M Çevrimdışı

melodrama

Yeni Üye
5 Mar 2024
19
27
Arkadaşlar merhaba. Yarın tv kurulumu için servis gelecek ama hala 65" olanı mı 75" olanı mı kurdursam kararsız kaldım :) tavsiye verebilecek bende bu mesafeden kullanıyorum vs diyecek var mı izleme mesafem 3.7m falan. 75" i kurdur alışırsın deniyor ama alışamazsam çok büyük gelecek ve iade sıkıntı oluyor sanırım tvler için. (izleme mesafemi kısaltma şansım var ama uzatma şansım yok maalesef)

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

Taner0048

Yeni Üye
19 Mar 2024
2
45
T taner

30/35 kağıt bence çok ciddi rakamlar yaw,hiç bir marka o rakamları filan hak etmiyor
ama işin bok tarafı doların aşırı pahalı olması sebebiyle tüm cihazlar haliyle abuk
rakamlara geliyor

biliyorsun ben 50/8808 kullanıyorum Aralık başın da aldım Vatan dan 22,5 kağıda
bence bu para bile çok bu eskimiş teknoloji LCD lere ama yapacak bir şey yok
bu model gerçekten piyasının en iyisi 50" lik ler arasında,sanırım çıkalı 6/7 ay oldu
ve 1 defa yazılım verdiler! bu bence iyi bir şey,ben zırt-pırt yazılım çıkaranlara
karşıyım!
ama git çıplak gözle izle Vatan da MM de fiyatlar bazı TV lerde senin internetden
gördüğün rakamlarda daha düşük oluyor,ben 22.4 kağıda aldığım da fiyat Vatan sitesinde
sanıırm 25.5 gibi yazıyordu
++

markadan bağımsız,neyi alsan bu meretlerin sıkıntı sorunu olur/olabilir hatta illaki oluyor!
sen sanırım eski Pio cu idin değilmi?? yaw onu unut Pio gibi kimse olamadı bugüne kadar:clap2

sadece yerli lerden bir tek Vestel bu konuda en iyisi!

TCL ise en kötüsü malı da yaramaz,hizmetleri v.s yaramaz direk ele bunu

++

Samsung yaramaz direk ele,ucuz diyemi bunu seçtin?
albanez albanez hocam,

Samsunga içim ısınmıyor ama piyasada ürün bulamadım. Philips müşteri hizmetleri oldukça sıkıntılı. Ürünün arkasında kesinlikle durmuyor. Ama yapacak bir şey yok yine philips alacak gibiyiz.
50" için 8508 ile 8808 arasında 4 bin civarı fark var. Bu fark 55" de çok daha artıyor.
8508 ile 8808 arasında çok fark var mı sence hocam aradaki farka değer mi? (teknik anlamda var görünüyor ama senin kadar profesyonel olmadığım gündelik kullanımda ne kadar fark yaratır çok karşılaştırma yapamıyorum. Kullanım amacım film/dizi platformları ve youtube normal kanal izlediğim yok)
Bugün akşam mediamarkta 50pus8808 e baktım açık renklerde sağ ve sol üst köşelerde hafif bir karaltı vardı. Satıcı arkadaş bu gayet normal oled ve miniled dışında hepsinde olur dedi ve samsungun 55S90C sini tavsiye etti. Sonra baktım anlaşamayacağız çıktım.
İkincisi 55pus8508 ile 50pus8808 neredeyse aynı fiyat :( :bilmiyom
Tam bir işkence :)
sen ne dersin hocam

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
içim ısınmıyor ne demek yaw:hmm
gerçi bana sorarsan hiç birisine benim de içim ısınmıyor!
yani buna göre tercih olmaz artık

50/8808 önce git izle,sonra fiyatına bak işine geliyorsa alabilirsin,fazla kurcalama
yaw netice de bunlar LCD,"OLED" filan almıyorsunki,yeterki fazla para bayılma
çünkü hiç birisine kesinlikle "değmez":hayir

8505 i de unut 8808 OK dir,mağazadaki satıcı tipleri de salla gitsin!
22/23 kağıda kaparsan 50/8808 paneli bu da OK dir

izlediğin içerikler konusun da pek bir şey diyemem,panelin ne dahili uydusunu kullanıyorum
nede YouTube veya Platfomlar v.s kısaca bunların hepsini ben BOX dan izlerim

++
Direct-LED(Full baclit LED) paneller de köşelerden hafif karanlık olması "normaldir"!!
hemen her markada böyledir Direct-LED baclit olursa,takılmayın buna ancak tam tersi olursa
ki aslında bu da normaldir ama o bölgeler bu sefer de aydınlık olur ve el feneri gibi tork
türü ışık kaçırması yapar ki asıl sinir bozucu olan budur!
sonuuç olarak yukarıda yazdığım gibidir bu sistemin çalışması

TPV nin TV lerinde bu konu bence diğer markalar dan biraz daha iyi hatta isim vermiyeyim
diğerlerinde çok çok daha iyidir!
++

Direct-LED paneller de TPV sanırım biraz daha özen gösteriyor üniteyi monte ederken
dolasyısıyla ileri de homojenite,clouding,gray failure v.s sıkıntıları pek yaşanmıyor
elbette "sıfır sorun" da değildir ama oran olarak ciddi düşüktür

kullanılan VA paneller genel de CMO üretimi olduğu için özellikle "pixel hatası"(dead/stuck)
bunlarda daha sık çıkar,eskiden beri CMO paneller böyledir

neticede bunlar "eski teknoloji" ama revizyonlu,yazılım destekli ama "donanım hileli" v.s
LCD paneller dir,örneğin bugün "FALD" diye satılan panelin çakma-FALD olduğnu bilenler biliyor
bilmeyenler hala FALD diye yola devam ediyor ama bunlar gerçek FALD filan değildir
ama çakallar FALD deyip en üst fiyatlandırmadan adeta geçiyor müşteriye özellikle TCL denen Çin li:haha1
bira anlayan birisi "harbi" FALD paneli,kasa derinliğine bakınca şak diye anlıyor çakma olduğunu

acaba yeni bir "baclit" sistemimi geliştirdi diyor insan bu FALD ları görünmce ama hiç alakası yok
gerçi öyle bir sistem var ama o da Hitachi de var sadece,ve artık üretilmiyor!

++

Satıcıyı filan boşver kardeşim,onlara göre ve dahi üreticilere göre her şey zaten "normal" dir!

mini-LED ayrı bir konu onda da insanlar yeniyor yani biliğin yiyorlar müşteriyi
o sistem de tutmadı,teknik olarak hepsi sıkıntılı yani "mini-LED" diye bugün için
üzerine atlanacak bir marka yoktur!

evet köşelerden torch sıkıntısı yoktur ama başka sıkıntısı vardır,takılmayın bu ayrıntılara şimdi

++

bir de bazı arkadaşlar benim "tavsiye" yaptığımı filan zannediyorlar "LCD" ler için ama tamamen yalnıştır
ben son 3/4 senedir sadece "OLED" taviyesi yaparım ona destek veririm hatta prto. v.s anlamda
LCD ler filan benim için gebermiş konudur yaw,TF/DH/FT v.s forumlardan eski dostlar aradığı zaman
bu konulara girerim++

P Çevrimdışı

Pangia

Yeni Üye
23 Mar 2018
16
49
içim ısınmıyor ne demek yaw:hmm
gerçi bana sorarsan hiç birisine benim de içim ısınmıyor!
yani buna göre tercih olmaz artık

50/8808 önce git izle,sonra fiyatına bak işine geliyorsa alabilirsin,fazla kurcalama
yaw netice de bunlar LCD,"OLED" filan almıyorsunki,yeterki fazla para bayılma
çünkü hiç birisine kesinlikle "değmez":hayir

8505 i de unut 8808 OK dir,mağazadaki satıcı tipleri de salla gitsin!
22/23 kağıda kaparsan 50/8808 paneli bu da OK dir

izlediğin içerikler konusun da pek bir şey diyemem,panelin ne dahili uydusunu kullanıyorum
nede YouTube veya Platfomlar v.s kısaca bunların hepsini ben BOX dan izlerim

++
Direct-LED(Full baclit LED) paneller de köşelerden hafif karanlık olması "normaldir"!!
hemen her markada böyledir Direct-LED baclit olursa,takılmayın buna ancak tam tersi olursa
ki aslında bu da normaldir ama o bölgeler bu sefer de aydınlık olur ve el feneri gibi tork
türü ışık kaçırması yapar ki asıl sinir bozucu olan budur!
sonuuç olarak yukarıda yazdığım gibidir bu sistemin çalışması

TPV nin TV lerinde bu konu bence diğer markalar dan biraz daha iyi hatta isim vermiyeyim
diğerlerinde çok çok daha iyidir!
++

Direct-LED paneller de TPV sanırım biraz daha özen gösteriyor üniteyi monte ederken
dolasyısıyla ileri de homojenite,clouding,gray failure v.s sıkıntıları pek yaşanmıyor
elbette "sıfır sorun" da değildir ama oran olarak ciddi düşüktür

kullanılan VA paneller genel de CMO üretimi olduğu için özellikle "pixel hatası"(dead/stuck)
bunlarda daha sık çıkar,eskiden beri CMO paneller böyledir

neticede bunlar "eski teknoloji" ama revizyonlu,yazılım destekli ama "donanım hileli" v.s
LCD paneller dir,örneğin bugün "FALD" diye satılan panelin çakma-FALD olduğnu bilenler biliyor
bilmeyenler hala FALD diye yola devam ediyor ama bunlar gerçek FALD filan değildir
ama çakallar FALD deyip en üst fiyatlandırmadan adeta geçiyor müşteriye özellikle TCL denen Çin li:haha1
bira anlayan birisi "harbi" FALD paneli,kasa derinliğine bakınca şak diye anlıyor çakma olduğunu

acaba yeni bir "baclit" sistemimi geliştirdi diyor insan bu FALD ları görünmce ama hiç alakası yok
gerçi öyle bir sistem var ama o da Hitachi de var sadece,ve artık üretilmiyor!

++

Satıcıyı filan boşver kardeşim,onlara göre ve dahi üreticilere göre her şey zaten "normal" dir!

mini-LED ayrı bir konu onda da insanlar yeniyor yani biliğin yiyorlar müşteriyi
o sistem de tutmadı,teknik olarak hepsi sıkıntılı yani "mini-LED" diye bugün için
üzerine atlanacak bir marka yoktur!

evet köşelerden torch sıkıntısı yoktur ama başka sıkıntısı vardır,takılmayın bu ayrıntılara şimdi

++

bir de bazı arkadaşlar benim "tavsiye" yaptığımı filan zannediyorlar "LCD" ler için ama tamamen yalnıştır
ben son 3/4 senedir sadece "OLED" taviyesi yaparım ona destek veririm hatta prto. v.s anlamda
LCD ler filan benim için gebermiş konudur yaw,TF/DH/FT v.s forumlardan eski dostlar aradığı zaman
bu konulara girerim++
Albanez hocam merhabalar, aralık ayında Philips 55pml9308 aldım. TV den oldukça memnunum, fakat bu modelin panel tipini bir türlü anlayamadım, bazı yerlerde ADS tabanlı IPS bazı yerlerde va panel deniyor, panele hafif vurdugumda parlama yapıyor, bir bilginiz var mı bu konuda ? Bana sanki va panel gibi geliyor ama emin olamadım bir türlü.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Albanez hocam merhabalar, aralık ayında Philips 55pml9308 aldım. TV den oldukça memnunum, fakat bu modelin panel tipini bir türlü anlayamadım, bazı yerlerde ADS tabanlı IPS bazı yerlerde va panel deniyor, panele hafif vurdugumda parlama yapıyor, bir bilginiz var mı bu konuda ? Bana sanki va panel gibi geliyor ama emin olamadım bir türlü.
daha öncede yazmıştım bir kaç kez TR/62 montajlı TV ler de her iki tip panel de çıkıyor diye!
örneğin bu durum EU/12 ler ise aynıdır IPS veya VA dır
9308/2024 model EU/12 ise senedeki panel bu da IPS dir(ADS değildir)
ANCAK burada yine önemli bir ayrıntı var 12 kodlu TV TR ye gelmişse bu sefer tam tersi VA da çıkabilir!

-önce ID koduna bak,sanırım 12 dir
-sonra izleme açısına bakıyorsun,zira VA ise berbat bir açı verecektir yanlardan!
-en son olarak da panele hafif vur parlama/patlama yapıyorsa VA dır

ana üretici Çin li TPV her farklı Kıta için böyle farklı tipler de paneller kullanıyor!
ancak bunlar spec. olarak rakiplerinden(örneğin aynı ebat olsa bile)bir kaç tık daha
iyidir! salt VA dır veya IPS demek de son derece yalnışdır,yani işin bir de "şeytan" ayrıntısında
gizlidir:kiskis

++

TPV den bir ayrıntı daha vereyim;örneğin yeni yazılım verildi evvelki gün 2023 modeller için
ancak 2023 ve 2024 modeller de "firmware upgrade" menüden aktif olsa bile(ON da dursun her zaman!)
yazılımı panel Server dan görmüyor yani otomatik indirmiyor,siz manual indireceksiniz
girin Upgrade/Update menüsüne tıklayın ve yazılım varsa görüp indirecektir!

Bu ayar bende hep "OFF" da dır,zira panel Android-11+GoogleTV olduğu için kafasına göre sürekli
bir şeyler yükleyip veya update v.s yapıyor,kullanmadığım için bu özellikleri direk OFF da durur!

Ancak "panel yazılım"(stock üzerine) arada manual girip bakıyorum yada msg geliyor v.s

son yazılımla ki bende bu 2.ci yazılım oldu,"video-drive" ayarlarıyla oynamışlar ve çok iyi druma geldi şimdi:ok
kendi pic.settings leri hiç bozmadan aynen devam ettim 2 gündür gözlerim alışsın diye ama bariz bir iyileşme
oldu özellikle FILM izleyenler için!

Bir not da upgrade için;bazı durumlarda servera panel "Ethernet" ile bağlıysa görmüyor bunu ve otomatik indirmez!!!
manual bağlanıp indireceksiniz
ama panel internete 2.4/5GHz den bağlıysa yaniş WiFi ile bağlıysa görür! ancak 2023 modeller de görmüyor yine de
bu ayrıntı genel de gözden kaçar kullanıcılar tarafından,dolayısıyla Ethernet den bağlıysa arada kontrol edin ya
2.4 ya da 5GHz den deneyin

diğer ayrıntı,şayet anlamıyorsanız TPV den manul update-USB den sakın yapmayın!
chipseti kilitlersiniz yalnış bir işlemde(Garanti dışı kalan işlemdir bu!)

++

A Çevrimdışı

atakan05

Aktif Üye
7 Kas 2019
163
49
55 pus 8508 dediğiniz gibi yazılım geldi yükledim negibi iyiliştirme oldu andoret box bağlı tv sesi geçoluyor hep deiştirdim kapluyu hdm olarak çözüm nedir netlix amozunda izlerken iyi 55pus8508de gelen yeni yazılım da negibi iyileştirme var

Son düzenleme:
P Çevrimdışı

Pangia

Yeni Üye
23 Mar 2018
16
49
daha öncede yazmıştım bir kaç kez TR/62 montajlı TV ler de her iki tip panel de çıkıyor diye!
örneğin bu durum EU/12 ler ise aynıdır IPS veya VA dır
9308/2024 model EU/12 ise senedeki panel bu da IPS dir(ADS değildir)
ANCAK burada yine önemli bir ayrıntı var 12 kodlu TV TR ye gelmişse bu sefer tam tersi VA da çıkabilir!

-önce ID koduna bak,sanırım 12 dir
-sonra izleme açısına bakıyorsun,zira VA ise berbat bir açı verecektir yanlardan!
-en son olarak da panele hafif vur parlama/patlama yapıyorsa VA dır

ana üretici Çin li TPV her farklı Kıta için böyle farklı tipler de paneller kullanıyor!
ancak bunlar spec. olarak rakiplerinden(örneğin aynı ebat olsa bile)bir kaç tık daha
iyidir! salt VA dır veya IPS demek de son derece yalnışdır,yani işin bir de "şeytan" ayrıntısında
gizlidir:kiskis

++

TPV den bir ayrıntı daha vereyim;örneğin yeni yazılım verildi evvelki gün 2023 modeller için
ancak 2023 ve 2024 modeller de "firmware upgrade" menüden aktif olsa bile(ON da dursun her zaman!)
yazılımı panel Server dan görmüyor yani otomatik indirmiyor,siz manual indireceksiniz
girin Upgrade/Update menüsüne tıklayın ve yazılım varsa görüp indirecektir!

Bu ayar bende hep "OFF" da dır,zira panel Android-11+GoogleTV olduğu için kafasına göre sürekli
bir şeyler yükleyip veya update v.s yapıyor,kullanmadığım için bu özellikleri direk OFF da durur!

Ancak "panel yazılım"(stock üzerine) arada manual girip bakıyorum yada msg geliyor v.s

son yazılımla ki bende bu 2.ci yazılım oldu,"video-drive" ayarlarıyla oynamışlar ve çok iyi druma geldi şimdi:ok
kendi pic.settings leri hiç bozmadan aynen devam ettim 2 gündür gözlerim alışsın diye ama bariz bir iyileşme
oldu özellikle FILM izleyenler için!

Bir not da upgrade için;bazı durumlarda servera panel "Ethernet" ile bağlıysa görmüyor bunu ve otomatik indirmez!!!
manual bağlanıp indireceksiniz
ama panel internete 2.4/5GHz den bağlıysa yaniş WiFi ile bağlıysa görür! ancak 2023 modeller de görmüyor yine de
bu ayrıntı genel de gözden kaçar kullanıcılar tarafından,dolayısıyla Ethernet den bağlıysa arada kontrol edin ya
2.4 ya da 5GHz den deneyin

diğer ayrıntı,şayet anlamıyorsanız TPV den manul update-USB den sakın yapmayın!
chipseti kilitlersiniz yalnış bir işlemde(Garanti dışı kalan işlemdir bu!)

++

Öncelikle teşekkür ederim albanez hocam, evet TV 12 kodlu, parmakla hafif vurunca parlama yapıyor ama yandan da kayıp olmuyor gibi yani açılı izlediğimde de soluklaşma olmuyor, o yüzden bende tereddüt ettim.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
Öncelikle teşekkür ederim albanez hocam, evet TV 12 kodlu, parmakla hafif vurunca parlama yapıyor ama yandan da kayıp olmuyor gibi yani açılı izlediğimde de soluklaşma olmuyor, o yüzden bende tereddüt ettim.
AÇI konusunda defalarca yazdım geçmişte sanırım bir tek ben görüyorum bu falsoyu yaw:haha1
Philips in bazı VA modelleri ki ben de son 4 senede tam 3 tane VA lı panel kullandım,aynı paneli
bir çok kişi açı sorunu yoktur derken,ben çok kötü açı veriyor dedmiştim özellikle CMO/Innloux olan paneller
yaw 5 derecede bile bozulur CMO paneller hatta biraz üstten baksan yine bozulur!

her neyse açı sorun yoktur diyenler için bu durum tabiki çok iyi

normalde 12 kodlu 55 ler 93x serisi IPS dir ama bunun bir eski modeli 2022 ler ise VA idi!
TPV her sene kafasına göre panel tipi değiştiriyor ama bana göre IPS de daha başarılı bu herifler

D Çevrimdışı

Duman

Aktif Üye
10 Haz 2018
91
42
Toshiba 50ul2363 ve 50ul2163 iki modeli ikisini de aynı fiyata bulabiliyorum öneriniz hangisi olur. Tek bulabildiğim 2363 modelin 2023 2163'ün modelin ise 2021 yılı üretimi olduğu fazla bilgi yok.

B Çevrimdışı

baymore

Yeni Üye
10 Eki 2020
2
38
Merhaba Philips 65pus8808 tavsiye eder misiniz max 40000-45000 civarı tv bakıyorum

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,596
Toshiba 50ul2363 ve 50ul2163 iki modeli ikisini de aynı fiyata bulabiliyorum öneriniz hangisi olur. Tek bulabildiğim 2363 modelin 2023 2163'ün modelin ise 2021 yılı üretimi olduğu fazla bilgi yok.
50ul2363 Tv de mb180Y ana kart kullanıldı. Hkc ve auo karma panel kullanıldı.
50ul2163 Tv de mb180E ana kart kullanıldı. Hkc, panda, innolux, chot karma panel kullanıldı.
Ben tavsiye işlerine pek karışmıyorum fakat tercihimi 50ul2363 Yaparım.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,224
yine çok fazla sorular var,eski TF ci ler torpilli benden:kiskis

E ekkir

hocam Pio işini bence unut,ayrıca elinde malı düzgün olan adam "satmaz" Pio sunu
ayrıca neden satsınki yaw nerede trak-orada bırak diyoruz ama bu meret kolay kolay gebermez
15 sene kafadan gider,sonrası Allah kerim ama hala gidenler var:ok

2013 de UHD paneller çıktı,iyi de ne değişti bugüne kadar? o günden 720/1080 izliyorduk
bugünde! daha çok devam eder bunlar,"HDR" gelmiş,geç bunu yaw,DV gelmiş bunuda salla geç
ama çok merakı olan adam gider UHD panelini alır geçer izler

senin paneldeki Ysus/Zsus Boardlar ler değiştiği halde resim gelmiyorsa;usta bir şeyleri
eskik kontrol ediyordur ya da başka bir sıkıntı daha var,modül ünitesinin bozulduğunu sanmam
zira bunlar 100bin KM yol yapar banamısın demez yaw,NEC panel bunun üzerinde:ok:ok

ama her servis tamirci filan beceremez bunu! örneğin DIGICOM da sanırım artık bıraktı servis işini
PDP ler dandik ve çok basit LCD ler gibi değildir,kaldıki şimdiki yeni modeller(her MARKA) donamım
olarak ciddi "dandik" hatta daha da Türkçesiyle bildğin "adi"(Samy/Sony/LGE dahil veya LGE bir tık daha iyi)

24bin KM de olan bahsettiğin Pio daha "kız" gibi yaw,ama 5080 ise bunu unut!
KRP ise OK dir KM sine sakın takılma,ancak satana mutlaka sor beni tanıyıp tanımadağını,tanımıyorsa
temkinli yaklaş! ya da boşver gitsin,beni, tanıyorsa eyvallah,alo dersin görüşürüz gerekirse

ancak bir tane uyanık çakal var Bursa da arada bazı PDP ilanı filan verip manyak fiyat çekiyor herif
Pany PDP de var sanırım elinde,"satıcı" olduğu kesin,verdiği bazı ilanlar için bunu sahibinden.com şikayet
ettim,yaw bu ne biçim üslüp,adeta döver gibi,senelerdir aynı ilanlar durur ama şirket bir şey yapmıyor buna!
bu tip çakallardan uzak dur özellikle Pio/Pany PDP arıyorsan

++

@H.Özmen
dün e.mail attım,dikkatli oku
"LGE OLED G3" dosyası olarak değil de sen ilk baştaki "genel" açıklamayı oku tek tek settings tablosundan
öncede bu dediklerimi yapıyorsun,3/4 gün izle default olarak sonra verdiğişm bazı ayarları gir,sonra
takılırsan bana alo dersin,panelin yanından canlı olarak!

++

B baymore

Philips için sanırım yazdıklarımı okudum,"farklı panel çıkma" durumu vardır TPV nin bazı seri/ebat/modellerin de!
TR kodu 62 de olsa E-12 de olsa IPS yerine örneğin 65" de VA çıkıyor!!

normal de 65" için yazıyorum paneli IPS dir ama TR de VA çıkıyor bazılarında
bu arada benim gördüğüm paneller de VA idi!
çıplak gözle mutlaka izle

IPS/VA takıntın varsa o zaman sen hangisini istiyorsun?

veya örneğin Bluray(2k veya 4k) bağlama durumun varmıdır? var ise IPS olmaz!
PS4/5 veya XBox bağlama varmı? varsa IPS daha iyi

tam nedir bağlayacağın cihazlar?

IPS de siyahlar zayıf/başarısız-Contrast da düşük dür,AÇI çok iyidir ama

Sony/Samy için bütçe varsa bunlara bak
yoksa Philips 8808 iyidir ama panel durumunu netleştirmen gerekiyor
örneğin ben sürekli Philips den sadece 50" kullanıyorum ne 55 ne de 65!
4 yılda bu üçüncü Philips 50" oldu

++

A atakan05

senin panel 8505 biraz farklı 8808 den,"kağıt üstünde" 50/60-100/120 Hz farkı gibi görülse de
işin aslı öyle değildir!!
yazılım tabanı aynı ama detaylı sett. ve sonuçlar da aynı değildir!

son yazılımla ciddi çok daha iyi olduğunu yazmıştım,"fark göremiyorsan" ki 85x serisinde görememen
normaldir ancak yinede bir fark olacağını tahmin ediyorum

örneğin sende panele bağlı sanırım Android TV-Box var değilmi? ben de Box kullanırım her zaman
Kablo dediğin nedir? veya ayarınımı yapamadın,ya da Box dandik bir şeymidir?

bu arada panelin üzerinde çok iyi bir GPU(G-57) vardır ve senin Box dan daha iyi resim veriyor:kiskis
Box markasını ver sanırım GPU su da G31 dir onun

AllWinner deme sakın!

Geri
Üst Alt