VESTEL 49UD9300 Ses sistemi uyumsuzluğu

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Çok teşekkürler deniyorum şimdi elinize sağlık şimdiden.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yükledim denedim maalesef aynı TV kumandasında ses + - çalışmıyor mute çalışıyor ekranda görünüyor ama bi işlevi yok. Bi yerde yanlışlık mı yapıyorum bilemedim. Sizleri de boşuna yormak istemem. TV den kaynaklı bi durum da olabilir. Sizce ne yapayım eski hali ile devam mı edeyim.

Ses sisteminin kablosunu kulaklık girişinden çekince tv den ses geliyor mu?
Çekik iken kumanda tuşları görev yapıyor mu?
Bana dosya sanki "yüklenmiyor" gibi geliyor,yoksa çalışırdı,kumandadan + - basıdığında ekrana kulaklık simgesi gelmeli .

kulak1.jpg

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Paylasilan Sw profil modlanmis halde ,sesi bagimsiz kumanda edebilir..ses cikisi tv de ise kulaklik ses ayarinda degisiklik olmaz zaten,sadece mute calisir,bende ki mb130s de öyle..

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Aslinda modlanmamis halde ikisi ayni anda ses ayarina tepki veriyordu ,en azindan diger kartlarda ben öyle oldugunu hatirliyorum..
Benim kartların tümünde kulaklık takıldığında -ki normali de bu- tv sesini kesiyor,yani düşün ,gece müzik kanalını izliyeceksin ,kulaklık takıldı ama ses tvden de geliyor :)
Müzik kanalı olması şart değil tabii...
Ama kulaklık jakı takıldığı anda sesi kulaklık olarak ayarlamalı ,benim attığım foto gibi :),diğer tvde(mutfaktaki) ,ses ayarı ortada kulaklık simgesi ile çıkıyor.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,508
Aslinda modlanmamis halde ikisi ayni anda ses ayarina tepki veriyordu ,en azindan diger kartlarda ben öyle oldugunu hatirliyorum..
Modlanmadan önce ses menüsüne girip kulaklık yazan satırdan açma kısma yapması gerekiyor. Modlu hali daha kullanışlı bağlantıda bir yanlışlık var yada ses menüsünde kulaklık ses çıkışı yazan satırda iki seçenek var yanlış konuma alınmış olabilir. Bu arada benim için saat bayağı geç olmuş ben gider size iyi geceler.

D Çevrimdışı

dadas331

Yeni Üye
19 Tem 2018
25
33
Kablonun ucundaki fişin resmini ekler misin.

1605993811900.jpg

Şuanda iki farklı kulaklık ile de deneme yaptım

JBL kulaküstü kulaklığı ile ses sistemindeki gibi aynı şekilde çalışıyor

Klasik iphone kulaklığı ile ilk hali gibi TV ses sistemi ayrı çalışıyor kumandadan ses açılıp kapanıyor ama kulaklık sesi sabit şekilde çalışıyor

Nasıl bu farklılık oluyor anlamış değilim. Değerli vaktinizi ayırdığınız içinde ayrıca teşekkür ederim.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,508
sanirim soran kisi tv sesini ses sistemi ile birlikte kullanmak istiyor.Bende alcipanda hoparlör ler var mesala, kulaklik girisinden ses aktarimi yapmak icin alcipani yaparken planlamistim ama kullanmiyorum..
Yada ses sisteminin sesi kısık tv kumandası ile ne kadar açarsan aç veya kıs ekrana ses barı gelir ses gelmez.
Bir ihtimal daha var ses sisteminde giriş çok ise kablo da aux girişine bağlıysa seçim aux değil de başka konumda ise yine ses alınamaz.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,508
1605993811900.jpg

Şuanda iki farklı kulaklık ile de deneme yaptım

JBL kulaküstü kulaklığı ile ses sistemindeki gibi aynı şekilde çalışıyor

Klasik iphone kulaklığı ile ilk hali gibi TV ses sistemi ayrı çalışıyor kumandadan ses açılıp kapanıyor ama kulaklık sesi sabit şekilde çalışıyor

Nasıl bu farklılık oluyor anlamış değilim. Değerli vaktinizi ayırdığınız içinde ayrıca teşekkür ederim.
Kulaklık fişini tv ye taktığınızda ses açma kısma tuşuna basılınca ekrana sesin açılıp kısıldığını gösteren ses barı geliyormu? Ses barı ile birlikte kulaklık simgesi geliyor mu?

D Çevrimdışı

dadas331

Yeni Üye
19 Tem 2018
25
33
Bana dosya sanki "yüklenmiyor" gibi geliyor,yoksa çalışırdı,kumandadan + - basıdığında ekrana kulaklık simgesi gelmeli .

kulak1.jpg
Tek isteğim bu :)

Yükleme yaparken 1sn lik yükleniyor yazısı geliyor geçiyor sonra kapatıyorum usb çıkarıp fişini çekiyorum. 5 sn sonra fişi takıyorum stand by ışığını takip ediyorum (blink yapmıyor) normal tv açılıyor. Bi yanlışlık var mı? Teşekkürler.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kulaklık fişini tv ye taktığınızda ses açma kısma tuşuna basılınca ekrana sesin açılıp kısıldığını gösteren ses barı geliyormu? Ses barı ile birlikte kulaklık simgesi geliyor mu?
Fişi taktığımda ses açma tuşuna basınca ses barı gelmiyor ses de bi değişiklik olmuyor. İşlevsiz hale geliyor.

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Yükleme yaparken 1sn lik yükleniyor yazısı geliyor geçiyor sonra kapatıyorum usb çıkarıp fişini çekiyorum. 5 sn sonra fişi takıyorum stand by ışığını takip ediyorum (blink yapmıyor) normal tv açılıyor. Bi yanlışlık var mı? Teşekkürler.
Ilginc sekilde mb130s de profil yüklemesi icin mutlaka elektrigi kesmeniz gerekiyor ,yükleme isi bitince fisden kapatip acin

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,508
Tek isteğim bu :)

Kapatınca fişi çekmeyin yaklaşık 15 Saniye sonra geri çalıştırın. Yazılımı zipten çıkartın sarı klasör flash bellekte olacak.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri