Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhabalar mümkünse QLED olan arada HDMİ kablo ile bilgisayarı bağlayarak hdr oyun oynayabileceğim netflix amazon ağırlıklı bir televizyon önerisi arıyorum bakış açısı farketmez. Görüntü kalitesine ve renklere çok önem veriyorum film ve oyun sırasında beni cezbetmeli.
LG NANO76 hoşuma gitmişti hdr, dolby, yapay zeka kalite arttırma vs çok fazla özellik sunuyor ama daha iyisi olmasından şüphelendim. boyut olarak en az 50 en fazla 55 inc olmalı
Bütçem en fazla 18.000 civarı
18.000 TL bütçe ile kullanım amacınıza uygun yüksek performanslı bir tv alma şansınız neredeyse sıfır. Oyun için yüksek ekran tazeleme hızı, düşük giriş gecikmesi, VRR gibi özellikler gerekli. Hem oyundan performans alabileceğiniz hem de sizi cezbedecek kadar yüksek kaliteli görüntü verebilecek bir tv için minimum 35.000 TL bütçe ayırmanız gerekli.

Bahsettiğiniz Nano76 fiyatına göre iyi fakat özellik olarak çok vasat bir cihaz. Rtings incelemesi burada,

Benim size tavsiyem şu olur; bütçeniz dahilinde 55'' ekran alabilme şansınız yok. Bunun yerine ekran boyutunu 32'e düşürüp tv yerine monitör alın. Sizi her bakımdan memnun edecektir. Mesela Samsung Odyssey Neo G7 LS32BG750NUXUF çok iyi bir monitör. Bahsettiğiniz LG televizyonu 10 kez cebinden çıkarır. Belki 18.000 civarına temiz bir 2. el bulabilirsiniz.

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

Ercang

Yeni Üye
6 Mar 2024
2
33
İyi günler herkese. 2013 senesinde aldığım LG 42LN575s model tv yi halen sorunsuz şekilde kullanıyorum ancak daha büyük ekranlı tv almak istiyorum. Forumda yeniyim tavsiyeleri okudum ancak aradığımın tam karşılığını bulamadım gibi. 65 inç tv almayı düşünüyorum. Geceleri Youtube netflix gibi platformlardan dizi film izlerim, gündüzleri de çocuk için çizgi film açık olur 1-2 saat kadar. Ps5 de almayı düşünüyorum yakın zamanda. Vakit buldukça da oyun oynarım.
Samsung QE65QN85C ve QN65QN85C arasında ne gibi farklar var anlayamadım. Marka takıntım yok her türlü tavsiyeye açığım. Bütçem 50-60bin civarı olacak

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
@kutayoğlu

hocam TPV 2024 full serileri henüz incelemedim hatta bazı bilgiler bile sadece
ön inceleme v.s gibi
sanırım biraz geç çıkacak
TITAN henüz oturtulamadı! geçen seneden bazı serileri vardı ama bol BUG lu!
acele etmeye gerek yok ancak dikkat edin TheOne lar yine 50 ve 100Hz li geliyor
ama 50 de bazı kırpılmış durumlar vardır

geçen bahsettiğim seri 89x9 lardır!!
senin bahsettiğin ise 83x serisi dir

OLED TPV de her zaman OK dir yani önce tercih LGE sonra TPV OK dir
bu arada TPV ler günlük kullanım da özellikle her türlü "ileri önlem uygulamalarında"
LGE ve diğerlerinden çok daha başarılıdır(Panasonic hariç tabiki)

not;o sorduğun upgrade/f-w uygulamadaki durum daha çok bizim Box lar için geçerlidir
yani Ethernet bağlarsan görmüyor ama WiFi bağlanırsa server dan dosyayı alıp yüklüyor!
ben TV ler de böyle bir şey görmedim,TPV de aynen böyledir ki zaten panelim ethernet ile
bağlı her zaman,WiFi den hiç bağlamıyorum çünkü zaten paneli ne Android/GoogleTV ve
ne de Stream tarzı hiç bir şey için kullanmadığımdan dolayı net bağlantısını önemsemiyorum
ama f/w çıktığı zaman bunu ethernet den yüklüyorum

not2; ancak bazı durumlarda nete WiFi den bağlı olursa server dan data bilgilerini hemen görür
ve otomatik indirir,etnernet ile her zaman bunu yapmaz veya daha sonraki günlerde yapar!
ancak bu olay genel de tüm panellerde aynı çalışır

++
son aldığım Boxı satıştan çektim zaten 10gün kadar durdu,tam postalıyordum ki karar değiştirip
vazgeçtim şimdilik,yani Ugoos AM8 de iptal ettim o da şimdilik,ama bu ondan şimdi bir tık daha
iyi gibi!
"incelemeye devam" şu bizim İspanyol vardı sanırım tanırsın Beelink team den;her zaman "happy testing"
deyip güyya normal kullanıcı gibi davranırdı ama çakazladım onu da sonunda:haha1
bizim Ukraynalı team le çalışıyor Beelink ve bir kaç ana üretici fabrikayla yazılım veriyorlar

Dün nihayet Slimboxtv,benim X96X10Pro için de rom verdiler! bugün yükledim 11.22 version ama henüz
f,nal rom değil bu bazı bug lar hala devam ediyor bunun için fabrikadan birisi var o sanırm bunu düzeltecek
olmadı topu bizim İspanyola atacak işi çözemezse yaw!
hala UI en tepede London weather çıkıyor,ne iş abi yaw London:hmm
cihaz şimdi Root lu oldu,ama bazı illegal app. lar filan vardı bunları kaldırmışlar!
Magisk aktif oldu şimdi

AM8 için bence bekle fiyat ciddi pahalı $ 300 kağıdı buluyor,X96 ise maliyeti $ 170 kağıt gibi hatta 160/165 lere kadar
iniyor başka satıcılarda(ALI de ki diğer vendor lar ucuza verebiliyor)
AI çalışması çok iyi
RAM 8Gb klasik 4Gb ram lerden iyi ama öyle aman aman bir fark da yoktur!
DDR4 ve "harbi" ddr4 RAM li yani çakması değil üzerinde!

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
İyi günler herkese. 2013 senesinde aldığım LG 42LN575s model tv yi halen sorunsuz şekilde kullanıyorum ancak daha büyük ekranlı tv almak istiyorum. Forumda yeniyim tavsiyeleri okudum ancak aradığımın tam karşılığını bulamadım gibi. 65 inç tv almayı düşünüyorum. Geceleri Youtube netflix gibi platformlardan dizi film izlerim, gündüzleri de çocuk için çizgi film açık olur 1-2 saat kadar. Ps5 de almayı düşünüyorum yakın zamanda. Vakit buldukça da oyun oynarım.
Samsung QE65QN85C ve QN65QN85C arasında ne gibi farklar var anlayamadım. Marka takıntım yok her türlü tavsiyeye açığım. Bütçem 50-60bin civarı olacak
QN85C alabiliyorsanız başka model aramaya gerek yok, beklentilerinizi fazlasıyla karşılar.

QE ile QN arasında hem hiçbir fark yok hem de çok fark var. Bu nasıl oluyor diye sorarsanız, özellik olarak tamamen aynı televizyonlar fakat Avrupa Bölgesi ile Amerika Bölgesi için ayrı olarak üretiliyorlar. Şu an Avrupa'ya gidenler VA panel, Amerika'ya gidenler IPS panel ile üretiliyor. Panel dışında tamamen aynı cihazlar. Lakin panel farklılığından kaynaklanan görüntü farkları oluşuyor.
QE= Qled + Europe (Avrupa bölgesi için üretilen tv kodu)
QN= Qled + North America (Kuzey Amerika bölgesi için üretilen tv kodu.

TVe97c8a17ad3df5c5.jpg

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,376
albanez albanez hocam, 65PML 9507 40k fiyata tavsiye edermisiniz.Görüşünüz önemli.Sagolun şimdiden .
açıkçası TPV bu miniLED li seriler de bence iyi değil
9507 serisi de bence almaya değmez
ilk çıkardıkları VA paneldi,şimdikiler de ise IPS oldu
TR/62 motaj kodlu seriler de ise durum tersi olabiliyor! IPS yerine VA da çıkabilir
kısaca hem kafa karıştırıcı hem de miniLED olarak fazla başarılı değil

fiyatları bir süredir takip etmiyorum dolayısıyla 40 kağıda uyar-uymaz için bir şey diyemem

TPV de OLED ler çok iyi ve alınır ama ciddi pahalı!
TPV de bence en stabil ve başarılı serisi 100Hz li olan "The One" serisidir,gerçi bunun 50Hz li olan
modeli de iyice sayılabilir özellikle f/p olarak tatlı fiyata bulunursa,alınır

2024 modeller az sonra çıkıyor! miniLED yerine örneğin The One 100Hz li modellere bak
yani bir süre bekle ayrıca elde kalan 2022/23 modellerin fiyatları daha da inecektir,ama bu KUR lar
ile de biraz zor!

miniLED diye bazı markalarda olan panellerin bence hiç birisi yaramaz! kaldıki bunlar en iyi
marka olanSony/Samy/TPV/TCL v.s hepsi aynen hikaye! takılmayın böyle "miniLED gazına"
"FALD" ları da bana göre beş para etmez! hem de hiç birisinin ya da Sony hallice diğerlerinden
bir tık daha iyi hepsi o kadar
ne FALD ne de miniLED=günümüz panellerinin alayı da sınıfta kalıyor teknik olarak!
çakallar bunları HiEnd deyip en üst perdeden gazlıyorlar

zaten teknik olarak panellerin kasanın içine girdiğin zaman ne bok olduğunu daha doğrusu çoğu şeyin
çakma olduğunu bilen anlıyor ama bilmeyen mini-mini yiyor:haha1

sonuç şudur;
1-neyse ki "yazılımlar" ile işi bir şekilde kurtarıyor,marka adı vermiyeyim şimdi moraller bozulmasın diye
bazıları bu işi çok iyi yapıyor!
2-NIT değeri/FALD bilmem nesi/diğer bazı değerler de küllüm sallama,yani varmı-var olayı
bu arada "donanımlar" da ciddi kötü! MARKA diye kapılmayın özellikle bir marka varki tam rezil bu anlamda

O Çevrimdışı

onurdogan63

Aktif Üye
19 May 2023
59
30
Merhaba Canlar. Televizyon araştırma aşamasındayım ve bütçe 15K civarı diyelim duruma, tavsiyelerinize göre 16k civarlarına çıkabilirim. Şuan baktığım modeller arasında;

1- Grundig: 55 GHU 7000 B 55’

2- Toshiba: 55UA3D63DT 55"

Toshiba: 55UA3E63DT 55"

3- LG 50UQ75006 50"

4- Vestel 50Q9900 50"

Önceliğimiz 55 inç modeller, ama 50 inç olan TV modelleri de kaliteli öneririz derseniz radarıma alacağım, ya da boyut küçültmeye gerek yok 55 inç olan iyidir diye tecrübe edindiğiniz varsa önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

E Çevrimdışı

Ercang

Yeni Üye
6 Mar 2024
2
33
QN85C alabiliyorsanız başka model aramaya gerek yok, beklentilerinizi fazlasıyla karşılar.

QE ile QN arasında hem hiçbir fark yok hem de çok fark var. Bu nasıl oluyor diye sorarsanız, özellik olarak tamamen aynı televizyonlar fakat Avrupa Bölgesi ile Amerika Bölgesi için ayrı olarak üretiliyorlar. Şu an Avrupa'ya gidenler VA panel, Amerika'ya gidenler IPS panel ile üretiliyor. Panel dışında tamamen aynı cihazlar. Lakin panel farklılığından kaynaklanan görüntü farkları oluşuyor.
QE= Qled + Europe (Avrupa bölgesi için üretilen tv kodu)
QN= Qled + North America (Kuzey Amerika bölgesi için üretilen tv kodu.

TVe97c8a17ad3df5c5.jpg
Teşekkürler yorum için. QN85C ye o kadar para vermeye değmez şu model işini fazlasıyla görecektir diyeceğiniz marka/model var mı peki?

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

tyroo

Yeni Üye
8 Mar 2024
4
27
Merhabalar, yeni bir tv alacağım, bu forumu da bu konuyu araştırmaya çalışırken gördüm. Üye oldum ve şimdi bilgili kişilerden bir tavsiye bekleyişindeyim.
Bütçem : 8-10 k (evet bu kadarcık maalesef tl :) )
Beklentim : Akşamları iki üç saat platformlardan içerikler izlemek

Normalde bütçe gereği 45'' bakmıştım ama sonra bu tvlere bakınca 8 değil 10 olsun 50'' olsun dedim. Bu iki model üstünde duruyorum. Yorumlarınızı ve harici tavsiyelerinizi duymak isterim. Teşekkürler. İyi forumlar.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Teşekkürler yorum için. QN85C ye o kadar para vermeye değmez şu model işini fazlasıyla görecektir diyeceğiniz marka/model var mı peki?
Aynı paraya aynı görüntü kalitesini alabileceğiniz başka bir model yok. Bir seviye altı var, TCL C745 ama ben yine de QN85C tavsiye ederim. Oled de tavsiye ederdim fakat fiyatları çok yüksek.

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
190
46
merhaba bana mutfak için önerebilecegınız bır tv var mı 24 ınc düşünüyorum onvo 2410 _2 ve axen lede09 tv bunlar sitelerde uygun fiyat , hangısını almalıyım tsk ederim .

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhabalar, yeni bir tv alacağım, bu forumu da bu konuyu araştırmaya çalışırken gördüm. Üye oldum ve şimdi bilgili kişilerden bir tavsiye bekleyişindeyim.
Bütçem : 8-10 k (evet bu kadarcık maalesef tl :) )
Beklentim : Akşamları iki üç saat platformlardan içerikler izlemek

Normalde bütçe gereği 45'' bakmıştım ama sonra bu tvlere bakınca 8 değil 10 olsun 50'' olsun dedim. Bu iki model üstünde duruyorum. Yorumlarınızı ve harici tavsiyelerinizi duymak isterim. Teşekkürler. İyi forumlar.

İkisi arasından Daewoo öneririm ben çünkü Vestel güvencesi altında. Diğeri Atmaca Elektronik yani Sunny.

U Çevrimdışı

Umut44441412612

Yasaklı Üye
6 Tem 2023
2
24
Merhabalar Tv ler hakkında hiç bilgim yok salon için bir Tv arıyorum mümkünse 50 inç olursa sevinirim öyle ahım şahım görüntü kalitesi beklemiyorum uzun süre kullanmalık sağlam bir şey olsa yeter

T Çevrimdışı

tyroo

Yeni Üye
8 Mar 2024
4
27
İkisi arasından Daewoo öneririm ben çünkü Vestel güvencesi altında. Diğeri Atmaca Elektronik yani Sunny.
Teşekkür ediyorum. Ben de öyle düşünmüştüm. Peki farklı bir öneriniz var mı bu ihtiyaç ve bütçe doğrultusunda ? Sanıyorum yok gibi geldi kısıt sebebiyle.

Geri
Üst Alt