BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
Arkadaşlar Merhaba

Forumumuzda Sıkça sorulan Televizyon tavsiye sorularına istinaden böyle bir konu başlığı açmanın gerekli olduğuna yönetim olarak karar verdik ve bu görev bana atandığı için sizlere kısa bir çalışma yapma gereği duydum.

Televizyon konusunda tavsiye isteyen değerli üyelerimizin, aşağıdaki sorduğumuz bazı temel sorulara mümkünse cevap vererek sorularını sormaları durumunda elimizden geldiğince kendisine uygun marka model ve bütçede ürün önermeye çalışacağımızı bilmenizi isterim.

Kullanıcı Profili

Arkadaşlar bu soru siz değerli üyelerimizin televizyon seçimindeki en önemli unsurlardan birisidir. Seçeceğiniz televizyonun teknik yapısı ile sizin kullanıcı profilinizin örtüşmesi durumunda yıllarca keyifle kullanacağınız bir ürünü seçebilmeniz ve bizim sizlere yardımcı olabilmemiz çok daha kolay olacaktır. Sizin bir futbol aşığı olmanız, ürün seçiminde performansı daha dikkat edilmesi gereken bir televizyon seçimine zorlar bizleri. Aksiyon filmlerinin vazgeçilmez hayranı iseniz ona uygun, Belgeselci iseniz ona uygun, Yakın mesafe ofis kullanıcısı iseniz ona uygun TV seçilmesi gerektiğini unutmayınız. Bu anlamda Sorunuzu sorarken bizlere biraz da olsa kendinizden ve kullanıcı profilinizden bahsederseniz sizlere daha kolay yardımcı olabileceğimizi lütfen unutmayınız.

Ürünün Kullanım Ortamı

Evet değerli arkadaşlar ikinci önemli konu ise televizyonunuzu nerede ve hangi koşullarda kullanacağınız konusudur.
Yoğun Gün ışığı alan, Aşırı sıcak, Aşırı soğuk, Aşırı Tozlu, Aşırı nemli gibi ince detaylar da bu tercihlerimizde bizleri bazı önlemler almaya/aldırmaya zorlayabilir.

Oturma Düzeni

Yine en önemli konuların başına oturma düzeniniz gelir. Kare bir odada fazla yan açılara dağılarak izlediğiniz bir ortamda kullanılacak Televizyon ile, Dikdörtgen bir odada karşı cepheden izleyeceğiniz tv nin de seçiminizde büyük etkiler yaratacağını unutmayınız. Buna paralel Yaşam ünitesinde duracak bir televizyon ile Duvara yüksek asılmış televizyonun sizin izleyici alışkanlığınız ve ürün performansının örtüştürülmesi gereken bir durum olduğunu unutmamanızı rica ederiz.

Zaman içerisinde gelişen teknolojik özelliklere ve sizlerden gelen taleplere göre konu başlığını revize edebiliriz.

Değerli görüşlerinizi de bizlerden esirgememenizi rica eder, Satın alacağınız Televizyonlarınızın şimdiden sizlere hayırlı olmasını dileriz.

turkaziza Çevrimdışı

turkaziza

Yeni Üye
25 Kas 2017
14

Bir arkadaşa tv bakıyoruz +- 2500 TL civarı bütçesi var.
ve modelleri ile Hitachi 55HT1800UD modeli gözümüze çarptı. Bu modeller arasından yada bu fiyatlarda başka marka/model önerisi olan varsa tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden herkese teşekkürler...

giyotin44 Çevrimdışı

giyotin44

Aktif Üye
23 Eki 2017
139
Futbol maçlarında çimleri doğal gösterecek,filmlerde hareketli sahnelerde pikselleşme olmadan izleyebileceğim va panele sahip 49inc tv bakıyorum.49ud9400 ile 49ud9650 arasında kaldım.
Başta Ado üstad ve konuya vakıf arkadaşlardan yardım bekliyorum. Teşekkürler

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
turkaziza' Alıntı:
Bir arkadaşa tv bakıyoruz +- 2500 TL civarı bütçesi var. [font='Titillium Web', Arial]  ve [font='Titillium Web', Arial]  modelleri ile [font=AvenirNextLTPro, Helvetica, sans-serif]Hitachi 55HT1800UD modeli gözümüze çarptı. Bu modeller arasından yada bu fiyatlarda başka marka/model önerisi olan varsa tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden herkese teşekkürler....

Benim kişisel tercihim 55UA8300 olurdu tabiki teknik bilgi ve daha iyi bir tavsiye için @ado hocam yardımcı olur ben kullanıcı gözüyle baktım sadece.

BlackSea Çevrimdışı

BlackSea 

Emektar
3 Eki 2017
1,938
32
giyotin44' Alıntı:
Futbol maçlarında çimleri doğal gösterecek,filmlerde hareketli sahnelerde pikselleşme olmadan izleyebileceğim va panele sahip 49inc tv bakıyorum.49ud9400 ile 49ud9650 arasında kaldım.

panel olarak yada daha detaylı teknik açıdan bir bilgim yok @ado hocam o konuda yardımcı olur ama tvlere ilk baktığımda gördüğüm bir iki fark var .

ekran yenileme hızı birinde 1800 diğerinde 2200 HZ . çözünürlük anlamında da sanırım ufak bir fark var. geri anlamda teknik özellik olarak çok fazla fark göremedim. özellik olarak hemen hemen aynı tvler gibi. ama panel vs. anlamındaki farki son tercih konusunda ado hocam noktayı koyar.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
turkaziza' Alıntı:
Bir arkadaşa tv bakıyoruz +- 2500 TL civarı bütçesi var. [font='Titillium Web', Arial][COLOR=#000000][URL='https://www.epey.com/televizyon/vestel-55ua8300.html']Vestel 55UA8300[/URL] ve [font='Titillium Web', Arial][COLOR=#000000][URL='https://www.epey.com/televizyon/vestel-55ud8400.html']Vestel 55UD8400[/URL] modelleri ile [size=medium][font=AvenirNextLTPro, Helvetica, sans-serif]Hitachi 55HT1800UD modeli[/COLOR] gözümüze çarptı. Bu modeller arasından yada bu fiyatlarda başka marka/model önerisi olan varsa tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar. Şimdiden herkese teşekkürler....[/COLOR]

Selamlar Hoşgeldiniz.

55UA8300 den başlayayım müsaadenizle. Bu modelin MB130 anakartlısı gelecekse (Bunu garanti edemezl satıcılar sanırım) güzel bir tercih olabilir. MB120 olanını donanım olarak beğenirim ancak kısa süre sonra MB120 ler de aynen MB100 ler gibi geliştirme çalışmalarından düşecekler bu nedenle gelecek şu an MB130 anakartlarda görünüyor. Benim favorim donanımsal anlamda halen MB120 dir o gönlümün sultanıdır ancak MB130 un açık ara fark ile öne doğru koştuğu gerçeğini de göz ardı edemeyiz.

55UD8400 benim nazarımda yukarıdaki modelden çok çok üstün özelliklere sahip bir ürün değildir bu nedenle ikisini bir değerlendirebilirim çok ince detayları dikkate almazsak.

55HT1800 yukarıdaki iki modeli de havada karada ezer. SAMSUNG panel ve HDR10 desteği bize hem renklerdeki canlılığı hem de VA panelin tepkime avantajını sunacak olmakla birlikte smr değerinin 1800hz olması smr anlamında neredeyse yukarıdaki iki modeli de oldukça geride bırakmaktadır. Yine MB130 anakartlı bir üründür. Şu an için tek koddan üretim mevcutur.

Aslında izleyici profilinizi de bize aktarsaydınız o paralelde de biraz yorum yapabilirdik ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
giyotin44' Alıntı:
Futbol maçlarında çimleri doğal gösterecek,filmlerde hareketli sahnelerde pikselleşme olmadan izleyebileceğim va panele sahip 49inc tv bakıyorum.49ud9400 ile 49ud9650 arasında kaldım.

49UD9400 SAMSUNG VA panel ile size talep ettiğiniz tepkiyi smr1800 ün de büyük etkisi ile sunacaktır. Ancak panelin düz SAMSUNG olması nedeniyle sonra bize gönül koymamanız adına görerek almanızı tavsiye edebileceğim bir modeldir.

49UD9650 yi ise aslında inanılmaz farklar yaratacak bir model olarak görmüyorum 9400 karşısında ancak aradaki fark 100-150TL gibi rakamlar ise yine de 9650 tavsiyemdir, onun dışinda bütçeyi gereksiz zorlamanın bu özellikler için anlamı olmadığı görüşündeyim ?

B Çevrimdışı

balkan

Yeni Üye
12 Şub 2018
28
55 inch buyuklugunde 4k bir tv ariyorum. dikdortgen bir odanin kisa kenarina denk gelen duvara tv asilacak... Genellikle los isik veya karanlik ortamda kullaniyoruz, ps4, maç, sinema, dizi, tv yayinlari ne varsa izliyoruz. En yüksek paket netflix hesabimiz mevcut, dolayisi ile 4k / hdr / dolby vision icerige rahatlikla erisim imkanimiz var. 3500 tl max butce...

A Çevrimdışı

azrael85

Aktif Üye
31 Ara 2017
219
balkan' Alıntı:
55 inch buyuklugunde 4k bir tv ariyorum. dikdortgen bir odanin kisa kenarina denk gelen duvara tv asilacak... Genellikle los isik veya karanlik ortamda kullaniyoruz, ps4, maç, sinema, dizi, tv yayinlari ne varsa izliyoruz. En yüksek paket netflix hesabimiz mevcut, dolayisi ile 4k / hdr / dolby vision icerige rahatlikla erisim imkanimiz var. 3500 tl max butce...

vestel marka olarak cevap 55ud9650 çıkıyor, ama bununda farklı üretimi varmış , Ado hocanın belirttiği koddan almanız lazım, internette fiyatı 3700, indirim puan felan denk gelirse daha ucuza gelebilir.

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
180
Artık yüzsüzlüğü ele alıp aynı mesajı bu konu altına da yazıyorum kusuruma bakmayın. Televizyon tavsiyesi ana konusunun bu olduğunu görünce buraya yazmak daha uygun olur diye düşündüm. Diğer konudan mesajımı silmek istedim ama nasıl yapılacağını bulamadım. Tekrar kusuruma bakmayın.   Bu arada   tv ye doğru eğilimim artmakta ancak bazı kullanıcıların ses kalitesi düşüklüğü, smart ve kanal geçişlerinin yavaşlığı ile görüntü keskinliğinin zayıf olması gibi şikayetleri olmuş.

Uzman görüşünüze ihtiyacım var. Forumda aynı içerikte sürekli mesaj yazarak  kirlilik yapmak istemiyorum ama dediğim gibi yardımlarınıza ihtiyacım var. 1 Haftadır tv bakıyoum ve  kafam allak bullak. Bütçe düşük olunca haliyle seçenekler de kısıtlı oluyor. Birde bu vestel tv lerde garanti süresi 3 yıl değil mi? Neden heryerde 2 yıl diyor? + kurulum ücreti?

Bu forumu bulmam benim için çok iyi oldu doğrusu.  Benim gibi kafası oldukça karışmış birisi için güzel bir rehber ve ilgili arkadaşlar. Daha ne olsun :) .
Öncelikle kullanıcı profilimi belirteyim. Aslında çok fazla tv izleyen birisi değilim. 2011 yılında aldığım 40 inc lcd vestel tv iyi kötü işimi görürken çocukların hışmına uğrayıp telef oldu.Çok uzun süredir tv yok evde. 
Yeni ev alacağımızdan eve uygun birşey olsun düşüncesi ile pc ile idare ettik. Ancak şuan itibari ile tv almak mecburiyet haline geldi. Yeni evin oturma odası yaklaşık 20 m2. 48-50 inç aralığında bir tv düşünüyorum. Ebatlar yeterli olur mu bilmem.
Teknoloji ile aram iyi sayılır. Almak istediğim tv mutlaka smart olmalı. Tv den ziyade youtube, net üzerinden film, dizi izleyen birisiyim. Daha önce tivibu kullandım ve yine almak istiyorum.Telefonumu ekrana yansıtabileceğim dahili wifi olan bir tv düşünüyorum. Alacağım tv için android tv box alarak aynı zamanda android tv özelliğine sahip olmayı planlıyorum. Tabi bu kadar özellik isterken bütçemin de yüksek olması gerekir ama ne yazık ki bütçem düşük. 1700-2000 tl aralığı diyelim. Kafam oldukça karışık carrefour, bim, a101, gg,hb gibi sitelerde bir sürü tv var, kampanyalar var. Sizler ne önerirsiniz acaba? Seçenek sun arasında değerlendirelim diyeceksiniz büyük olasılıkla  şimdilik aşağıdaki modelleri gördüm. Bunlar dışında önerilere de açığım. Servis,yazılım, malzeme kalitesi, elektrik tüketimi önemli tabiiki:

FİNLUX 49FU610
Vestel 50FD7300[/url]

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri