Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bunlar kaç model ???
bazı yerlere sorarsın şimdi abi o eski kalmadı veya gelmiyor da diyebilirler!

Teknosa sanırım anlaşma yapmış en çok paneli orada gördüm Vestel olarak doğrumu bu?
ama eleman dandik yaw,bir de Tosh üretiyor ama bunlar da yaramaz,yorumlarını taa İngiltere den
bulup okudum!
Can abi UD olanlar 2017-2018 karma devam ediyor, UD olup da bulunmayanı çok çok az.

Bizim Bulamadığımız bir V10115599 kodlu 55UD9650 var abi arkadaşlara önerdim ama kimse bulamıyor verdiğim kodu. VESTEL in en baba üretimi bu, En baba üretim ama ben bile bulup da söküp inceleyemedim, bilgi bekliyorum kaynaklarımdan. Bahsettiğim modelde HDR HLG WCG DB ne ararsan yığmışlar panel abicim. En azından bu ek özellikler ile falsolar daha az belirgin oluyor, Hani argo tabir ile ''Koşarken Belli Olmaz'' deriz ya bu da o hikaye :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
albanez albanez efsane gelmiş hoş gelmiş. :cool:

PDP bitmese iyiydi abi, ben TV alırken FHD PDP'ler vardı ama aileme burn-in nedir anlatamam diye almamıştım.
O zamanlar Adem abiyi falan tanımıyordum henüz.
Üreticilerin pazarlama numaralarını gördüğüm için gidip Vestel'den almayı tercih ettim.
Zira CRT'deki başarısını konu komşuda Vestel görerek anlıyorduk.
Şansıma da aldığım 2 üründe de LG panel denk geldi.
O zamanlar ne seri numara bilirdim ne vpaz kodu. :)

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Beyler bana sakın ola ne alayım diye sormayın ltf!
Valla bende bilmiyorum ne alacağımı yaw,elimdekileri de hala kullanıyorum;nerede trak orada bırak olacak anlaşılan!

"Vestel" benim zaman içinde tavsiye ettiğim marka idi,gerçi ortada bir elin beş parmağını geçmeyen marka kaldı!

>Pany(TR de yok,olanları da sallayın geçin bir kalem!) ama OLED leri de süper kısaca bu marka TR de yok
>Sony aynen devam,tavsiyem dir,ama servis v.s hikaye dir,hangi sorun çıksa ....abi bunlar çok normaldir.... derler!
>Samy aynen devam,tavsiyem dir,hatta bana göre TR de servis v.s olarak SE den daha iyi veya çok daha iyidir!
>LGE aynen devam,tavsiyem kesinlikle "değildir"!! ama ...yaw ben OLED alacağım.... derseniz tavsiyem dir!
>TPV(Phil)aynen devam dır,tavsiyem dir Not;"IPS" panel alacaksınız ilk adres TPV dir! VA ları da vardır
ama en üst seride olur ve pahalıdır veya orta seviyede olur.... bilerek almak gerekiyor!

NOT;her ne kadar IPS;bir LGD üretimi olsa da aslında bunu CMI de üretiyor;eskiden IPS li panelelrin Kralını
Tosh üretiyordu!(benim elimdeki de böyle bir paneldir IPS olarak) Tosh dükkan kapattı biliyorsunuz ama TPV hala
IPS de en iyisi olarak devam ediyor

TR de zaten yerlileri bir kenara bırakırsak elde 4 tane marka kalıyor! seç-beğen-al gari;tavsiyem fazla "bayılmayın"
"Bayılacak" adam ise zaten forumlarda filan gezinmez! basar alır kimseye sormadan!

Ben bir dünya böyle insanlara panel aldırdım ama bunların hemen hiç birisi forumlarda olmadılar yaw!

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
"ANDROID"

"Android" buna takılmayın hiç! hatta mümkünse sistem de Andro hiç olmasın,çok daha iyidir

sistem de sıkıntı çıkarıyor bu,aynı şekilde Tizen ve WebOS da aynen böyledir;gereksiz uğraş
sistemi aptal ediyor,çünkü sistem çok dandik dir! herkes işini yapsa iyi oalcak ama üreticiler
en başta Samy;herifler akıllarına ne gelirse;farklı bir işletimle mevcut sistemin içine entegre edip
işi tamamen rezil hale getirdiler!

Amaç; "mal satmak" tabiki;oturup da teknoloji bulacaklarına(çok para ve çok kafa gerektiriyor bu!)
böyle uydurma-göstermelik yapılarla keriz avına çıkıyorlar

++
Tizen/WebOS/Andro;çok gereksiz bu mevcut işletim sistemi içinde!

Bunun yerine artık fiyatları komik seviyelere gelen Android li "TVBOX" lar dediğimiz kutudan alın
ve her bir numarayı da buradan sorunsuz yapın! $ 50/150 arası fiyatları vardır+IPTV de vardır kısaca
işi öğrenirseniz "var-oğlu-vardır" bu el kadar Box lar da,böylece panelin Andro sistemini de kullanmazsınız!

RAM3Gb olsun 2Gb lar artık yetersiz kalıyor(MARKA bir kaç Box hariç!)
ROM size kalıyor 8/16/32... gibi ben 32 tercih ediyorum

Panelin,adamı hasta eden Andro veya diğer sistemlerini de elemiş olursunuz

Şimdi millet TV alıyor,abi onu bunu açarmı diye soruyor(ext.HDD bağlayıp da indirdiği filmlerin
Codec lerine takılıyor!) bu Box ların açmadığı Codec/format v.s yoktur!

Millet panel den resme odaklanacağına,bir sürü gereksiz-abuk şeylerine takılıyor yaw

BOX lar çıktı,panellerin bu bahsettiğim işleri de geberdi gari,hala bunun peşinde koşmayın ltf!

Box larda bu arada dandik cihazlardır! ama çok da ucuzdur! işi de öğrenirseniz ciddi takıntı da yapıyor!
IPTV v.s derken her bir atraksiyonu çekersiniz! panel sisteminde bunlar olmaz! zaten "illegal" uygulamaları da
"GooglePlayStore" dan yükleyemezsiniz!!!

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
184
Hocam artık çok oluyorum farkındayım. Seçim zamanı kapıdan kovsan bacadan giren, yüzüne tükürsen bu sene havalar çok bereketli maşaAllah diyen oy taliplisi bizim köy muhtarı adayına döndüm. Her konunun altına kestane kebap acele cevap klişelerinde yazıyorum. Sokakta abi bi ekmek parası modunda ya da bir parkta. kafede arkadaşın ya da yakınınla otururken yakışıklı abim güzel ablama bir gül alsana be. Abim Allah mesut etsin çok yakışırsınız be. Ablamda çok güzelmiş. Boy boy çocuklarınız olsun abim bi gül alsana be ya.. diyen yok kardeşim gerek yok vs. desende alman için elinden geldiğince zorlayan lanet olsun ver ver kaç para moduna getiripte parayı kapıp pişmiş kelle gibi sırıtan çiçekçi kadınlara döndüm. Bu arada ne hikmetse onlarında genelde askerde çocukları ya da kardeşleri olup onlara harçlık gönderme klişeleri olması da bir garip. Nedense hep aklıma takılmıştı alakasız da olsa ifade edivereyim dedim. Zaten bana yakışıklı abim dediği an kaybediyorlar bari destekli yalan söyle diyorum hep.
Neyse konumuza dönecek olursak eğer hocam, hocalarım el cevap...
Her akşam evde tv ne zaman alıyorsun sorusuna yarın siparişi veriyorum bir mesaj bekliyorum diyoloğu geçiyor. Hanım en sonunda bu mesajı nereden bekliyorsun göklerden mi diye makaraya alacak beni gidişat onu gösteriyor. Sanki milletin bunca işi gücü arasında tek derdi benmişim gibi davranmam büyük haksızlık ama ne yaparsınız. Daha öncede söylediğim gibi tek atımlık kurşunumu yanlış hedefe sıkıp ana ne oldu lan! Tüfek mi bozuk söylemine sahip şapşal avcı olmak istemiyorum. O yüzden ısrarcıyım, yüzsüzüm...
Önceki mesajımdaki ifadeleri aynen ekliyorum
REGAL
Vestel 50FD7300
REGAL 49R6520

İkisi arasında bir tercih yapacağım. Regalde 48R6520'nin aynı özelliklerine sahip 4k lı bir modeli ile arasında benim gördüğüm 800-900 tl bir fark var. Smart olan ve 200-250 tl kadar farklı 4k aynı özelliklere sahip bir tv olsa onu alabilirdim. Araştırmalarıma göre mevcut değil. Adem hocam benim gözden kaçırdığım bir model varsa belirtirseniz sevinirim.
Hocam;

Regal 49R6520
Vestel 50FD7300

Bu üçünü kıyaslasak panel ve anakart ile özellikler açısından hangisi alınabilir acaba? Arada 90 tl kadar fark var. Yada önerebileceğiniz başka bir ürün olabilir mi? Bozuk plak gibi hep aynı şeyleri yazıp duruyorum hakkınızı helal edin.

Bu arada nerede okuduğumu hatırlamamak kaydıyla bir alıcı şöyle bir yöntem uygulamış. Vestel tv satın aldıktan sonra tv kurulum ve montajı için satıcı aracılığı ile kayıt açtırmış. Haliyle kurulum ücretsiz ve garanti 3 yıl olmuş. Sizce bu mümkün müdür?

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Forumlar kafa karıştırır!
Lisan varsa yabancı forumlara takılırsanız manzarayı daha güzel çakarsınız!

En azından oralar da Fake/çakalık yapan tipler/firma ajanları/satıcı tipler v.s v.s OLMAZ

FT/TF/DH ve daha niceleri böyle tiplerle doludur! panel hk. zerre kadar teknik bilgileri yoktur
ama herifler ahkam keserler,bilgili adam bile buralara girer,sonunda bilgisiz adam haline de gelebilir!

Bazı forumlar adeta bunların kontrolları altında dır!

Örnek;ben USA dan bir forum da seneler önce; ....bir panelin fiyatı şurada şöyledir... dedim;1 hafta BAN yemiştim
üstelik hiç uyarı da almadan direk 1 hafta yedim yaw

Ado iyi niyetli ve sektörden gelen birisidir,sallayın geçin biliyorum diyen veya tavsiye veriyorum diyen
veya sürekli bir markaya manyel verenleri de sallayın geçin bir kalem

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
Bir de sorum vardır;şimdi DH ye girip de "tavsiyeforumu" diye yazınca sansürleniyormu yaw???????
hasta oluyorum böyle "komplekslere" ben! ülen bu nasıl zihniyet dir!

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bir de sorum vardır;şimdi DH ye girip de "tavsiyeforumu" diye yazınca sansürleniyormu yaw???????
hasta oluyorum böyle "komplekslere" ben! ülen bu nasıl zihniyet dir!
Can abi adamlar korkularından benim foruma girişimi yasakladılar sen ne diyorsun :) :) :)
Şu an ben aktif kullanıcıymışım da DH ye girmiyormuşum gibi görünüyor ama ilgisi yok, GİREMİYORUM :) :) :)

M Çevrimdışı

~mustafa~

Aktif Üye
12 Mar 2018
53
Can Abim Hoş Geldin Nasılsın?

Vallahi 3-5 kere kulaklarını çınlattım senin. Panel söz konusu olunca adın geçmeden olmuyor ki yıllarca verdiğin o derin bilgiler senin isminle dillere pelesenk oldu artık :)

Forum konusunda kusura bakma sana bir kasıt asla olmaz mümkün değil de, forumun altyapısını taşıdık 2 3 gün önce, malum bizler de amatör takıldığımız için oturmayan şeyler oluyor elbette :)

Can abi istediğin bilgi konusunda ciddimisin yoksa bana mı takıldın anlamadım ? Ona göre cevap vereyim :)

Ado hocamm 49r6520 bu tv tokatta olmadigi icin internetten alicagim panel bilginiz varmi 50fd7300 ile aralarinda kaldim burada 50fd7300 vardi kiyasladigimda renkler biraz daha acik gibi gorunuyordu tabi bunlar ayarlanabilir birde 50 incler 48 ve 49 a gore ayni ozellik oldugu halde ucuz bu paneller zayifmi

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
184
Ado Hocam bana da önermişti. 49R6520 arasında 1 inç dışında bir fark yok gibi görünüyor. Bende sizin gibi 50 fd 7300 arasında kaldım. Bunda ekstradan bluetooth var sanırım.
Hepsiburada önümde açık. Kredi kartı elimde bu 3 tv arasında git gelleri yaşıyorum. Sevdiği kıza açılmak isteyipte cevaptan korkan ergenler gibi gözümü karartacağım anı bekliyorum.

K Çevrimdışı

kamersah 

Aktif Üye
8 Mar 2018
184
Arkadaşlar bana ilginç gelen bir bilgiyi de paylaşmak isterim. Yukarıda bahsetmiş olduğum tv ler için garanti süresinde bir karışıklık var gibi geldi. Hepsiburada da 2 yıl verirken istanbul bilişimde 3 yıl gittigidiyorda 2+1 yıl (ne demek oluyorsa) görünüyordu.
Regal Müşteri hizmetlerini aradım ve sordum. Garanti süreniz ne kadardır diye. Kesin emin olmak için bir müddet beni beklettikten sonra nereden alınırsa alınsın 3 yıl değişmiyor dendi. Tam teşekkür edip kapatacakken bir son dakika bilgisi geldi arkadaşın ekranına.
Şok Şok Şok teknik arkadaşlardan bilgiyi iletiyorum nereden alınırsa alınsın bayi dahil regal markalı tv lerde garanti süresi 2 yılmış.

Geri
Üst Alt