K Çevrimdışı

KeManCII

Yeni Üye
18 Eki 2021
9
45
Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için. Günlük yayınları çok nadir izliyorum. Daha çok Youtube, Film ve Ps5 oynuyorum. Ps5te de bana fifa oynamanında yanık oluşturabileceği şeklinde söylemler oldu. Hatta c745 in c845 e göre daha az çiçeklenme oluşturduğunu okumuştum.
Dirty screen sanırım hem bu modellerde hem oledlerde oluyor yanılmıyorsam. Aslında 4k bir projeksiyonum var ama her an açmak olmuyor malum lamba fiyatları pahalı birde tv kadar parlak olmuyor.

65”uygun diye düşünüyorum 75 e de göz alışıyor diyorlar. Oled düşünürsem mecbur 55” düşmek durumunda kalırım fiyat kaynaklı

Siz olsanız bu kullanım tarzına uygun öneri ve model tercihiniz ne olurdu?

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,381
39
Ps5te de bana fifa oynamanında yanık oluşturabileceği şeklinde söylemler oldu.
Kesinlikle, uzun süreler oynarsanız kaçınılmaz. Fakat bu benim şahsi görüşüm. 2017 model Oled televizyonda 102 hafta boyunca Fifa 2018 oynanmış televizyonun hali aşağıda. Testler Rtings tarafından yapılmış.

Hatta c745 in c845 e göre daha az çiçeklenme oluşturduğunu okumuştum.
Evet doğrudur, TCL konusunda yazmıştım daha önce. Sebebi C845'in daha parlak olması, panel ne kadar parlak olursa ışığı kontrol etmek zorlaşıyor.

Dirty screen sanırım hem bu modellerde hem oledlerde oluyor yanılmıyorsam. Aslında 4k bir projeksiyonum var ama her an açmak olmuyor malum lamba fiyatları pahalı birde tv kadar parlak olmuyor.
Evet, Oled ekranlarda da DSE oluyor. Benim de hedefim ileride bir projeksiyon almak, karanlık ortamlar için ideal. İyi modelleri yeterince parlaklık sunuyor aslında ama tabi bir tv kadar canlı renkler yok.

Ben olsam;
- 65QN85C almaya çalışırdım,
- Pahalı gelirse 55QN85C alırdım,
- 55QN85C de pahalı gelirse TCL C755 bakardım, 65 veya 55'lik.

Oled panelde yanık haricinde parlaklık sorunu da var biraz. Gündüz oyun oynarken gerçekten karanlık kaldığı yerler oluyordu.

K Çevrimdışı

KeManCII

Yeni Üye
18 Eki 2021
9
45
Kesinlikle, uzun süreler oynarsanız kaçınılmaz. Fakat bu benim şahsi görüşüm. 2017 model Oled televizyonda 102 hafta boyunca Fifa 2018 oynanmış televizyonun hali aşağıda. Testler Rtings tarafından yapılmış.

Evet doğrudur, TCL konusunda yazmıştım daha önce. Sebebi C845'in daha parlak olması, panel ne kadar parlak olursa ışığı kontrol etmek zorlaşıyor.

Evet, Oled ekranlarda da DSE oluyor. Benim de hedefim ileride bir projeksiyon almak, karanlık ortamlar için ideal. İyi modelleri yeterince parlaklık sunuyor aslında ama tabi bir tv kadar canlı renkler yok.

Ben olsam;
- 65QN85C almaya çalışırdım,
- Pahalı gelirse 55QN85C alırdım,
- 55QN85C de pahalı gelirse TCL C755 bakardım, 65 veya 55'lik.

Oled panelde yanık haricinde parlaklık sorunu da var biraz. Gündüz oyun oynarken gerçekten karanlık kaldığı yerler oluyordu.

Oynayınca 4-5 saat oynuyorum tabi. Gönlüm istesede oledde o riske giremeyeceğim sanırım.

Viewsonix 4k px701 var bende çok keyifli dev ekran ama işte her şeyi onunla izleyeyim rahatlığı olmuyor.

Samsunglar gerçekten o fiyatı hakediyor mu diğer modellerle aralarındaki kalite farkı olarak. Sanırım dolby vision yok, Dse çok çıkıyor ve 5-6 ölü pixel harici değişime izin vermiyor diye biliyorum samsungda lütfen yanlışsam düzeltin.

Anladığım almışken miniled al önerisi üzerinden gidiyorsunuz

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,632
Oynayınca 4-5 saat oynuyorum tabi. Gönlüm istesede oledde o riske giremeyeceğim sanırım.

Viewsonix 4k px701 var bende çok keyifli dev ekran ama işte her şeyi onunla izleyeyim rahatlığı olmuyor.

Samsunglar gerçekten o fiyatı hakediyor mu diğer modellerle aralarındaki kalite farkı olarak. Sanırım dolby vision yok, Dse çok çıkıyor ve 5-6 ölü pixel harici değişime izin vermiyor diye biliyorum samsungda lütfen yanlışsam düzeltin.

Günde 4-5 saat oyun artı diğer izlemeler için oled size uygun olmaz. LCD bir modelle devam edersiniz. Kullandığınız ebat ne ise sizin için en büyük yükseltme TV ebatini büyütmek olur. Bu şekilde bütçeniz doğrultusunda bir tercih yaparsınız

K Çevrimdışı

KeManCII

Yeni Üye
18 Eki 2021
9
45
Günde 4-5 saat oyun artı diğer izlemeler için oled size uygun olmaz. LCD bir modelle devam edersiniz. Kullandığınız ebat ne ise sizin için en büyük yükseltme TV ebatini büyütmek olur. Bu şekilde bütçeniz doğrultusunda bir tercih yaparsınız
42” 17 yılllık lg lh4000 kullanıyorum
Miniled + boyut yeniliği olacak sanırım

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,381
39

Projeksiyonunuz gerçekten güzelmiş, karanlık ortamda keyfi bir başka olur.

Aslında şöyle; benim için en iyi led TV Sony X95L. Daha sonra da arkasından Samsung QN90 ve QN80 serisi geliyor. Sony ülkemizden çekildiği için ki olsa da fiyat olarak biraz daha şişik olacaktı, üst seviye tv arayanlara genelde bu Samsung modellerini öneriyorum. Evet, Samsung tarafında Dolby Vision yok, daha önceleri Atmos da yoktu.

Eğer yurtdışından getirebilirim derseniz Sony X95L de alabilirsiniz, benim için en iyisi o.

DSE konusunda da Sony daha iyi, Samsung'ta DSE daha çok oluyor, bu konuda haklısınız. Burada biraz da şans devreye giriyor, aynı model olsa bile bu kusurlar birinde az diğerinde çok olabiliyor.

Aslında tam olarak böyle değil, FALD panel ve HDR'de iyi bir deneyim verecek kadar parlak tv önermeye çalışıyorum. Q80C de FALD fakat hem karartma bölge sayısı az hem de parlaklık olarak QN serisine göre daha düşük. Bir de üst modellere doğru gidince malzeme de dahil cihaz kalitesi yükseliyor. Üst modellerin de hepsi Mini Led.

Mesela Philips PML serisi de Mini Led ancak öneremiyorum.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,632
Miniled olmasının bir önemi yok. LED in küçüklüğü birşey ifade etmez. Daha çok bölge sayısı ve yerel karartma performansi ve doğru çalışması 2016 yılındaki dx902 fald panel hala günümüz miniledlerden daha iyi. Sağlam yerden alın değişimi sorunsuz Amazon gibi yerden.
Öncelikle bütçeniz ve oduyebileceginiz modelleri fiyatlarıyla sıralar misin

sardemir Çevrimdışı

sardemir 

Aktif Üye
13 Şub 2021
83
36
Miniled olmasının bir önemi yok. LED in küçüklüğü birşey ifade etmez. Daha çok bölge sayısı ve yerel karartma performansi ve doğru çalışması 2016 yılındaki dx902 fald panel hala günümüz miniledlerden daha iyi. Sağlam yerden alın değişimi sorunsuz Amazon gibi yerden.

baba bir tv'dir kendisi. 512 zone(bölgede) ayrı ayrı led barındırıyor. Şimdiki fald panellerde komik rakamlar var. zamanında yapılan iyi tv her zaman kendinden söz ettiriyor.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,632
Günümüz Panasonic LCD leri alt serileri Vestel, üst serileri tcl çıkarıyor. Polonya da. Onlarda çekilecek galiba. LCD pazarı artık Çinlilerden.

B Çevrimdışı

bakirci1453

Aktif Üye
19 Ağu 2018
75
Bu resimi de eklersiniz. Paneli değişimden sonra kenarlardan ışık sızması oldu diye
Samsunga konu ile ilgili mail attım. Servis yönlendirmesi yapıldı. Servis yaptığı kontrollerde 3 adet ölü pikseli ve bulutlanmayı tespit etti ve bu durumun normal kabul edildiğini bunları sorun olarak saysak piyasada tv kalmayacağını belirtti. Servis fişine de “3 adet ölü piksel ve bulutlanma var müşteriye normal olduğu bilgisi verildi” şeklinde yazıldı. Bugün genel merkezden Hasan bey aradı kendisi de milyonlarca piksel içinde 3 4 tanenin normal kabul edildiğini üretim standartlarına uygun olduğunu belirtti. Bulutlanmanın panel değişimden sonra olduğunu ve bir sorun varken 2 sorunum olduğunı belirttim. Bunun üzerine Mail adresi verdi ve kusurların gözüktüğü fotoğrafları mail atmamı söyledi. Tekrar dönüş yapacak..

Bakalım süreç nasıl işleyecek

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,632
Samsunga konu ile ilgili mail attım. Servis yönlendirmesi yapıldı. Servis yaptığı kontrollerde 3 adet ölü pikseli ve bulutlanmayı tespit etti ve bu durumun normal kabul edildiğini bunları sorun olarak saysak piyasada tv kalmayacağını belirtti. Servis fişine de “3 adet ölü piksel ve bulutlanma var müşteriye normal olduğu bilgisi verildi” şeklinde yazıldı. Bugün genel merkezden Hasan bey aradı kendisi de milyonlarca piksel içinde 3 4 tanenin normal kabul edildiğini üretim standartlarına uygun olduğunu belirtti. Bulutlanmanın panel değişimden sonra olduğunu ve bir sorun varken 2 sorunum olduğunı belirttim. Bunun üzerine Mail adresi verdi ve kusurların gözüktüğü fotoğrafları mail atmamı söyledi. Tekrar dönüş yapacak..

Bakalım süreç nasıl işleyecek
Devam et. İkinci kusur uzerine dur. Onlar birinci kusur üzerine durup sıyrılmak peşinde. İyi demişsin.

K Çevrimdışı

KeManCII

Yeni Üye
18 Eki 2021
9
45
Projeksiyonunuz gerçekten güzelmiş, karanlık ortamda keyfi bir başka olur.

Aslında şöyle; benim için en iyi led TV Sony X95L. Daha sonra da arkasından Samsung QN90 ve QN80 serisi geliyor. Sony ülkemizden çekildiği için ki olsa da fiyat olarak biraz daha şişik olacaktı, üst seviye tv arayanlara genelde bu Samsung modellerini öneriyorum. Evet, Samsung tarafında Dolby Vision yok, daha önceleri Atmos da yoktu.

Eğer yurtdışından getirebilirim derseniz Sony X95L de alabilirsiniz, benim için en iyisi o.

DSE konusunda da Sony daha iyi, Samsung'ta DSE daha çok oluyor, bu konuda haklısınız. Burada biraz da şans devreye giriyor, aynı model olsa bile bu kusurlar birinde az diğerinde çok olabiliyor.

Aslında tam olarak böyle değil, FALD panel ve HDR'de iyi bir deneyim verecek kadar parlak tv önermeye çalışıyorum. Q80C de FALD fakat hem karartma bölge sayısı az hem de parlaklık olarak QN serisine göre daha düşük. Bir de üst modellere doğru gidince malzeme de dahil cihaz kalitesi yükseliyor. Üst modellerin de hepsi Mini Led.

Mesela Philips PML serisi de Mini Led ancak öneremiyorum.
Yurt dışından belki alıp gelebilirim bunu bende düşünmedim değil bu seferde işin garanti vb olayları çok düşündürüyor aslına bakarsanız 2500€ ya söylediğiniz sony tv alınabiliyor yurtdışından ki buradaki samsung fiyatlarına geliyor.

Sanırım bu dse’siz tv yok 😃 az ya da çok oluyor mükemmel panel bulmak zor ☺️

Evet philips hiç önerilmiyor servis sıkıntısı açısından daha çok sanırım

Öncelikle bütçeniz ve oduyebileceginiz modelleri fiyatlarıyla sıralar mis

Amazondan almayı düşünüyorum sanırım koşulsuz iade garantisi sunuyor. Farzedelim ölü pixel yada dse açısından kötü panel geldi servis değişim vermedi. Ben o zaman iade yoluna gidebiliyorum değil mi? Birçok teknoloji marketi servis değişimde verse uğraştırıyor diye okudum bir çok yerde.

Sanırım şu an kullandığım tv kadar ömürlü olmayacak 17 yıl oldu ve hala servis görmeden çalışıyor. 42” olması ve artık yeni teknolojilerden uzak olması sebepli değişim istiyorum.
Devasa bütçe ayırmak bir soru işareti forumlardan okuduğum kadarıyla artık 5 yılı geçerse iyi tv almış oluyormuşuz. Bu durumda en iyisini almak almaya çalışmak doğru mu ikilimini yaşıyorum buradaki bir çok arkadaş gibi gönül oled istiyor ama hala çözülemedi yanma durumu.
Şu an amazonda;
Tcl 65c745 42 bin
Tcl 75c745 46 bin (şu an stok bitmiş)
Tcl 65c845 68 bin
Tcl 75c755 74 bin
Samsung qn90c 97bin vatanda ise 73 bin

işte burada yukarıda belirttiğim durumca ne kadar açmalıyım bütçeyi düşüncesi var. Kafamdaki ilk sınır 50 belki yüklenip 60 a kadar çıkmaktı

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,632
K KeManCII,
Fiyat olarak C745 diğerleri çok yüksek. Aldığın zamanda kutusunu içindekileri yani hiçbir şeyini atma. Sorunla karşılaşırsanız güzelce paketle eksiksiz .kargoya verirsiniz. Ben amazonla iade işinde hiçbir zorluk yaşamadım. Geldiler aldılar. Ellerine ulastiginda da parami yatırdılar hesabıma

Geri
Üst Alt