Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,383
39
cevap alamadığım için tekrar yazıyorum kusura bakmayın

bu görüntü Q80A tv üzerinde çekilmiş VA panel diyebilirmiyiz

yarın almak istiyorum sizin yorumlarınız önemli. VA değilse sony x90j bakacağım lütfen

W Winston Samurai Unforgotten Adem Helvacı Adem Helvacı
Bu yöntem hakkında bilgim yok açıkçası.

evet nedense samsung almaya çalışıyorum aslında her türlü sony üstün ama ileride ne yaparım kaygısı var . sony bursa da 1 servis var ve mağaza bile yok artık.
Eğer Bursa'daysanız gelip benim televizyonu inceleyebilirsiniz, XH9077 kullanıyorum, X90J'nin bir önceki modeli. X90J kadar parlak değil ama ondan çok aşağıda bir tv de sayılmaz.

Eğer servis kalitesi nedeniyle Samsung tercih etmek istiyorsanız bence arada çok fark yok, hepsi birbirinden kötü.

T Çevrimdışı

takıntım

Yeni Üye
23 Kas 2021
20
46

Eğer Bursa'daysanız gelip benim televizyonu inceleyebilirsiniz, XH9077 kullanıyorum, X90J'nin bir önceki modeli. X90J kadar parlak değil ama ondan çok aşağıda bir tv de sayılmaz.

Eğer servis kalitesi nedeniyle Samsung tercih etmek istiyorsanız bence arada çok fark yok, hepsi birbirinden kötü

Eğer servis kalitesi nedeniyle Samsung tercih etmek istiyorsanız bence arada çok fark yok, hepsi birbirinden kötü.

Süper bir teklif mesaj atacağım size teşekkür ederim.ayrıca adem abi boşladı bizi bence anlasa anlasa o anlar şimdi atacağım videolardan. Adem Helvacı Adem Helvacı

Evet VA panel İPS panel bu şekilde anlaşılır mı .
Yabancı videoları seyrettim bu şekilde anlıyorlardı hatta sıcaklık testi falan da yapıyorlar.
Evde ki 2 tv ile çektim videoları
1.
2.
3.
4.

Son düzenleme:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,431
64
eketen eketen teraspy teraspy
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim hocalarım. Hızlı bir kararla 2.187 TL / 6 taksit'le Vestel 32FA9500 aldım.
Dün mağazada inceledim güzel göründü ama pişman olur muyum sizce?
Amazon.com.tr'deki 1.999 TL Toshiba'yı 2 defa kaçırınca canıma tak etti bunu aldım.
Görüntüsünü beğenerek aldığın tvden pişman olacağını (görüntü olarak) sanmıyorum şahsen :ok

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,383
39
Süper bir teklif mesaj atacağım size teşekkür ederim.ayrıca adem abi boşladı bizi bence anlasa anlasa o anlar şimdi atacağım videolardan. Adem Helvacı Adem Helvacı

Evet VA panel İPS panel bu şekilde anlaşılır mı .
Yabancı videoları seyrettim bu şekilde anlıyorlardı hatta sıcaklık testi falan da yapıyorlar.
Evde ki 2 tv ile çektim videoları
1.
2.
3.
4.
2 numaralı tv alt kenardan aydınlatmalı sanırım, aşağıdan yukarı doğru ışık vuruyor. Bence karpuz seçer gibi ekrana vurmaya gerek yok hocam :hihi

Bütçe sıkıntısı yoksa X90J al gitsin, yüksek ihtimalle pişman olmazsın. Samsung alırsan %90 DSE sorunu olacak. Avrupa'daki Q80A'lar için rtings'teki Q80T incelemesine bakın diyorlar.

Bana göre X90J daha iyi bir tv ama sen bilirsin. Müsait bir zamanda benim TV'ye bakabilirsin. Daha sonra da hayalinde 1 tık iyisini canlandırırsın :hihi

Bu arada alt yazılarda blooming (yazıların etrafında ışık saçılması) yaşayan arkadaşlar varsa, internet tarayıcısı üzerinden Netflix veya Amazon hesabına girip alt yazı saydamlığını %100'den %50'ye çekip deneyebilir. Ekran parlaklığı düşük olan tv'lerde yazıları okumak biraz zor olabilir ancak diğerlerinde tam ideal oluyor. Veya alt yazı rengini beyaz dışında bir renk seçebilirsiniz.

Son düzenleme:
I Çevrimdışı

ilkerkepce

Yeni Üye
2 Ocak 2021
15
39
Arkadaşlar merhaba. 55 inç Auo panelli tvleri araştırıyorum.Bildiğiniz aklınıza gelen Auo panel bulunan cihazları yazarsanız sevinirim. Ya da bu bilgiye ulaşabileceğim bir site vs mevcutsa oraya bakabilirim. 55 inç düşünüyorum sadece.Teşekkür ederim yardımlar için... F fikoloji Adem Helvacı Adem Helvacı

I Çevrimdışı

ilkerkepce

Yeni Üye
2 Ocak 2021
15
39
Va panelli modellerde herzaman hareketli sahnelerde bulanıklık sorunu yaşanır. Hareketli duyarlı kişiler bir IPS panel alması herzaman daha iyi bir seçenek olur.
Sony ve Philips mevcut markalarda hareketi daha az sorunla işler. Diğerlerine göre.
Herzaman markaların değişik isimle belirttiği micro dimming, renk geliştirici motion vs.vs. bunları kapatılması yada seviyorsanız bunları en dusege getirmeniz herzaman daha iyi olur.
Hareketli sahnelerde VA panellerde bulanıklık oluyorsa futbol izleyenler için İPS panel daha doğru bir seçim olur demektir. Adem hocamın futbol izleyenlere Va panel önerdiğini hatırlıyorum ama va panda panelli 58 inc toshiba tv beni pek memnun etmedi maç izlerken..

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,383
39
Va panelli modellerde herzaman hareketli sahnelerde bulanıklık sorunu yaşanır. Hareketli duyarlı kişiler bir IPS panel alması herzaman daha iyi bir seçenek olur.
Sony ve Philips mevcut markalarda hareketi daha az sorunla işler. Diğerlerine göre.
Herzaman markaların değişik isimle belirttiği micro dimming, renk geliştirici motion vs.vs. bunları kapatılması yada seviyorsanız bunları en dusege getirmeniz herzaman daha iyi olur.
Hareketli sahnelerde VA panellerde bulanıklık oluyorsa futbol izleyenler için İPS panel daha doğru bir seçim olur demektir. Adem hocamın futbol izleyenlere Va panel önerdiğini hatırlıyorum ama va panda panelli 58 inc toshiba tv beni pek memnun etmedi maç izlerken..

Artık modern VA panellerin de tepkime süresi oldukça düşük. Bir de dediğiniz gibi marka ve modele göre çok farklılık gösterir.

IPS panelli LG Nano 90 tepkime süresi;
Nano90_Response.jpg

IPS panelli Samsung Q80A tepkime süresi;
Q80A_Response.jpg

VA panelli Sony X90J tepkime süresi;
X90J_Response.jpg

I ilkerkepce, Sizin yaşadığınız durum panelin tipinden çok TV kalitesi ile ilgili.

T Çevrimdışı

takıntım

Yeni Üye
23 Kas 2021
20
46
2 numaralı tv alt kenardan aydınlatmalı sanırım, aşağıdan yukarı doğru ışık vuruyor. Bence karpuz seçer gibi ekrana vurmaya gerek yok hocam :hihi

Bütçe sıkıntısı yoksa X90J al gitsin, yüksek ihtimalle pişman olmazsın. Samsung alırsan %90 DSE sorunu olacak. Avrupa'daki Q80A'lar için rtings'teki Q80T incelemesine bakın diyorlar.

Bana göre X90J daha iyi bir tv ama sen bilirsin. Müsait bir zamanda benim TV'ye bakabilirsin. Daha sonra da hayalinde 1 tık iyisini canlandırırsın :hihi

Bu arada alt yazılarda blooming (yazıların etrafında ışık saçılması) yaşayan arkadaşlar varsa, internet tarayıcısı üzerinden Netflix veya Amazon hesabına girip alt yazı saydamlığını %100'den %50'ye çekip deneyebilir. Ekran parlaklığı düşük olan tv'lerde yazıları okumak biraz zor olabilir ancak diğerlerinde tam ideal oluyor. Veya alt yazı rengini beyaz dışında bir renk seçebilirsiniz.
Dostum tşk ederim özel msj atamadım size tanışmak için.va panel samsung Q80A alacağım tıklayarak ?. İleride bir arıza durumunda samsung daha ulaşılabilir. Konuştuğum 3 tv tamircisi de anlaşmış gibi sony alma parça bulamıyoruz dedi.
Lg ye karpuz muamelesi yaptık ama haketti bizi yarı yolda bıraktı

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

atoprak 

Aktif Üye
13 Kas 2018
184
43
Servis play ı tabi biraz ilginç olabiliyor.. ben Sony ile sorun yaşamıştım, monitorüm çöp olmuştu..ama tv olarak yine Sony aldım ..
Bilemicem.. bence X90J daha iyi bir seçim gibi ama tabi yine siz bilirsiniz.. servis olayına bir yorum yapamıyorum ..

T Çevrimdışı

takıntım

Yeni Üye
23 Kas 2021
20
46
Servis play ı tabi biraz ilginç olabiliyor.. ben Sony ile sorun yaşamıştım, monitorüm çöp olmuştu..ama tv olarak yine Sony aldım ..
Bilemicem.. bence X90J daha iyi bir seçim gibi ama tabi yine siz bilirsiniz.. servis olayına bir yorum yapamıyorum ..
Aynen sony kesinlikle 1 tık önde ama ciddi para ödüyorum kafam rahat olmalı varsın 1 tık daha görüntüm düşük olsun. Seneye zaten daha iyisi çıkacak yine sonsuz döngü aslında

A Çevrimdışı

aykutadar

Yeni Üye
14 May 2018
44
54
Aynen sony kesinlikle 1 tık önde ama ciddi para ödüyorum kafam rahat olmalı varsın 1 tık daha görüntüm düşük olsun. Seneye zaten daha iyisi çıkacak yine sonsuz döngü aslında
Ben 12 sony led tv ye vereceğime şahsen vestel veya regal alırım 5 e o yüzden oled sipariş ettim lg55c14lb en mantıklı olan bu

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,383
39
Dostum tşk ederim özel msj atamadım size tanışmak için.va panel samsung Q80A alacağım tıklayarak ?. İleride bir arıza durumunda samsung daha ulaşılabilir. Konuştuğum 3 tv tamircisi de anlaşmış gibi sony alma parça bulamıyoruz dedi.
Lg ye karpuz muamelesi yaptık ama haketti bizi yarı yolda bıraktı
Anladım hocam, hakkınızda hayırlısını dilerim. Umarım gönlünüze göre bir tv denk gelir ve sorunsuz bir şekilde kullanırsınız.

Geri
Üst Alt