W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
Merhaba;
10-12bin civarı bütçe ile 43inç vestel bozulunca geçici olarak 32 samsung ile idare ediyorum. Kampanya denk getirip ps4pro ve film dizi izlemek için genelde kullanılacak tv düşünüyorum, tam karşıdan izlenecek va panel olmasında problem yok. Hatta ips panel pek sevmiyorum siyah performansı kötü oluyor özellikle altyazılı içeriklerde problem oluyor.
aklımda philips 50pus8506 vardı ama servis problemi sebebiyle modelden soğudum ve farklı ürün aramaya başladım. 50nano866 lg düşündüm ama siyah renk şikayetinden dolayı bu içime sinmedi. uygun fiyat bulursam 50qn90a çok hoşuma gitti.
elimde apple tv ve android tv var smart arayüzü çok önemli değil panel kaliteli olsa yeterli benim için seste önemli değil ses sistemim var. 10-12bin civarı tavsiyelerinize açığım.
50inç boyut ideal benim açımdan
90a Samsung yerel karartma bir fark olur. Sonuçta 50 inç Va panel alacaksınız. Apple TV kullanacaksınız. Film izlerken Netflix Amazon Disney bunlarda Apple TV kare eşleştirmesi yapar. Hdr filmlerde sorun olur görüntüde diğer modellerde orda gene Apple TV görüntüyü duzeldir.4 hdr sinyalini 4k SDR yaparak TV ile eşleştir. 90a modeli miniled ve bölgesel parlaklığı kontrol ettiği için bu model farkliolur. Diğer tüm modeller aynı kalitede olur

T Çevrimdışı

Tahsin38

Yeni Üye
25 Mar 2020
18
49
Merhaba arkadaşlar,

6-7 bin TL civarı 55" inç android bir televizyon almak istiyorum. Vestelin yan üretimi olan bir çok marka var, kararsız kalıyorum.

Vestel 55UA9600 nasıldır-boe panel çıkıyormuş, bu bir eksiklik midir, samsung ve lg panele göre çok mu kötüdür
Vestel 55UA9800 nasıldır, 9600 den tek farkı 2500 hz ve sesli komut kumanda varmış (9600'e de servis ücretsiz kumanda veriyormuş denildi)
Vestel 55UA9900 ???
Vestel 55UA9090 ???

Regal televizyonların vestel den teknoloji ve malzeme kalitesi olarak kayda değer bir eksiği var mıdır. gördüğüm kadarıyla vesteldeki bir modelin aynı özellikleri barındıran regalde de bir karşılığı oluyor sanki
Regal 55R754UA9 nasıldır, bunda da boe panel mi vardır, Vestel 55UA9600 modelinin muadili midir.

Arkadaşlar Regal de tercih edebilirim, panel ve anakart olarak sıkıntısız, önereceğiniz fiyat/performans oranı iyi olan marka ve model öneriniz ne olur.

Bir de bizim firmanın vestel ile bir anlaşması varmış, partners vestel diye bir site var, fiyatlar piyasaya göre daha uygun, vestel marka olursa ordan almayı düşünüyorum, Regal yada başka marka olursa internetten olacak büyük ihtimal.

TEKNOwest TEKNOwest
Adem Helvacı Adem Helvacı
F fikoloji
BlackSea BlackSea
@ado
Arkadaşlar yorumuz nedir yardımcı olur musunuz lütfen

N Çevrimdışı

NumanOzturk

Yeni Üye
21 Tem 2022
3
29
Merhaba,
TV konusunda fazla bir bilgim yok bütçe aralığım 10-14 bin arası.
Genel olarak PS5 ve Film Dizi izleme için alacağım.
Kendi araştırmalarımdan 4 Model arasında kararsız kaldım. Her TV'nin altında belli bir sayıda olumsuz yorum görünce psikolojik olarak içime şüphe düşüyor.
Almak istediğim modeller 50" kategorisinde
LG 50Nano756Pa
Samsung 50Q60A
TCL 50C725
Sony Bravia KD-50X89J // Sony'nin Sony Bravia KD-50X81J modelinde hep olumsuz yorumlar yapılmıştı. O sebepten 50x89j modeli içime sindi bu ikisi arasında.

Uzun yıllar kullanımda panel, görüntü kalitesi ve kullanıcı memnuniyeti açısında bu modeller hakkında düşüncelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.

Barış Bayraktar Çevrimdışı

Barış Bayraktar 

Aktif Üye
23 Mar 2022
381
25
Merhaba,
TV konusunda fazla bir bilgim yok bütçe aralığım 10-14 bin arası.
Genel olarak PS5 ve Film Dizi izleme için alacağım.
Kendi araştırmalarımdan 4 Model arasında kararsız kaldım. Her TV'nin altında belli bir sayıda olumsuz yorum görünce psikolojik olarak içime şüphe düşüyor.
Almak istediğim modeller 50" kategorisinde
LG 50Nano756Pa
Samsung 50Q60A
TCL 50C725
Sony Bravia KD-50X89J // Sony'nin Sony Bravia KD-50X81J modelinde hep olumsuz yorumlar yapılmıştı. O sebepten 50x89j modeli içime sindi bu ikisi arasında.

Uzun yıllar kullanımda panel, görüntü kalitesi ve kullanıcı memnuniyeti açısında bu modeller hakkında düşüncelerinizi paylaşabilirseniz çok sevinirim.
Oyun için LG ve Samsung daha iyi, film için Sony.

N Çevrimdışı

NumanOzturk

Yeni Üye
21 Tem 2022
3
29
89j yüksek bir fiyata. Önünün fiyat aralığında 50qn90 daha iyi bir seçim olur.
Amazon Prime indirimde 14000 TL'ye satılmakta. O yüzden ilgimi çekti bu modeli de listeme ekledim karşılaştırmada. Evlilik arefesinde olduğumdan fiyatta tasarruf yapmak istiyorum. Fakat bir yandan da fiyatı düşürüp 1-2 sene sonra sıkıntıya düşmemek için kaliteyide aşağı indirmek istemiyorum.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
Amazon Prime indirimde 14000 TL'ye satılmakta. O yüzden ilgimi çekti bu modeli de listeme ekledim karşılaştırmada. Evlilik arefesinde olduğumdan fiyatta tasarruf yapmak istiyorum. Fakat bir yandan da fiyatı düşürüp 1-2 sene sonra sıkıntıya düşmemek için kaliteyide aşağı indirmek istemiyorum.
Sony modellerinde tasarruf yapamazsınız. 89 yada 85 modelleri fiyatına değmez
Q70 Samsung Sony karşılığı 85-89 serileri
Qn90 Samsung Sony karşılığı x95 modelleri olur . Araştırma ve kiyaslamayi fiyat ve donanım olarak böyle yaparsiniz

W Çevrimdışı

waswas

Yeni Üye
22 Tem 2022
2
26
herkese merhaba
bir süredir piyasa takibi yapan ancak kafası hayli karışmış biri olarak aranıza yeni katılmış bulunuyorum. ihtiyacımı karşılayacak bir tv arayışındayım. bu yüzden önerileriniz benim için kıymetli.
öncelikle sıkı bir film izleyicisiyim. uydu yayını izlemiyorum. streaming platformlarını barındırması memnun eder. mevcut imkan dahilinde en iyi görüntü ve ses kalitesini arıyorum.
tv ile yaklaşık 3-3,5 metrelik bir oturma mesafem olacak.
tv yi tam karşıdan izleyeceğim.
maks. günlük 3-4 saat süreyle kullanılacak.
55 inç boyutunda bir tv nin işimi göreceğini düşündüm ancak mesafeye göre farklı ebat önerileriniz varsa duymak isterim.
bütçem ise 15-16.000 tl civarında. alınabilecek makul ürünler için bütçede ufak esneme payı oluşturabilirim. daha uygun fiyata işimi fazlasıyla görecek bir tv öneriniz varsa beni hayli memnun eder :)
herkese iyi ve sağlıklı günler diliyorum. önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim. :)

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
herkese merhaba
bir süredir piyasa takibi yapan ancak kafası hayli karışmış biri olarak aranıza yeni katılmış bulunuyorum. ihtiyacımı karşılayacak bir tv arayışındayım. bu yüzden önerileriniz benim için kıymetli.
öncelikle sıkı bir film izleyicisiyim. uydu yayını izlemiyorum. streaming platformlarını barındırması memnun eder. mevcut imkan dahilinde en iyi görüntü ve ses kalitesini arıyorum.
tv ile yaklaşık 3-3,5 metrelik bir oturma mesafem olacak.
tv yi tam karşıdan izleyeceğim.
maks. günlük 3-4 saat süreyle kullanılacak.
55 inç boyutunda bir tv nin işimi göreceğini düşündüm ancak mesafeye göre farklı ebat önerileriniz varsa duymak isterim.
bütçem ise 15-16.000 tl civarında. alınabilecek makul ürünler için bütçede ufak esneme payı oluşturabilirim. daha uygun fiyata işimi fazlasıyla görecek bir tv öneriniz varsa beni hayli memnun eder :)
herkese iyi ve sağlıklı günler diliyorum. önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim. :)
Bütçenize uygun 55 inç Va panel izleme şeklinize uygun olur bu yolda ilerleyin

Geri
Üst Alt