M Çevrimdışı

MaryJuana

Yeni Üye
28 Haz 2022
15
28
Merhaba , dün Teknosadan 10700 tl ye grundig tv aldım bu gün aynı ürün 10000 e düşmüş. Ne yapabilirim bu durumda tecrübeli biri var mı aranızda. Tv daha eve gelmedi kargo ile gelcek

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
Merhaba , dün Teknosadan 10700 tl ye grundig tv aldım bu gün aynı ürün 10000 e düşmüş. Ne yapabilirim bu durumda tecrübeli biri var mı aranızda. Tv daha eve gelmedi kargo ile gelcek
Aldığın mağazaya gidin. Ürünü almadan. Durumu söylersiniz. Onu iptal ederler. Yeni işlem girerler. Bu olur. Önce yanaşmazlar. Müdürle görüş. Bu şekilde her şirket sistemden bir sorun olmadan yaparlar. Sadece yapmak istesinler.
Sizde müşteri olarak ürünü teslim almadıkça herzaman avantajlı siniz ürünü aldıktan sonra avantaji mağazaya ve satıcıya geçer

H Çevrimdışı

husot

Yeni Üye
12 Tem 2018
14
Merhaba. Toshiba 55QL5D63DT QLED TV hakkında bilgisi olan var mıdır? Vestel 55Q9900'e göre farkları nelerdir merak ediyorum.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

Mehmet Mandaş

Aktif Üye
4 Nis 2022
58
43
Merhaba. Toshiba 55QL5D63DT QLED TV hakkında bilgisi olan var mıdır? Vestel 55Q9900'e göre farkları nelerdir merak ediyorum.

Bu sorunun cevabını ben de merak ediyorum. Vestel de JBL, bunda Nicam Stereo + Onkyo ses destekli görünüyor. Özellikle panel kalitesi ve renk işlemesi, doğruluğu hakkında bilgi veren olursa sevinirim.

emirhanshn58 Çevrimdışı

emirhanshn58

Yeni Üye
22 Şub 2021
27
30
Dostlar çoğunlukla PS5 ve Netlix/Disney+ için kullanılacak bir TV arayışındayım.
Paneli iyi,kronik sorunu olmayan üzmeyecek bir öneri istiyorum sizlerden.
Ben Philips 50Pus7906 modelini beğendim ama tabii teknik olarak nasıl bilmiyorum pus7805 kullanmıştım görüntüsünü beğeniyordum.
Bir de Samsung Au7200 gördüm ama onun hakkında pek fikrim yok.

Philips alınmaya değer mi sizce?
Yada başka marka model öneriniz olursa açığım.
Yardımlarınızı bekliyorum.
Bütçem 9Bin ₺

M Çevrimdışı

Mustafa Maşa

Yeni Üye
20 Nis 2022
9
30
Selamlar,

8-12 bin arası 55" veya 65" TV bakıyorum. Fiyat aralığının biraz geniş olduğunun farkındayım, ne kadar ucuz olursa o kadar iyi :)
Satış sonra destek benim için önemli. O yüzden düzgün, en azından kötü niyetli olmayan servis ağına sahip markalarından tavsiye verebilirseniz çok sevinirim.

Android olması çok önemli değil. Mi Box S 4K cihazım var. Ama dahili android olursa da hayır demem :)

Henüz çok detaylı araştıramadım ancak bu fiyat bandında QLED olarak Vestel 55Q9900 veya TCL 55C725 var sanırım.
Açıkcası QLED olup olmaması da benim için çok önemli değil. Kronik arızalı olmaması, servise işimiz düşerse illallah ettirmemesi, renklerinin soluk olmaması vs yeterli.

Marka olarak her türlü öneriye açığım.
Sanırım benim kriterlerime yerli olarak Vestel, yabancı da Samsung uyuyor.
LG'yi hem bütçe hem de servis rezaleti yüzünden istemiyorum.
Sony'e de param yetmez gibi geliyor :)

Önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim.

N Çevrimdışı

nikneyme

Aktif Üye
3 Eyl 2020
99
37
Bir süre önce Daewoo'nun 55dm54u modelini almıştık(5299 Tl idi aldığımızda). Kurulumu birkaç gün önce yaptırdık. Tv ile ilgili birkaç yorum yapayım:

- Daha öncesinde sizlerden panel bilgisi istemiştim, sağ olsun TEKNOwest TEKNOwest hocam HKC panel oluğunun bilgisi vermişti. Tv'ye karşıdan bakıyorsanız renkler, canlılık gerçekten fiyatına göre çok güzel. Biraz da ayar yapınca tam iyi oldu. Açıyı değiştirirseniz biraz yanlardan bakarsanız işler değişiyor ama. Görüntü canlılığını yitiriyor, soluk bir hâle geliyor. Şanımıza odamızın eni ve genişliği her zaman yandan tv izletecek şekilde değil.
Kendi evimde Techwood 43u902 modeli var. Onda çaprazdan bakınca bile rahatlıkla tv izleniyordu.

- Ölü piksel, hayalet ekran gibi sorunlar çıkmadı şükür.

- Kanal geçişleri bana göre yavaş değil hatta hızlı diyebilirim. Bu nasıl bir yorum oldu derseniz, çok fazla başka Tv deneyimim olmadı. Techwood'un kanal geçişleri de bana göre hızlı. Diğer marka-modeller konusunda tecrübem yok.

- Tv'nin sesi biraz boğuk gibi geldi bana. Dolby Atmos'u açınca ses biraz boğuk hâle geliyor. Kapatınca pek bir şey anlaşılmıyor. EQ ayarlayarak çözebilirsiniz ben Dolby Atmos ile devam ediyorum, sese alıştık. :) Ses seviyesi oldukça yüksek bu arada.

- Netflix'i kurulumdan bu yana kullanıyorum. Hiçbir donma, takılma sorunu yaşamadım. Karasal yayına oranla kalite farkı zaten malumunuz. Televizyonun gerçek performansını anlıyorsunuz. F/P olarak tabii. :) Benim televizyonda bazen donuyordu uygulama.

- Kumandanın kalitesi pek iyi değil.

- Ayakları küçük görünüyor ama gerçekten sağlam duruyor.

- Ünite üzerinde kullanıyoruz tv'yi, askı aparatını rica ettik onu da getirdiler. Vestel'in, servisin ilgi alakası harikaydı.

Fiyat performans olarak iyi bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Almayı düşünen olursa tavsiye ederim. :)

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

nikneyme

Aktif Üye
3 Eyl 2020
99
37
Bir süre önce Daewoo'nun 55dm54u modelini almıştık(5299 Tl idi aldığımızda). Kurulumu birkaç gün önce yaptırdık. Tv ile ilgili birkaç yorum yapayım:

- Daha öncesinde sizlerden panel bilgisi istemiştim, sağ olsun TEKNOwest TEKNOwest hocam HKC panel oluğunun bilgisi vermişti. Tv'ye karşıdan bakıyorsanız renkler, canlılık gerçekten fiyatına göre çok güzel. Biraz da ayar yapınca tam iyi oldu. Açıyı değiştirirseniz biraz yanlardan bakarsanız işler değişiyor ama. Görüntü canlılığını yitiriyor, soluk bir hâle geliyor. Şanımıza odamızın eni ve genişliği her zaman yandan tv izletecek şekilde değil.
Kendi evimde Techwood 43u902 modeli var. Onda çaprazdan bakınca bile rahatlıkla tv izleniyordu.

- Ölü piksel, hayalet ekran gibi sorunlar çıkmadı şükür.

- Kanal geçişleri bana göre yavaş değil hatta hızlı diyebilirim. Bu nasıl bir yorum oldu derseniz, çok fazla başka Tv deneyimim olmadı. Techwood'un kanal geçişleri de bana göre hızlı. Diğer marka-modeller konusunda tecrübem yok.

- Tv'nin sesi biraz boğuk gibi geldi bana. Dolby Atmos'u açınca ses biraz boğuk hâle geliyor. Kapatınca pek bir şey anlaşılmıyor. EQ ayarlayarak çözebilirsiniz ben Dolby Atmos ile devam ediyorum, sese alıştık. :) Ses seviyesi oldukça yüksek bu arada.

- Netflix'i kurulumdan bu yana kullanıyorum. Hiçbir donma, takılma sorunu yaşamadım. Karasal yayına oranla kalite farkı zaten malumunuz. Televizyonun gerçek performansını anlıyorsunuz. F/P olarak tabii. :) Benim televizyonda bazen donuyordu uygulama.

- Kumandanın kalitesi pek iyi değil.

- Ayakları küçük görünüyor ama gerçekten sağlam duruyor.

- Ünite üzerinde kullanıyoruz tv'yi, askı aparatını rica ettik onu da getirdiler. Vestel'in, servisin ilgi alakası harikaydı.

Fiyat performans olarak iyi bir cihaz olduğunu düşünüyorum. Almayı düşünen olursa tavsiye ederim. :)
Galiba kendi kendime nazar değdim. Dün gece film izlerken daha düşük çözünürlükteki filmde ölü piksel gözüme çaptı. 4-5 gündür hiç dikkat etmemiştim, ilk kurulumda da arkadaşla test yapmıştık biraz hızlı oldu yapmıştık ama sorun görmemiştik. Bununla ilgili doğrudan Vestel’le iletişim kurayım değil mi, acaba sorun çıkartırlar mı?
Bir de menüye girdiğimde TV life time kısmında 3453 dakika yazıyor bu ekranda açık kalan süre oluyor değil mi? Biz cumartesi kurdurduk bu kadar süre imkansız :) Ne güzel memnunuz derken başımıza iş çıktı

EAC1EB1B-4444-4EB0-B547-CC95D099CF7E.jpg

T Çevrimdışı

Tahsin38

Yeni Üye
25 Mar 2020
18
49
Merhaba arkadaşlar,

6-7 bin TL civarı 55" inç android bir televizyon almak istiyorum. Vestelin yan üretimi olan bir çok marka var, kararsız kalıyorum.

Vestel 55UA9600 nasıldır-boe panel çıkıyormuş, bu bir eksiklik midir, samsung ve lg panele göre çok mu kötüdür
Vestel 55UA9800 nasıldır, 9600 den tek farkı 2500 hz ve sesli komut kumanda varmış (9600'e de servis ücretsiz kumanda veriyormuş denildi)
Vestel 55UA9900 ???
Vestel 55UA9090 ???

Regal televizyonların vestel den teknoloji ve malzeme kalitesi olarak kayda değer bir eksiği var mıdır. gördüğüm kadarıyla vesteldeki bir modelin aynı özellikleri barındıran regalde de bir karşılığı oluyor sanki
Regal 55R754UA9 nasıldır, bunda da boe panel mi vardır, Vestel 55UA9600 modelinin muadili midir.

Arkadaşlar Regal de tercih edebilirim, panel ve anakart olarak sıkıntısız, önereceğiniz fiyat/performans oranı iyi olan marka ve model öneriniz ne olur.

Bir de bizim firmanın vestel ile bir anlaşması varmış, partners vestel diye bir site var, fiyatlar piyasaya göre daha uygun, vestel marka olursa ordan almayı düşünüyorum, Regal yada başka marka olursa internetten olacak büyük ihtimal.

TEKNOwest TEKNOwest
Adem Helvacı Adem Helvacı
F fikoloji
BlackSea BlackSea
@ado

Oronra Çevrimdışı

Oronra

Yeni Üye
15 Tem 2022
1
44
Edit: Bireysel arastirmalarim beni daha iyi bir 50 inch ile biraz daha az iyi 55 inch arasinda birakmasina ragmen.
50QN90A karari ile arayisimi sonlandirdim

Arkadaslar herkese selamlar,
Oncelikle gecmis bayraminizi kutlarim.

Tahmin edeceginiz uzere tv arastirirken @Adem beyin youtube kanalina denk gelmem uzere forumun varligindan haberim oldu. Oldukca teknik arkadaslarda mevcut gordugum kadariyla ve bu hosuma gitti, bende bazi zaman kili kirk yaran detaylara takilan biriyim cunku :)

Cok uzatmadan konuya girmek isterim.
Kullandigim tv 2008 model bir plazma tv :) panasonic th42px8e

Doneminin fiyati dahilinde en iyi tv lerinden biriydi. Hala hatasiz calisiyor masallah ama artik on camin arkasinda olusan lekeler iyice artti ve tv nin yarisini kapladi nerdeyse. On cam arkasini temizletebilecegim yer olsa temizletip bozulana kadar devam bile edilebilirim hatta :)

Yeni baktigim tv yi salonda kullanacagim, tam karsisinda 2 li koltugum var ama evde 3 kisiyiz, yani capraz acidan da izleyen illa biri oluyor.
IPS severim, VA hic kullanmadim.

Ekran boyutu olarak 50 yada 55 (fiyat durumuna gore karar veririz, gonlum 55 den yana) dusunuyorum, izleme mesafemde daha buyugu icin uygun degil zaten.

Genel kullanim amacim uydu yayinlari ve dijital platformdaki yayinlar. Bu sebeple smart ozelligi elzem, isletim sistemi takintim yok ama guncel dijital platformlarin uygulama destegini vermesi onemli. Hatta netflixi lisansli desteklemesi en onemlisi.

Butce olarak 15bin ust sinirim var.

Bu konuda fikir, oneri, tavsiye verebilecek zaman ayirabilecek arkadaslara simdiden tesekkur ederim.

Son düzenleme:
G Çevrimdışı

gncozan

Yeni Üye
17 Tem 2022
2
33
Selamlar,

Tv almayı düşünüyorum, önerilerinize ihtiyacım var.

öncelikle bütçem 16 bin civarı olacak.
65 inc istiyorum. Xiomi mi box 4k kullanıyorum.
İp Tv , Stremio,Netflix aktif kullanıyorum.
Dizi, film, maç izlemek için kullanacagım.
TV koltuğun karşısında olacak.

Bu konuda yeni araştırmaya başladım çok fazla seçenek çıkıyor. Fiyat performans olarak önerebileceğiniz hangi ürünler var ?

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

serhattin

Yeni Üye
26 Ara 2019
19
44
Merhaba;
10-12bin civarı bütçe ile 43inç vestel bozulunca geçici olarak 32 samsung ile idare ediyorum. Kampanya denk getirip ps4pro ve film dizi izlemek için genelde kullanılacak tv düşünüyorum, tam karşıdan izlenecek va panel olmasında problem yok. Hatta ips panel pek sevmiyorum siyah performansı kötü oluyor özellikle altyazılı içeriklerde problem oluyor.
aklımda philips 50pus8506 vardı ama servis problemi sebebiyle modelden soğudum ve farklı ürün aramaya başladım. 50nano866 lg düşündüm ama siyah renk şikayetinden dolayı bu içime sinmedi. uygun fiyat bulursam 50qn90a çok hoşuma gitti.
elimde apple tv ve android tv var smart arayüzü çok önemli değil panel kaliteli olsa yeterli benim için seste önemli değil ses sistemim var. 10-12bin civarı tavsiyelerinize açığım.
50inç boyut ideal benim açımdan

Geri
Üst Alt