UPS'ler ve Akım Korumalı Prizler Hakkında

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Verdiğin linkteki cihaz bir regülatör ,sadece voltajlar düştüğünde işe yarar,gidip gelmelerde işe yaramaz ,bir ups almalısın ozaman ,en azından elektrik kesildiğinde tv veya ne bağlı ise kapatırsın,ups sanırım ikisini birden yapıyordu.
Koro96 Koro96'nın dediği gibi bir online ups almalısın , Koro96 Koro96 ,kullanan biri olarak gerekli bilgileri verir :ok
Eyvallah Emmilerin Bir Tanesi Emmim ya bak samimice Söylüyorum Hataya Gelecek olursan Mutlaka Görüşelim.

Umut Barış Çevrimiçi
23 Kas 2017
20,611
Elektrikler düşüyorsa linkteki ürün işe yarar :ok
Giriş Voltajı 130-290 V. 40-60 Hz. demiş,eğer 130V altına düşerse bilemem tabii :)

130'a düştüğünde de TV çalışıyorsa helal zaten.
Gerçi 110-220 destekli bir beslemesi olursa çalışabilir belki. Ama 110 yerine 130 da ne bileyim, fazla olmaz mı? :sirit

R Çevrimdışı

Robokobe

Yeni Üye
2 Şub 2020
5
32
Merhabalar. Bizim evde yüklenmelerden dolayı sık sık şalter atmakta ve zaman zamanda (özellikle yazın) fazla cihaz çalışmasada voltaj düşmeleri olmakta. Bunun yüzünden mesela
TV ve masaüstü pc aniden kapanıyor.
Ben sadece TV de kullanabileceğim uygun fiyatlı bir ürün arıyorum TV 55q60r. Bunun için aşağıdaki ürünleri buldum sizler neler tavsiye edersiniz. Teşekkürler şimdiden.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

A Adem Helvacı

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Merhabalar. Bizim evde yüklenmelerden dolayı sık sık şalter atmakta ve zaman zamanda (özellikle yazın) fazla cihaz çalışmasada voltaj düşmeleri olmakta. Bunun yüzünden mesela
TV ve masaüstü pc aniden kapanıyor.
Ben sadece TV de kullanabileceğim uygun fiyatlı bir ürün arıyorum TV 55q60r. Bunun için aşağıdaki ürünleri buldum sizler neler tavsiye edersiniz. Teşekkürler şimdiden.

A Adem Helvacı
Merabalar abi Marka olarak Makelsan Veya Tunçmatik tavsiye ederim makelsanı şiddetle daha çok tavsiye ederim.

Ama Line Değil Online Serisini Alman lazım onlarda biraz tuzlu tabiki

Sık Sık şalter atması normal değil elektrikçi çağırıp tesisatı kontrol ettirin hadi tv yi korudunuz hadi pc yi korudunuz evdeki gözbebekler ne olacak ?

Bizim buzdolabı ani voltaj yükselmesinden dolayı 3 yıl önce motoru yandı servisi çağırdık 850 Tl ye değiştirdiler.

Model Olarakta link atayım sizlere.

1.https://www.gittigidiyor.com/cevre-birimleri/ups-guc-kaynagi/makelsan-lion-plus-1000-va_spp_71203?id=522084545&utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=402878555412&utm_term=86192692032&ga_prodid=522084545&ga_merchantid=118539355&sc_gcsp=gg&gclid=EAIaIQobChMI_cf6gbzG5wIVy00YCh3kZQw9EAQYAyABEgIwtPD_BwE

2.https://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/makelsan-powerpack-plus-1kva-2x7ah-4-8-dk-online-ups-mu01000n11-P407366307?gclid=EAIaIQobChMI_cf6gbzG5wIVy00YCh3kZQw9EAQYAiABEgL5k_D_BwE&gclsrc=aw.ds

Makelsanlardaki avantaj ek akü bağlıyabiliyorsun firma arkada soket yapmış + - kablo çektinmi süre uzar.

Yukardaki iki ürün makelsanın hemen hemen aynı Plus olan modeli yeni çıktı

3.https://urun.n11.com/ups-ve-guc-kaynagi/tuncmatik-newtech-pro-ii-x9-1kva-11-on-line-ups-tsk5322-P266195936?gclid=EAIaIQobChMI-PP0pLzG5wIVx8YYCh1KdQ1NEAQYAiABEgI3yvD_BwE&gclsrc=aw.ds.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
bence sen evine,işi bilen bir Elektrikçi ustası çağır,Bina eski de olsa kullandığın o prize hatta eve genel olarak
topraklı hat çeker! bir de Topraklı priz takar veya Daireye de bu şekilde yapar daha doğru ve iyi bir
sistem olur:ok

bu grup prizler o anlamda bir ota yaramazlar!
"Türk işi" topraklı priz(biz bu adı takıyoruz buna yani prizden çakma topraklı:kiskis)olmaz
sanırım sendeki bu şekildedir?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
130'a düştüğünde de TV çalışıyorsa helal zaten.
Gerçi 110-220 destekli bir beslemesi olursa çalışabilir belki. Ama 110 yerine 130 da ne bileyim, fazla olmaz mı? :sirit

TV lerin Trafoları standard 80-240Volt arası dır!
çok geniş marjlı çalışmak zorundalar,ancak bu kapasitede/kalitede oluyorlarmı
derseniz cevap HAYIR olacaktır! ancak teknik verilerde kağıt üstünde böyle belirleniyor!
ama kimse ölçmez veya ölçseler bile ses çıkarmazlar v.s

Hitachi bu işin en iyisidir(artık yok)
Toshiba,bu yandan çakmalı Vestel den bahsetmiyorum tabiki:kiskis) yine iyisi idi,o da artık yoktur!

Bunlara Yıldırım yerler ve yanmazlar(ispatlıdır örnekleriyle!) tabi tam tepesine değil!
bina yanına veya çok yakın çevresine filan düşerse pek bir şey olmazlar,en fazla kondansatör yanar
diğer Tv ler ise komple yanalar parçası bile kalmaz yaw

canlı bir örnek de benim panel dir binanın yayına düştü herkesin evinde ne kadar özellikle kartlı cihazlar
ve TV ler hepsi yandılar,pert oldular(yaklaşık 80 metre yanımıza ağaçların üstüne düşmüştü)
bitmedi bu panel bir kez daha Yıldırım yedi yine herkesin ki anında pert oldular:polis

Malatyda dan bir arkadaşta yine oldu o daha da fenaydı evinin tam tepesine yedi evin yarısı yandı
TV de bir şey yok sadece arasına 50 kağıt sıkışmış yaw:hoba1

Ancak siz elinizdeki panelere sakın güvenmeyin!
Doğru Topraklamalı priz kullanın! ev eskiyse ona göre yaptırın
bu dandik panellerin 80-240Volt çalışma marjları olmaz olsa bile o oynamayı yapamazlar
çok kötü çok! uyarayım dedim

eediz Çevrimdışı

eediz 

Aktif Üye
5 Mar 2020
336
Kendi eviniz mi acaba ,yoksa kira mı :alala
kira hocam. aşağıdaki ürün geldi. Sizce nasıl özellikleri

2969CCF4-5EEB-4281-A16C-A8A8F7741DB4.jpg
57E1A396-F143-46F4-B4DA-AE2A8C94D318.jpg

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Beyler bu ürünleri ne için alıyorsunuz ya da aldığınızı sanıyorsunuz??

şimdi bana grup priz lazım şöyle 5 li veya 8 li filan diyorsanız ve de anahtarı da
olsun diyorsanız gibiyse düşündüğünüz,alabilirsiniz,daha doğrusu daha eli ayağı düzgün
bir grup priz alırsınız hepsi o dur+

Ama tam koruma hatta yarım koruma veya çeşitli yerlerde gördüğünüz bazı bu tür cihazlarla
şunlar oluyor bunları koruyor v.s gibisinden düşünceniz varsa,o zaman geçin bunları bir kalem

yok şu kadar Jüle dayanıklı yok bu kadar voltaja bilmem ne v.s bunlar işin hikaye kısımları dır
maksat satış olsun yaw:kiskis

Topraklama dan başlayarak bu işe başlanıyor! şu aldım taktım bunu da aldım arkasına taktım
gibi trencilik oyunları olmaz!

Daha memleket de adam gibi topraklamalı priz sistemi yok! olanların içinde öyleleri var ki tam harbi
ÇİN malı:hayir ülen bu kendisini bile korumaz!

Not;kimileri UPS der veya düşünür o da olmaz!
sadece "Online" olanlar iş görür:ok pahalıdır ama iyi çözümdür veya tam çözümdür!
direk Aküsünden beslemeli sinüs eğrisi tam doğru ve temiz 220/230volt çalışırlar

tabi doğru topraklamalı bir mekana takılacak bu!

haybeye bazı ürünlere para kaptırmayın!

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri