UPS'ler ve Akım Korumalı Prizler Hakkında

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422
Yalan veya gerçek diyebilmem için bizzat alıp inceleyip söküp parçalamam lazım :kiskis

Teknolojisi nedir? İçeriğinde ne vardır bilmek lazım. Bol keseden ahkam kesmeyi sevmem bilirsin :ok
Haklısın abi.:ok

Varistörlerden temin edip prizin içine bağlasam aynı etkiyi alacaksam öyle yapayım mı?
Kafama takıldı ya, içimi rahat ettirmem lazım artık.:kiskis

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Bu Trimbox işi de mi yalan abi?

Yalan veya gerçek diyebilmem için bizzat alıp inceleyip söküp parçalamam lazım :kiskis

Teknolojisi nedir? İçeriğinde ne vardır bilmek lazım. Bol keseden ahkam kesmeyi sevmem bilirsin :ok
İlk kez duydum ve şimdi inceledim netten, bana mantıklı gelmedi Abi bu cihaz. Ana sigorta çıkışlarına paralel bağlanıyor, hadi diyelim yüksek akım geldi, sigortayı kısa devre yapıp attırma mantığıyla çalışıyor. Bana pek güvenilir gelmedi, şahsi düşüncem bu. Hadi seri bağlasan tamam diyeceğim ama paralel bağlı. :alala

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İlk kez duydum ve şimdi inceledim netten, bana mantıklı gelmedi Abi bu cihaz. Ana sigorta çıkışlarına paralel bağlanıyor, hadi diyelim yüksek akım geldi, sigortayı kısa devre yapıp attırma mantığıyla çalışıyor. Bana pek güvenilir gelmedi, şahsi düşüncem bu. Hadi seri bağlasan tamam diyeceğim ama paralel bağlı. :alala

İçini görmeden yorum yapılmaz ama erke dönergeci kokusu alıyorum nedense.
Sitesine bakınca öyle izlenim verdi bana. :hihi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
Abi kaçak akım rolesi dedin mi Legrand ve Schneider. Ben hep legrand kullanırım hiç sorun yaşamadım ve tolere ohms değeri de oldukça yazan değere gerçek yakınlıkta çalışıyor. Faz ve Nötr fark akımı arasındaki anma değerini iyi algılıyor Legrandlar :ok

Legrand OK+

ama hangi tip/model v.s? örneğin bende ki Siemens 40A/30mah diye geçiyor veya tam neye göre alacağım Amper değeri
veya varmı bir özelliği?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
abi Siemens taktık dandik çıktı yaw:ara
elektrikçi; iş görmüyor bu abi dedi
güyya Çin malını söktük bunu taktık bu da dandik çıktı yoksa çakma-Siemens mi dir:haha1

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,531
Ups verilen para bana gore yazik
Gelistirmeye musait degil
Al birtane hybrit inverter
Daha kucuk ve islevsel

Gunes enerjisi+sebeke+aku
Jenarator+sebeke+aku
Gibi kombinasyonlar yapabilirsin.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
abi Siemens taktık dandik çıktı yaw:ara
elektrikçi; iş görmüyor bu abi dedi
güyya Çin malını söktük bunu taktık bu da dandik çıktı yoksa çakma-Siemens mi dir:haha1

Siemens, Bosch ürünleri de artık Çin'de üretiliyor.
Tabi seriye göre değişebilir, tüm ürünlerini bilemem.:kiskis

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Legrand OK+

ama hangi tip/model v.s? örneğin bende ki Siemens 40A/30mah diye geçiyor veya tam neye göre alacağım Amper değeri
veya varmı bir özelliği?

Can Abim onu belirleyen unsur evin tesisat durumu ile sizin kullanım amacınız oluyor.

Ben 40A/30ma kullanıyorum çünkü; 4 klima (4 x 2KW), 4 televizyon (1KW), Kışları kullanılan Elektrikli Ani Su ısıtıcı (7,5KW) , Fırın (2KW), Çay makinesi (2KW), BM+ÇM+Tos Makinesi vs vs vs hesaplayınca ortaya çıkan tabloya göre 40A yeterliydi.

Benim kullanım amacım İNSAN KORUMA olduğu için de 30ma tercih ettim.

Ancak Tesisat koruma veya yangın odaklı vs kullanılacaksa tercih ona göre değişkenlik gösterir.

Evdeki priz sayısı, ürün sayısı, ürünlerin çektikleri güç vs hep bu hesaplamada etkendir. :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Can Abim onu belirleyen unsur evin tesisat durumu ile sizin kullanım amacınız oluyor.

Ben 40A/30ma kullanıyorum çünkü; 4 klima (4 x 2KW), 4 televizyon (1KW), Kışları kullanılan Elektrikli Ani Su ısıtıcı (7,5KW) , Fırın (2KW), Çay makinesi (2KW), BM+ÇM+Tos Makinesi vs vs vs hesaplayınca ortaya çıkan tabloya göre 40A yeterliydi.

Benim kullanım amacım İNSAN KORUMA olduğu için de 30ma tercih ettim.

Ancak Tesisat koruma veya yangın odaklı vs kullanılacaksa tercih ona göre değişkenlik gösterir.

Evdeki priz sayısı, ürün sayısı, ürünlerin çektikleri güç vs hep bu hesaplamada etkendir. :ok

Kesinlikle. Manisa'daki dağıtım şirketi seni seviyor abi. :kas

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt