UPS'ler ve Akım Korumalı Prizler Hakkında

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Hocam merhaba çok teşekkür ederim. Açıkcası aldığım psu da akım korumalı prizin içindeki devreden daha fazla koruma olacağı şüphesi beni bu konuya sürükledi. Ups i hiç düşünmemiştim bilgi eksikliğinden dolayı ve bana ne kadar lazım onu da kestiremiyorum tabi bütce meselesi de var işin içersinden büyük rol oynayan sizce ne yapmalıyım?
Kardeşim UPS kesin Al parana kıy al sık kendini Online Teknoloji al ama Online dezavantajları daha çok en önemlisi ise 220 yi Sabit bir şekilde veriyor.

xcage46 Çevrimdışı

xcage46

Yeni Üye
2 Haz 2018
10
42
Merhabalar. Daha önce sizin ve bu başlık altında yazılan diğer yazıları okudum. En nihayetinde online ups kullanılması gerektiği konusunda herkes hem fikir. Ancak benim sormak istediğim bir kaç şey var. Şuan hali hazırda oled tv, konsol ve ses sistemi olmak üzere salonumda kullandığım cihazlarım için bir voltaj regülatörü ona bağlı ttaf ve apc marka akım koruyuculu prizler ile sistemi kullanıyorum. Bulunduğumuz bölge ve binamızda elektrik kesintisi yok denecek kadar az veya oluyorsa da gece sabaha karşı oluyor. Ancak bina çok eski ve elektrik tesisatı ne denli iyi bilemiyorum. Eve girerken bir elektrik ustası tarafından tesisatı ve sigorta panosunu kontrol ettirmiş, ustanın şunu şunu yapalım dediği şeyleri yaptırmıştım.

Yazılanları okuduktan sonra bir ups almayı düşünüyorum ama online olan ups.lerin hepsi fanlı ve bu fan sesinin salonda kullanmaya uygun olmadığını düşünüyorum. Sormak istediklerime gelince;

Fansız olan/sessiz veya kabul edilebilir seviyede sesli bir online ups var mı?..

Mevcut voltaj regülatörü ile fansız line interaktif bir ups kullansam kafi olmaz mı?..

Ses konusu şuan için beni çok düşündürüyor..

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri