F Çevrimdışı

Fırooo

Yeni Üye
16 Eyl 2021
37
25
Merhaba dostlar,
5000 TL'na kadar Netflix, Youtube, IPTV izleyebileceğim 42-43" boyutlarında önerebileceğiniz bir tv var mı? (TV koyacak daha büyük bir yer olmadığından bu boyutlarda almalıyım)
Full HD veya 4K Farketmez.
Kaliteli olması, Filmlerde Spor müsabakalarında titreme yapmaması veya minimum düzeyde olması ve çok rahatsızlık vermemesi benim için önemli.
Saygılar.
50tu8500
43tu8500
50ua9600 modeli şuan 3900 fiyat bandında fırsat olabilir mi ? Gerçi panda panel güven vermiyor pek ??

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

ANDUIN

Yeni Üye
28 Ara 2019
3
44
50tu8500

43tu8500
50ua9600 modeli şuan 3900 fiyat bandında fırsat olabilir mi ? Gerçi panda panel güven vermiyor pek ??
Üstad açık söyleyeyim 9600-9800 modellerini düşünmüyorum.
Burada okuduğum kadarı ile 9800 için yapılan titreme yorumları çok iç açıcı değil. Keza 9600 serileri de sanırım aynı donanıma sahipmiş.

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,588
Arçelik'in teknik bilgilerine ulaşamıyorum, yüzeysel yazmışlar. 75 inç olduğu için o fiyatlara çok fazla seçenek yok. Alternatif olarak stok bulabilirseniz 70PUS8505/12 bakılabilir. Daha tecrübeli arkadaşlar görünce farklı şeyler de yazabilir.
i 9 serisinde olsa üst serileri sadece kasa farkı var. Daha estetik olurlar. 60 hz lik panel LG IPS panel kullanırlar. Genelde. Android ise Vestel gibi 1,5ram- 8 rom kullanır.
Üst serilerinde ekstra memc kullanır. Bu da 30 karede yapar. Full HD de. Ultra HD de de hiçbir marka yapmaz. Kare eklemeyi

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

sirtayfun

Yeni Üye
21 Eyl 2021
25
25
Dostlar Philips 43pus7505 modeli nasıldır 3800 ₺ fiyatı var bundan daha iyidir dediğiniz 43 inç tv var mı? Max bütçe 5000 civarı

S Çevrimdışı

Sharp61

Yeni Üye
24 Tem 2019
14
42
65 inç gibi büyük ekranlar İçin bir tavsiye yok mudur? Sonu gibi 11-12 bine çıkmak istemeyenler için. Amaç uydu ve iptv üzerinden film ve maç izlemek. Çok uzun zamandır bakıyorum. Bunaldım artık☹️

K Çevrimdışı

khonsu

Yeni Üye
21 Haz 2020
12
32
Merhabalar,

5000 tl altında, maksimum 2.5m mesafeden (karşıdan) oyun - dizi odaklı kullanılacak, 43 - 50 inch, bluetooth destekli TV arıyorum. (Satıcının Amazon olması da artı benim için)

Şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleme:
K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Meraba forumdaslar 4 yillik 49ud9400 tv im led arizasi yuzunden bozuldu parca tedarigi olmadigi icin yeni tv oneriyolar
50u9500 2500 lira
55ua9600 3700 lira
55ua9800 4700 lira tavsiyelerinizi bekliyorum
A Adem Helvacı hocam TEKNOwest TEKNOwest hocam onerilerinizi bekliyorum

Ç Çevrimdışı

Çağdaş_

Yeni Üye
22 Eyl 2021
13
35
Televizyonu ağırlıklı olarak Netflix, Amazon Prime ve YouTube için kullanan biri için 43-50 inç arası oturma odası için hangi televizyonu tavsiye edersiniz? Misafir odasındaki Samsung 55mu9000’i oturma odasına taşıyıp onvo ov 65500 almaya değer mi?

W Çevrimdışı

Winston

Moderatör
4 Haz 2021
1,588
Televizyonu ağırlıklı olarak Netflix, Amazon Prime ve YouTube için kullanan biri için 43-50 inç arası oturma odası için hangi televizyonu tavsiye edersiniz? Misafir odasındaki Samsung 55mu9000’i oturma odasına taşıyıp onvo ov 65500 almaya değer mi?
Mu9000 serisi iyi bir modeldi. Onunla devam etmen daha iyi olur.

D Çevrimdışı

dulger007

Yeni Üye
23 Eyl 2021
4
29
65” tv alma arefesindeyiz 3 model var aralarında kaldığım fikrinizi almak istiyorum. Günlük yayın akışı dizi ve ara sıra netflix ve youtube izliyoruz. Tv karşısında oturma alanımız U şeklinde, karşısında ve her iki yanında oturma alanı mevcut odamız orta-büyük sayılabilecek tarzda. Bütçemiz 10-15 bin TL arasında. Videolara baya bakındım araştırdım, VA panel ve İPS panel arasındaki farkları anladım ama karar vermek çok zor yapı olarak aşırı kararsızım zaten birde böyle bi ayrım olması benim işimi baya zorlaştırıyor. Gözüme kestirdiğim 3 model var bahsettiğim gibi bu üçünüde sizinle paylaşayım sizin tavsiyeleriniz ne olur?

- Samsung 65Q80T

- Sony KD-65XH9077

- Vestel 65Q9900

Bu üç modeli belirledim okuduklarım araştırdıklarım kadarıyla. Gönlüm Vestelden yana fiyatından dolayı ama onlardada iki çeşit panel muhabbeti varmış hangisi bana denk gelir o düşündürüyor, hangisi daha iyi onuda bilmiyorum.

C Çevrimdışı

Celebiceliksoy

Yeni Üye
11 Eyl 2021
28
39
Arkadaşlar herkese iyi günler. İmkanı olan birileri varsa farklı panel kullanan (LG, Samsung, boe, hkc, chot, panda vb.) TV leri yan yana koyup bir video çekilse yeni TV alacaklara panel seçimi konusunda daha faydalı bilgi verir diye düşünüyorum.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
65” tv alma arefesindeyiz 3 model var aralarında kaldığım fikrinizi almak istiyorum. Günlük yayın akışı dizi ve ara sıra netflix ve youtube izliyoruz. Tv karşısında oturma alanımız U şeklinde, karşısında ve her iki yanında oturma alanı mevcut odamız orta-büyük sayılabilecek tarzda. Bütçemiz 10-15 bin TL arasında. Videolara baya bakındım araştırdım, VA panel ve İPS panel arasındaki farkları anladım ama karar vermek çok zor yapı olarak aşırı kararsızım zaten birde böyle bi ayrım olması benim işimi baya zorlaştırıyor. Gözüme kestirdiğim 3 model var bahsettiğim gibi bu üçünüde sizinle paylaşayım sizin tavsiyeleriniz ne olur?

- Samsung 65Q80T

- Sony KD-65XH9077

- Vestel 65Q9900

Bu üç modeli belirledim okuduklarım araştırdıklarım kadarıyla. Gönlüm Vestelden yana fiyatından dolayı ama onlardada iki çeşit panel muhabbeti varmış hangisi bana denk gelir o düşündürüyor, hangisi daha iyi onuda bilmiyorum.

Bunların içinde özellik olarak en iyisi sony. Samsung ise qled olduğu için ekran yanmasına karşı 10 yıl garantili. Vestel 4-5 bin lira daha uygun. Vestel in görüntü kalitesi nasıl bilmiyorum, gidip incelemek lazım. Her tv nin artık 5 yıllık ömrü olduğuna göre bu 5 yılı nasıl geçirmek istediğiniz önemli. Sony hepsinden daha iyi görüntü kalitesi verecek. Samsung da logo yanığı derdi olmayacak. Vestel görüntüsü tatmin ederse sizi, üçte bir oranında paranız cebinizde kalacak. Burada kriter sizin ne istediğiniz. Kolay gelsin şimdiden.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Dostlar Philips 43pus7505 modeli nasıldır 3800 ₺ fiyatı var bundan daha iyidir dediğiniz 43 inç tv var mı? Max bütçe 5000 civarı
Alternatif var mı diye kısa bir araştırma yaptım. Kendi çapımda düzgün bir alternatif olarak bir tek LG 43UN710006 modelini buldum fakat nasıldır bilmiyorum.
Philips'ten farkı direct led olması. Fakat Philips'te de HDR10+ ve Dolby Vision desteği var. Kağıt üzerindeki değerlere bakarak konuşursam Philips daha iyi seçenek gibi görünüyor. Ama bu tv'lerin kronik bir sorunu var mı bilmiyorum.
Samsung'dan Onvo'ya geçmek sanki biraz macera olur. 50 inç olarak aklıma 2 tane model geliyor ama forumdai arkadaşlar ne düşünür bilemem;
LG 50NANO796
Philips 50PUS8505

- Samsung 65Q80T

- Sony KD-65XH9077

- Vestel 65Q9900

Vestel Şampiyonlar Ligi'nde ölüm grubuna düşen Türk takımı gibi kalmış sanki, onu aradan çıkarmak lazım :)

2 tv arasından ben Sony tercih ettim fakat fazla fark olmadığını düşünüyorum. Araştırdığınıza göre benim buraya karşılaştırma linkleri atmama gerek yok ama bir tane video ekleyeyim yine de.

İzleme açısı, yansıma, bir tık parlaklık, ekran tepkime süresi, giriş gecikmesi bakımından Samsung daha iyi.
Siyah kalitesi, bölgesel karartma, renk homojenitesi (siyah ve gri renk eşit dağılımı), blooming, kontrast gibi konularda Sony önde.

Renkler mutlaka ayarlardan değiştirilebilir, satürasyon kısılabilir fakat videoyu 16:21'de durdurursanız gökyüzünün Samsung'ta sulu boya ile boyanmış gibi olduğunu göreceksiniz.
colour_compare.jpg

Bu arada tamamen şahsi görüşümdür, uzman değilim. Şu an kullanmakta olduğum Sony'nin özellikle siyah kalitesini çok başarılı buldum. Kağıt üzerindeki değerlerine göre parlaklık çok yüksek değil fakat bu bile bana fazla geliyor. Çoğu zaman parlaklığı 25-30'da kullanıyorum. Bazen 10'a bile düşürdüğüm oluyor.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt