A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
kamersah' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Yazınızı yeni gördüm ve bir solukta okudum ne kadar güzel ifade etmişsiniz düşüncelerinizi, öncelikle tarzınızdan dolayı tebrik ederim sizi ?

O dönemler tanışıyor olsaydık yapılabilecek bir şeyler elbette bulurduk mesela Kombinin faz hattı ile tv nin faz hattını ayırmak gibi. Veya bir şeyler düşünürdük mutlaka. neyse geçmiş zaman diyelim. En önemlisi ise ''SAĞLIK OLSUN'' diyelim.

Şu an bir görüşmeye geçmem gerekiyor, durumunuz çok acil değil ise size özel bir kaç satır yazmak isterim, gün içerisinde ?

İlginiz ,cevabınız ve güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim. Her ne kadar cuma günü tv almak zorundayım desem de iş yoğunluğumdan dolayı tam olarak bakamadım. Mesai bitiminde fikir olsun diye evkura gideyim diyorum. Kesinlikle alışveriş yapmam ama bir dolanayım bakalım. Bulunduğum il küçük bir il ve çok fazla teknoloji marketi yok. Bir teknosa bir vatan ve çok miktarda bayi var. Vatana yine giderim herhalde. Alışkanlık yaptı bende. Ne vakit yakın bir yerden geçsem kendimi tv reyonunda saf saf fiyat ve özellik etiketine bakarken buluyorum. Tek taş görmüş kadın gibi, kuyumcu camekanına yapışmış kadın gibi tv reyonlarına gidip iç geçiriyorum. Yalnız artık vatana girince aha şu meczup geldi yine der gibi bakmaya başlayacaklar bana. Şimdilik bir kaç gün daha idare ederim sanırım. Eski bir 37 ekranımız var ve henüz nefes alıyor. Fakat bende genel bir kısmetsizlik var sanırım. şöyleki :
Bahsetmiş olduğum kombi ile ilişki yaşayan tv beni artık bezme noktasına getirmişti. Aslına bakarsanız elektronikten çok anlamasam da dediğiniz gibi elektrik hattı ile ilgili bir sorun olduğunu anlamıştım. Sonuçta ikiside aynı priz hattına bağplanıyordu. Çok soğumuştum tvden ama ne yaparsın alternatifi yok. O ara arkadaşlarım tv lerini yenilemişlerdi. Şu marka çok kötü bu marka hemen bozuluyor filan konuşurken ben şaka yollu konuştum dua yerine geçti sanırım. Dedim bizim vestel taş taş. Çocuk vuruyor, sarsıyor banamısın demiyor. Keşke benimkide bozulsada yenisini alsam. Bilseydim duamın kabul olacağını başka şeyler isterdim. Aynı günün akşamı bizim tv pert. Ama yenisini alamadım tabi. Bu tv alma işine karar verdim ve kendimi zorlayarak 2000 tl civarı bütçe ayırdım. 1 Aydır tv bakıyorum. Bir kaç gün önce hanıma bu 37 ekranda ne sağlammış ha kaç yıllık tv imiş ama çalışıyor yinede. Gerçi çoğunluk pc ile idare ediyoruz ama tv ayrı dedim. Yeni tv alınca yine kullanırız bunu taş maşaAllah dedim. Bir kaç saat sonra hanım aradı tv bozuldu diye. Dedim sen inanma ona şaka yapıyordur o. Yeni tv bakıyoruz diye trip atıyordur. Yok ciddi ciddi bozuldu bu sesi çıkmıyor dedi. Dedim bu gerçekten yeni tv bakıyoruz diye bize bozuldu. Konuşmak istemiyor. Dedim kabloları sök, tak. Fişini çıkar tak, bi kaç güzel söz söyle acık daha sıksın dişini , eski toprak bu en az 20 yıllık. Ne varsa eskilerde var. Çok şükür halime acıdı ve avans verdi galiba. Hafif hafif arada titreşiyor, uyarıyor beni. Dişimi zor sıkıyorum bak her an sağlam bir kriz geçirebilirim. Bunlar son anlarım anladın sen onu kabilinden mesajlar veriyor bana. Tüpüne kurban olduğum vefalı çıktı. Nerde 40 inç lcd bilmem ne özellikli vestel nerde benim tüplüm.
Şaka bir yana uzun uzun yazıyorum, kirlilik yapıyorum kusuruma bakmayın. Kendimi ifade etmeye çalışıyorum. Memur maaşı ile ayırabildiğim bütçem bu. Bu bütçeye de vestel oluyor sadece sanırım. Vesteli seviyorum aslında ama 3 yerine 2 yıl garanti canımı sıkıyor. Neyse vatandakiler beni bekler geç kalmayayım daha evkur ile teknosaya gideceğim. Belki bir çılgınlık yapar bir kaç bayi ve spotçuda gezerim kimbilir. Yanlız müptezel olmaktan korkuyorum her akşam eve gitmeden tv bakmaya gidersem halim nice olur? Çoluk çocuk evde baba beklerken ben teknoloji marketlerinde mi sürteyim :ooh:?
Acil destek bekleyen, yol yakınken kurtulmak isteyen bir müptezel adayı :ooh: :ooh: :ooh: :flag:

Selamlar Azizim;

Yazılarımı ne kadar okursunuz bilmiyorum, sorma nedenim ise size aynı cümleleri tekrar ediyor olmak istemem lakin öncesinde elbette bazı detaylar geçmem gerekecek.

Yazılarımın genel içeriği, marka takıntılısı olmama yönünde nasihat içerir kabul edenlere.
Sebebi ise 45 yaşımın 35 inden fazlasını bu sektörde geçirip, Klima - Beyaz Eşya - Elektronik ürün guruplarında tüketiciye oynanan senaryoları gayet yakından biliyor olmamdır.

Burada amaç üreticileri töhmet altında bırakıp '''Vay sahtekarlar'' demek değil zira üstlendiğim görevlerin gereği biliyorum ki tüketiciler olarak bizler itiyoruz aslında üreticileri bu yollara.

BOSCH dünyanın bilinen en iyi beyaz eşyaları arasındadır. Elbette bir MİELE değildir olamaz, kaldı ki ülkemizde satılan BOSCH lar kesinlikle yanından dahi geçemez zaten.

Konumuz TV iken ne alaka Çamaşır makinezi Buzdolabı demeyin, konu bitiminde her şeyi anlamış olacaksınız.

BOSCH marka çamaşır makinesi, Plastik kazan, Presli, Sökülmez, Rulman dağılırsa Kazan komple değişir günümüz koşullarında 600TL.

BOSCH çamaşır makinesi, Çift amortisör, Plastik kazan, Presli, Sökülmez, Amortisörlerden birisi veya ikisi bozulursa kazan grubu komple değişir zira amortisör pimleri o SÖKÜLMEYEN kazanın kendisi zaten :). Kazan komple değişir 600TL.

BOSCH çamaşır makinesi, Krom tambur, Plastik kazan içerisinde, Tambur balans yapmaya başlarsa kazan komple değişir. 600TL

Bahsettiğim makine 10 yıl önce üretilen modellerden. Yani Makineyi çalışırken satsanız 400TL etmez, Ama tamiri 600TL kazan ile başlayan cümleler içerir.

SİEMENS çamaşır makinesi için yukarıdaki senaryonun aynısını yazarım size tereddütsüz değişmez zira içleri zerre kadar değişmez.

Neyse boşverin bu emperyalist markaları biz ülkemizden gidip PROFİLO alalım en iyisi.

Nasıl yani? Bu, bu, bu kazan? :yuh:

Aynı kazan :yuh:

Nasıl yani? Bu kazanı kullandığı BOSCH markayı 3000TL ye satan, Aynı kazan ile ürettiği SİEMENS marka makineyi de 2500TL ye satan zihniyet, Aynı kazan ile önünde PROFİLO yazıyor diye bana aynı malı 2000TL ye mi veriyor yani :yuh:

Evet aşıracak bir şey yok bunda. Marka karalıyor gibi olmayayım aynı işi TV sektöründe VESTEL de yapıyor.

Aynı anakart ve aynı panel olmasına rağmen, Aynı kalitede TV yi bazı özelliklerini ve bazı uygulamaları değiştirerek önünde VETSEL yazıyorsa 2000TL ye satarken, REGAL yazıyorsa 1500TL ye satıyor.

Ben eskiden buna sahtekarlık derdim ancak artık demiyorum zira piyasanın zorladığı koşullar bunlar maalesef.

Artık her firma sübliminal oynamayı tercih ediyor. Bu anlamda çok bilinmeyen ve güven vermeyen FİNLUX markasında da aynı kalitede panel ve anakart olmasına, Aynı servisten hizmet almasına, aynı garanti süresi vermesine, aynı ücretsiz kurulum desteği sağlamasına rağmen kzometik kasasını 1988 model şahin seviyesinde yaptıkları için albenisi olmayan ve adından dolayı güven vermeyen bu mal ancak 1300TL ye satılabiliyor onu da satıcısı becerebilirse.

Klima konusunda da durum farklı değil. Piyasaya bir tamponladılar zamanında ME ME ME diye (Mitsubishi Electric) Millet meee leye mee leye araba parasına klima satın aldı ülkemizde.

Sorsan kesinlikle inkar eder piyasada satılan diğer klimalarla aynı işi yaptığını.

Elbette ki asla inkar etmeyeceğim mühendislik farkları vardır, var da, ancak araba parasına klima satacak kadar fark olduğuna hiç kimse inandıramaz beni. En azından beni inandıramazlar yani :jeo:

Diyeceğim o ki azizim;

Siz imdi istediğiniz kadar teknoloji marketi gezin, İşi MAL SATMAK olan arkadaşlar ile görüşmek zorunda kalacağınız için o arkadaşlarımızın temsil ettiği gurubun ürünleri mükemel ötesi ve altın kaplama çelik kasa damdan düşse bir şey olmaz model, diğer üretimler ise içi saman doldurulmuş kandırıkçı firmaların ürettiği tenek kutular olacaktır.

Bu nedenle ben bir ürün satın alacağım zaman bilgiyi satandan değil de onarandan almayı tercih ederim ki arabamıalmadan evvel de servis arkadaşlar ile sohbet edip elimden geldiğince bilgi almıştım :)

Bakınız TV üretimi ile panel üretimi biribirnden farklı şeylerdir. Dünyada TV üreten 160 üzerinde marka var iken, Panel üreten etkili 6 marka vardır piyasaya hakimiyet kurmuş olan.

Şimdi oransal hesaba göre hareket ederseniz eğer, ne alırsanız alın zaten bu 6 panelden birisini, ve hatta oranı daha da azaltayım size, LG SAMSUNG CMO AUO bu 4 panel üreticisinden birisini satın almış olacaksınız.

Peki sonuçta içerisindeki panel bu 4 markadan birisi olacak ise geriye ne kalır?

1- Sağlam bir firma
2- Etkili bir servis ağı
3- Hızlı yedek parça imkanı
4- Sorun yaşadığınızda muhatap
5- Ekonomik ürün
6- Ekonomik olduğu kadar yüksek özellikli ürün
7- Satış sonrası yazılım desteği
8- Uzun garanti

Aklıma gelenler bunlar siz de isterseniz ekleyebilirsiniz.

Yukarıdaki 8 maddeyi bana sağladıkları takdirde, O Televizyonun önünde KEZBAN da yazsa benim için bir anlam ifade etmez açıkçası.

Bu bilgiler doğrultusunda yine benim yazılarımı bilenler bilir ki eğer marka takıntımız veya çevre baskısından çekinceniz yok ise ben ana markalara çok da para verme taraftarı değilimdir.

Yani önünde VESTEL yazıyor diye ve fazladan 1-2 ek özellik için ben 300-400TL fark ödemeyi mantıklı bulmuyorum.

Ancak istediğiniz çok teknik bir özellik sadece ana markada vardır (Mesela Hem hdr hem wcg hem db desteği sadece VESTEL 9650 de vardır) o zaman takır takır ödeyin parasını alın helali hoş olsun. Fakat kullanmayacağınız özellikler için sırf önünde VSTEL veya ARÇELİK yazıyor diye gidip bumarkalara gereksiz ödemeler yapmayın.

ARÇELİK yerine ALTUS alın
VESTEL yerine REGAL alın.

Ayrıca VESTEL ürün gurubundan alacaksanız VESTEL alıp 2 yıl garantiye razı olacağınıza REGAL alın 3 yıl koşulsuz garanti ve ücretsiz montaj hakkı yine sizin olsun.

Örnek vermek gerekirse eğer, Daha bu gün 48R6520 FHD bir ürüne MB211 gncel yazılımı yükledim. Samimiyetime inanın yanındaki MU7000 e (MU7000 4K tv dir) kafa tutuyordu televizyon.

Bahsettiğim REGAL televizyonu 1500 - 1600TL dolaylarında alabilirsiniz.

Veya 1750Tl dolaylarında 4K bir tv bakabilirsiniz.

Ekranı küçük ama 4K ve uygun fiyat olsun derseniz eğer 4K tv de bakabilirsiniz.

Size yine VESTEL üretiminde olan SEG de önerebilirdim ama benim hep savunduğum UZUN GARANTİ felsefesine ters düşüyor SEG markası.

FİNLUX de alabilirsiniz derdim lakin o parayı veriyorsam daha estetik bir kasa beklemek de hakkım diye düşünürüm ve açıkçası ya daha ucuza vermeleri, ya da daha estetik yapmaları konusunda inat ederim markaya karşı.

Aynı zamanda FİNLUX markası bir distribütorde şu an ve fiyat politikalarını çok benimsemiyorum. Her ne kadar güvence, garanti,servis hizmeti VESTEL güvence ve kalitesinde olsa da, ücret ve kozmetik politikaları nedeniyle şu an mesafeliyim FİNLUX markasına.

VESTEL gurubu dışında düşünecek olursanız ona göre de bir araştırma yaparız sizin için. Ancak önerdiğim modeller en azından mantık olarak size çok yatkın diye düşünüyorum ?

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
183
Ado' Alıntı:
Selamlar Azizim;

Yazılarımı ne kadar okursunuz bilmiyorum, sorma nedenim ise size aynı cümleleri tekrar ediyor olmak istemem lakin öncesinde elbette bazı detaylar geçmem gerekecek.

Yazılarımın genel içeriği, marka takıntılısı olmama yönünde nasihat içerir kabul edenlere.
Sebebi ise 45 yaşımın 35 inden fazlasını bu sektörde geçirip, Klima - Beyaz Eşya - Elektronik ürün guruplarında tüketiciye oynanan senaryoları gayet yakından biliyor olmamdır.

Burada amaç üreticileri töhmet altında bırakıp '''Vay sahtekarlar'' demek değil zira üstlendiğim görevlerin gereği biliyorum ki tüketiciler olarak bizler itiyoruz aslında üreticileri bu yollara.

BOSCH dünyanın bilinen en iyi beyaz eşyaları arasındadır. Elbette bir MİELE değildir olamaz, kaldı ki ülkemizde satılan BOSCH lar kesinlikle yanından dahi geçemez zaten.

Konumuz TV iken ne alaka Çamaşır makinezi Buzdolabı demeyin, konu bitiminde her şeyi anlamış olacaksınız.

BOSCH marka çamaşır makinesi, Plastik kazan, Presli, Sökülmez, Rulman dağılırsa Kazan komple değişir günümüz koşullarında 600TL.

BOSCH çamaşır makinesi, Çift amortisör, Plastik kazan, Presli, Sökülmez, Amortisörlerden birisi veya ikisi bozulursa kazan grubu komple değişir zira amortisör pimleri o SÖKÜLMEYEN kazanın kendisi zaten :). Kazan komple değişir 600TL.

BOSCH çamaşır makinesi, Krom tambur, Plastik kazan içerisinde, Tambur balans yapmaya başlarsa kazan komple değişir. 600TL

Bahsettiğim makine 10 yıl önce üretilen modellerden. Yani Makineyi çalışırken satsanız 400TL etmez, Ama tamiri 600TL kazan ile başlayan cümleler içerir.

SİEMENS çamaşır makinesi için yukarıdaki senaryonun aynısını yazarım size tereddütsüz değişmez zira içleri zerre kadar değişmez.

Neyse boşverin bu emperyalist markaları biz ülkemizden gidip PROFİLO alalım en iyisi.

Nasıl yani? Bu kazanı kullandığı BOSCH markayı 3000TL ye satan, Aynı kazan ile ürettiği SİEMENS marka makineyi de 2500TL ye satan zihniyet, Aynı kazan ile önünde PROFİLO yazıyor diye bana aynı malı 2000TL ye mi veriyor yani :yuh:

Evet aşıracak bir şey yok bunda. Marka karalıyor gibi olmayayım aynı işi TV sektöründe VESTEL de yapıyor.

Aynı anakart ve aynı panel olmasına rağmen, Aynı kalitede TV yi bazı özelliklerini ve bazı uygulamaları değiştirerek önünde VETSEL yazıyorsa 2000TL ye satarken, REGAL yazıyorsa 1500TL ye satıyor.

Ben eskiden buna sahtekarlık derdim ancak artık demiyorum zira piyasanın zorladığı koşullar bunlar maalesef.

Artık her firma sübliminal oynamayı tercih ediyor. Bu anlamda çok bilinmeyen ve güven vermeyen FİNLUX markasında da aynı kalitede panel ve anakart olmasına, Aynı servisten hizmet almasına, aynı garanti süresi vermesine, aynı ücretsiz kurulum desteği sağlamasına rağmen kzometik kasasını 1988 model şahin seviyesinde yaptıkları için albenisi olmayan ve adından dolayı güven vermeyen bu mal ancak 1300TL ye satılabiliyor onu da satıcısı becerebilirse.

Klima konusunda da durum farklı değil. Piyasaya bir tamponladılar zamanında ME ME ME diye (Mitsubishi Electric) Millet meee leye mee leye araba parasına klima satın aldı ülkemizde.

Sorsan kesinlikle inkar eder piyasada satılan diğer klimalarla aynı işi yaptığını.

Elbette ki asla inkar etmeyeceğim mühendislik farkları vardır, var da, ancak araba parasına klima satacak kadar fark olduğuna hiç kimse inandıramaz beni. En azından beni inandıramazlar yani :jeo:

Diyeceğim o ki azizim;

Siz imdi istediğiniz kadar teknoloji marketi gezin, İşi MAL SATMAK olan arkadaşlar ile görüşmek zorunda kalacağınız için o arkadaşlarımızın temsil ettiği gurubun ürünleri mükemel ötesi ve altın kaplama çelik kasa damdan düşse bir şey olmaz model, diğer üretimler ise içi saman doldurulmuş kandırıkçı firmaların ürettiği tenek kutular olacaktır.

Bu nedenle ben bir ürün satın alacağım zaman bilgiyi satandan değil de onarandan almayı tercih ederim ki arabamıalmadan evvel de servis arkadaşlar ile sohbet edip elimden geldiğince bilgi almıştım :)

Bakınız TV üretimi ile panel üretimi biribirnden farklı şeylerdir. Dünyada TV üreten 160 üzerinde marka var iken, Panel üreten etkili 6 marka vardır piyasaya hakimiyet kurmuş olan.

Şimdi oransal hesaba göre hareket ederseniz eğer, ne alırsanız alın zaten bu 6 panelden birisini, ve hatta oranı daha da azaltayım size, LG SAMSUNG CMO AUO bu 4 panel üreticisinden birisini satın almış olacaksınız.

Peki sonuçta içerisindeki panel bu 4 markadan birisi olacak ise geriye ne kalır?

1- Sağlam bir firma
2- Etkili bir servis ağı
5- Ekonomik ürün
8- Uzun garanti

Yukarıdaki 8 maddeyi bana sağladıkları takdirde, O Televizyonun önünde KEZBAN da yazsa benim için bir anlam ifade etmez açıkçası.

Bu bilgiler doğrultusunda yine benim yazılarımı bilenler bilir ki eğer marka takıntımız veya çevre baskısından çekinceniz yok ise ben ana markalara çok da para verme taraftarı değilimdir.

Yani önünde VESTEL yazıyor diye ve fazladan 1-2 ek özellik için ben 300-400TL fark ödemeyi mantıklı bulmuyorum.

Ancak istediğiniz çok teknik bir özellik sadece ana markada vardır (Mesela Hem hdr hem wcg hem db desteği sadece VESTEL 9650 de vardır) o zaman takır takır ödeyin parasını alın helali hoş olsun. Fakat kullanmayacağınız özellikler için sırf önünde VSTEL veya ARÇELİK yazıyor diye gidip bumarkalara gereksiz ödemeler yapmayın.

Ayrıca VESTEL ürün gurubundan alacaksanız VESTEL alıp 2 yıl garantiye razı olacağınıza REGAL alın 3 yıl koşulsuz garanti ve ücretsiz montaj hakkı yine sizin olsun.

Örnek vermek gerekirse eğer, Daha bu gün 48R6520 FHD bir ürüne MB211 gncel yazılımı yükledim. Samimiyetime inanın yanındaki MU7000 e (MU7000 4K tv dir) kafa tutuyordu televizyon.

Size yine VESTEL üretiminde olan SEG de önerebilirdim ama benim hep savunduğum UZUN GARANTİ felsefesine ters düşüyor SEG markası.

FİNLUX de alabilirsiniz derdim lakin o parayı veriyorsam daha estetik bir kasa beklemek de hakkım diye düşünürüm ve açıkçası ya daha ucuza vermeleri, ya da daha estetik yapmaları konusunda inat ederim markaya karşı.

Aynı zamanda FİNLUX markası bir distribütorde şu an ve fiyat politikalarını çok benimsemiyorum. Her ne kadar güvence, garanti,servis hizmeti VESTEL güvence ve kalitesinde olsa da, ücret ve kozmetik politikaları nedeniyle şu an mesafeliyim FİNLUX markasına.

VESTEL gurubu dışında düşünecek olursanız ona göre de bir araştırma yaparız sizin için. Ancak önerdiğim modeller en azından mantık olarak size çok yatkın diye düşünüyorum ?

Üstadım;
Elimden geldiğince ve zamanım yettiğince konularınızı okumaya çalıştım. Hatta farklı bir forumdaki izlerinizi takip ederek sizi burada buldum :hihi: Markalar konusundaki düşünelerinize aynen katılıyorum. Bu konuda aklımda ki bazı şüphe kırıntılarıda sayenizde silindi. Hatta bahsedilen bu olay sadece elektronikte değil diğer sektörlerde de oluyor. Şöyle bir örnek vereyim:
İşim gereği bir işletmeye kontrole gitmiştik. işletme dediğime bakmayın kırsalda yerleşime uzak ahır görünümlü bir yer. Burada ne üretiliyor diye sorduğumda deodorant, parfüm saç boyası gibi kozmetik ürünü olduğu söylendi. Merdiven altı ya da dandik marka ürünler derken ikinci bir şok daha yaşadım. Çok bilinen ve marketlerde yüksek meblağlara satılan markalardı ve tamamen orjinal. Ambalajları, kutuları gönderiliyor fason olarak üretiliyormuş. AYnı ürünü bir kaç değişiklikle farklı markalara dolum yapıyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.
Tespitiniz çok doğru hocam. Sadece altına değil her yerine imzamı atarım. Aslında REGAL işimi görbilecek durumda. Sadece bluetooth yok anladığım kadarıyla. 4k ne kadar önemli bilemiyorum. İzlediğim inceleme videolarında ve bir çok yorum da o kadar para vermişken 4k lı olan olsun deniliyor insan acaba diyor.
Üstadım en ekonomik fiyatlar vestel ve türevleri yani akrabaları markalar görünüyor.
Aşağıdaki ürünler arasında bir değerlendirme yapsak sizce hangisi ideal olur.

REGAL
Vestel 49 UB8400 bu tv ye eş değer regal marka bir tv varmı acaba?

T Çevrimdışı

tamer07

Yeni Üye
15 Mar 2018
21
kamersah' Alıntı:
Tv konusu adama kafayı yedirtir hele benim gibi tek atımlık kurşunun varsa işin çok zor. Ben bu tv aldıktan sonra eğer başına bir iş gelmezse çok uzun süre kullanmam lazım. Başına bir iş gelse de gerçi yenisini alamam sanırım. O yüzden çok dikkatli olmaya çalışıyorum. Tüfeğinde tek kurşunu kalmış ve bir ayıyla karşılaşmış gibiyim. O tek kurşunu iyi kullanamazsam halim harap.
Her ne kadar televizyon tavsiyesi konusu olsa da henüz bana bir tavsiyede bulunan olmadı ne yazık ki. Düşündüğüm tv ler hakkında da yorum alamadım. Denize düşmüş gibi tutanacak bir dal arıyorum ama kimse yardıma gelmiyor. Bu arada yüzme bilmediğimi de ifade edeyim.

tamer07 arkadaşım bütçe olarak anladığım kadarıyla aynı aralıklardayız. Yalnız fark olarak ben 48-50 inç aralığında bir tv arıyoum.
Vestel 49 UB8400 özellikleri çok güzel gibi geldi bana.
En azından benim istediğim gibi:
49 inç
Smart
4 k
bloutooth
WİFİ
WİDİ
özellikleri var. Tabi fikrim olmayınca tamamen yüzeysel bakıyorum ürüne. Teknik konularda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olsa sevinirim.

Sayın kamersah ben de size yakın düşünüyorum. Aslında 3500 e kadar para ayırabilirim ama ben bunu gereksiz görüyorum. Zaten ve malesef cep telefonu gibi 3 4 senede bir tv değiştirme alışkanlığını yartmaya çalışıyor firmalar.
Sizin düşündüğünüz Vestel 49 UB8400 modeli de fena görünmüyor özellik olarak. Yalnız UB8400 değil(??), UD8400 modeli var internette. Ayrıca UD8400'de uydu alıcısı yok görünüyor.
Sonuç olarak linklerini aceleyle verdiğim TV ler arasında birkaçını eledim. Elediklerim 4k ve smart olmayanlar.

Elde kalanlar..
(dahili uydu yok +garanti problemi olur mu ihraç ürünü olduğu için?)

(dahili uydu yok)

Dahili uydunun olmaması görüntü kirliliğinin dışında bir dezavantaj mı acaba? Telefunken de Vestelin sanırım. Özellikler vestelle eşdeğer mi acaba?

Bu sorularım açıklığa kavuşur ve tabi forumdaki arkadaşlar yardımcı olabilirse artık bir tanesini almak istiyorum. :ooh:

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
kamersah' Alıntı:
Ado' Alıntı:
Selamlar Azizim;

Diyeceğim o ki azizim;

1- Sağlam bir firma
2- Etkili bir servis ağı
5- Ekonomik ürün
8- Uzun garanti

Üstadım;
Elimden geldiğince ve zamanım yettiğince konularınızı okumaya çalıştım. Hatta farklı bir forumdaki izlerinizi takip ederek sizi burada buldum :hihi: Markalar konusundaki düşünelerinize aynen katılıyorum. Bu konuda aklımda ki bazı şüphe kırıntılarıda sayenizde silindi. Hatta bahsedilen bu olay sadece elektronikte değil diğer sektörlerde de oluyor. Şöyle bir örnek vereyim:
İşim gereği bir işletmeye kontrole gitmiştik. işletme dediğime bakmayın kırsalda yerleşime uzak ahır görünümlü bir yer. Burada ne üretiliyor diye sorduğumda deodorant, parfüm saç boyası gibi kozmetik ürünü olduğu söylendi. Merdiven altı ya da dandik marka ürünler derken ikinci bir şok daha yaşadım. Çok bilinen ve marketlerde yüksek meblağlara satılan markalardı ve tamamen orjinal. Ambalajları, kutuları gönderiliyor fason olarak üretiliyormuş. AYnı ürünü bir kaç değişiklikle farklı markalara dolum yapıyorlardı yanlış hatırlamıyorsam.
Tespitiniz çok doğru hocam. Sadece altına değil her yerine imzamı atarım. Aslında REGAL işimi görbilecek durumda. Sadece bluetooth yok anladığım kadarıyla. 4k ne kadar önemli bilemiyorum. İzlediğim inceleme videolarında ve bir çok yorum da o kadar para vermişken 4k lı olan olsun deniliyor insan acaba diyor.
Üstadım en ekonomik fiyatlar vestel ve türevleri yani akrabaları markalar görünüyor.
Aşağıdaki ürünler arasında bir değerlendirme yapsak sizce hangisi ideal olur.

REGAL
Vestel 49 UB8400 bu tv ye eş değer regal marka bir tv varmı acaba?

1-2 saattir 49UD9300 için tanıtım ve sizlerle sohbet içerikli bir video çekeyim diye uğraışyordum. Madem bu kadar sabrettiniz, Biraz daha bekleyin bu gece veya yarın sabah kesme biçme ekleme işlerini bitirirsem foruma youtube linkini veririm hem izler hem dinler hem karar verirsiniz zira sadece modele değil teknolojiye özgü de açıklamalar yaptım. İzlerseniz mutlu olurum ?

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
183
Yetkili bayilerden alınırsa 3 yıl
Normal satış noktalarından alınırsa 2 yıl

:eek:k:
1-2 saattir 49UD9300 için tanıtım ve sizlerle sohbet içerikli bir video çekeyim diye uğraışyordum. Madem bu kadar sabrettiniz, Biraz daha bekleyin bu gece veya yarın sabah kesme biçme ekleme işlerini bitirirsem foruma youtube linkini veririm hem izler hem dinler hem karar verirsiniz zira sadece modele değil teknolojiye özgü de açıklamalar yaptım. İzlerseniz mutlu olurum :eek:k:
Satın aldı sabırsızlıkla videoyu bekliyorum. Hocam bu arada önermiş olduğun Regal TV alacak gibiyim sanırım onun 49 inç olanı da var sanırım. Hocam şimdi bir şey soracağım belki çok komik olacak belki cehaletimi mazur görün. 4k özelliği panel ile alakalı bir durum mu yoksa donanımsal mi? Android TV box incelerken 4k bir TV box sayesinde TV ye bu özelliğin kazandırıldığı söyleniyordu. Olabilir mi? Çin den 150-180 TL aralığında bir TV box almayı planlıyorum.

giyotin44 Çevrimdışı

giyotin44

Aktif Üye
23 Eki 2017
139
49UD9400 SAMSUNG VA panel ile size talep ettiğiniz tepkiyi smr1800 ün de büyük etkisi ile sunacaktır. Ancak panelin düz SAMSUNG olması nedeniyle sonra bize gönül koymamanız adına görerek almanızı tavsiye edebileceğim bir modeldir.

49UD9650 yi ise aslında inanılmaz farklar yaratacak bir model olarak görmüyorum 9400 karşısında ancak aradaki fark 100-150TL gibi rakamlar ise yine de 9650 tavsiyemdir, onun dışinda bütçeyi gereksiz zorlamanın bu özellikler için anlamı olmadığı görüşündeyim :eek:k:
Ado hocam 55 inç büyüklüğünde mb130 anakartlı VA panel maç ve hdd den film izlemek icin smart birtelevizon önerecek olsaydınız hangi modeli önerirdiniz? Önerdiğiniz kodlu tv lerden bulmak mümkün olmadı.(9650 ve 9400 modeli için)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Satın aldı sabırsızlıkla videoyu bekliyorum. Hocam bu arada önermiş olduğun Regal TV alacak gibiyim sanırım onun 49 inç olanı da var sanırım. Hocam şimdi bir şey soracağım belki çok komik olacak belki cehaletimi mazur görün. 4k özelliği panel ile alakalı bir durum mu yoksa donanımsal mi? Android TV box incelerken 4k bir TV box sayesinde TV ye bu özelliğin kazandırıldığı söyleniyordu. Olabilir mi? Çin den 150-180 TL aralığında bir TV box almayı planlıyorum.
paneliniz 4K olmalı azizim yoksa ne takarsanız takın olmaz :)

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
183
paneliniz 4K olmalı azizim yoksa ne takarsanız takın olmaz :)

Hocam; sabırsızlıkla beklediğim inceleme/sohbet videonuzu zevkle hatta 3 kez izledim. Sanırım benden de bahsetmişsiniz teşekkür ederim. ;D .
Bedenimin ve zihnimin elverdiğince anlamaya çalıştım. Doğrusunu söylemek gerekirse güzelde faydalandım. İnceleme konusu tv özelinde olmayan sohbet bana hitap ediyordu. Tv benim cebime pek hitap etmiyordu çünkü. Her ne kadar kullanılan bazı teknik terimler karşısında uzaylı görmüş masum köylü modunda boş boş bakıp, hasbelkader pembe dizi izlemek zorunda kalmışcasına bu kim? Bu kim? Bu oğlanla bu kız sevgili değil miydi? Aaa kardeşler miymiş? soruları soran teyzeler gibi kendi kendime bu nedemek bu nedemek yav deyip durdum. Allahtan bu sorular sadece bir kaç kez tekrarlandı. Sohbet çok güzel ve mantıklı. Hiç kullanmayacağım ya da toplasan 3-5 kullanacağım özellik için neden daha fazla para vereyim ki? Teknoloji ile çok fazla haşır neşir olmasamda kurcalamayı severim. Aldığım telefonu mutlaka rootlayıp denerim. Bir tv de en çok kullanacağım özellik telefonu tv ekranına vermek, smart özelliği sayesinde online film, dizi izlemek, youtube ve tivibu izlemek olur. 4 k olmazsa olmazım değil. Tabiiki videoda söylendiği gibi 150-200 tl gibi bir fiyat farkı olsa almışken 4k olsun derim ama gördüğüm kadarıyla bu yok.
REGAL
Vestel 50FD7300
REGAL 49R6520

İkisi arasında bir tercih yapacağım. Regalde 48R6520'nin aynı özelliklerine sahip 4k lı bir modeli ile arasında benim gördüğüm 800-900 tl bir fark var. Smart olan ve 200-250 tl kadar farklı 4k aynı özelliklere sahip bir tv olsa onu alabilirdim. Araştırmalarıma göre mevcut değil. Adem hocam benim gözden kaçırdığım bir model varsa belirtirseniz sevinirim.
Hocam;

Regal 49R6520
Vestel 50FD7300

Bu üçünü kıyaslasak panel ve anakart ile özellikler açısından hangisi alınabilir acaba? Arada 90 tl kadar fark var. Yada önerebileceğiniz başka bir ürün olabilir mi? Bozuk plak gibi hep aynı şeyleri yazıp duruyorum hakkınızı helal edin.

Bu arada nerede okuduğumu hatırlamamak kaydıyla bir alıcı şöyle bir yöntem uygulamış. Vestel tv satın aldıktan sonra tv kurulum ve montajı için satıcı aracılığı ile kayıt açtırmış. Haliyle kurulum ücretsiz ve garanti 3 yıl olmuş. Sizce bu mümkün müdür?

M Çevrimdışı

~mustafa~

Aktif Üye
12 Mar 2018
53
Ben de bir televizyon alamadım Ben de merakla bekliyorum ado hocanin cevabını Aynı şekilde ben de 3 TV arasında kaldım yalnız gözlemlediğim kadarıyla 50 inçlik televizyonlar 48 ve 49 a göre daha ucuz bu chimei paneller ucuz oluyor herhalde anlamadim bizi aydınlatırsan seviniriz hocam

T Çevrimdışı

tamer07

Yeni Üye
15 Mar 2018
21
Alabilirsiniz azizim ;)
Hocam çok teşekkürler yardımlarınız için. Herkese cevap yetiştirmek kolay değil eksik olmayın. Son sorum olsun :) Bu tv nin eş özelliklerinde şu da var derseniz fiyat kıyaslamak adına da ona da bakabilirim üstad. Ya da daha fazla kurcalamaya gerek yoksa alacağım bu cihazı. Saygılar hocam.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt