M Çevrimdışı

Mehmt

Yeni Üye
9 Mar 2024
1
18.000 TL bütçe ile kullanım amacınıza uygun yüksek performanslı bir tv alma şansınız neredeyse sıfır. Oyun için yüksek ekran tazeleme hızı, düşük giriş gecikmesi, VRR gibi özellikler gerekli. Hem oyundan performans alabileceğiniz hem de sizi cezbedecek kadar yüksek kaliteli görüntü verebilecek bir tv için minimum 35.000 TL bütçe ayırmanız gerekli.

Bahsettiğiniz Nano76 fiyatına göre iyi fakat özellik olarak çok vasat bir cihaz. Rtings incelemesi burada,

Benim size tavsiyem şu olur; bütçeniz dahilinde 55'' ekran alabilme şansınız yok. Bunun yerine ekran boyutunu 32'e düşürüp tv yerine monitör alın. Sizi her bakımdan memnun edecektir. Mesela Samsung Odyssey Neo G7 LS32BG750NUXUF çok iyi bir monitör. Bahsettiğiniz LG televizyonu 10 kez cebinden çıkarır. Belki 18.000 civarına temiz bir 2. el bulabilirsiniz.
Merhabalar, benimde aynı başlıklarda ama arkadaş kadar yüksek beklentim yok. Akşamları youtube,twitch, netfilx vs izleyeyim. Arada sevdiğim oyunları bilgisayardan oynayayım. Oynadığım oyunlar tamamen offline oyunlar aman aman bir performans beklemiyorum takılmasın yeter gibi.

Philips 55PUS8108 19300 TL
Toshiba 58UA3D63DT 16500 TL
Toshiba 55QA5D63DT 20199 TL
Vestel 55Q9900 19100 TL
Onvo 50OV6000U 10000 TL Veya böyle düşük bir fiyatla ortalama(idare eder) bir sonuç alabilir miyiz?

Ne gibi öneri veya tavsiyeleriniz olur. 20K yı gözden çıkardım ama gidip 10 K lıkta tv alabilirim. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Teşekkür ediyorum. Ben de öyle düşünmüştüm. Peki farklı bir öneriniz var mı bu ihtiyaç ve bütçe doğrultusunda ? Sanıyorum yok gibi geldi kısıt sebebiyle.
Farklı seçenek sunamıyorum maalesef, tek önerebileceğim şey Vestel bünyesinde olan bir marka almanız. En azından arıza vb. bir durum olursa değişim ve iadede kolaylık olur.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhaba Canlar. Televizyon araştırma aşamasındayım ve bütçe 15K civarı diyelim duruma, tavsiyelerinize göre 16k civarlarına çıkabilirim. Şuan baktığım modeller arasında;

1- Grundig: 55 GHU 7000 B 55’

2- Toshiba: 55UA3D63DT 55"

Toshiba: 55UA3E63DT 55"

3- LG 50UQ75006 50"

4- Vestel 50Q9900 50"

Önceliğimiz 55 inç modeller, ama 50 inç olan TV modelleri de kaliteli öneririz derseniz radarıma alacağım, ya da boyut küçültmeye gerek yok 55 inç olan iyidir diye tecrübe edindiğiniz varsa önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.
50'' olan modeller VA panel ile geliyor, 55'' olanlar ise IPS oluyor. 2 panel tipi arasındaki farkları biliyorsanız ona göre tercih yapın.

Panel farkı dışında hepsi standart, giriş seviyesi televizyonlar. Bir Samsung QN85C veya Sony X95L kalibresinde görüntü beklemeyin. Hani ne LG aldınız diye muhteşem görüntü olur ne de Vestel aldınız diye kötü. Hatta displayspecs'teki bilgiler doğruysa LG 8 bit görünüyor. IPS istiyorsanız 55'' olanlardan birini seçin, VA istiyorsanız 50'' cihaz alın.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhabalar, benimde aynı başlıklarda ama arkadaş kadar yüksek beklentim yok. Akşamları youtube,twitch, netfilx vs izleyeyim. Arada sevdiğim oyunları bilgisayardan oynayayım. Oynadığım oyunlar tamamen offline oyunlar aman aman bir performans beklemiyorum takılmasın yeter gibi.

Philips 55PUS8108 19300 TL
Toshiba 58UA3D63DT 16500 TL
Toshiba 55QA5D63DT 20199 TL
Vestel 55Q9900 19100 TL
Onvo 50OV6000U 10000 TL Veya böyle düşük bir fiyatla ortalama(idare eder) bir sonuç alabilir miyiz?

Ne gibi öneri veya tavsiyeleriniz olur. 20K yı gözden çıkardım ama gidip 10 K lıkta tv alabilirim. Şimdiden teşekkürler.
Onvo'yu marka olarak tavsiye etmem. 58'lik ebat da almayın.

Listede geriye kalan modeller karma panel ile üretiliyor. Buradaki kaynağa göre Philips 8 bit görünüyor,

Ben alternatif olarak TCL 50C645 önereceğim ama TCL'in de Müşteri Hizmetleri biraz sorunlu anlatılıyor.

O Çevrimdışı

onurdogan63

Aktif Üye
19 May 2023
59
30
50'' olan modeller VA panel ile geliyor, 55'' olanlar ise IPS oluyor. 2 panel tipi arasındaki farkları biliyorsanız ona göre tercih yapın.

Panel farkı dışında hepsi standart, giriş seviyesi televizyonlar. Bir Samsung QN85C veya Sony X95L kalibresinde görüntü beklemeyin. Hani ne LG aldınız diye muhteşem görüntü olur ne de Vestel aldınız diye kötü. Hatta displayspecs'teki bilgiler doğruysa LG 8 bit görünüyor. IPS istiyorsanız 55'' olanlardan birini seçin, VA istiyorsanız 50'' cihaz alın.
Giriş seviyesi demeniz biraz abartılı olmuş sanki, Toshibayı anlarım ama mesela ordaki Vestel Q9900 size göre giriş seviyesi bir TV modeli mi ? Giriş seviyesi bana göre ONVO, SUNNY, DİJİTSU gibi markalardır, Vestelin Qled bir TV modeline giriş seviyesi demeniz açıkçası şaşırttı beni.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Giriş seviyesi demeniz biraz abartılı olmuş sanki, Toshibayı anlarım ama mesela ordaki Vestel Q9900 size göre giriş seviyesi bir TV modeli mi ? Giriş seviyesi bana göre ONVO, SUNNY, DİJİTSU gibi markalardır, Vestelin Qled bir TV modeline giriş seviyesi demeniz açıkçası şaşırttı beni.
Qled olması sizce çok büyük bir özellik mi ve yeterli mi ? Toshiba da zaten Vestel tarafından üretiliyor ve benzer kalitedeler. Arada panel farklılığından kaynaklanan görüntü farklılıkları var sadece. Onun dışında hepsi 60 hz standart tv. Buna büyük markaların uygun fiyatlı cihazları da dahil.

Mesela Q9900
- 120 hz mi ?
- Full Array veya Mini Led mi ?
- Yerel karartma var mı ?
- HDR'da minimum 600-700 nit parlaklığa çıkabiliyor mu ?
- Görüntü işlemcisi bir Sony XR veya Samsung Neo Quantum kadar keskin ve kaliteli bir resim sunabiliyor mu ?
- Panel gerçek 10 bit mi ?
- Geniş renk gamutu desteği var mı ?

Konu sadece Vestel değil; örneğin Samsung'un BU, CU gibi serileri, TCL'in P6 ve P7 ile başlayan serileri, Philips 6, 7 ve bazı 8 serileri de giriş seviyesi veya orta seviye cihazlardır.

Hiç adil bir karşılaştırma değil ama bilgi amaçlı yaklaşık değerleri veriyorum,
Sony X95L DCI P3 değeri: 96% - Vestel Q9900 70-76%
Sony X95L kontrast: 202.000:1 - Vestel Q9900: 1.300:1
Sony X95L HDR modda 10% pencere verdiği parlaklık 1.700 nit - Vestel Q9900 400 nit civarı.

O Çevrimdışı

onurdogan63

Aktif Üye
19 May 2023
59
30
Qled olması sizce çok büyük bir özellik mi ve yeterli mi ? Toshiba da zaten Vestel tarafından üretiliyor ve benzer kalitedeler. Arada panel farklılığından kaynaklanan görüntü farklılıkları var sadece. Onun dışında hepsi 60 hz standart tv. Buna büyük markaların uygun fiyatlı cihazları da dahil.

Mesela Q9900
- 120 hz mi ?
- Full Array veya Mini Led mi ?
- Yerel karartma var mı ?
- HDR'da minimum 600-700 nit parlaklığa çıkabiliyor mu ?
- Görüntü işlemcisi bir Sony XR veya Samsung Neo Quantum kadar keskin ve kaliteli bir resim sunabiliyor mu ?
- Panel gerçek 10 bit mi ?
- Geniş renk gamutu desteği var mı ?

Konu sadece Vestel değil; örneğin Samsung'un BU, CU gibi serileri, TCL'in P6 ve P7 ile başlayan serileri, Philips 6, 7 ve bazı 8 serileri de giriş seviyesi veya orta seviye cihazlardır.

Hiç adil bir karşılaştırma değil ama bilgi amaçlı yaklaşık değerleri veriyorum,
Sony X95L DCI P3 değeri: 96% - Vestel Q9900 70-76%
Sony X95L kontrast: 202.000:1 - Vestel Q9900: 1.300:1
Sony X95L HDR modda 10% pencere verdiği parlaklık 1.700 nit - Vestel Q9900 400 nit civarı.
Ama dediğiniz özellikler ultra özellikler bir TV için, SonyX95L ile Vestel Q9900'u karşılaştırmanız da abes geldi bana. İsterseniz yazıklarımı iyi okuyun. Sadece yazdığım cihazlardan bir tık daha iyi olanı hangisi diye sormuştum oysaki. Q9900 modelinin asla giriş seviyesi olduğunu düşünmüyorum, ben QA9700 TV kullanıyorum 65 inç olan modeli, evime gelen misafirler direkt renklerin canlılığından bahsediyorlar. 120 HZ karasal yayında ne işe yarar bana anlatırmısınız ? Ne gibi bir avantaj sunar ? Karasal yayında isterse 500HZ olsun, hiçbir fark yoktur. Full Array mı Mini Led mi diye sormuşsunuz, orta segment bir cihaz arıyoruz, sizin bu söyledikleriniz cihazda olacaksa zaten burda araştırma içine girmeden direkt onu tercih ederiz. 😊

S Çevrimdışı

standart birisi

Yeni Üye
19 Ocak 2024
10
30
Merhaba uzun zamandır araştırıyorum canlıda gördüm ama karar veremedim. Yardımcılarınızı bekliyorum

LG 55 qned816 Re
Philips 55 pus 8808
Tcl 55 C745
Samsung 55 Q70C

Benzer fiyatlarda hepsi, kağıt üstünde tcl öne çıkıyor ama fikirlerinizi almak isterim.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
120 HZ karasal yayında ne işe yarar bana anlatırmısınız ? Ne gibi bir avantaj sunar ?
Televizyonun hangi amaçla kullanılacağını yazmamışsınız. Normal uydu yayını izleyeceğinizi belirtseydiniz, daha farklı bir yorum yapardım. Ben medyum değilim, kusura bakmayın. Belki Blu-Ray bağlayacaksınız, belki PS5 için kullanacaksınız, belki harici HDD'den 4K yüksek kaliteli HDR film izleyeceksiniz ? Yazmazsanız biz bunu bilemeyiz. Sizin mesajınızda yazıyor da ben mi göremedim ? Ben göremediysem söyleyin lütfen.

Merhaba Canlar. Televizyon araştırma aşamasındayım ve bütçe 15K civarı diyelim duruma, tavsiyelerinize göre 16k civarlarına çıkabilirim. Şuan baktığım modeller arasında;

1- Grundig: 55 GHU 7000 B 55’

2- Toshiba: 55UA3D63DT 55"

Toshiba: 55UA3E63DT 55"

3- LG 50UQ75006 50"

4- Vestel 50Q9900 50"

Önceliğimiz 55 inç modeller, ama 50 inç olan TV modelleri de kaliteli öneririz derseniz radarıma alacağım, ya da boyut küçültmeye gerek yok 55 inç olan iyidir diye tecrübe edindiğiniz varsa önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Karasal yayında isterse 500HZ olsun, hiçbir fark yoktur.
Madem bu kadar kesin tespitleriniz var neden bizim fikirlerimizi soruyorsunuz ? Daha önce 120 hz bir tv deneyimlediniz mi, özellikle maç izlediniz mi ?

ben QA9700 TV kullanıyorum 65 inç olan modeli, evime gelen misafirler direkt renklerin canlılığından bahsediyorlar.
Olabilir, herkesin göz zevki farklı. O sizin misafirlerinizin görüşüdür. Siz de memnunsanız sorun yok.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
Merhaba uzun zamandır araştırıyorum canlıda gördüm ama karar veremedim. Yardımcılarınızı bekliyorum

LG 55 qned816 Re
Philips 55 pus 8808
Tcl 55 C745
Samsung 55 Q70C

Benzer fiyatlarda hepsi, kağıt üstünde tcl öne çıkıyor ama fikirlerinizi almak isterim.
İçlerinde bana göre en iyisi TCL C745 daha sonra da belki PUS8808.

O Çevrimdışı

onurdogan63

Aktif Üye
19 May 2023
59
30
Televizyonun hangi amaçla kullanılacağını yazmamışsınız. Normal uydu yayını izleyeceğinizi belirtseydiniz, daha farklı bir yorum yapardım. Ben medyum değilim, kusura bakmayın. Belki Blu-Ray bağlayacaksınız, belki PS5 için kullanacaksınız, belki harici HDD'den 4K yüksek kaliteli HDR film izleyeceksiniz ? Yazmazsanız biz bunu bilemeyiz. Sizin mesajınızda yazıyor da ben mi göremedim ? Ben göremediysem söyleyin lütfen.

Madem bu kadar kesin tespitleriniz var neden bizim fikirlerimizi soruyorsunuz ? Daha önce 120 hz bir tv deneyimlediniz mi, özellikle maç izlediniz mi ?

Olabilir, herkesin göz zevki farklı. O sizin misafirlerinizin görüşüdür. Siz de memnunsanız sorun yok.
Hangi amaçla kullanılacağını yazmamamdaki serzenişinizde kesinlikle haklısınız. 😊
120 Hz TV'nin karasal yayına hiçbir faydası yoktur, izledim deneyimledim, maçtaki akıcılığı sağlayan farklı bir özelliktir. 😉
Dediğim gibi, Sunny, Hi-Level, Axen, Dijitsu gibi bir TV almaktansa en azından bunlardan biraz daha iyi bir cihaz araştırmaktayım. Niyetim bu, karasal yayın kullanılacak ve bütçe belli, 15-16k civarı, TCL harici önerileriniz varsa mutlaka paylaşmanızı istiyorum. 50-55 inç boyutlarında ama öncelik 55' kardeşim hemşire atandı, ona hediye alacağım.

R Çevrimdışı

rmznn

Yeni Üye
11 Mar 2024
3
36
Selam herkese sorum vardı fikri olan cevaplar mi.ben LG 50QNED7S6 modelini arastiriyorum artı ve eksileri nelerdir.tv ye yandan bakınca beyaz görüntüler oluyor dediler

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798

LG 55 qned816 Re
Philips 55 pus 8808
Tcl 55 C745
Samsung 55 Q70C

Üzerine 8 bin daha koyun. 55QN85c daha iyi bir tercih olur

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,798
Selam herkese sorum vardı fikri olan cevaplar mi.ben LG 50QNED7S6 modelini arastiriyorum artı ve eksileri nelerdir.tv ye yandan bakınca beyaz görüntüler oluyor dediler
27 bin e 48A2 oled TV var. Bu ebatlarda en iyi model bu. Diğerleri sıradan LCD ler olur. Görüntü olarak bu A2 modeli fark yaratir

Geri
Üst Alt