albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
o zaman Philips seç
veya en iyisi olsun dersen(IPS için) LG den 9serisi,2021 model,yeni modeli geldimi/gelecekmi bilmiyorum
bu panel FALD+miniLED+Nano serisi(şimdi QNED oldu) en iyi IPS işte budur,55" yok,65" den başlar

not;TR/62 montaj kodlu 8808/62 serisi VA da çıkabilir,görmeden alma!
normalde bu seri IPS dir ama 60/62 kodlu montajlarda IPS yerine VA da olabiliyor

Ö Çevrimdışı

Önderahmed 

Aktif Üye
23 Şub 2019
228
40
Değerli arkadaşlar 43 inç 4K en alınabilir makul bir TV arıyoruz tcl 43p735 12.000 küsür lira şu anda ama 2022 üretimi tek seçenek bu mu toshiba'da 10.000 küsür liraya var ama vestel'de 2020 Android aldık ve perişan olduk ondan dolayı pek güvenemiyorum philips'te samsung'da LG de olabilir onlar da 12-13 bin liraya bulabilir miyiz acaba veya daha farklı bir marka da ama dünya çapında bir marka olmasına önem veriyoruz aslında full HD tcl de var BİM'de geçen aydı sanırım satışa çıktı şu anda birkaç BİM'de olduğunu biliyoruz stoklarında 9000 TL TCL 43L5A rem ve hafıza bilgisini öğrenemedim bir türlü bu modelin kısaca fiyat performans 4k'da ya da full HD de olabilir saygılar

M Çevrimdışı

mrtkmbr

Yeni Üye
14 Mar 2024
10
45
merhaba. a101 de satışta olan toshiba 50UL2163DT/2 ile toshiba 50UL2163DT bunların arasındaki fark ne arkadaşlar bilen var mı. araştırdım bulamadım. bu model numarasının sonundaki /2 ne anlama geliyor

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,355
39
Değerli arkadaşlar 43 inç 4K en alınabilir makul bir TV arıyoruz tcl 43p735 12.000 küsür lira şu anda ama 2022 üretimi tek seçenek bu mu toshiba'da 10.000 küsür liraya var ama vestel'de 2020 Android aldık ve perişan olduk ondan dolayı pek güvenemiyorum philips'te samsung'da LG de olabilir onlar da 12-13 bin liraya bulabilir miyiz acaba veya daha farklı bir marka da ama dünya çapında bir marka olmasına önem veriyoruz aslında full HD tcl de var BİM'de geçen aydı sanırım satışa çıktı şu anda birkaç BİM'de olduğunu biliyoruz stoklarında 9000 TL TCL 43L5A rem ve hafıza bilgisini öğrenemedim bir türlü bu modelin kısaca fiyat performans 4k'da ya da full HD de olabilir saygılar
43'' boyutunda dünya markalarının kaliteli televizyonlarını bulamazsınız. 43QN90C var ama Türkiye'de satılmıyor. Bu markaların, bu ebatta alacağınız cihazları giriş seviyesi olur. Mesela 43CU8500 gibi.

M Çevrimdışı

mrtkmbr

Yeni Üye
14 Mar 2024
10
45
a101 den toshiba 50UL2163DT/2 bu ürün alınır mı. ve toshiba 50UL2163DT farkı ne. bilen var mı arkadaşlar. birde
hepsiburada Toshiba 55UA3D63DT tv 1000 tl indirimle 13699 tl ye satılıyor. ama *********.com da panel bilgisi tekil panel BOE DISPLAY ADS panel olduğu yazıyor. fakat cof sayısının 6 olması canımı sıkıyor. bu ürünler arasından hangisini tercih etmek mantıklı olur. neden. yardımcı olursanız memnun olurum.
veya bu fiyat bandında önerebileceğiniz başka tv ler varsa onlarada bakabilirim.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Morphoid

Yeni Üye
19 Ağu 2020
6
VA panel sorun değilse, en mantıklı ürün Samsun M7 4K 43 inç monitördür, fiyatı 8000 TL seviyesinde. TV diye geçmediği için fiyatı çok uygun ve görüntü kalitesi 11000-15000 seviyesindeki 4K TV'lerin birçoğundan daha iyi, özellikle Onvo, Axen, vb ürünlere fark atar kalite ve performans açısından. Bu ürünlerden tek farkı içinde dahili tuner olmaması (harici uydu cihazı bağlamanız lazım). Bir dolu inceleme okuduktan ve izledikten sonra yine de korka korka bu ürünü aldım ama geldikten sonra memnun kalınca bir sipariş daha verdim.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,355
39
çok yardımcı oldunuz. teşekkürler. tavsiyelerinize göre seçim yaparım..
Sorduğunuz tv modelleri hakkında bilgim olmadığı için bilerek cevap vermedim.
a101 den toshiba 50UL2163DT/2 bu ürün alınır mı. ve toshiba 50UL2163DT farkı ne. bilen var mı arkadaşlar. birde
hepsiburada Toshiba 55UA3D63DT tv 1000 tl indirimle 13699 tl ye satılıyor. ama *********.com da panel bilgisi tekil panel BOE DISPLAY ADS panel olduğu yazıyor. fakat cof sayısının 6 olması canımı sıkıyor. bu ürünler arasından hangisini tercih etmek mantıklı olur. neden. yardımcı olursanız memnun olurum.
veya bu fiyat bandında önerebileceğiniz başka tv ler varsa onlarada bakabilirim.
Bize kızdınız belki ama elimizde sihirli değnek yok maalesef. 14.000 TL'ye televizyonu bırakın artık doğru düzgün telefon bile alamıyoruz. Bu bağlamda bizim için tavsiye vermek de çok zor oluyor. 14.000 TL'ye, 60.000 TL'lik televizyonların görüntüsünü verebilecek alternatifler olsa zaten insanları hemen o modellere yönlendiririz. Toshiba, Vestel, Grundig, Arçelik vb. markaların ürünleri hep birbirine benzer. Hiçbirinden bir Samsung QN85C veya Sony X90L kalibresinde görüntü alamazsınız.

VA tipinde panele mi ihtiyacınız var yoksa IPS mi bu belli olsun yeter. 50'' olanlar genelde VA olur, 55'' olanlar ağırlıklı olarak IPS ile gelir. Vestel sonradan değişikliğe gitmediyse eğer, Toshiba 55UA3D63DT modelinde BOE marka ADS yapı tipinde panel kullanılıyor. G31 uzantılı ana kart olduğu için 2 GB ram mevcut. Alınabilir bir model gibi duruyor.

MMMuco Çevrimdışı

MMMuco

Yeni Üye
20 Haz 2021
6
Dostlar selamlar, 60 bin TL bütçe ile televizyon almayı düşünüyorum. Yaklaşık 3m mesafe var o yüzden 65 inch düşünüyorum. Genelde dizi, futbol ve arada oyun oynarım. Aklımda şu model var:

Samsung 65QN85C 65" (61.279,00 TL)

Ancak, almışken 90C mi alsam diyorum ama fiyat farkına emin olamıyorum

Samsung 65QN90C (71.999 TL)

72 bin'e çıkmışken de bu sefer

LG OLED65CS3VA 65 (74.999 TL)

aklımı çeliyor :))

15 bin TL fazla vermeye değer mi acaba yoksa 65QN85C alıp yola devam mı etmek lazım?

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
E ekkir
kardeş artık Pio satan yok!
ben seneler önce "satmayın" diye adeta zorladım bu insanları,yani nerede trak orada bırak olsun!
5090/6090 satan belki sahibinden mekanında bulunabilir ama bunların çoğu "gerçek" satıcı değildir!
ya da bunlar her kim ise onlara beni sorun,size kim olduğunu söyliyeyim!
bu saat den sonra Pio artık alınmaz! ha bulursanız 3/5 kağıda o zaman kapın ama yok 25 kağıt
yok 30 kağıt filan çakalları bana gönderin bir zahmet:sopa
son üretim yılı bunların 2009 dur!! miadı doldu sayılır zaten 15 sene kafadan gitmiş belki
5 sene daha gider zira bunlar hem PDP hem de Pioneer yaw
dandik Samsung/LGE PDP lerle karıştırılamaz
bugün 2004/5/6 model Pio PDP kullananlar bile hala var!

++

T Taner0048
Sony W ler zaten kısa ömürlü çıkmıştı,yani ciddi hatalar verdi o zaman bunlar
parça garantisi her ne kadar 6 veya 7 sene olsa bile Sony de bu da olmazdı!
3 sene sonra geçmiş olsun
Baclit ünitesi işinde Sony ciddi kötüdür çünkü "üretici değildir"! eskiden Samsung
veya CMO ağırlıklı idi ama tamir pek yapmıyorlardı direk modül+baclit komple
değişimi yaparlardı veya para iadesi v.s yani Sony demek sıkıntı demekdir özellikle TR de
bildiğiniz çoğu markalar gibi bu herifler de "montajcıdır"!

bütçe belirtmemişsin?
ebat v.s?
marka?

Sony yi unut bu arada,Samsung favori olsun,TCL aklına bile getirme,TPV de aman aman tavsiye
etmem,geriye bir şey kalmadı zaten
Ben senelerdir sadece OLED lere bakıyorum artık,LCD defterini kapattım:ok

çok yüksek bütçelere çıkanlara ise direk tavsiyem OLED dir,yani 60/70/80 kağıtlara
hala gidip de LCD alan veya bakan adama sadece şaşarım:hmm

OLED direk tavsiyem LGE dir C/G3 serisi gibi
TPV 8/9 da olduka sıkı ama servis/MH v.s biraz sıkıntılı,yani güvenmiyorum açıkçası
ama LGE bu konuda değil TR de tüm dünyada en iyisi:ok:ok

Not;ancak bizim OLED kullancılarının çoğu maalesef paneli nasıl kullanacağını bilemediği için
yada kafasına göre takıldığı için sıkıntı çıktığında direk markayı veya servisi filan suçlar
ama bu küllüm yalnıştır!

++

@alkoç
hocam msg attım dönmedin bana?
şimdilik Box için X96X10Pro OK dir,AM8 i beklemeye aldım ben!
detaylarını diğer tarafdan verdim,oku hepsini,AM8 ancak bekleme listesinde
bir süre daha kalacaktır!

miniPC konusunu Aziz bey cevaplayacak ama artık bunlar ciddi "gözde" oldular!
Box a alternatif+çok daha fonksiyonlu+Windows 10/11 le geliyorlar yaw
sanırım yakın gelecekte bizim Box lar "out" olacak gibi,teknik olarak zaten incelediğin gibi
ciddi faydalı gibi duruyor,Box hikaye yaw bunların yanında!

Stream için artık ne NVidia ne de Apple filan da alınmaz,gerçi bunlar hala en iyileri ama
miniPC yanın da artık esamesi bile okunmayacak duruma gelindi

kaldıki hemen her panel stream işini çok güzel yapabiliyor! ama panel dandikse tabiki bir Apple gibi
de resim veremez yani o kadar da değil,miniPC burada bence çok güzel devreye giriyor
bazı markalar pahalı olsa bile spec.lerine göre kağıt üstünde olukça sıkı görünüyor hele de salt
bizim gibiler için Box gibi kullanmak+Stream işinde çözmek filan derken bayağı iyi bir yerde bu meretler

not;AM8 yerine ben yazın miniPC ye geçmek de istemiyorum değil hani,birisi $ 300 maliyetli
diğeri de $ 400/600 gibi ama birisi bildiğin Box yahu diğeri "PC"!

M Çevrimdışı

mrtkmbr

Yeni Üye
14 Mar 2024
10
45
Sorduğunuz tv modelleri hakkında bilgim olmadığı için bilerek cevap vermedim.

Bize kızdınız belki ama elimizde sihirli değnek yok maalesef. 14.000 TL'ye televizyonu bırakın artık doğru düzgün telefon bile alamıyoruz. Bu bağlamda bizim için tavsiye vermek de çok zor oluyor. 14.000 TL'ye, 60.000 TL'lik televizyonların görüntüsünü verebilecek alternatifler olsa zaten insanları hemen o modellere yönlendiririz. Toshiba, Vestel, Grundig, Arçelik vb. markaların ürünleri hep birbirine benzer. Hiçbirinden bir Samsung QN85C veya Sony X90L kalibresinde görüntü alamazsınız.

VA tipinde panele mi ihtiyacınız var yoksa IPS mi bu belli olsun yeter. 50'' olanlar genelde VA olur, 55'' olanlar ağırlıklı olarak IPS ile gelir. Vestel sonradan değişikliğe gitmediyse eğer, Toshiba 55UA3D63DT modelinde BOE marka ADS yapı tipinde panel kullanılıyor. G31 uzantılı ana kart olduğu için 2 GB ram mevcut. Alınabilir bir model gibi duruyor.
şahsen gerek tv tavsiye gerek panel bilgilerini paylaşma. insanları bilinçlendirme ve meraklarını giderme satın aldıkları ürünleri bilinçli bir şekilde ve neye para verdiklerini bilmeleri yani bir ürünü umutla satın aldıktan sonra hüsrana uğramalarındansa hüsrana uğrama ihtimali olan bir ürünü bilerek satın almaları hususundaki bilinçlenmeleri çabalarınızı önemsiyor ve takdir ediyorum.

bu aynı zamanda memnuniyeti de beraber getirir çünkü insan ben bu ürünün bu şekilde çıkma ihtimalini bilerek aldım zaten diye düşünür.

lakin sizin de belirttiğiniz gibi doğal olarak herkesin her şeyi bilmesi imkansız. bir şeyler soranlarda bunun farkındadır diye düşünüyorum fakat foruma gelenleri ciddiye aldığınızı göstermek adına sadece küçük bir cevap. "" yardımcı olmak isterim ama bu tv leri bilmiyorum tanımıyorum. yanlış yönlendirmemek adına yorum yapamıyorum. yardımcı olamadığım için kusura bakmayın"" hepsi bu, bu cevap bir soru sorup sonra günlerce acaba soruma cevap verildi mi verilmedi mi diye ikide bir foruma girip kontrol etmek zorunda kalmaktan ve forum da sorulara cevap verilmediği gibi bir düşünceye kapılmaktan forumun ciddiyetini sorgulamaktan kurtarır insanı.(nacizhane tavsiyem)

tv tavsiyesine konusunda neden 14000 tl bandı çünkü bırakın 14000 tl tv den 60bin tl tv performansı beklemek ben tv den çok fazla beklentisi olan biri değilim zaten. hatta hiç tv izlemem desem yeridir. benim için uçsun kaçsın ekranda karanlığın siyah veya beyaz tonu şöyle olsun önemli tabi ama olmazsa olmaz değil. karanlık sahnede pantolonun düğmesindeki ışıltıyı görüp görmemek umurumda değil.

daha ucuz tv ler bakıyordum aslında ama bazı gıcık olduğum özellikleri eleyince fiyat 14 bin oldu. onvo nun ses açıp kapatma menüsünün ekranın ortasında kocaman yuvarlak şekilde çıkıp izleme zevkimin içine etmesi gibi bazı birkaç kriteri eleyince çıkan fiyat bu oldu.
odanın büyüklüğüne göre ekran 50 - 55 inç olsun ses açıp kapatması ekranın ortasında sinirimi bozmasın ips panel olsun yada AUO un ürettiği VA panelli bir tv olsun. derken bu paraya bütün bu özellikleri alabildiğim için bu fiyat bandı. neden burada size danıştım. çünkü vestel tarafından karma panel adı altında kandırılmak aldatılmak istemediğim için.

bu özellikleri olan ama smart yada android yada google işletim sistemi olmayan akılsız tv de olur. akıl istersem tv box u kendim takar akıllı yaparım ben onu.
yani 14 bin tl nin çıkış hikayeside bu. bu yazıyı okuyanlar sıkılmamıştır umarım.

bu forumu kuranlardanda allah razı olsun. her ne kadar soru sorduğumuzda cevap alamasakta en azında soru sorabileceğimiz ve bir ümitle cevabını beklediğimiz bir mecranın olduğunu bilmek güzel. :hihi:sirit😀😁

Son düzenleme:
slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
şahsen gerek tv tavsiye gerek panel bilgilerini paylaşma. insanları bilinçlendirme ve meraklarını giderme satın aldıkları ürünleri bilinçli bir şekilde ve neye para verdiklerini bilmeleri yani bir ürünü umutla satın aldıktan sonra hüsrana uğramalarındansa hüsrana uğrama ihtimali olan bir ürünü bilerek satın almaları hususundaki bilinçlenmeleri çabalarınızı önemsiyor ve takdir ediyorum.

bu aynı zamanda memnuniyeti de beraber getirir çünkü insan ben bu ürünün bu şekilde çıkma ihtimalini bilerek aldım zaten diye düşünür.

lakin sizin de belirttiğiniz gibi doğal olarak herkesin her şeyi bilmesi imkansız. bir şeyler soranlarda bunun farkındadır diye düşünüyorum fakat foruma gelenleri ciddiye aldığınızı göstermek adına sadece küçük bir cevap. "" yardımcı olmak isterim ama bu tv leri bilmiyorum tanımıyorum. yanlış yönlendirmemek adına yorum yapamıyorum. yardımcı olamadığım için kusura bakmayın"" hepsi bu, bu cevap bir soru sorup sonra günlerce acaba soruma cevap verildi mi verilmedi mi diye ikide bir foruma girip kontrol etmek zorunda kalmaktan ve forum da sorulara cevap verilmediği gibi bir düşünceye kapılmaktan forumun ciddiyetini sorgulamaktan kurtarır insanı.(nacizhane tavsiyem)
Özellikle "forum ciddiyeti" tanımı kullanıldığı için müdahil olmak istiyorum. Öncelikle bazı tanımların üzerinden geçmek isterim;

Forum: Birden fazla üyenin, yazılı olarak tecrübelerini paylaştığı ve paylaşılan bu tecrübelerin bir veri birikimi oluşturduğu, oluşan bu veri birikimine (Forum yönetimi tarafından bir engel koyulmadıysa) tüm kullanıcıların ve üye olmayanların rahatlıkla ulaşabildiği bir platform.

Forum arama butonu: İçerikte bulunan geçmiş verilere ulaşmanın en kolay yolu. Bu fonksiyon sayesinde insanların aynı cevapları ve içeriği tekrar, tekrar ve tekrar girmesi engellenerek zaten mevcut olan bir içeriğin görüntülenmesi ve bu konuda bilgi sahibi olunması sağlanabilir.

Forum moderatörü: Ana forum sahibinin de içerisinde bulunduğu bu yönetim kadrosu aslında neredeyse tüm konulara hakim, aynı zamanda forum yönetimi ve üye moderasyonu (Düzenleme, redaksiyon, edisyon v.b.) konusunda da bilgi sahibi olmak zorunda olan, herkesin "Ey yönetim" diye adlandırdığı ancak işinden, gücünden, hayatından arttırabildiği zamanlarda bu işlere yardımcı olmaya çalışan insancıklardır. En kısa zamanda en fazla kişiye yardımcı olabilmek genel gayeleridir ve söz konusu işlemi başarabilmek için tekrarlanan cevaplar, spam mesajlar gibi engellerle uğraşmadan ilerleyebilmek isterler.

Sanırım yeterince açıklayıcı olmuştur.

Geri
Üst Alt