VESTEL 49UD9300 Ses sistemi uyumsuzluğu

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Bu şekilde de denedim şuan aynı sonuç değişiklik olmadı maalesef.
sizin zaten modlama islemi yapmamaniz lazim ,sizde true olan yer false olacak,True oldugu zaman birbirinden bagimsiz ses ayari yapilir,sizinde vurguladiginiz gibi ses cikisi tv de iken ayar yapildiginda tv sesinde degisiklik olur kulaklik sadece mute ya bastiginizda reaksiyon verir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
sizin zaten modlama islemi yapmamaniz lazim ,sizde true olan yer false olacak,True oldugu zaman birbirinden bagimsiz ses ayari yapilir,sizinde vurguladiginiz gibi ses cikisi tv de iken ayar yapildiginda tv sesinde degisiklik olur kulaklik sadece mute ya bastiginizda reaksiyon verir.
Amaç bu değilmi zaten :) ,bağımsız ses ayarı yapmak.Jak takıldığında kulaklıktan kulağa gelen sesi ,çıkartıldığında tv hoparlörlerinden gelen sesi ayarlamak :alala
Yani 130 kartlarda bu işlem yapılmıyor mu,cevap "evet" ise ,bu çılgın proje gibi olmuş olur, dediğim gibi gece o zaman nasıl kulaklıkla izlenir ki, kişi kulaklıktan sesi duyar,komşular tvden :kiskis

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Amaç bu değilmi zaten :) ,bağımsız ses ayarı yapmak.Jak takıldığında kulaklıktan kulağa gelen sesi ,çıkartıldığında tv hoparlörlerinden gelen sesi ayarlamak :alala
Yani 130 kartlarda bu işlem yapılmıyor mu,cevap "evet" ise ,bu çılgın proje gibi olmuş olur, dediğim gibi gece o zaman nasıl kulaklıkla izlenir ki, kişi kulaklıktan sesi duyar,komşular tvden :kiskis
By_Trol' Alıntı:
Modlamadan sonraki durum olması gereken bir durum fakat D D @dadas331 bunu istemiyor tv nin sesi kesilmesin hem tv nin sesi açılsın hem de ses sisteminin sesi aynı anda açılsın istiyor. Kulaklığa jack fiş takıldığında tv deki sesin kesilmesini istemiyor.
Tam olarak istediğim bu teşekkürler cevabınız için. profile ekledim.

D Çevrimdışı

dadas331

Yeni Üye
19 Tem 2018
25
33
Şuanda false yapıp tekrar modlama yaptım.
Ses sistemi takılı olduğunda TV kumandası ile normal şekilde TV nin sesi açılıp kapanıyor ses sistemini etki etmiyor. Ses sistemi harici olarak kendi üzerinden sesini kontrol etmek gerekiyor.
True yapınca da tek değişen ses sistemi takıldığında TV nin sesi kapanıyor kumandadan ses açma kapama tuşları işlevsiz hale geliyor. Ses sistemini yine harici olarak kontrol etmek durumunda kalıyorum.
Ses sistemini taktığımda TV nin sesinin kapanması veya paralel çalışması çok da önemli değil sadece TV kumandasından ses sisteminin sesini kontrol etmek istiyorum ama her iki durumda da mümkün görünmüyor. Sorun başka yer de olabilir mi? Teşekkürler.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İlk kurulum dener misin fakat kanallar ve yaptığınız resim ayarları silinecek tekrar ayarlayacaksınız.
Son çare bu görünüyor gerekirse deneyeceğim artık. Çok teşekkürler.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Şuanda false yapıp tekrar modlama yaptım.
Ses sistemi takılı olduğunda TV kumandası ile normal şekilde TV nin sesi açılıp kapanıyor ses sistemini etki etmiyor. Ses sistemi harici olarak kendi üzerinden sesini kontrol etmek gerekiyor.
True yapınca da tek değişen ses sistemi takıldığında TV nin sesi kapanıyor kumandadan ses açma kapama tuşları işlevsiz hale geliyor. Ses sistemini yine harici olarak kontrol etmek durumunda kalıyorum.
Ses sistemini taktığımda TV nin sesinin kapanması veya paralel çalışması çok da önemli değil sadece TV kumandasından ses sisteminin sesini kontrol etmek istiyorum ama her iki durumda da mümkün görünmüyor. Sorun başka yer de olabilir mi? Teşekkürler.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Son çare bu görünüyor gerekirse deneyeceğim artık. Çok teşekkürler.
True yap ,kulaklık jakını tak ,ses ayarları menüsüne girip bir foto çek bakalım ,menüyü merak ettim ,kulaklık takılı iken :)

D Çevrimdışı

dadas331

Yeni Üye
19 Tem 2018
25
33
True yap ,kulaklık jakını tak ,ses ayarları menüsüne girip bir foto çek bakalım ,menüyü merak ettim ,kulaklık takılı iken :)
Böyle bi aptallık yapmış olmak beni üzdü :(
Kulaklık/Ses çıkışı sekmesi ses çıkışındaymış
Kulaklığa alınca düzeldi istediğim gibi oldu.
Sizlerden özür dilerim böyle bi sorun ile uğraştırdığım için çok teşekkür ederim kusuruma bakmayın artık.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri