UPS'ler ve Akım Korumalı Prizler Hakkında

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Yuksek voltaj sorununu oncelıkle dagıtım sırketıyle cozmeye calısın.
cozemedıgınızı farzedıyorum

Gerılım koruma rolesı alır evınızın gırısıne takarsınız.
Anı kesıntılerden korunacak cıhazlar tespıt etmelısınız mesala buzdolabı yada klıma gıbı kompresorlu esyaları korumak oldukca kulfetli olur
cunku bu cıhazlar tam sınus elektrıkle randımanlı calısır

Ses sıstemı,tv,bılgısayar gıbı esyalar trafolu oldugu ıcın modıfıye sınus ups/ınverter ısınızı gorer fıyat olarak tam sınuse gore oldukca ucuzlardır

koruma altına alacagınız cıhazların lıstesını olusturun arkalarında yaza tuketım bılgılerı buraya ekleyın
ınverter+aku grubu tavsıyesı konusunda yardımcı olalım.

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Yazıyı şu şekilde toparlayım
Oturduğum bina 32 senelik . 1 sene önce oturduğum dairenin altına fast foodcu açıldı içeride büyük aletler çalışıyor. Günde 10 defa sigortaları atıyor . elektrikci de gelip kontrol etmiş kabloların çok ısındığını sanayi elektiriği almasını söylemiş. Ayrıca 2-3 ayda bir binanın faz sigortası yanıyor binada elektrik gidiyor bu sebebten dolayı. Evimdeki bulaşık makinası E27 şeklinde bir kod gösteriyor çalışmıyordu. Araştırmalarım sonucu düşük voltajdan kaynaklandığını öğrendim ayrıca komşumdada aynı makineden var kendisinde de aynı sorun oluyormuş . Makinayı fast foodcu kapandıktan sonra çalıştırınca hiçbir sorun olmuyor. Bu hafta da ses sistemim yandı.İçini açıp baktım 2 tane direnç yanmış voltajdan dolayı . Evdeki voltaj dalgalanmasını nasıl ölçebilirim. bu voltmetre yada avometre cihazları varmış onunla baktıktan sonra. Tv ve bilgisayar için ups mi yoksa voltaj regülatörü mü almam gerekiyor. amacım ani voltaj değişimlerinde cihazların etkilenmemesi.

En hesaplı şekilde korumak istediğim cihazlar bunlar.

Logitech z906 RMS 550w
sony Tv 55 inç tv 120W
samsung 23 inç monitor 25w
bilgisayar psu 750w
1 adet modem . 1 adet dış ortam acesspoint . 1 adet de çoklayıcı ( değerlerini bilmiyorum )

Son düzenleme:
L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Multimetre ile bugün eve gelen voltajı ölçtüm 245v elektrik geliyor eve. Trafo ile ev arası 20 metre sanırım o yüzden yüksek geliyor. Elektrik şirketini mi aramak gerekiyor bunun için çözüm yolu nedir. Elektrik şirketinde tanıdıklarım var

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Logitech z906 RMS 550w
sony Tv 55 inç tv 120W
samsung 23 inç monitor 25w
bilgisayar psu 750w
1 adet modem . 1 adet dış ortam acesspoint . 1 adet de çoklayıcı ( değerlerini bilmiyorum )

Toplam 1450watt civarinda bir yükün var.
3kva Modifiye sinüs sarjlı inverter isini görürdü.
2kva kadar var bu ürünlerden

Oyüzden tam sinüs hibrit inverter tercih etmelisin
Tam sinüs modifilere gore daha kaliteli imal edilirler
2kva tam sınırın biraz üstünde olacaktir
3kva daha dogru tercih olur.
90-100amper akü tercih edersen
40dk civarinda kesintiye karsi tüm sistemini
Korumuş olursun :ok

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Toplam 1450watt civarinda bir yükün var.
3kva Modifiye sinüs sarjlı inverter isini görürdü.
2kva kadar var bu ürünlerden

Oyüzden tam sinüs hibrit inverter tercih etmelisin
Tam sinüs modifilere gore daha kaliteli imal edilirler
2kva tam sınırın biraz üstünde olacaktir
3kva daha dogru tercih olur.
90-100amper akü tercih edersen
40dk civarinda kesintiye karsi tüm sistemini
Korumuş olursun :ok

Fiyat beni aşıyor malesef daha uygun fiyatlı çözümlere bakıyorum

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
B Çevrimdışı

buraks06

Yeni Üye
26 Ocak 2020
3
34
adem beyin youtubdaki vidyolarından burayı kesfetdim forumda bir kaç konu okudum ama cok bilgim olmadıgından cok anlayamadım.akım korumalı priz yerine genelde ups önerilmiş ama regülator yazanlarda olmus tek basına bu tarz bir regulator alsam işimi görürmü sadece tv için kullanmayı dusunuyorum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
adem beyin youtubdaki vidyolarından burayı kesfetdim forumda bir kaç konu okudum ama cok bilgim olmadıgından cok anlayamadım.akım korumalı priz yerine genelde ups önerilmiş ama regülator yazanlarda olmus tek basına bu tarz bir regulator alsam işimi görürmü sadece tv için kullanmayı dusunuyorum
Elektrikler düşüyorsa linkteki ürün işe yarar :ok
Giriş Voltajı 130-290 V. 40-60 Hz. demiş,eğer 130V altına düşerse bilemem tabii :)

B Çevrimdışı

buraks06

Yeni Üye
26 Ocak 2020
3
34
Elektrikler düşüyorsa linkteki ürün işe yarar :ok
Giriş Voltajı 130-290 V. 40-60 Hz. demiş,eğer 130V altına düşerse bilemem tabii :)
elektrik konusunda bilgim yok düşüyormu yükseliyormu bilmiyorum ama aniden gidip geliyor elektrik .bilgisayarımın anakartı yandı bu sekilde.tv aldım ve sıkıntı yasamak istemiyorum o kadar paranın cop olmasını kimse istemez.önerebilceğiniz ürün yada baska pratik bir yol varsa acığıö

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Ben yıllardır PHILIPS Marka Akım korumalı Makelsan Marka Online UPS kullanmaktayım Tavsiye ederim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

elektrik konusunda bilgim yok düşüyormu yükseliyormu bilmiyorum ama aniden gidip geliyor elektrik .bilgisayarımın anakartı yandı bu sekilde.tv aldım ve sıkıntı yasamak istemiyorum o kadar paranın cop olmasını kimse istemez.önerebilceğiniz ürün yada baska pratik bir yol varsa acığıö
Bizzat ölçü aletiyle normal seyyarla akım korumalıyı ölçen biri olarak kesinlikle tavsiye ederim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Verdiğin linkteki cihaz bir regülatör ,sadece voltajlar düştüğünde işe yarar,gidip gelmelerde işe yaramaz ,bir ups almalısın ozaman ,en azından elektrik kesildiğinde tv veya ne bağlı ise kapatırsın,ups sanırım ikisini birden yapıyordu.
Koro96 Koro96'nın dediği gibi bir online ups almalısın , Koro96 Koro96 ,kullanan biri olarak gerekli bilgileri verir :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri