A Çevrimdışı

appak

Yeni Üye
26 Kas 2021
5
45
Q80A Va panel
Baktığın bu. Sony modelide iyi seçim.

50 LG lerde Va panel.olur. hangi marka alırsan fark etmez. Hepsi aynı görüntü kalitesine sahip.olur. dünya markaları yazılımsal destek koyar. Artilariyla eksileriyle sahte kare. Siyah çerçeve vb. Bunlar hoşuna gidiyorsa. Bu markalardan biri i alabilirsiniz. Appak yani 50 incleri kalitesi hepsinde aynı olur. Hangi markaya yakınsan güveniyorsan onu alabilirsiniz

Sahte kare nedir acaba?

Bütün TV lerin 50 inçi aynı mı demek istediniz? Bütün markalar mı?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,611
Sahte kare nedir acaba?

Bütün TV lerin 50 inçi aynı mı demek istediniz? Bütün markalar mı?
Memc. Yani hareketin akışını iyileştirmek için görüntüye ek yazılımsal resim eklemek. Saniyede 25 kare geliyorsa kaynaktan aralara kare koyarak bunu 50 ye çıkarıp hareketin daha akışı olmasını saglar

Bu amaçla yapılır ama sorunlar çıkarır. Yapay görüntü doğallıktan cikarir

A Çevrimdışı

aykutadar

Yeni Üye
14 May 2018
44
54
Sırf parlak diye qled almak pek mantıklı değil bence ben 10 yıldır Panasonic st50 kullanıyorum cihaz hala taş gibi artık yeter diyip lg oled 55 inç aldım kısmetse yarın gelecek
Samsung qlede 14000 tl para vermek veya sony e pek akıl karı gibi gelmiyor bana ama seçim alacak arkadaşların tabikii naçizane fikrim bu kadar para verilecekse oled en mantıklı seçimdir

M Çevrimdışı

mehmettopuz

Yeni Üye
28 Kas 2021
3
34
Arkadaşlar 2013 yılından beri kullandığım LG 32LA620S model televizyonu değiştirmek istiyorum ve renk parlaklığı konusunda Samsung gözüme hep hoş geldi ama QLED mi yoksa yeni teknoloji neo QLED mi baksam bilemedim. Televizyonu dizi, spor kanalları, playstation bazen film olarak kullanacağım, kısacası genel amaçlı :) Bildiğim kadarıyla VA panel almak daha mantıklı renk bakımından ama hangi modelleri VA panel bilmiyorum anlamanın yolu var mı? Ben Samsung 65Q95T modelini beğenmiştim ama almaya değer mi ? Panel VA mı bilmiyorum. Güzel önerileriniz varsa beklerim. Boyut olarak 65 inç düşünüyorum. TV'yi nispeten karşı açılardan belki 10° - 20° arası açılardan izleme olur.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,611
Sırf parlak diye qled almak pek mantıklı değil bence ben 10 yıldır Panasonic st50 kullanıyorum cihaz hala taş gibi artık yeter diyip lg oled 55 inç aldım kısmetse yarın gelecek
Samsung qlede 14000 tl para vermek veya sony e pek akıl karı gibi gelmiyor bana ama seçim alacak arkadaşların tabikii naçizane fikrim bu kadar para verilecekse oled en mantıklı seçimdir
Hangi model aldınız

Arkadaşlar 2013 yılından beri kullandığım LG 32LA620S model televizyonu değiştirmek istiyorum ve renk parlaklığı konusunda Samsung gözüme hep hoş geldi ama QLED mi yoksa yeni teknoloji neo QLED mi baksam bilemedim. Televizyonu dizi, spor kanalları, playstation bazen film olarak kullanacağım, kısacası genel amaçlı :) Bildiğim kadarıyla VA panel almak daha mantıklı renk bakımından ama hangi modelleri VA panel bilmiyorum anlamanın yolu var mı? Ben Samsung 65Q95T modelini beğenmiştim ama almaya değer mi ? Panel VA mı bilmiyorum. Güzel önerileriniz varsa beklerim. Boyut olarak 65 inç düşünüyorum. TV'yi nispeten karşı açılardan belki 10° - 20° arası açılardan izleme olur.
Q95t model Va panel

M Çevrimdışı

mehmettopuz

Yeni Üye
28 Kas 2021
3
34
Hangi model aldınız

Q95t model Va panel
Peki yeni neo qled mantıklı mı fiyatlar yakın gibi. Neo qled ler ips ekran galiba. Bir de karşılaştırma sitesinde 65QN90A ile 65Q95T karşılaştırdım QN90A yenileme hızı bakımından bir tık yüksek HDR 32X falan bunlar çok aman aman bir durum mu ? Yani qled yerine neo qled mi bakmak lazım?

Y Çevrimdışı

yemresoglu

Yeni Üye
23 Kas 2021
12
42
Çok gıcık bir işmiş abi bu TV seçme işi. Yok onun açısı kötü yok bunun yansıması çok diğerinin görüntüsü çok iyi ama arayüzü kötü başkasında ışık sızması ekran bulutlanması vs vs bitmiyor . Sorunsuz ya da çok az sorunlu TV lerin de fiyatları uçmuş gitmiş zaten. Velhasıl başlarım böyle işe dedim Philips 58pus8506 siparişi verdim azönce amazondan. Umarım pişman olmam. Kötü bir seçimse lütfen söyleyin de iptal et deyim siparişi ödeme provizyonda iken :)

Bu arada fiyat düşmüş bir tık ilgilenler bakabilir.

A Çevrimdışı

atoprak 

Aktif Üye
13 Kas 2018
184
43
Çok gıcık bir işmiş abi bu TV seçme işi. Yok onun açısı kötü yok bunun yansıması çok diğerinin görüntüsü çok iyi ama arayüzü kötü başkasında ışık sızması ekran bulutlanması vs vs bitmiyor . Sorunsuz ya da çok az sorunlu TV lerin de fiyatları uçmuş gitmiş zaten. Velhasıl başlarım böyle işe dedim Philips 58pus8506 siparişi verdim azönce amazondan. Umarım pişman olmam. Kötü bir seçimse lütfen söyleyin de iptal et deyim siparişi ödeme provizyonda iken :)

çok gıcık işmiş dediğiniz için cevap yazmak istedim… evet gıcık iş … herkes ne alırsa alsın (model düşmedikçe) genellikle çok beğeniyor.. yani çıta gerçekten yüksek.. Ben aynı gıcık durumu özellikle klima seçerken yaşamıştım yıllar 10-11 yıl önce … hiç unutmuyorum:)

seçtiğiniz model güncel gibi gözüküyor.. eskiler Philipsler de saçma yazılım sorunları, sesin gelmemesi gibi şeyler oluyordu ama yenilerinde olacağını sanmam. Hayırlı olsun!

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,354
39

Hayırlı olsun. İsterseniz nasıl bir cihaz geleceğine bakın, beğenmezseniz iade edersiniz. Amazon iade konusunda zorluk çıkarmıyor diye söyleniyor, tabi Türkiye'deki Amazon Müşteri Hizmetleri değişmediyse.

Eğer defosuz bir panel denk gelirse görüntüsü beklentilerinizi kesinlikle karşılar. Fakat bu model hakkında şikayetler de az sayılmaz. Özellikle Netflix'teki 4K HDR ve Dolby Vision görüntüleme konusunda çok şikayet var. Youtube üzerindeki videolarda sorun yokken Netflix'teki görüntünün soluk ve puslu olduğunı söyleyenler var; hem burada hem de yurt dışında. Bir de bazı cihazlarda ekran ile çerçeve arasında açıklık var.

Aşağıya, konuyla ilgili bir kaç link bırakıyorum ?

Buradan, 150. sayfadaki Jucca adlı üyenin şikayetini bir inceleyin,

10. dakikaya dikkat,

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,611
Peki yeni neo qled mantıklı mı fiyatlar yakın gibi. Neo qled ler ips ekran galiba. Bir de karşılaştırma sitesinde 65QN90A ile 65Q95T karşılaştırdım QN90A yenileme hızı bakımından bir tık yüksek HDR 32X falan bunlar çok aman aman bir durum mu ? Yani qled yerine neo qled mi bakmak lazım?
90A dikkatli olmani tavsiye ederim. Çünkü Samsung bölgelere göre panel değiştiriyor. İncelemeler sağlıklı olmaz. Bu modelde IPS ve Va panel karışık. 2020 95T iyi model. 2021 90A ???? Ama 95-4-2-1A modelleri girerse Va panel olur bunlar .çok pahalı .Samsung 2021 Neo su mini LED ticari isimler. Yerel karartmalari fazla 95T modelinden. Takip edersin. 95T yi takip bana daha mantıklı geliyor fiyatına odaklanirsaniz inme ihtimali bunun olabilir.

Lg oled 55c14lb 13800 tl kargo yapıldı yetişirse 600 mü 800 tl mi ne benzin de alacağım
Güzel günlerde kullanırsınız. Panasonic ci kardeşim . İyi bir seçim yapmışsınız. Zaten Panasonic geçmişi olan kullanıcıların yeni modellerde hep iyi seçim yapıyor.

Selamlar, 70nano756pa modeli VA panel midir?
VA panelse diğer nanocellerdeki karanlık sahnelerdeki detay göstermeme problemini çözer mi?Yardımcı olursanız sevinirim.
W Winston Samurai Unforgotten Adem Helvacı Adem Helvacı
70 inç ler Va panel olur tüm markalarda.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt