket etmek önemlidir ?‍♂️

K Çevrimdışı

kayhan01

Yeni Üye
10 Mar 2019
34
45
Size değil bana yazdı onları bende benzer şeyleri söyledim, siz doğru olanı yapmışsınız bende şuanda tam olarak benzer biz sürecin içindeyim gelişmeleri buraya yazarım
Ben ilk başta süreci anlatırken fabrikasyon hatası bence yazdığım için müdahil oldum.
Bu arada umarım sizde bu süreçte haklılığınızı kabul ettirebilirsiniz Vestel e bekliyoruz son durumu kolay gelsin
Saygılar...

G Çevrimdışı

gkg88tr

Yeni Üye
13 Tem 2018
30
36
Servis konusu açılmışken bir şey soracağım. netflix donma problemim az da olsa devam ediyor. Bununla ilgili servis kaydı açtırıp süreç geçiren oldu mu? Ne gibi çözümler üretildi. Bilgisini paylaşan olursa sevinirim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Servis konusu açılmışken bir şey soracağım. netflix donma problemim az da olsa devam ediyor. Bununla ilgili servis kaydı açtırıp süreç geçiren oldu mu? Ne gibi çözümler üretildi. Bilgisini paylaşan olursa sevinirim.
yazılım güncellemesi yapıldı mı ?
internet hızınız iyi mi ?
sizin haricinizde kaç kişi aynı modeme bağlı ?
modem tv uzaklığı ne kadar ?

G Çevrimdışı

gkg88tr

Yeni Üye
13 Tem 2018
30
36
yazılım güncellemesi yapıldı mı ?
internet hızınız iyi mi ?
sizin haricinizde kaç kişi aynı modeme bağlı ?
modem tv uzaklığı ne kadar ?

Evet sizinle daha önce görüştüğümüz yazılım sürümüne geçmiştim.
İnternet hızım çok iyi olmasa da makul seviyede. Donduğu sırada kontrol ettiğimde internet hızı iyi oluyor ama netflix çıkmakta vs. de zorlanıyor. Yani internet hızı değil gibi.
Modeme 2 kişi bağlı o an işlem yapmıyoruz.
Modem kablo ile bağlı zaten tvye.

Örneğin netflix bir süre bekliyorum diyelimki %25de kaldı ilerlemiyor. Back veya exit tuşu çalışmıyor yani kumanda işlemiyor. En son kapanma tuşuna basıyorum 1-2 dk sonra kapanıyor tv. Geri açıyorum tekrar açıyorum yine çalışmıyor. En son tv fişini çekip geri takıyorum o şekilde düzeliyor.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Evet sizinle daha önce görüştüğümüz yazılım sürümüne geçmiştim.
İnternet hızım çok iyi olmasa da makul seviyede. Donduğu sırada kontrol ettiğimde internet hızı iyi oluyor ama netflix çıkmakta vs. de zorlanıyor. Yani internet hızı değil gibi.
Modeme 2 kişi bağlı o an işlem yapmıyoruz.
Modem kablo ile bağlı zaten tvye.

Örneğin netflix bir süre bekliyorum diyelimki %25de kaldı ilerlemiyor. Back veya exit tuşu çalışmıyor yani kumanda işlemiyor. En son kapanma tuşuna basıyorum 1-2 dk sonra kapanıyor tv. Geri açıyorum tekrar açıyorum yine çalışmıyor. En son tv fişini çekip geri takıyorum o şekilde düzeliyor.
bahsettiğin sorun internetten genelde kaynaklanıyor. ama uygulamada da sorun olabilir. yeni bir güncelleme gelirse ekleyeceğim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt