Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,578
40
Android box bu işi çözmüyor malesef android box işi çözmesi için önce bana gerçek 100hz 120hz bir tv lazım lg webos samsung tizen fark etmez 100hz panel olduktan sonra tabiki android box ile bunu çözerim 😀
Alacağınız televizyonda önce panel kalitesine bakın, paneli iyi olduktan sonra android olmasa da olur, bir harici kutu alıp çözersiniz 🙂

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Herkese merhabalar, kaç haftadır araştırıyorum ama kafa karışıklığım sürekli artıyor. :)
65" tv düşünüyorum, gönül ister 100hz bir tv almak fakat fiyatları yüksek. Örneğin kaliteli güzel bir görüntü yanında maç izlerken top titremesi ya da atlaması gibi bir durumla karşılaşmak istemem.

İlk olarak radarımda Vestel 65Q9900 vardı stoklarda yok.
Bunun üzerine Vestel 65U9600, 65U9700, 65UA9800 modellerine gözüm kaydı. 9700 serisinde hareketli sahnelerde atlamaların olduğuna dair yorum okudum ve bu nedenle eledim. Vestel mantıklı geliyor çünkü hiç yoktan LG panel ve direkt led ayrıca fiyatı uygun. Öte yandan daha kaliteli olduğu söylenen Samsung 65AU7000 ve 65AU8000 serilerinde edge led va panel kullanılıyor. VA IPS'e göre response süresi daha iyi fakat kenardan led olması düşündürüyor. 65Q9900'ün tekrardan stoklara girmesini beklesem de bu sefer geçenlerde qled olmayan kaliteli markaların çok daha güzel görüntü verdiğine dair yorumlar okudum burada. 55Q9900 alıp görüntüsünden hiç memnun olmayanlar da var.
Vestel 55O9900 e çıkıp alayım diyorum ama bu sefer de oled ekranın hem yanma riski hem de parlaklığının nispeten az olması düşündürüyor.Uzun süre kullanabilme ister istemez bir kriter çünkü. Şu anda evimde 2013 yılında aldığım LG 32LM615S kullanıyorum hiçbir sıkıntı çıkarmadı. Alacağım tvde de böyle sorunsuzluk beklerim ama her yeni ürünün ömrü daha kısa oluyor sanki. Ya da 100hz destekleyen LG 55NANO866PA'ya mı karar versem bilemedim.

Bu tvler arasında hangisini önerirdiniz?

Son düzenleme:
W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
Herkese merhabalar, kaç haftadır araştırıyorum ama kafa karışıklığım sürekli artıyor. :)
65" tv düşünüyorum, gönül ister 100hz bir tv almak fakat fiyatları yüksek. Örneğin kaliteli güzel bir görüntü yanında maç izlerken top titremesi ya da atlaması gibi bir durumla karşılaşmak istemem.

İlk olarak radarımda Vestel 65Q9900 vardı stoklarda yok.
Bunun üzerine Vestel 65U9600, 65U9700, 65UA9800 modellerine gözüm kaydı. 9700 serisinde hareketli sahnelerde atlamaların olduğuna dair yorum okudum ve bu nedenle eledim. Vestel mantıklı geliyor çünkü hiç yoktan LG panel ve direkt led ayrıca fiyatı uygun. Öte yandan daha kaliteli olduğu söylenen Samsung 65AU7000 ve 65AU8000 serilerinde edge led va panel kullanılıyor. VA IPS'e göre response süresi daha iyi fakat kenardan led olması düşündürüyor. 65Q9900'ün tekrardan stoklara girmesini beklesem de bu sefer geçenlerde qled olmayan kaliteli markaların çok daha güzel görüntü verdiğine dair yorumlar okudum burada. 55Q9900 alıp görüntüsünden hiç memnun olmayanlar da var.
Vestel 55O9900 e çıkıp alayım diyorum ama bu sefer de oled ekranın hem yanma riski hem de parlaklığının nispeten az olması düşündürüyor.Uzun süre kullanabilme ister istemez bir kriter çünkü. Şu anda evimde 2013 yılında aldığım LG 32LM615S kullanıyorum hiçbir sıkıntı çıkarmadı. Alacağım tvde de böyle sorunsuzluk beklerim ama her yeni ürünün ömrü daha kısa oluyor sanki.

Bu tvler arasında hangisini önerirdiniz?
Titreme kavramı kişiye göre öyle çok değişik oluryor ki
Tepki süresi direk anlamı görüntü de farklıdır. Dolaylı olarak titreme ile ilgili olur. Tepki süresi iyi olursa hareketli sahnelerde netliği artırır. Kötü olursa bulanıklık artar.
Yani iyi tepkime netlik artırır ama titreme video nün FPS ne göre titreme olur.
Kötü tepkime titremeyi azaltır. Ama bulanıklık artar, (netlik azalır)
Buna göre değerlendirirsiniz.

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
34
Peki 65Q9900 stoklarda yok ne zamandır. Onun yerine Regal 65R854UQ Qled mi önerirsiniz nispeten aynı ürün olacağını sanıyorum, yoksa Vestel 65U9700 mü?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
Peki 65Q9900 stoklarda yok ne zamandır. Onun yerine Regal 65R854UQ Qled mi önerirsiniz nispeten aynı ürün olacağını sanıyorum, yoksa Vestel 65U9700 mü?
Vestel ve ürettiği markalar aynı olur. Şu modelde bu var bu modelde bu var. Bu sadece pazarlama tekniği. En ucuzu hangisi onu seçin.
Ama şunu diyim elinizdeki 32 inç TV var galiba onun görüntüsünden daha iyi olmayacak sadece ekranınız büyüyecek
Sorunlar büyük ekranda daha çok gözünüze çarpacak. Yayınları nekadar çözünürlüğü iyi ise o kadar net izlersiniz.
Samsung 7000 serisinde benzer olur. Hemen hemen aynı donanıma sahip biraz yazılım konusunda daha tutarlı ( iyi değil)
Benim tavsiyem size 65 inç giriş seviyesi modellere girmeyin.
50 yada 55 inç alarak yolunuza devam edin. Marka fark etmez. Bunla devam edin. Bu şekilde bir çözüm daha iyi olur bence.

Reset Çevrimdışı

Reset

Aktif Üye
20 Nis 2022
69
49
E napıcaz şimdi? 40 inç evde çocuk odasında netflix filan izlemeye, arada playstation oynamaya android veya Google özellikli WiFi'li televizyon lazım. Va panelmiş ups panelmiş çok da kasmaya gerek yok. Ne almalı?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
E napıcaz şimdi? 40 inç evde çocuk odasında netflix filan izlemeye, arada playstation oynamaya android veya Google özellikli WiFi'li televizyon lazım. Va panelmiş ups panelmiş çok da kasmaya gerek yok. Ne almalı?
Aynen öyle.
40 inç ler zaten hepsi Va olur. Az model vardır bu ebatta Çinli üreticiler bu boylara fazla girmez. Genelde Samsung, innolux panelle gelir. Bütçenize uygun resmi Android li bir model seçersiniz. Marka fark etmez.

S Çevrimdışı

selo54 

Yeni Üye
31 Tem 2022
2
28
Merhabalar, televizyon konusunda zır cahilim diyebilirim son bir kaç gündür araştırmaya başladım. Tüm araştırmalarımın sonucuna Samsung 50au9000 ve Samsung q60a arasında kaldım. Bu iki televizyon arasında hangi televizyonu almamı önerirsiniz veya bu fiyatlarda daha iyi diyebileceğiniz bir televizyon var mıdır ?

İlave soru olarak, 5-6 bin fiyat farkıyla Samsung qn90a ya çıkmak sizce mantıklı mı aradaki bu fiyat farkına değer mi?

Şimdiden değerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
Merhabalar, televizyon konusunda zır cahilim diyebilirim son bir kaç gündür araştırmaya başladım. Tüm araştırmalarımın sonucuna Samsung 50au9000 ve Samsung q60a arasında kaldım. Bu iki televizyon arasında hangi televizyonu almamı önerirsiniz veya bu fiyatlarda daha iyi diyebileceğiniz bir televizyon var mıdır ?

İlave soru olarak, 5-6 bin fiyat farkıyla Samsung qn90a ya çıkmak sizce mantıklı mı aradaki bu fiyat farkına değer mi?

Şimdiden değerli cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
Normal kullanma alışkanlığınız varsa( kanallar dizi YouTube vs. 9000 serisinde yeterli olur. Q60A nin ekstra yada. Çok önemli artısı yoktur dersen hdr Netflix Disney izleyecem dersen. Onda başarili olmaz soluk gösterir. Buna göre seçiminizi yaparsınız.

K Çevrimdışı

koray05

Yeni Üye
2 Ağu 2022
12
27
Merhaba... Yeni bir televizyon alacağım. bütçem 10.000-14.000 TL aralığındadır. Bu fiyatlara alabileceğim en iyi televizyonlar hangileridir. Philips 8506 düşünüyordum, ama satış sonrası çok şikayet olduğunu öğrendim. SAMSUNG AU7000 veya AU8000 serisini düşünüyorum. Siz hangi televizyonu önerir siniz.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,804
Merhaba... Yeni bir televizyon alacağım. bütçem 10.000-14.000 TL aralığındadır. Bu fiyatlara alabileceğim en iyi televizyonlar hangileridir. Philips 8506 düşünüyordum, ama satış sonrası çok şikayet olduğunu öğrendim. SAMSUNG AU7000 veya AU8000 serisini düşünüyorum. Siz hangi televizyonu önerir siniz.
Baktığınız modellerin inç leriyle birlikte fiyatlarını da yazarmisiniz

Geri
Üst Alt