Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,356
39
Merhaba, 2 metre mesafeden yan açılardan da güzel görüntü alabilmek için IPS panel bir televizyon almak istiyoruz. Önceliğimiz dizi, film ve oyun olacak. Maximum bütçemiz ise 6000 TL. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Philips 50PUS8505/12 (12 ile bitenler yurtdışı montaj, 62'ler TR montaj)
LG 50nano796

E Çevrimdışı

efsanefrk

Yeni Üye
10 May 2019
12
34
Üstadlar selamlar,
evimin salonuna bir tv almak istiyorum izleme olacak en uzak mesafe 7 metre o yüzden 65" bir tv düşünüyorum. ama fiyatlar malum çok uçuk. grundig 65"GFU 7900 ve 8960 modelleri dikkatimi çekti. Bu tvler hakkında bilgisi olan birileri aydınlatırsa sevinirim. Hangisini önerirsiniz?

m_grundig-55gfu7900-1.jpg
BULK_LO1_20210527_231107_large.png

ronnie james dio Çevrimdışı

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
55
Üstadlar selamlar,
evimin salonuna bir tv almak istiyorum izleme olacak en uzak mesafe 7 metre o yüzden 65" bir tv düşünüyorum. ama fiyatlar malum çok uçuk. grundig 65"GFU 7900 ve 8960 modelleri dikkatimi çekti. Bu tvler hakkında bilgisi olan birileri aydınlatırsa sevinirim. Hangisini önerirsiniz?

m_grundig-55gfu7900-1.jpg
BULK_LO1_20210527_231107_large.png

lg web os'li onvo ov65500 ü uzun süredir inceliyor Adem Helvacı Adem Helvacı ve İlteriş Yılmaz İlteriş Yılmaz , incelemelere bir bak derim youtube kanallarından.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
TPV(Philips TV)

-Daha önce de bir kaç kez yazmıştım; "2021" model olarak bazı TV leri takip ettiğimi
ve özellikle de Philips den 9636/9506 serileri idi bunlar

Ancak yavaş yavaş yabancı bazı forumlar+YT ve benzeri yerler den ve de "marketing türü"
çakal işi incelemeler dışında bir de gerçek kullanıcı veya gerçek bilgilere dayalı bu
tip bilgiler de gelmeye başladı

-9x serisi bu 2021 model TV ler kağıt üstü bilgileri bana biraz sallama gelmişti ve düşündüğüm gibi de çıkmaya başladı!
detaylara girmeden,biraz bekleyip görmek gerekiyor

ANCAK en çok dikkatimi çeken husus;bu meretin fiyatı oldu,zira hangi "salak" bu alt tarafı LCD panele(65lik olanı)
€ 2.999., kağıt bayılacak,yani 3k avro hediyesi bu panelin:kiskis

TPV sen bu işi artık bırak kardeşim,bu ne yaw soygunamı çıktınız şimdi de!

Avrupa da ortalama iyi bir seri OLED 1500/2500 kağıt dır!
LCD yaw bu altı üstü LCD TV!!
3bin kağıt hemde avro cinsinden çüşşş

Not;"miniLED" bunu da geçenler de biraz detaylı anlattım,kimse amannn mini-LED diye üstüne atlamasın!
o bahsedilen bu işin çok iyisi olan "micro-LED" tekniği dir aman ona daha var! zira fiyatı tam absürt!
ebatı da çok büyük olması gerektiği için hiç bir üretici buna şimdilik girişmiyor!

mini-LED fazla veya hiç bir esprisi de yoktur özellikle panelin Baclit sistemiyle ilgili olarak

yaw 10/12 sene önce hem FALD lar hem de VA lar v.s çok çok daha iyiydi!
"SHARP" panelli Philips 9xx serileri adeta efsane idi:ok
Sharp panelli bazı Toshiba/Sonyler yine tam efsane idi!

ülen 10 senede bu Teknoloji amma ilerlemiş yaw gözlerim yaşarıyor şimdi:rant1

miniLED+FALD+LD v.s v.s yetmedi QLED+Q-Dot=dahası da var ama 1012 sene evvelki panellerin
hala gerisindeler hem resim kalitesi olarak hem donanım olarak!
üstelik şimdi Samy/Sony FALD istiyorsun ama herifler manyak rakamlar çekiyor yaw:ok

++

Philips 2021 9xx serisini bana çok soran oluyor ama fiyatı böyle olacaksa o zaman unutun gitsin
ben bunun nesini inceliyeyim yaw??? gidin her zaman yazdığım gibi 10kağıt üstüne çıkıyorsanız
OLED alın direk,almadan bana da bir tık bazı bilgiler verin ki haybeye OLED almamış olursunuz!
çünkü OLED paneller "Türk tipi kullanıcı profilini" hiç sevmez!

sonra alıyorlar ...abi bunu satalım... diyorlar ama "geçmiş olsun" diyorum bende,on bin defa uyarı yazdım!

"Satıcı" olsam hiç ilgilenmem,ben malı satar primi alırım yaw
ama öyle olmadığım için ya sürekli küfür ediyorum ya da sürekli bazı şeyler için birilerini
uyarıyorum,dalgaya düşmeyin

Philips OLED ler ise her serisi bana göre ciddi çok iyi hatta 2018 modeli bile hala çok iyi!
TPV bence LCD yi bırakıp komple OLED işine baksın ama fiyatları bunda da ciddi yüksek!

Sonuç olarak şimdilik 2021 model LCD 9xx serisini bir başka bahara bıraktım++

A Çevrimdışı

Alptug

Yeni Üye
20 Eyl 2021
2
36
Selam arkadaşlar, bugün öğle arasında tv alacağım ama son bir kez burada da sormak istedim.

65 ich tv için 15k bütçem vardı. Yaptığım araştırmalar sonucunda şu iki modelden birini almaya karar verdim:

- Sony 65 XH 9077
- Samsung Q80T

Bu iki tv'nin fiyatları birbirine yakındı. Medimarkt bugün biten güzel bir indirim yaptı ve Sony modelini 12.800 civarına indirdi, fiyat farkında dolayı da Sony almaya karar verdim.

Dün mağazaya almaya gittiğimde hemen altın 65 inch Philips OLED 705 modelini gördüm. Televizyon tek kelimeyle harika bir görüntü veriyordu ve özel bir indirim ile bana 16k fiyata verebileceklerini söylediler. Model ile ilgili internet üzerinde çok çok az bilgi bulabildim ve sizlere de danışmak istedim.

Açıkçası oled ile ilgili çok ciddi çekincelerimiz var ve sürekli oled yanığı mı oldu diye huzursuz bir biçimde tv izlemek istemiyoruz ancak görüntü kalitesi farkı da azımsanmayacak kadar fazla. Model ile ilgili bilgi olmaması ve Philips'in satış sonrası desteği ile ilgili burada ekstra bir memnuniyetsizliğin beyan edilmesi de diğer eksiler.

Bu şartlar altında sizin bana tavsiyeniz nedir? İndirim bitmeden bu öğle arasında gidip almayı düşünüyorum.

Başka bir mesele de uzatılmış garanti. 2k verip 3 sene daha garanti uzatmaya gerek var mı? Oled aldığımı düşünürsek, Oled yanığı garanti kapsamında mı değerlendirilir? Şimdiden teşekkürler.

ronnie james dio Çevrimdışı

ronnie james dio

Aktif Üye
14 Haz 2021
149
55
Selam arkadaşlar, bugün öğle arasında tv alacağım ama son bir kez burada da sormak istedim.

65 ich tv için 15k bütçem vardı. Yaptığım araştırmalar sonucunda şu iki modelden birini almaya karar verdim:

- Sony 65 XH 9077
- Samsung Q80T

Bu iki tv'nin fiyatları birbirine yakındı. Medimarkt bugün biten güzel bir indirim yaptı ve Sony modelini 12.800 civarına indirdi, fiyat farkında dolayı da Sony almaya karar verdim.

Dün mağazaya almaya gittiğimde hemen altın 65 inch Philips OLED 705 modelini gördüm. Televizyon tek kelimeyle harika bir görüntü veriyordu ve özel bir indirim ile bana 16k fiyata verebileceklerini söylediler. Model ile ilgili internet üzerinde çok çok az bilgi bulabildim ve sizlere de danışmak istedim.

Açıkçası oled ile ilgili çok ciddi çekincelerimiz var ve sürekli oled yanığı mı oldu diye huzursuz bir biçimde tv izlemek istemiyoruz ancak görüntü kalitesi farkı da azımsanmayacak kadar fazla. Model ile ilgili bilgi olmaması ve Philips'in satış sonrası desteği ile ilgili burada ekstra bir memnuniyetsizliğin beyan edilmesi de diğer eksiler.

Bu şartlar altında sizin bana tavsiyeniz nedir? İndirim bitmeden bu öğle arasında gidip almayı düşünüyorum.

Başka bir mesele de uzatılmış garanti. 2k verip 3 sene daha garanti uzatmaya gerek var mı? Oled aldığımı düşünürsek, Oled yanığı garanti kapsamında mı değerlendirilir? Şimdiden teşekkürler.
Oled yanığı garanti kapsamında değil, tüm dünyada böyleymiş.

A Çevrimdışı

alvaro01

Aktif Üye
25 Nis 2018
92
43
Woon 65" WN65LEDA51-G 4K HDR Android tv şuan amzonda 4,650 TL. Piyasaya göre en şuan en ucuz 65" tv bu. Sunny garantisinde. Tv yi kullanan panel tipi ips mi va mı bilgisi olan var mı acaba?

G Çevrimdışı

geekgergedan

Yeni Üye
20 Eyl 2021
2
29
Selamlar, bir tavsiye isteyeceğim sizden. 4000 lira bütçem var. 100-200 artabilir. Bir süredir araştırıyorum 43 inch tv için bir kaç model arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz ?

Vestel 43UA9600 43" 4K ANDROID TV / 3800​

Philips 43PUS7505/62 / 3800​

LG 43UN71006LB ( Bu aralarında en pahalı olan. Değer mi ? ) / 4300​

Geri
Üst Alt