W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,620
Bu gölgeli görüntü kenarlardaki parlaklık normalmi
IMG_9901.jpg
Evet IPS panel normal. Aynı görüntü tut. Bu sefer de. Film değil, önce izledigin moda al.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,620
İzleme açınız değiştirmeniz sağa sola yada yukarı aşağı bu parlamalar şiddeti yeri de azalması çoğalması vb değişir.
Bunu karanlık ortamda anlaman daha etkili olur. Evin ışığını açılınca bunlar kaybolur yada azalır. Aslında vardır. Ama ortam ışığı bunu görmeni zorlaştırır

B Çevrimdışı

bakirci1453

Aktif Üye
19 Ağu 2018
75
Hatlar karıştı. Philips alan arkadaş resim gönderecekti. Bunu görünce o arkadaş sandım. Sizin içinde geçerli az da olsa. sanırım sizin panel değişti. Bu da etkiler işçilik kasa baskısı panelin yerleştirmesi ufak bir açi bile yapsa Va panel bile olsa etkiler
Tv nin çok yakınından ve zorla gözüken piksel hataları değişim onarım için sebepmidir? Servis diyebilir mi izleme mesafesinden vs gözükmüyor belli olmuyor gibi

S Çevrimdışı

SEVEM

Yeni Üye
29 Nis 2024
3
37
50 bin bir TV verilecekse ebati bir kenara koyuyorum. Kesinlikle
LG 55C3 yada Samsung 55S90C mantıklı bir seçim olur.
hocam bu bahsettiğiniz modellerde oled yanığı gibi durumlar varmıdır ? son yıllarda çıkan modellerde bu durum ne kadar düzeltildi ? gercekten bu fiyatlara cıkınca gönül oled ekran istiyor ama bu konuda siz değerli fikir sahibi insanların görüşüne ihtiyacım var 🙏

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,620
hocam bu bahsettiğiniz modellerde oled yanığı gibi durumlar varmıdır ? son yıllarda çıkan modellerde bu durum ne kadar düzeltildi ? gercekten bu fiyatlara cıkınca gönül oled ekran istiyor ama bu konuda siz değerli fikir sahibi insanların görüşüne ihtiyacım var 🙏
Gunboyu TV açık değilse. Akşamları benim gibi izliyorsan. Yada evde gunboyu evin diğer kişileri TV hep izliyorsa onlar için bir TV varsa . Oled ile devam edebilirsiniz.

Z Çevrimdışı

zubizaretta

Aktif Üye
3 Mar 2023
100
49
Daha önce "Senna SNF9000U" aldığımı söylemiş ve televizyona dair Onvo'dan en ufak bilgi edinemediğimden yakınmıştım. TV dün kuruldu açtım. Google TV'yi etkinleştirince gelen mailde "Caixun" cihazınızda oturum açtınız diyor. Araştırdım. Marka Çin menşeli ama sanırım bizim satın aldığımız google tv'ler (onvo ve senna marka) Malezya üretimi. Sanırım bir de "ana şirket var bunların üstünde onun ismi de "Express Luck Technology". Şu aşağıdaki linklerde çıkan ürünlerin özelliklerin "tamamı" (fotoğraflar dahil) bendeki televizyon ile eşleşiyor.

Cihazın kendisi güzel. Depolama alanı az ancak USB bellek takınca onu cihaza ek depolama olarak gösterebiliyosunuz. Yani yer sıkıntısı çekmiyorsunuz. Tabi çok fazla uygulama kurarsanız USB'den okuyacağı için çok hızlı olmayacaktır. Cihazda gerçekten de L1 sertifikası var. Bende netflix yok, ancak amazon prime'da "HD" içerik açabildim. Yanılmıyorsam amazon prime'da zaten 4K içerik yok. O bakımdan cihazın netflix'ten 4K oynatabilmesi emin olmamakla birlikte yüksek ihtimal. APK kurabiliyorsunuz. Wifi 5g desteği var. Gerçek 4K 60hz videoları takılmadan oynatıyor (usb bellekten denedim). Youtube'da da 4K (60hz) oynatmada bi sıkıntısı yok. Şu anda kullanılan codec'lerin bir çoğunu sıkıntısız donanım hızlandırması ile oynatabiliyor (AV1, VP9 dahil). Bazı 4K youtube videolarında (HDR olanlarda) "çok az" miktarda "frame drop" oldu (60 - 80 arası, ki bu da 1 ya 2 saniyeye tekabül ediyor), o da sadece videonun başlarında oldu ve çok da hissetmedim açıkçası, videonun devamında sayı artmadı. Youtube'da AV1 ile daha iyi performans aldım gibi geldi bana. Panelde çok az ışık sızması var, dert edecek kadar değil. Açılı bakışa da bir miktar izin veriyor, görüntü hemen bozulmuyor. Panel beklediğimden iyi çıktı diyebilirim. Denemediğim tek özelliği chromecast oldu. O da büyük ihtimal sıkıntısızdır. Çünkü kağıt üzerinde o özelliği de var.

Caixun (ya da Express Luck) güzel bir cihaz yapmış. Uzun vadede sorun çıkartıp çıkartmayacağını göreceğiz.

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,362
39
Daha önce "Senna SNF9000U" aldığımı söylemiş ve televizyona dair Onvo'dan en ufak bilgi edinemediğimden yakınmıştım. TV dün kuruldu açtım. Google TV'yi etkinleştirince gelen mailde "Caixun" cihazınızda oturum açtınız diyor. Araştırdım. Marka Çin menşeli ama sanırım bizim satın aldığımız google tv'ler (onvo ve senna marka) Malezya üretimi. Şu aşağıdaki linkteki özelliklerin "tamamı" (fotoğraflar dahil) bendeki televizyon ile eşleşiyor.

Cihazın kendisi güzel. Depolama alanı az ancak USB bellek takınca onu cihaza ek depolama olarak gösterebiliyosunuz. Yani yer sıkıntısı çekmiyorsunuz. Tabi çok fazla uygulama kurarsanız USB'den okuyacağı için çok hızlı olmayacaktır. Cihazda gerçekten de L1 sertifikası var. Bende netflix yok, ancak amazon prime'da "HD" içerik açabildim. Yanılmıyorsam amazon prime'da zaten 4K içerik yok. O bakımdan cihazın netflix'ten 4K oynatabilmesi emin olmamakla birlikte yüksek ihtimal. APK kurabiliyorsunuz. Wifi 5g desteği var. Gerçek 4K 60hz videoları takılmadan oynatıyor (usb bellekten denedim). Youtube'da da 4K (60hz) oynatmada bi sıkıntısı yok. Şu anda kullanılan codec'lerin bir çoğunu sıkıntısız donanım hızlandırması ile oynatabiliyor (AV1, VP9 dahil). Bazı 4K youtube videolarında (HDR olanlarda) "çok az" miktarda "frame drop" oldu (60 - 80 arası, ki bu da 1 ya 2 saniyeye tekabül ediyor), o da sadece videonun başlarında oldu ve çok da hissetmedim açıkçası, videonun devamında sayı artmadı. Youtube'da AV1 ile daha iyi performans aldım gibi geldi bana. Panelde çok az ışık sızması var, dert edecek kadar değil. Açılı bakışa da bir miktar izin veriyor, görüntü hemen bozulmuyor. Panel beklediğimden iyi çıktı diyebilirim. Denemediğim tek özelliği chromecast oldu. O da büyük ihtimal sıkıntısızdır. Çünkü kağıt üzerinde o özelliği de var.

Caixun güzel bir cihaz yapmış. Uzun vadede sorun çıkartıp çıkartmayacağını göreceğiz.
Amazon Prime'da 4K içerik çok.

TV'nin görüntüsünden memnun kalırsanız gerekirse harici bir kutu alıp onu bağlarsınız. Böylece hem sistem hızlı olur hem de lisans sorunu varsa bile çözülmüş olur. Her platformdan yüksek kalitede içeril tüketebilirsiniz.

Z Çevrimdışı

zubizaretta

Aktif Üye
3 Mar 2023
100
49
Amazon Prime'da 4K içerik çok.

TV'nin görüntüsünden memnun kalırsanız gerekirse harici bir kutu alıp onu bağlarsınız. Böylece hem sistem hızlı olur hem de lisans sorunu varsa bile çözülmüş olur. Her platformdan yüksek kalitede içeril tüketebilirsiniz.
Hocam Game of Thrones açtım. HD yazıyordu. Game of Thrones belki de 4K olarak bulunmuyordu. Emin değilim. 4K içerik bulup bir de öyle deneyeceğim. DRM info 'da L1 gözüküyor. Ama tabi içerisinde kurulu gelen Amazon Prime uygulaması orijinal bir uygulama mı değil mi, televizyonu L1 olarak görüyor mu, bunlardan emin olmak için tekrar bir test yapmam lazım sanırım.

Bende harici kutular var. Hem de en güzelinden. "Raspberry Pi" :) Bi tane 4 bi tane de 5 var. Android RPI5'de baya güzel çalışıyor. 4'e de Libreelec kuruyorum. Bu yazıyı da masaüstü olarak kullandığım Raspberry Pi 5'den yazıyorum. Ben pek "platform" kullanan biri değilim. Çok izlemek istediğim bir şey olursa indirir izlerim.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,362
39
Hocam Game of Thrones açtım. HD yazıyordu. Game of Thrones belki de 4K olarak bulunmuyordu. Emin değilim. 4K içerik bulup bir de öyle deneyeceğim. DRM info 'da L1 gözüküyor. Ama tabi içerisinde kurulu gelen Amazon Prime uygulaması orijinal bir uygulama mı değil mi, televizyonu L1 olarak görüyor mu, bunlardan emin olmak için tekrar bir test yapmam lazım sanırım.

Bende harici kutular var. Hem de en güzelinden. "Raspberry Pi" :) Bi tane 4 bi tane de 5 var. Android RPI5'de baya güzel çalışıyor. 4'e de Libreelec kuruyorum. Bu yazıyı da masaüstü olarak kullandığım Raspberry Pi 5'den yazıyorum. Ben pek "platform" kullanan biri değilim. Çok izlemek istediğim bir şey olursa indirir izlerim.
Game of Thrones 4K olmadığı için HD göstermiştir, 4K içeriklerde büyük ihtimalle 4K verir.

Geri
Üst Alt