VESTEL 49UD9300 Ses sistemi uyumsuzluğu

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Güncelleme: Modlamayı yaptım false yazan yeri true olarak değiştirdim yalnız şuan ses sistemi takılıyken tv nin ses açma kapaması iptal oluyor düğmeler çalışmıyor. Benim istediğim ses sisteminin sesini tv kumandasından tv nin sesini yükseltince yükselmesiydi yani paralel çalışmasını istiyorum. Yanlış bi yol mu izledim. Cevaplarınız için teşekkürler.
Tv den çektiğiniz dosyayı drive ekleyip link verir misin.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Tam olarak istediğim bu teşekkürler cevabınız için. profile ekledim.

Sizin istediğiniz bu yöntem kulaklık çıkışı ile olmaz kulaklık çıkışı ile modlama yapmadan önceki hali sizin istediğiniz uygulama idi fakat hem tv sesi hem ses sistemi aynı anda paralel açılmaz kulaklık menüsüne girmeniz gerekir. Modlama yapılınca da şu anki kullandığınız durum olur ve daha kullanışlıdır. Sizin olmasını istediğiniz yöntem hdmi 1 ARC yazan girişten olabilir hdmi girişli ses sistemi kullanmanız gerekir fakat ben hiç denemedim. Yazılımı gündüz beklemiştim geç eklediniz. Şu al telefon ile online oldum pazartesi kontrol edebilirim.

D Çevrimdışı

dadas331

Yeni Üye
19 Tem 2018
25
33
Sizin istediğiniz bu yöntem kulaklık çıkışı ile olmaz kulaklık çıkışı ile modlama yapmadan önceki hali sizin istediğiniz uygulama idi fakat hem tv sesi hem ses sistemi aynı anda paralel açılmaz kulaklık menüsüne girmeniz gerekir. Modlama yapılınca da şu anki kullandığınız durum olur ve daha kullanışlıdır. Sizin olmasını istediğiniz yöntem hdmi 1 ARC yazan girişten olabilir hdmi girişli ses sistemi kullanmanız gerekir fakat ben hiç denemedim. Yazılımı gündüz beklemiştim geç eklediniz. Şu al telefon ile online oldum pazartesi kontrol edebilirim.
TV nin sesi kapansa da olabilir ama ses sisteminin sesini TV kumandasından kontrol etmek asıl amacım gündüz yoğunluktan giremedim ilginiz için teşekkürler.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
TV nin sesi kapansa da olabilir ama ses sisteminin sesini TV kumandasından kontrol etmek asıl amacım gündüz yoğunluktan giremedim ilginiz için teşekkürler.
Biraz bekleyin evde eski bir bilgisayar var yavaş diye kullanmıyordum onunla kontrol edeceğim laptop iş yerinde bırakmıştım.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Tv nin sesi kesilecek tv kumandası ile ses sisteminin sesi açılıp kısılacak fakat ses sisteminin sesi manuel volüm kontrollü veya elektronik kontrollü ise yarıya kadar açık kalsın. Yazılımı aldığınız yöntemi yaparak geri yükleyeceksiniz
Zipten profile yazan sarı klasörü çıkartıp boş bir flash belleğe kopyalayın
Flash belleği tv nin usb giriş portuna takın
Kumanda üzerinden MENÜ 4725 Tuşlayın
Gelen menüde en alttaki Usb operation satırına inip OK tuşuna basın
Tv yi kumanda ile kapatıp geri açın yazılım yüklenecektir
Link
Modlanmış yazılım

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Tv nin sesi kesilecek tv kumandası ile ses sisteminin sesi açılıp kısılacak fakat ses sisteminin sesi manuel volüm kontrollü veya elektronik kontrollü ise yarıya kadar açık kalsın. Yazılımı aldığınız yöntemi yaparak geri yükleyeceksiniz
Zipten profile yazan sarı klasörü boş bir flash belleğe kopyalayın
Link
Modlanmış yazılım
Eline sağlık ,olması gereken bu aslında ,kulaklık takılınca sesin kesilmesi :ok

D Çevrimdışı

dadas331

Yeni Üye
19 Tem 2018
25
33
Zipten profile yazan sarı klasörü çıkartıp boş bir flash belleğe kopyalayın
Link
Modlanmış yazılım
Çok teşekkürler deniyorum şimdi elinize sağlık şimdiden.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yükledim denedim maalesef aynı TV kumandasında ses + - çalışmıyor mute çalışıyor ekranda görünüyor ama bi işlevi yok. Bi yerde yanlışlık mı yapıyorum bilemedim. Sizleri de boşuna yormak istemem. TV den kaynaklı bi durum da olabilir. Sizce ne yapayım eski hali ile devam mı edeyim.

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,591
Çok teşekkürler deniyorum şimdi elinize sağlık şimdiden.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Yükledim denedim maalesef aynı TV kumandasında ses + - çalışmıyor mute çalışıyor ekranda görünüyor ama bi işlevi yok. Bi yerde yanlışlık mı yapıyorum bilemedim. Sizleri de boşuna yormak istemem. TV den kaynaklı bi durum da olabilir. Sizce ne yapayım eski hali ile devam mı edeyim.
Ses sisteminin kablosunu kulaklık girişinden çekince tv den ses geliyor mu?
Çekik iken kumanda tuşları görev yapıyor mu?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt