tost makinası tavsiyesi

Taunus Çevrimdışı

Taunus 

Aktif Üye
7 Ara 2018
110
50
Arkadaşlar gerçek döküm tost makinesi istiyorsanız sanayi tipi tost makinesi bakın ben aldım mükemmel diyorum size ve yapışma ve de yağ dışarı sızma olmuyor Alt tarafı 1000watt üst tarafı 1000w ısınma performansı çok güzel ekmeğin içi ateş ediyor tostu yeğene kadar tost soğumuyor sanki yeni çıkmış gibi makineden tost makinesini ağzını 10 kiloya yakın hiç baskı uygulamadım ekmek incecik oluyor yanma olayı yok ekmekte Fotoğraf istemeyin işteyim YouTube'de videoları var sanayi tipi tost makinesi

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Arkadaşlar gerçek döküm tost makinesi istiyorsanız sanayi tipi tost makinesi bakın ben aldım mükemmel diyorum size ve yapışma ve de yağ dışarı sızma olmuyor Alt tarafı 1000watt üst tarafı 1000w ısınma performansı çok güzel ekmeğin içi ateş ediyor tostu yeğene kadar tost soğumuyor sanki yeni çıkmış gibi makineden tost makinesini ağzını 10 kiloya yakın hiç baskı uygulamadım ekmek incecik oluyor yanma olayı yok ekmekte Fotoğraf istemeyin işteyim YouTube'de videoları var sanayi tipi tost makinesi
Kolay gelsin hocam bende aldım bugün şansıma epeyde iyi fiyata geldi, satıcı fiyat hatası yapmış Allah işlerini rast getirsin ,bereket versin gönderdi ürünü şuan kargoda.Umarım bizde memnun kalırız.

Tek korkum ayakları kırık gelir altında yanlarda eziklik vs. olur diye endişe ediyorum ,umarım öyle bir sorun yaşamam.

Taunus Çevrimdışı

Taunus 

Aktif Üye
7 Ara 2018
110
50
Kolay gelsin hocam bende aldım bugün şansıma epeyde iyi fiyata geldi, satıcı fiyat hatası yapmış Allah işlerini rast getirsin ,bereket versin gönderdi ürünü şuan kargoda.Umarım bizde memnun kalırız.

Tek korkum ayakları kırık gelir altında yanlarda eziklik vs. olur diye endişe ediyorum ,umarım öyle bir sorun yaşamam.
Teşekkür ettim Allah razı olsun hiç endişeniz olmasın hayırlı olsun benim tost makinesi sapasağlam geldi temennim ürününüz sağlam gelsin makine çok güzel

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Hepinizi ilgi ve gülümseyerek okudum, hele mert ile özgüre bastım kahkahayı,bizde vardı ,elektrikli belki 50 yıllık,hem de döküm,rezistans teli boncukluydu ,tel yandığında gidip alıyorduk ,kendimiz takıp devam sandaviçe,annem rahmetli, kurra çekmişti 4 kardeş arasında ,bana çıkmıştı tost makinası :)
Çünkü hepimiz istiyorduk"benim olsun" diye ,annem de hepimizin adını bir kağıda yazıp tombala gibi kurra çekmişti ,kavga etmeyelim diye :)
Neler hatırlattınız bana neler ?
Her gece bekliyorum Alo hocam gelsin de beğeni yağmuru yapsın diye?.Ama bazen sen çok geç geliyorsun hocam ben yatıyorum sen geliyorsun.?

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
İyi almışsınız. Arada yapılıyor bu tarz hatalar. Alan da haklı, satan da.

Ürün yorumlarına bakayım dedim (Atababa), şöyle bir şey yazılmış. Kullanan arkadaşlar doğruluğunu yorumlayabilir mi ?

Arkadaşların belirttiği gibi dökümün mantığını çözememiş bunlar. Döküm tava veya tencerelere bakın benzer birçok yorum görmeniz kaçınılmaz. Konu çok bölünmesin ama döküm tava ve tencere uzun yıllardır kullanmış biri olarak ve sırada tost makinesi almak var. Gerçek döküm olanları kastediyorum (burada döküm diye satılan dışı granit içi alüminyum olan veya incecik döküm ne olduğu belli olmayan ürünleri ayrı tutarak) Ya direk dökümdür ya da döküm üzeri emaye kaplamalıdır. Ki bazı pahalı ürünlerin kullanım kılavuzun da kaç kat emaye olduğu dahi yazılır. Bunun önemi ne peki. Eğer üzerinde kaplama varsa metal maşa çatal vs kullanırken bunu çizebilirsiniz. Emaye kaplama olan döküm sabunla yıkanabilir. Emaye kaplama olmayan döküm sabunla yıkanılması önerilmez çünkü döküm gözeneklidir. Ve kalıntı kalır. Gözeneklerden dolayı ıslak bırakmak önerilmez. Zaten sabunla yıkamıyorsanız ki çoğu insan tercih etmez o zaman kaplama olması veya olmamasının önemi yoktur.

Döküm ilk kullanımda ise seasoning denilen bir işlem uygulanır. Sıvı yağ ince bir kat sürülür ve 15- 20 dk ocakta veya fırında yüksek derecede yakılır. Bu şekilde dökümün üzerinde ince bir katman oluşturulur. Dökümün lezzeti ise ne kadar uzun süre kullanılmışsa o kadar lezzetli olur. Her zaman dökümde eskimiş olan daha değerlidir. :)
Döküm de yeterli ısıya gelmeden pişirmeye geçilirse döküm lezzeti almak azalır. Yeterli süre beklemeden çevirmeye çalışılırsa ya da ilk kullanımda gereken kaplama yapılmaz yeterli tabaka oluşmazsa yapışma kaçınılmaz.

İmkanlar elverdiği ölçüde gerçek lezzetli et yersiniz ama Aragorn Aragorn hocamın dediği gibi gerçek mangal lezzetiyle odun ateşiyle yakalanır.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Döküm ilk kullanımda ise seasoning denilen bir işlem uygulanır. Sıvı yağ ince bir kat sürülür ve 15- 20 dk ocakta veya fırında yüksek derecede yakılır. Bu şekilde dökümün üzerinde ince bir katman oluşturulur. Dökümün lezzeti ise ne kadar uzun süre kullanılmışsa o kadar lezzetli olur. Her zaman dökümde eskimiş olan daha değerlidir. :)
Bunu telefona foto olarak çektim ,elimizde bulunsun sevgili baran5454 :ok

ERSAN.NET Çevrimdışı

ERSAN.NET 

Aktif Üye
19 Haz 2019
179
41
FULL OTOMATİK TOST MAKİNESİ BEN KULLANIYORUM :haha :haha
dokum-aluminyum-ocak-ustu-tost-makinesi-aygaz-ustu-izgara__1582961712676253.jpg.webp

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
Bunu telefona foto olarak çektim ,elimizde bulunsun sevgili baran5454 :ok

Tabi internette bir çok tarif var ben en kolay ve memnun kaldığım için bunu yazdım. Ben zeytin yağı kullanıyorum ve süre bu kadar. Daha uzun süre ve başka yağlar kullananlarda var hocam. Ama ben memnunum bu tariften bence yeterli geliyor ve daha sonraki pişirmelerde yine yağın yüksek ısıda yandığını dusunursek daha uzun süre ısraf gibi geldi :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt