Y Çevrimdışı

yemresoglu

Yeni Üye
23 Kas 2021
12
42
Hayırlı olsun. İsterseniz nasıl bir cihaz geleceğine bakın, beğenmezseniz iade edersiniz. Amazon iade konusunda zorluk çıkarmıyor diye söyleniyor, tabi Türkiye'deki Amazon Müşteri Hizmetleri değişmediyse.

Eğer defosuz bir panel denk gelirse görüntüsü beklentilerinizi kesinlikle karşılar. Fakat bu model hakkında şikayetler de az sayılmaz. Özellikle Netflix'teki 4K HDR ve Dolby Vision görüntüleme konusunda çok şikayet var. Youtube üzerindeki videolarda sorun yokken Netflix'teki görüntünün soluk ve puslu olduğunı söyleyenler var; hem burada hem de yurt dışında. Bir de bazı cihazlarda ekran ile çerçeve arasında açıklık var.

Aşağıya, konuyla ilgili bir kaç link bırakıyorum ?

Buradan, 150. sayfadaki Jucca adlı üyenin şikayetini bir inceleyin,

10. dakikaya dikkat,

Saolun hocam bu sıkıntıların bir kısmını biliyor bazılarını bilmiyordum. A atoprak hocamın da dediği gibi 8506 nın yeni seri olması nedeniyle mevcut sorunlara bir çözüm bulunmuştur umarım diyerek sipariş verdim , bir de dediğiniz gibi Amazon'un iade taleplerinde sorun çıkarmadığı söyleniyor. Gerçi bunu iade edip paramızı geri alana kadar kim bilir fiyatlar ne olur orası da Allah kerim :)

...Son olarak Philips yerine yine 10 bin TL civarında 55-58 inç önerilerine açığım sipariş iptali tek tuşa bakar :) YouTube netfilix exen beinconnect... Bu dörtlüden ibaret olacak kullanım .tabi TV yi almışken bulabilirsek arada harici kaynaktan (USB) 4k film de izlemek isteriz sanırım.

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,364
39
Selamlar, 70nano756pa modeli VA panel midir?
VA panelse diğer nanocellerdeki karanlık sahnelerdeki detay göstermeme problemini çözer mi?Yardımcı olursanız sevinirim.
W Winston Samurai Unforgotten Adem Helvacı Adem Helvacı
W Winston, cevaplasın, o teknik konularda daha iyi.

Detay göstermeme değil de VA panelde siyahlar daha koyu olur ve kontrast daha yüksektir. Kontrast kelime anlamı olarak zıtlık demektir. TV'nin üretebildiği en parlak beyaz ile en koyu siyah arasındaki farktır. Aradaki fark yani kontrast ne kadar yüksek olursa görüntü ve detaylar da o kadar fark edilebilir görünür.

OLED paneller siyah renkleri araya hiç ışık kaçmadan, 0 nit yani simsiyah gösterdiği için kontrast oranı sonsuz/sınırsız olarak ifade edilir. Koyuluk ne kadar derin olursa yanında duran parlaklık o kadar belirgin olur. Photoshop üzerinde açıklamaya çalıştım,
Siyah_Farki.jpg

Normalde siyahın renk ve parlaklık değeri sıfırdır., yukarıda soldaki görsel gibi. 5 birimlik sapmada sağdaki siyah gibi oluyor. Burada da güzelce anlatılmış,

70nano756pa, displayspecs'e göre VA gözüküyor fakat Türkçe inceleme videosunda IPS panel olduğunu söylüyor. Samsung gibi LG de bölgelere göre farklı panel göndermeye başladı sanırım. Giriş seviyesi bir televizyon. Beklenti çok yüksek değilse alabilirsiniz. LG'nin led tv'leri genelde parlaklık olarak vasat oluyor. Zaten videoyu izlerken dakika 4:56'daki Google sayfasına bakarsanız, ekranda beyaz renk varken bile arkadaki spot ışığı yansıtıyor. Bu bence parlaklığın düşük olduğuna işaret. Yanılıyorsam ustalarım uyarsın.

Y yemresoglu, İyi düşünelim iyi olsun öyleyse. Memnun kalmazsanız alternatifleri o zaman düşünürsünüz :)

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

aykutadar

Yeni Üye
14 May 2018
44
54
90A dikkatli olmani tavsiye ederim. Çünkü Samsung bölgelere göre panel değiştiriyor. İncelemeler sağlıklı olmaz. Bu modelde IPS ve Va panel karışık. 2020 95T iyi model. 2021 90A ???? Ama 95-4-2-1A modelleri girerse Va panel olur bunlar .çok pahalı .Samsung 2021 Neo su mini LED ticari isimler. Yerel karartmalari fazla 95T modelinden. Takip edersin. 95T yi takip bana daha mantıklı geliyor fiyatına odaklanirsaniz inme ihtimali bunun olabilir.

Güzel günlerde kullanırsınız. Panasonic ci kardeşim . İyi bir seçim yapmışsınız. Zaten Panasonic geçmişi olan kullanıcıların yeni modellerde hep iyi seçim yapıyor.

70 inç ler Va panel olur tüm markalarda.
Çok teşekkür ederim benim pany daha 20 sene giderde ben dayanamam ? artık 50 den sonra bizde biraz zevk yapalım ?

M Çevrimdışı

mehmettopuz

Yeni Üye
28 Kas 2021
3
34
90A dikkatli olmani tavsiye ederim. Çünkü Samsung bölgelere göre panel değiştiriyor. İncelemeler sağlıklı olmaz. Bu modelde IPS ve Va panel karışık. 2020 95T iyi model. 2021 90A ???? Ama 95-4-2-1A modelleri girerse Va panel olur bunlar .çok pahalı .Samsung 2021 Neo su mini LED ticari isimler. Yerel karartmalari fazla 95T modelinden. Takip edersin. 95T yi takip bana daha mantıklı geliyor fiyatına odaklanirsaniz inme ihtimali bunun olabilir.
Cevapların için teşekkür ederim. Va panelden dolayı Q95T modeline bakacağım ya da yeni nesil VA panel bulursam 2'sine bakıp değerlendireceğim. İnşallah yakın zamanda fiyat indirimi yakalarsam daha güzel olur. Tekrardan teşekkür ederim.

A Çevrimdışı

alihsan

Yeni Üye
24 Kas 2021
13
36
W Winston, cevaplasın, o teknik konularda daha iyi.

Detay göstermeme değil de VA panelde siyahlar daha koyu olur ve kontrast daha yüksektir. Kontrast kelime anlamı olarak zıtlık demektir. TV'nin üretebildiği en parlak beyaz ile en koyu siyah arasındaki farktır. Aradaki fark yani kontrast ne kadar yüksek olursa görüntü ve detaylar da o kadar fark edilebilir görünür.

OLED paneller siyah renkleri araya hiç ışık kaçmadan, 0 nit yani simsiyah gösterdiği için kontrast oranı sonsuz/sınırsız olarak ifade edilir. Koyuluk ne kadar derin olursa yanında duran parlaklık o kadar belirgin olur. Photoshop üzerinde açıklamaya çalıştım,
Siyah_Farki.jpg

Normalde siyahın renk ve parlaklık değeri sıfırdır., yukarıda soldaki görsel gibi. 5 birimlik sapmada sağdaki siyah gibi oluyor. Burada da güzelce anlatılmış,

70nano756pa, displayspecs'e göre VA gözüküyor fakat Türkçe inceleme videosunda IPS panel olduğunu söylüyor. Samsung gibi LG de bölgelere göre farklı panel göndermeye başladı sanırım. Giriş seviyesi bir televizyon. Beklenti çok yüksek değilse alabilirsiniz. LG'nin led tv'leri genelde parlaklık olarak vasat oluyor. Zaten videoyu izlerken dakika 4:56'daki Google sayfasına bakarsanız, ekranda beyaz renk varken bile arkadaki spot ışığı yansıtıyor. Bu bence parlaklığın düşük olduğuna işaret. Yanılıyorsam ustalarım uyarsın.

Y yemresoglu, İyi düşünelim iyi olsun öyleyse. Memnun kalmazsanız alternatifleri o zaman düşünürsünüz :)

Öncelikle teşekkürler;
Paylaştığınız videodaki TV 75 inç. Benim öğrendiğim kadarıyla LG 50 ve 70 inç Nano756 panellerde VA kullanılıyor. Forumdaki üstadların emeğine sağlık, sayenizde Tv'den beklentilerimize göre seçim yapmaya çalışıyoruz. Esasen Tv'den beklentim mümkün olduğunca sorunsuz ve kullanışlı olması, internet ortamı(netflix/youtube/film siteleri), harici disk ve uydu yayınından sinemaya yakın kalitede film izlemek. Futbol ve Playstation durumum yok. Bahsettiğim model için kafamdaki düşünce nanocell'in doğala yakın canlı renkleriyle, VA panelin kontrastını birleştiren bir TV olduğu yönünde, yani açık sahnelerde de koyu sahnelerde de verimli olması. Ama tv modelinin yeni olması, yeterli inceleme videosu bulamamak ve mağazada teşhir göremediğim için pratikte nasıl bir sonuç çıkar kestiremiyorum ?!?
Bilgi ve tecrübeleriniz bu noktada önemli ?‍♂️

D Çevrimdışı

Dvl35

Yeni Üye
9 Kas 2021
18
34
Merhabalar A101 de satışa sunulacak 7.300 TL 50UA8000 hakkında bilgisi olan var mı?

M Çevrimdışı

Mert12

Yeni Üye
24 Eki 2020
6
30
Merhaba lg 55nano916pa hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum kullanan arkadaşlar var ise artılarını ve eksilerini yazabilir mi? teşekkürler.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,364
39
A alihsan, Hem mağazada görebileceğiniz ürün olmaması hem de hakkında inceleme olmaması durumu biraz kör alış noktasına getiriyor. O yüzden bu konu beni aşar ? Etiketlemiş olduğunuz benden daha tecrübeli üstatlar ne der bilemiyorum.

Şahsi fikrim led tv konusunda vasat bir firma oldukları yönünde.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,622
Öncelikle teşekkürler;
Paylaştığınız videodaki TV 75 inç. Benim öğrendiğim kadarıyla LG 50 ve 70 inç Nano756 panellerde VA kullanılıyor. Forumdaki üstadların emeğine sağlık, sayenizde Tv'den beklentilerimize göre seçim yapmaya çalışıyoruz. Esasen Tv'den beklentim mümkün olduğunca sorunsuz ve kullanışlı olması, internet ortamı(netflix/youtube/film siteleri), harici disk ve uydu yayınından sinemaya yakın kalitede film izlemek. Futbol ve Playstation durumum yok. Bahsettiğim model için kafamdaki düşünce nanocell'in doğala yakın canlı renkleriyle, VA panelin kontrastını birleştiren bir TV olduğu yönünde, yani açık sahnelerde de koyu sahnelerde de verimli olması. Ama tv modelinin yeni olması, yeterli inceleme videosu bulamamak ve mağazada teşhir göremediğim için pratikte nasıl bir sonuç çıkar kestiremiyorum ?!?
Bilgi ve tecrübeleriniz bu noktada önemli ?‍♂️
LG medya tarafında en iyisi smart özelliği. Smart kısmı yeni diyebiliriz. Görüntü tipik 60hz Va panel Va panel artıları kontrast ve siyahi. Eksisi dar izleme açısı ve bulanıklık. Nano olmasının büyük farkı olmaz. Nano ticari ismi.
70 inç lerin panel üreticisi tüm markalarda Sharp panel.olur. Va larin artılarını eksilerini bildiğiniz sürece. Seçiminiz her zaman digru olur.
Tabiki fiyat onemli

A Çevrimdışı

alihsan

Yeni Üye
24 Kas 2021
13
36
LG medya tarafında en iyisi smart özelliği. Smart kısmı yeni diyebiliriz. Görüntü tipik 60hz Va panel Va panel artıları kontrast ve siyahi. Eksisi dar izleme açısı ve bulanıklık. Nano olmasının büyük farkı olmaz. Nano ticari ismi.
70 inç lerin panel üreticisi tüm markalarda Sharp panel.olur. Va larin artılarını eksilerini bildiğiniz sürece. Seçiminiz her zaman digru olur.
Tabiki fiyat onemli
Şimdi 70nano756 için 12bin Tl fiyat aldım, garanti süresini Gulf Sigorta ile anlaşmalı olarak +3 yıl uzatmak için 1200 Tl fiyat verdiler. Lg yetkili servis garantisi değil özel sigorta anlaşmalı bir garanti uzatma söz konusu. Forumdaki arıza konularını okudukça ihtiyaç gibi görünüyor ama ilk kez tv alıyorum, kar/zarar oranını bilemiyorum. Bu konuda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Geri
Üst Alt