tost makinası tavsiyesi

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,328
39
Kim alacaksa korkmaz tostkolikten uzak dursun. Plakaları langur lungur oynuyor.
Aynen hocam ve bu laçkalaşma kısa sürede meydana geliyor. Bu nedenle çıkarılabilir plaka tavsiye etmiyorum kimseye, sabit plaka daha güzel.

Bir de granit kaplama alınmasını tavsiye etmiyorum. Bir süre sonra ister istemez aşınma oluyor. Teflon tava gibi düşünün, ne kadar temiz kullanırsanız kullanın mutlaka bir süre sonra kaplaması soyuluyor. Kaplaması soyulduğunda hem yapıştırmaya başlayacak hem de sağlıklı değil.

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Aynen hocam ve bu laçkalaşma kısa sürede meydana geliyor. Bu nedenle çıkarılabilir plaka tavsiye etmiyorum kimseye, sabit plaka daha güzel.

Bir de granit kaplama alınmasını tavsiye etmiyorum. Bir süre sonra ister istemez aşınma oluyor. Teflon tava gibi düşünün, ne kadar temiz kullanırsanız kullanın mutlaka bir süre sonra kaplaması soyuluyor. Kaplaması soyulduğunda hem yapıştırmaya başlayacak hem de sağlıklı değil.
Kutudan çıktığında bile laçkaydı zaten plakalar. Yapıştırması için aşınmasına da gerek yok süper bir şekilde yağlamazsanız yumurta zamk gibi yapışıyor. Yalnız plakaların makinede yıkanabilir olması büyük bir artı( özellikle hanımın gözünde öyle)
Dökümix almıştık önce dökümünde sıkıntı olduğu ve istediğimiz renk olmadığı için iade etmiştik. Yoksa dökümix te iyi gibiydi

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,328
39
Kutudan çıktığında bile laçkaydı zaten plakalar. Yapıştırması için aşınmasına da gerek yok süper bir şekilde yağlamazsanız yumurta zamk gibi yapışıyor. Yalnız plakaların makinede yıkanabilir olması büyük bir artı( özellikle hanımın gözünde öyle)
Dökümix almıştık önce dökümünde sıkıntı olduğu ve istediğimiz renk olmadığı için iade etmiştik. Yoksa dökümix te iyi gibiydi
Ben şu an dökümix kullanıyorum. Öyle aman aman bir kalitesi yok, son derece basit ama iş görüyor. Granitlere göre biraz daha zahmetli sadece. Her tost yaptıktan sonra temizleyip yağlamanız gerekiyor. Ben çözümü yağlı kağıt kullanarak buldum.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
bence önerirken kablosunun kaplamasını hatta menteşe şeklinide yazmalı... forumdan soran görsün... ucuz diye kısa kablolu makinayı dayıyorlar kabloyuda değiştirmiyorlarda...
hocam tost makinasında mevzu plakalar ve dayanıklılığıdır.Kablo estetik çoğu kişi için kriter değildir.Zaten alet güzelse kabloda kalitelidir . Bunun dışında yanmaz kablo şart değil hatta çoğu üründe de yanmaz kablo yok , yine aynı şekilde yüksek akım çektiği için kablo uzunluğu kısadır.

Bendeki atababa tost Makinesi sanayi tipidir hatta kargo da üstü ezilmişti ,iade etsem aynı fiyata alamacağımdan üstünü söküp tenekeyi düzelttim çok hafif belli oluyor.Sanayi tipi olduğu için estetik te değil kablosuda kısa ve yanmaz da değil ama konu komşu arkadaş akraba tanıdıklar bize tost yemeye geliyorlar.??

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
hocam tost makinasında mevzu plakalar ve dayanıklılığıdır.Kablo estetik çoğu kişi için kriter değildir.Zaten alet güzelse kabloda kalitelidir . Bunun dışında yanmaz kablo şart değil hatta çoğu üründe de yanmaz kablo yok , yine aynı şekilde yüksek akım çektiği için kablo uzunluğu kısadır.

Bendeki atababa tost Makinesi sanayi tipidir hatta kargo da üstü ezilmişti ,iade etsem aynı fiyata alamacağımdan üstünü söküp tenekeyi düzelttim çok hafif belli oluyor.Sanayi tipi olduğu için estetik te değil kablosuda kısa ve yanmaz da değil ama konu komşu arkadaş akraba tanıdıklar bize tost yemeye geliyorlar.??
Mert,bazı kabloların içinde olur yanmaz kablo ,ütü kablosunun bir çeşidi yani,genelde dışı plastiktir ama içi yanmaz 3lü kablodur .Hatta ben o kabloyu çöpte de görsem alırım ,çünkü mutlaka bir yerde kullanırım :)
Bu arada bazı bu tip kablolarda zamanla kırılmalar oluyor,kabloyu eline aldığında un ufak oluyor ,belki de bana denk gelmiştir böylesi ,ama ben plastik ile beraber kullanmıyorum da,plastik kaplamayı soyup kullanıyorum :ok

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Mert,bazı kabloların içinde olur yanmaz kablo ,ütü kablosunun bir çeşidi yani,genelde dışı plastiktir ama içi yanmaz 3lü kablodur .Hatta ben o kabloyu çöpte de görsem alırım ,çünkü mutlaka bir yerde kullanırım :)
Bu arada bazı bu tip kablolarda zamanla kırılmalar oluyor,kabloyu eline aldığında un ufak oluyor ,belki de bana denk gelmiştir böylesi ,ama ben plastik ile beraber kullanmıyorum da,plastik kaplamayı soyup kullanıyorum :ok
biliyorum abi ama bildiğim genelde bu tarz kabloların dışıda erimez.Bizde 2 tane vardı ikiside farklı markaydı birkaç kere sıcak demire deyince erişimişti hemen.şuan kullandığım atababanın bilmiyorum kablosunu.Ama dediğim gibi çokta önemli değil bence , dikkat etmek yeterli diye düşünüyorum.

grezimonk Çevrimdışı

grezimonk

Süper Üye
21 May 2018
647

arçelik ucuz modelinde kabloyu aşırı kısa koymuş... üstelik çomar kafasına göre sağdan girmiş... soldan girse daha mantıklı olacakken... plakalarıda sıvama aluminyum...

ByOhen Çevrimdışı

ByOhen 

Aktif Üye
23 Eyl 2018
118
36

nasıl bir kaplama alınmalı?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
450-500 arası ver hakiki döküm tost makinası al ataba olabilir tost yediğini anlarsın uzun yıllar kullanırsın

2 ay önce Bit pazarından temiz ikinci el döküm tost makinası aldım 140 TL verdim süper tost yapıyor

Resim atayım

WhatsApp-Image-2021-09-16-at-22.41.10-1.jpg

WhatsApp-Image-2021-09-16-at-22.41.10.jpg

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,328
39
Aynen üstteki forumdaşımızın tavsiye ettiği şekilde kaplamasız, döküm makina alınmalı. Zaten en lezzetlisi de bu tür makinalarda olur. Ben bu tarz, sanayi tipi bir makina alacaktım fakat mutfakta yer olmadığı için ona en yakın olan Dökümix aldım.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Kaplama alınır mı bilmiyorum,bir çok evde kullanılıyor ama ben açıkçası çok güvenmiyorum kaplamalara ki bizde de var maalesef.Bu arada gerçek döküme evet ama alüminyum döküme hayır :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt