VESTEL 65UD8900 Ürün İncelemesi

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Arkadaşlar netflix ile birşeyler izlemek artık iyice zorlaştı. Neredeyse her netflix açışımda tv fişini bir kere takıp çıkarmak gerekiyor.
Yazılım değişikliği yaparak çözüme kavuşanlar olmuştu. Uygun yazılım konusunda destek rica ederim.

IMG_0636bbafc336794c1e84.jpg
https://tavsiyeforumu.com/konu/mb130-3-62-35-yeni-yazilim-26-12-2018.3218/

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bu yazılıma geçeli 3 hafta oluyor. Son birkaç gündür cihaz yine netflixde donma yapmaya başladı, kumanda tepki vermiyor bir süre sonra ve tv fişini çekmeden izlenmiyor. Bu sürüme geçtikten sonra aynı durumla karşılaşan oldu mu acaba?
ben kullanıyorum ama sorun göremedim.
internet kaynaklı olabilir. anlık düşüş anlık kesilme gibi,
kendimden örnek vereyim evde hız testi sürekli yaparım hep 35 mgbt, ne hikmetse pc açınca anlık düşmeler yapıyor bi bakıyorum 2 mgbt bir bakıyorum 1mgbt birden 10 mgbt gib gibi.
gerekirse o anda video çekin servisi arayıp destek alın, gelen arkadaşlara videoyu gösterin.

G Çevrimdışı

gkg88tr

Yeni Üye
13 Tem 2018
30
36
ben kullanıyorum ama sorun göremedim.
internet kaynaklı olabilir. anlık düşüş anlık kesilme gibi,
kendimden örnek vereyim evde hız testi sürekli yaparım hep 35 mgbt, ne hikmetse pc açınca anlık düşmeler yapıyor bi bakıyorum 2 mgbt bir bakıyorum 1mgbt birden 10 mgbt gib gibi.
gerekirse o anda video çekin servisi arayıp destek alın, gelen arkadaşlara videoyu gösterin.

Donmada yaşadığım için internet kaynaklı olabileceğini düşünmedim açıkçası. Teşekkür ederim.

hylaz1461 Çevrimdışı

hylaz1461

Yeni Üye
10 Şub 2019
12
31
merhaba herkese iyi günler ben de vestel 65ud8950 serisi tv yi aldım ancak henüz mağazada bekletiyorum acaba hdr desteği ps4 proda nasıldır bilgisi olan arkadaşlar özellikle ado bey yardımcı olursanız sevinirim birde kurulurken test etmek için flash yapayımmı test için birde test amaçlı şeyleri netten bulabilirmiyim eksta olarak bilmem gereken bişey varmıdır yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim hesekese
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Hayırlı olsun TV niz değerli kardeşim;

Paneliniz IPS değil azizim VA yapı tipinde SAMSUNG panel mevcut tv nizde. MB130P anakart var ki MB130E ve P anakartları oldukça önemsiyorum.

3.47.11 ve 3.62.4.0 sürümler mevcut yüklemenizi tavsiye ederim.

Yazışmalarınızın devamından aldığım bilgilere istinaden ses konusuna girmiyorum :ok
ado bey iyi günler dilerim ben yeni vestel 65ud8950 aldım henüz mağazada çıkartmadım acaba ps4 prode hdr ile ilgili sorun varmı yada tv ile ilgili ekstra bir bilgi varsa yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler genel olarak pişman olup olmamak için size danışmak istedim

Son düzenleme:
Muratovsky Çevrimdışı

Muratovsky 

Aktif Üye
1 Tem 2018
56
Beyler,

Bu televizyonda soundbar kullanan var mı? Kullanan varsa hangi cihazı kullanıyorsunuz? Ayrıca TV uzaktan kumandasından ses açıp kapatabiliyor musunuz?

G Çevrimdışı

gkg88tr

Yeni Üye
13 Tem 2018
30
36
TV içerisinde direk IPTV için kullanabileceğimiz bir program yok sanırım değil mi? Marketini de inceledim ama gözüme çarpmadı?

C Çevrimdışı

chaos knight

Aktif Üye
26 Şub 2019
141
Bu tv nin 65UD8900 olanını iki farklı mağazada inceledim. Adem Bey in söylediği gibi farklı panel kullanılıyor. Tv nin birisi Va paneldi diğeri ips. 4K içerikleri her ikiside açtı. 4K hdr içeriklerde ikiside sorunsuzdu. Ancak 4K içeriklerde özellikle Va panel olanda titremeler daha fazlaydı. Ips daha titreşimsiz idi. Ancak kontrast konusunda va panel olan kesinlikle daha iyiydi. Bu tv yi almak bana biraz kumar gibi geliyor. Panelin ne çıkacağı belli değil. Özellikle ips olanının 4k gece çekimlerinde performansı çok kötü.

K Çevrimdışı

kayhan01

Yeni Üye
10 Mar 2019
34
45
üründen memnun musunuz almayı düşünüyorum
Ürünü alıcaksanız servis menü ekranına girip video testini mutlaka yapın beyaz ekranı açtığınızda yaklaşık 10 tane vestel mağazası gezdim demo satış cihazlarının hepsinde gölgelenme ve bulutlanma sorunu gördüm hatta satış yapan arkadaşlar ilkdefa farkettik biz farkında değiliz dediler.
Ben 65ud8900 ve 65 ud 8950 iki cihazıda iade ettim yerine 9000 serisi vermek istediler aynı panel dedim sonunda 9400 serisinde anlaştık şuan için bulutlanma sorunu yok gibi ama zaten 3-4 ay içinde oluşuyor bu sıkıntı gün aşırı kontrol ediyorum olursa yeniden değişim yerine para iadesi talep edeceğim.
Ama şunu söylemek isterim müşteri hizmetleri çok ilgili bu konuda günahlarını alamam
şikayet var.com da 6300 üzerinde vestel şikayetinin 5700 tanesi tv ile alakalı şikayetler burdan anlaşılıyorki bir sorun var
Asla almayın yada almam demem alıp sorun olan varsa bu konuda destek olan bir firma varsada bence önemli birşey bu.
Örnek lg ses sistemi için servis arıyorum diyorumki durdu yerde tv açık izlerken cihaz kendini kapatıyor adam bana diyorki hatayı videoya kaydedin mantık bukadar işte ulan cihazın nezaman kapanacağını nerden bileyim varsayki bildim bunu saana nasıl çekeceğim videoda göreceksin
işte böyle servis anlayışlarıda var malesef ki en azından sattığı malın arkasında duran bir firma ile muhattabız

N Çevrimdışı

nahruki

Yeni Üye
5 Mar 2019
17
36
Ürünü alıcaksanız servis menü ekranına girip video testini mutlaka yapın beyaz ekranı açtığınızda yaklaşık 10 tane vestel mağazası gezdim demo satış cihazlarının hepsinde gölgelenme ve bulutlanma sorunu gördüm hatta satış yapan arkadaşlar ilkdefa farkettik biz farkında değiliz dediler.
Ben 65ud8900 ve 65 ud 8950 iki cihazıda iade ettim yerine 9000 serisi vermek istediler aynı panel dedim sonunda 9400 serisinde anlaştık şuan için bulutlanma sorunu yok gibi ama zaten 3-4 ay içinde oluşuyor bu sıkıntı gün aşırı kontrol ediyorum olursa yeniden değişim yerine para iadesi talep edeceğim.
Ama şunu söylemek isterim müşteri hizmetleri çok ilgili bu konuda günahlarını alamam
şikayet var.com da 6300 üzerinde vestel şikayetinin 5700 tanesi tv ile alakalı şikayetler burdan anlaşılıyorki bir sorun var
Asla almayın yada almam demem alıp sorun olan varsa bu konuda destek olan bir firma varsada bence önemli birşey bu.
Örnek lg ses sistemi için servis arıyorum diyorumki durdu yerde tv açık izlerken cihaz kendini kapatıyor adam bana diyorki hatayı videoya kaydedin mantık bukadar işte ulan cihazın nezaman kapanacağını nerden bileyim varsayki bildim bunu saana nasıl çekeceğim videoda göreceksin
işte böyle servis anlayışlarıda var malesef ki en azından sattığı malın arkasında duran bir firma ile muhattabız
çok teşekkürler kıymetli önerileriniz için. 65ud9000 sipariş geçtim artık şans işi elektronik. inşallah yüzümüz güler

Geri
Üst Alt