albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
@kaya
fazla para bayılmak istemezsen yine Vestel olabilir
"paraya kıymak" diye bir olay yok kardeşim,onun-bunun gazına da gelme,zaten sen de
para mok gibi olsa foruma bile uğramayıp gidip almıştın panelini!

Smart v.s bunlar hikaye kardeşim alırsın bir tane uyduruk BOX bile olsa TV nin yaptığın dan
çok daha fazlasını yapar!

Servis+MH v.s bunlar da hikaye;zira hangisini alsan MARKA olarak hepsi aynı tantana!
bir tek Vestel ise hepsinden çok daha iyi dir gerisi aynıdır bazıları ise çok kötüdür en başta
Sony geliyor! zaten bu heriflere göre panellerinde kesinlikle sorun yoktur:haha

49 da adam gibi panel yok hiç bir marka da! Sony alırsan sadece markasına para basmış olursun

50/8505 ok dir ancak benim direk tavsiyem değildir yani kefil olmam bu merete bilmiş ol
hatta kendim de şu anda bunu kullanıyor olsam da,kefaletim yoktur hala ve ayrıca ucuz yollu
bulursan OK dir

++

M Murat
sorduğun iki panel den birisi IPS diğeri VA dır,önce buna karar vereceksin?

LG fena değil,hatta örneğin benim için daha doğru bir seçim olur ancak ben olaya "Monitör"
olarak kullanacağım için bu gözle bakıyorum;ayrıca bana güzel uyar ama ciddi pahalı benim paramla
kesinlikle o rakama değecek bir mal değil dir

diğer bahsettiğin 50/85x zaten halen kullanmakta olduğum bir panel dir,ancak "Monitör" olarak
kullanım da beş para etmez zira ciddi bir AÇI problemi vardır! arada PC Desktop da bir şeyler
açıp baktığım zaman bel fıtığı oldum be:hihi

ülen bir tane adam gibi ucuz yollu monitör+tv olarak kullanacağım panel bulamadım gitti 2 sene dir
Sony den bazı güzel eski model 49/VA lar var ama anasının nikahı para istiyorlar hala hem de hiç utanmadan:hayir

Philips 50/58-85x serisi genel olarak iyi ancak artık fiyatının epeyi düşmüş olması gerekiyordu!
bence sıfırları hala pahalı,malum döviz kurları yükseldikçe de daha da artıyor fiyatları!

benim 50/85x den aslında çok ciddi memnunum,yani bu paraya bundan iyisi zaten olamaz!
paneli de ona göre set ettim,resim kalitesi beni fazlasıyla kesiyor,ancak benim ayarlarımı
bir başkası beğenmeyebilir,orasını bilemem tabiki,resim den iyi anlarım ve Film modu benim
için önemlidir,bu anlam da VA lar iyidir+iyi de set edersen daha da iyi olur

NetFlix/Hulu veya Amazon v.s bunları izleyen insanların bir çoğu panelini adam gibi set edemiyorki
bir sürü şey den şikayet ediyor v.s ayrıca bunlar 4K(UHD)içerikler de bence ciddi düşük bit-rate
kullandıkları için panelin hakkını da veremiyorlar!

NF üyeliği örneğin Premium kategori 3 ise ne ala değilse 1080p dedikleri içerikleri zaten
en fazla 720p kalitesinde dir!
yani NF tam bir referance alınacak yayın yapmıyorki?

millet neden ısrarla NF izliyorum diye soruyor anlamış değilim ben bunu!
örneğin yerli işi malum DİZİ lerin bazıları çok daha iyi çekim yapıyorlar!

kısaca hakkını verecek yayın içeriklerini neredeyse hiç birisi vermiyor(yurtiçi-dışı)
UHD için min.50/60 hatta 80mbit olması gerekirken yayınlar NF de bile 13/14mbit:haha
TRT4K bile çok daha yüksek ama onda da başka sorun olduğu için yine tam hakkını veremiyor!

zaten adam gibi 4k yayın tüm dünyada yok,hepsi kırpılmış datalar olarak veriliyor
uyanıklar bir de "8K TV" ürettik diye övünüyorlar!
daha 4k adam gibi içerik yok bunlar 8k dan bahsediyorlar

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,356
39
Agzina emegine saglik hocam guzel cevaplar vermisisiniz. Simdi bn ortalama bi kullankciyim aksamlari 1 2 saat ps4 oynarim tvde netflix youtube da ayni sekilde ara ara kullanirim. Bundan oncekj tv im 49ud9400 dü goruntu fena degildi ama smarti vasattı.pus 8505 bende okeyim ama servis sorunlari v.s diye vazgectim. Tam araftayim suan ya paraya kiyip 9077 alicam yada ulan oda bozuluyo buda bozuluo deyip gene vestel 49ua9800 alicam
Hocam smart özelliğinin vasat olmasına çok takılmayın derim. Aynı şekilde kanal geçişlerinin yavaş olması, veya ses özelliklerinin diğerlerine göre daha zayıf olması, dolby atmos olmaması gibi şeyler tv seçiminde 1. tercih sebebi olmamalı çünkü bunlar ekstra şeyler. Bence önemli olan görüntü kalitesi.

Smart vasatsa alırsınız bir mi box, smart'ın kralı olur. TV'nin kendi dahilinde dolby atmos olsa ne olur olmasa ne olur mesela. Kısıtlı alan üzerine konumlandırılmış ufacık hoparlör ne kadar kaliteli ses verebilir ? Veya üretici ses konusuna neden o kadar yatırım yapsın ? Aksi takdirde rekabet gücü zayıflayacak.

Vestel'den memnun kaldıysanız yine Vestel tercih edebilirsiniz. Fakat Sony çok başka seviyede. Normal uydu yayınında fazla fark oluşturmaz ancak PS4 oyunları ve Netflix'te aradaki farkı hissedersiniz. Tamamen sizin bütçeniz ile alakalı bir şey. 9077 ile UA9800 kıyaslanacak tv değiller, Sony çok önde.
Merhaba 49 ve 50' tv alıcam.2 sinide aynı fiyatlarda buldum.
LG 49Nano866
Philips 50PUS8505

Can Hocam sizce bunlardan hangisini seçmeliyim.Genel olarak netflix ağırlıklı kullanılacak.
Kağıt üstündeki özelliklere göre Philips derim. Ancak Philips müşteri hizmetleri konusunda çok kötü üne sahip. Tamam hepsi kötü deniyor ama Philips daha başka seviyede kötü :)

LG IPS panel ve kenar aydınlatmalı. Philips VA panel (Ben VA'dan başka panel kullanmam bu arada), direkt aydınlatma ve HDR konusunda daha iyi.

Özellikle LG'nin HDR 10 pro'su ile ilgili çok kötü iddialar var. Hile yaptığını söylüyorlar. Aşağıdaki linklerde açıklamaları var;

Kısaca LG'nin RGB renk diziliminde üç kağıtçılık yaptığını söylüyorlar. Normal lcd tv renk diziliminde 1 sırada 3840'er adet kırmızı, yeşil ve mavi renk mevcut. Yani 3840 x 3 = 11.520 renk. LG ise çakallık yapıp her 3.'nün sonuna 1 adet beyaz renk ekliyormuş, ekran daha parlak olsun diye. Yani normal bir tv 3840'er adet kırmızı, yeşil ve mavi renk varken, LG araya beyaz eklediği için bu renklerin sayısı 2.880'e düşüyor. Benim kısıtlı bilgimden anladığım bu şekilde. Yanlışsam tecrübeli arkadaşlar müdahale eder.

Zaten bana sorarsanız LG'den OLED tv dışında tv alınmaz, 9 serisi de dahil buna.

Teknik özellik olarak Philips, ama servis durumunu veya kronik bir sorunu var mıdır emin değilim :)

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

muratalen

Yeni Üye
29 Haz 2020
7
48
albanez albanez Can hocam teşekkür ederim cevabınız için.Aslında bende sv685 var.Zamanında sizin sayenizde almıştım ve hala sizin film ayarlarınızı kullanmaktayım.Çok memnunum.Bu sorduğum tvler kızkardeşim için olacak.5000tl ye Philips 8505 ve 5500tl ye nano866 buldum.Onlar adına ips veya va seçimini yapmam zor.Ama sanki philips e daha yakın görmeye başladım kendimi sizin yazılarınızdan anladığım kadarıyla.Olurda aldığımda sizden film ayarlarınızı rica edicem.
@kaya
fazla para bayılmak istemezsen yine Vestel olabilir
"paraya kıymak" diye bir olay yok kardeşim,onun-bunun gazına da gelme,zaten sen de
para mok gibi olsa foruma bile uğramayıp gidip almıştın panelini!

Smart v.s bunlar hikaye kardeşim alırsın bir tane uyduruk BOX bile olsa TV nin yaptığın dan
çok daha fazlasını yapar!

Servis+MH v.s bunlar da hikaye;zira hangisini alsan MARKA olarak hepsi aynı tantana!
bir tek Vestel ise hepsinden çok daha iyi dir gerisi aynıdır bazıları ise çok kötüdür en başta
Sony geliyor! zaten bu heriflere göre panellerinde kesinlikle sorun yoktur:haha

49 da adam gibi panel yok hiç bir marka da! Sony alırsan sadece markasına para basmış olursun

50/8505 ok dir ancak benim direk tavsiyem değildir yani kefil olmam bu merete bilmiş ol
hatta kendim de şu anda bunu kullanıyor olsam da,kefaletim yoktur hala ve ayrıca ucuz yollu
bulursan OK dir

++

M Murat
sorduğun iki panel den birisi IPS diğeri VA dır,önce buna karar vereceksin?

LG fena değil,hatta örneğin benim için daha doğru bir seçim olur ancak ben olaya "Monitör"
olarak kullanacağım için bu gözle bakıyorum;ayrıca bana güzel uyar ama ciddi pahalı benim paramla
kesinlikle o rakama değecek bir mal değil dir

diğer bahsettiğin 50/85x zaten halen kullanmakta olduğum bir panel dir,ancak "Monitör" olarak
kullanım da beş para etmez zira ciddi bir AÇI problemi vardır! arada PC Desktop da bir şeyler
açıp baktığım zaman bel fıtığı oldum be:hihi

ülen bir tane adam gibi ucuz yollu monitör+tv olarak kullanacağım panel bulamadım gitti 2 sene dir
Sony den bazı güzel eski model 49/VA lar var ama anasının nikahı para istiyorlar hala hem de hiç utanmadan:hayir

Philips 50/58-85x serisi genel olarak iyi ancak artık fiyatının epeyi düşmüş olması gerekiyordu!
bence sıfırları hala pahalı,malum döviz kurları yükseldikçe de daha da artıyor fiyatları!

benim 50/85x den aslında çok ciddi memnunum,yani bu paraya bundan iyisi zaten olamaz!
paneli de ona göre set ettim,resim kalitesi beni fazlasıyla kesiyor,ancak benim ayarlarımı
bir başkası beğenmeyebilir,orasını bilemem tabiki,resim den iyi anlarım ve Film modu benim
için önemlidir,bu anlam da VA lar iyidir+iyi de set edersen daha da iyi olur

NetFlix/Hulu veya Amazon v.s bunları izleyen insanların bir çoğu panelini adam gibi set edemiyorki
bir sürü şey den şikayet ediyor v.s ayrıca bunlar 4K(UHD)içerikler de bence ciddi düşük bit-rate
kullandıkları için panelin hakkını da veremiyorlar!

NF üyeliği örneğin Premium kategori 3 ise ne ala değilse 1080p dedikleri içerikleri zaten
en fazla 720p kalitesinde dir!
yani NF tam bir referance alınacak yayın yapmıyorki?

millet neden ısrarla NF izliyorum diye soruyor anlamış değilim ben bunu!
örneğin yerli işi malum DİZİ lerin bazıları çok daha iyi çekim yapıyorlar!

kısaca hakkını verecek yayın içeriklerini neredeyse hiç birisi vermiyor(yurtiçi-dışı)
UHD için min.50/60 hatta 80mbit olması gerekirken yayınlar NF de bile 13/14mbit:haha
TRT4K bile çok daha yüksek ama onda da başka sorun olduğu için yine tam hakkını veremiyor!

zaten adam gibi 4k yayın tüm dünyada yok,hepsi kırpılmış datalar olarak veriliyor
uyanıklar bir de "8K TV" ürettik diye övünüyorlar!
daha 4k adam gibi içerik yok bunlar 8k dan bahsediyorlar

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
albanez albanez Can hocam teşekkür ederim cevabınız için.Aslında bende sv685 var.Zamanında sizin sayenizde almıştım ve hala sizin film ayarlarınızı kullanmaktayım.Çok memnunum.Bu sorduğum tvler kızkardeşim için olacak.5000tl ye Philips 8505 ve 5500tl ye nano866 buldum.Onlar adına ips veya va seçimini yapmam zor.Ama sanki philips e daha yakın görmeye başladım kendimi sizin yazılarınızdan anladığım kadarıyla.Olurda aldığımda sizden film ayarlarınızı rica edicem.
Philips i nerden buldunuz hocam 5000 liraya

M Çevrimdışı

Memat

Yeni Üye
27 Eyl 2021
2
23
abilerim , büyüklerim bu tv konularına girdikçe kafam yanıyor. Sürekli yeni detaylar çıkıyor. Gözünüzü seviyim bana bi yardım edin. Sadece panel , anakart ve kronik arızalar hakkında çok birşey anlamadım ,bulamadım. ama 1 haftadır araştırmam sonucu 5 adet tv buldum:
1-Philips 58pus8505 (teknolojisi iyi ama şikayet fazla)
2-TCL 55C715 (şikayet yok genel olarak beğenilmiş ama yeni bir marka)
3-Toshiba 58UA3A63
4-Regal 65R754UA9
5-Grundig 55GFU7850B

YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM LÜTFEN!! , hangisinin paneli daha iyi , kronik problemleri yada sıkıntılı olan varmı aralarında, şimdiden Çok Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

muratalen

Yeni Üye
29 Haz 2020
7
48
Çok teşekkür ederim ilginiz için.
Hocam smart özelliğinin vasat olmasına çok takılmayın derim. Aynı şekilde kanal geçişlerinin yavaş olması, veya ses özelliklerinin diğerlerine göre daha zayıf olması, dolby atmos olmaması gibi şeyler tv seçiminde 1. tercih sebebi olmamalı çünkü bunlar ekstra şeyler. Bence önemli olan görüntü kalitesi.

Smart vasatsa alırsınız bir mi box, smart'ın kralı olur. TV'nin kendi dahilinde dolby atmos olsa ne olur olmasa ne olur mesela. Kısıtlı alan üzerine konumlandırılmış ufacık hoparlör ne kadar kaliteli ses verebilir ? Veya üretici ses konusuna neden o kadar yatırım yapsın ? Aksi takdirde rekabet gücü zayıflayacak.

Vestel'den memnun kaldıysanız yine Vestel tercih edebilirsiniz. Fakat Sony çok başka seviyede. Normal uydu yayınında fazla fark oluşturmaz ancak PS4 oyunları ve Netflix'te aradaki farkı hissedersiniz. Tamamen sizin bütçeniz ile alakalı bir şey. 9077 ile UA9800 kıyaslanacak tv değiller, Sony çok önde.

Kağıt üstündeki özelliklere göre Philips derim. Ancak Philips müşteri hizmetleri konusunda çok kötü üne sahip. Tamam hepsi kötü deniyor ama Philips daha başka seviyede kötü :)

LG IPS panel ve kenar aydınlatmalı. Philips VA panel (Ben VA'dan başka panel kullanmam bu arada), direkt aydınlatma ve HDR konusunda daha iyi.

Özellikle LG'nin HDR 10 pro'su ile ilgili çok kötü iddialar var. Hile yaptığını söylüyorlar. Aşağıdaki linklerde açıklamaları var;

Kısaca LG'nin RGB renk diziliminde üç kağıtçılık yaptığını söylüyorlar. Normal lcd tv renk diziliminde 1 sırada 3840'er adet kırmızı, yeşil ve mavi renk mevcut. Yani 3840 x 3 = 11.520 renk. LG ise çakallık yapıp her 3.'nün sonuna 1 adet beyaz renk ekliyormuş, ekran daha parlak olsun diye. Yani normal bir tv 3840'er adet kırmızı, yeşil ve mavi renk varken, LG araya beyaz eklediği için bu renklerin sayısı 2.880'e düşüyor. Benim kısıtlı bilgimden anladığım bu şekilde. Yanlışsam tecrübeli arkadaşlar müdahale eder.

Zaten bana sorarsanız LG'den OLED tv dışında tv alınmaz, 9 serisi de dahil buna.

Teknik özellik olarak Philips, ama servis durumunu veya kronik bir sorunu var mıdır emin değilim :)

RUHİTAN Çevrimdışı

RUHİTAN 

Aktif Üye
11 Tem 2021
260
64
Meraba forumdaslar 4 yillik 49ud9400 tv im led arizasi yuzunden bozuldu parca tedarigi olmadigi icin yeni tv oneriyolar
50u9500 2500 lira
55ua9600 3700 lira
55ua9800 4700 lira tavsiyelerinizi bekliyorum
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam TEKNOwest TEKNOwest hocam onerilerinizi bekliyorum
Size daha iyi fiyat önermişler doğrusu. 9800 için bana önerdikleri fiyat 4850 liraydı ama sizin TV 49 inç olduğu içindir sanırım. Benimki 42 inçdi.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
M Murat

sen de SV685 varsa halen de benim gibi kullanıyorsan,aynen yola devam et,kulağını gözünü her panele
tıka,üstelik ben de Salon da duruyor ve 46 ebatlı ama hiç de şikayetçi değilim,ebat takıntım yok diğer
Tosh da Oturma odasında o da 42lik ama ebat takıntım yine yok,şu yeni aldığım 50 lik Philips ise
arka odaya attım yaw:mutlu

bahsettiğin LGE yi o zaman direk eliyorsun,zaten o fiyatın malı değil,sana dün yazmıştım
Philips olabilir ama "izleme açısı" kötüdür! bana göre ise berbat dır,tam cephe den sıfır açıyla
ve alt dan-üst den v.s de açı veremediği için böyle bir garip durumu vardır,fazla takıntılı
olmayanlar için veya anlamayanlar için pek sorun olmasa da sizi uyarayım!

50/85x bunun haricin de iyi bir TV dir+Android sistemi de oldukça başarılıdır(hemen her şeyini
bu konuda test etmiştim,ancak ben Smart v.s özelliklerini hiç kullanmıyorum+Ambilight da dahil buna)

Not;"Açı" olayın da ise söyle bir durum vardır,zamanın da Samsung un geliştirdiği bir teknik vardı;
gerçi onu artık pek kullanmıyor... kısaca daha geniş açı veriyor bu durum da VA panel de gerçek Contrast
değeri de düşüyor! örneğin bu benim için çok önemi bir faktör dür,varsın o katman ve teknik olmasın
zaten contrast lar düşüktür ama sürekli 5/6bin v.s dense de bu küllüm yalan dır böyle bir VA da yoktur
(Sharp hariç veya AUO-Amoy hariç)üreticilerin alayı tüketicileri teknik bilgi konusun da "yemeyi"
acaip çok seviyorlar yaw:hayir

son konu ise;sürekli bir "Şikayetler" manzumeleri okuyorsunuz ve doğrudur ama olan mallar ve teknik
durumları v.s sebebler den dolayı da bunlar her MARKA için söz konusudur,bana dünya kadar insan bir alay
sorunları v.s ile gelir yıllardır,MARKA adı zikretmiyorum şimdi;ancak beni bilen bilir hangisi daha kötü veya
daha da kötü v.s diye ama bir tane "iyi" de bu arada yoktur!
yine bana göre VESTEL her şeyiyle bu konuda en iyisi veya çok daha iyidir v.s diyebilirim ama malı da
çok iyi değil derseniz ona ben bir şey diyemem,bana göre bu mallar yaklaşık aynı yaw!

ben Vestel hariç diğerlerinin hepsini çuvala koyup duvara sallıyorum!

sürekli o marka kötü bu marka yaramaz yok smartı dandik bilmem nesi yaramaz
yaw bana siz adam gibi on numara bir TV göstersenize o zaman???
hem malı süper olsun sonra teknik desteği veya kalitesi de öyle olsun sonra
Müşteri Hizmetleri de on numara olsun.....

böyle bir TV dünyası bu alem de yoktur Beyler!

Not;50/85x için settings konusun da yardımcı olurum tabiki,ancak benim ayarlarım biraz farklıdır
"FILM" izleme üzerine dir,zaten başka bir mok da izlemem;arada Spor lara takılırım ama o zaman bu ayarlarım
uygun düşmüyor değiştirmek gerekiyor ancak ben uğraşmak istemediğim için aynen devam ediyorum

sen de SV685 olduğu için sakın dalgaya düşüp onun gibi olacağını da sanma! o çok çok özel bir panel dir
bu yeni 4K paneller de el de kumanda habire bir şeyleri değiştirmek gerekiyor ki bu da beni hasta ediyor
kolum yoruldu yaw:hihi

4K veya 8K paneller den adam gibi her içeriği aynı mod dan izlemek mümkün değildir!
bundan sonra biraz pro. ayar işine girdiği için,bu tip adamlara göre paneller değildir bu TV ler!

+++

@kaya

5 kağıda Philips nerede derken,şayet bana soruyorsan,bu benim TV dir yaw:kiskis
satmak istiyorum çünkü bana uymuyor,Monitör olarak da kullanacağım için yoksa
panel den memnunum diyebilirim,niyetim 49 IPS almak ama hem fiyatlar yüksek
hem de uygun modeli de bulamadım,bulursam satacağım bu mereti,Vatan/MMarkt
ve Teknosa da manyak rakamlar var LG ve Sony den,ama bunların bazı serileri bana uyuyor
markasına da takılmıyorum zaten ama bana uyanlar bunlar ve çoğu da "Teşhir" ama
fiyatları hala ciddi yüksek 7/8 kağıt hiç 49luk 1 senelik teşhir panele verilirmi yaw?

Vatan da buldum Sony,adam 8 kağıt istiyor! 1 yıllık teşhir üstelik
sonra fiyat aldı yeniden 6700 kağıda verebilirim dedi,o da "bugün" için dedi
hastir ülen dedim ben de:hihi

üstelik bu panel açı da veremiyor! yani bana tam uymuyor
LG den var istediğim bir tane panel o daha da pahalı! yani "hastir" lik mal

yaw bu adamlar tam sopalık,millet "sıfır model" mal arıyor bunlar 1/2 senelik teşhir mallara bile
sıfır muamelesi çekiyor ayıp yahu

benim paramla 5 kağıt bile etmeyecek mala 7/8/9 kağıt istiyorlar hem de 49luk panele
"kim alacak bunu diyorum"?? adam da bana abi hemen satılır merak etme diyor dalga geçiyor benimle
ancak adamlar felaket inatlar laf aramızda,çünkü 1 sene daha geçsin bunun fiyatı belki 300/500 kağıt düşebilir
2 senelik olur ve kim alır acaba?

++

M Memat

bu şekilde sen TV alamazsın kardeşim
"şikayet" konusunu yazdım sürekli,Vestel hariç diye yola çık
zira hepsi bu anlam da kötüdür!

TCL de kötü bu arada,kim demiş şikayet yok diye,sallamasınlar haybeye böyle lafları
nereden okuyorsun bunları TF mi yoksa DH mi? bu iki forumu da salla geç

TCL ayrıca TR ye çıkardığı o bahsettiğin seri bir kere giriş/orta seviye ve de aslında
iyi de olmayan bir seridir! fiyatına göre zaten pahalıdır!

iyi TCL diyorsan çok yeni gelen o zaman C825 panele bakıver,bak bakalım kaç paraymış fiyatı
öncelikle! herifler tam uçmuş yaw,USA/Canada da bunlar "ucuzcu" ama Avrupa da aşırı pahalı!

Arçelik grubunu da ele
Vestel den ucuz yollu olabilir bazıları(şayet fazla bayılmak istemiyorsan)
Philips de aman aman değildir çünkü parasına göre konuşursam biraz pahalı düşüyor
iyi olan üst modelleri ise zaten aşırı pahalı ve de hiç değmez!

++

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
M Murat

sen de SV685 varsa halen de benim gibi kullanıyorsan,aynen yola devam et,kulağını gözünü her panele
tıka,üstelik ben de Salon da duruyor ve 46 ebatlı ama hiç de şikayetçi değilim,ebat takıntım yok diğer
Tosh da Oturma odasında o da 42lik ama ebat takıntım yine yok,şu yeni aldığım 50 lik Philips ise
arka odaya attım yaw:mutlu

bahsettiğin LGE yi o zaman direk eliyorsun,zaten o fiyatın malı değil,sana dün yazmıştım
Philips olabilir ama "izleme açısı" kötüdür! bana göre ise berbat dır,tam cephe den sıfır açıyla
ve alt dan-üst den v.s de açı veremediği için böyle bir garip durumu vardır,fazla takıntılı
olmayanlar için veya anlamayanlar için pek sorun olmasa da sizi uyarayım!

50/85x bunun haricin de iyi bir TV dir+Android sistemi de oldukça başarılıdır(hemen her şeyini
bu konuda test etmiştim,ancak ben Smart v.s özelliklerini hiç kullanmıyorum+Ambilight da dahil buna)

Not;"Açı" olayın da ise söyle bir durum vardır,zamanın da Samsung un geliştirdiği bir teknik vardı;
gerçi onu artık pek kullanmıyor... kısaca daha geniş açı veriyor bu durum da VA panel de gerçek Contrast
değeri de düşüyor! örneğin bu benim için çok önemi bir faktör dür,varsın o katman ve teknik olmasın
zaten contrast lar düşüktür ama sürekli 5/6bin v.s dense de bu küllüm yalan dır böyle bir VA da yoktur
(Sharp hariç veya AUO-Amoy hariç)üreticilerin alayı tüketicileri teknik bilgi konusun da "yemeyi"
acaip çok seviyorlar yaw:hayir

son konu ise;sürekli bir "Şikayetler" manzumeleri okuyorsunuz ve doğrudur ama olan mallar ve teknik
durumları v.s sebebler den dolayı da bunlar her MARKA için söz konusudur,bana dünya kadar insan bir alay
sorunları v.s ile gelir yıllardır,MARKA adı zikretmiyorum şimdi;ancak beni bilen bilir hangisi daha kötü veya
daha da kötü v.s diye ama bir tane "iyi" de bu arada yoktur!
yine bana göre VESTEL her şeyiyle bu konuda en iyisi veya çok daha iyidir v.s diyebilirim ama malı da
çok iyi değil derseniz ona ben bir şey diyemem,bana göre bu mallar yaklaşık aynı yaw!

ben Vestel hariç diğerlerinin hepsini çuvala koyup duvara sallıyorum!

sürekli o marka kötü bu marka yaramaz yok smartı dandik bilmem nesi yaramaz
yaw bana siz adam gibi on numara bir TV göstersenize o zaman???
hem malı süper olsun sonra teknik desteği veya kalitesi de öyle olsun sonra
Müşteri Hizmetleri de on numara olsun.....

böyle bir TV dünyası bu alem de yoktur Beyler!

Not;50/85x için settings konusun da yardımcı olurum tabiki,ancak benim ayarlarım biraz farklıdır
"FILM" izleme üzerine dir,zaten başka bir mok da izlemem;arada Spor lara takılırım ama o zaman bu ayarlarım
uygun düşmüyor değiştirmek gerekiyor ancak ben uğraşmak istemediğim için aynen devam ediyorum

sen de SV685 olduğu için sakın dalgaya düşüp onun gibi olacağını da sanma! o çok çok özel bir panel dir
bu yeni 4K paneller de el de kumanda habire bir şeyleri değiştirmek gerekiyor ki bu da beni hasta ediyor
kolum yoruldu yaw:hihi

4K veya 8K paneller den adam gibi her içeriği aynı mod dan izlemek mümkün değildir!
bundan sonra biraz pro. ayar işine girdiği için,bu tip adamlara göre paneller değildir bu TV ler!

+++

@kaya

5 kağıda Philips nerede derken,şayet bana soruyorsan,bu benim TV dir yaw:kiskis
satmak istiyorum çünkü bana uymuyor,Monitör olarak da kullanacağım için yoksa
panel den memnunum diyebilirim,niyetim 49 IPS almak ama hem fiyatlar yüksek
hem de uygun modeli de bulamadım,bulursam satacağım bu mereti,Vatan/MMarkt
ve Teknosa da manyak rakamlar var LG ve Sony den,ama bunların bazı serileri bana uyuyor
markasına da takılmıyorum zaten ama bana uyanlar bunlar ve çoğu da "Teşhir" ama
fiyatları hala ciddi yüksek 7/8 kağıt hiç 49luk 1 senelik teşhir panele verilirmi yaw?

Vatan da buldum Sony,adam 8 kağıt istiyor! 1 yıllık teşhir üstelik
sonra fiyat aldı yeniden 6700 kağıda verebilirim dedi,o da "bugün" için dedi
hastir ülen dedim ben de:hihi

üstelik bu panel açı da veremiyor! yani bana tam uymuyor
LG den var istediğim bir tane panel o daha da pahalı! yani "hastir" lik mal

yaw bu adamlar tam sopalık,millet "sıfır model" mal arıyor bunlar 1/2 senelik teşhir mallara bile
sıfır muamelesi çekiyor ayıp yahu

benim paramla 5 kağıt bile etmeyecek mala 7/8/9 kağıt istiyorlar hem de 49luk panele
"kim alacak bunu diyorum"?? adam da bana abi hemen satılır merak etme diyor dalga geçiyor benimle
ancak adamlar felaket inatlar laf aramızda,çünkü 1 sene daha geçsin bunun fiyatı belki 300/500 kağıt düşebilir
2 senelik olur ve kim alır acaba?

++

M Memat

bu şekilde sen TV alamazsın kardeşim
"şikayet" konusunu yazdım sürekli,Vestel hariç diye yola çık
zira hepsi bu anlam da kötüdür!

TCL de kötü bu arada,kim demiş şikayet yok diye,sallamasınlar haybeye böyle lafları
nereden okuyorsun bunları TF mi yoksa DH mi? bu iki forumu da salla geç

TCL ayrıca TR ye çıkardığı o bahsettiğin seri bir kere giriş/orta seviye ve de aslında
iyi de olmayan bir seridir! fiyatına göre zaten pahalıdır!

iyi TCL diyorsan çok yeni gelen o zaman C825 panele bakıver,bak bakalım kaç paraymış fiyatı
öncelikle! herifler tam uçmuş yaw,USA/Canada da bunlar "ucuzcu" ama Avrupa da aşırı pahalı!

Arçelik grubunu da ele
Vestel den ucuz yollu olabilir bazıları(şayet fazla bayılmak istemiyorsan)
Philips de aman aman değildir çünkü parasına göre konuşursam biraz pahalı düşüyor
iyi olan üst modelleri ise zaten aşırı pahalı ve de hiç değmez!

++
Abi bu kadar yaziyi usenmeden mi yaziyosin yoksa sesden metine mi döküyosun. Masallah paragraflar imla noktalamalar süper yahu?
Yazilarini Okudukca tv aleminden sogudum valla.tam 50pus8505 e karar verdim siz pekde olumlu yaklasmamissiniz. Kafam allak bullak oldu? ayni donemde 3 arkadas tv almistik vestel i alan ben diger arkadaslar arcelik ve philips almislardi iclerinde en iyi goruntu bnmdi diyebilirim ama nazara geldi galiba en once bnm tv bozuldu. Simdk gene vestele bakiorum 49ua9800 modeline nasil tv dir. Pu8505 e rakip olamaz belki ama panelk goruntusu nasildir 4 5 magazaya gittim vestel yok

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
senin kafa belli ki fazla para vermeye yanaşmıyor,bence de doğru bir düşünce bu
Vestelin serileri hk. bilgim şu an için yok,ama ilgili Vestelciler bunun için fikir verebilirler

50/8505 aslında çoğu insanı keser,ugun fiyata da bulunursa alınabilir,Smart özelliği de
iyi sayılır 1 yıl içinde sanırım5/6 defa da yazılım aldı şu anda resim kalitesi çok iyi diyebilirim
sanırım bu rakama piyasa da muadili yok gibi,2020 model olduğu için fiyatı da daha uyguna
sanırım bulunabilir++

piyasadaki 49/50/58 paneller yaklaşık hep aynıdır,ayrıca günümüz de 49" lar çoğu marka da
iyi değildir! iyisi sadece Sony/LGE de vardır ki bunlar da öyle uçan kaçan değildir+fiyatları da
epeyi pahalıdır ve sizlere tavsiye hiç etmem

50/55 lere bakın,49 lar artık belki bazı özel kişiler için uyar,o da paraya kıyacaksın
ben bu yüzden hala uygun olsun diye 49 lara bakıyorum ama hava alıyorum yaw

K Çevrimdışı

kaya.cihat92

Aktif Üye
6 Kas 2017
555
Vestelin serileri hk. bilgim şu an için yok,ama ilgili Vestelciler bunun için fikir verebilirler

50/8505 aslında çoğu insanı keser,ugun fiyata da bulunursa alınabilir,Smart özelliği de
iyi sayılır 1 yıl içinde sanırım5/6 defa da yazılım aldı şu anda resim kalitesi çok iyi diyebilirim
sanırım bu rakama piyasa da muadili yok gibi,2020 model olduğu için fiyatı da daha uyguna
sanırım bulunabilir++

piyasadaki 49/50/58 paneller yaklaşık hep aynıdır,ayrıca günümüz de 49" lar çoğu marka da
iyi değildir! iyisi sadece Sony/LGE de vardır ki bunlar da öyle uçan kaçan değildir+fiyatları da

50/55 lere bakın,49 lar artık belki bazı özel kişiler için uyar,o da paraya kıyacaksın
ben bu yüzden hala uygun olsun diye 49 lara bakıyorum ama hava alıyorum yaw

sanırım bulunabilir++

ben bu yüzden hala uygun olsun diye 49 lara bakıyorum ama hava alıyorum
??sagol abi cevaplar icin haftasonu pus8505 i aliyorum vatandan insallah

M Çevrimdışı

muratalen

Yeni Üye
29 Haz 2020
7
48
albanez albanez

Benim sv685 bozulmadığı sürece sonuna kadar alternatif aramam.Çünkü benimde smartlar ambilightla işim yok.Bilgisayara bağlı.Çok tv izlemem.Bilgisayar ekranı ve film seyretme olarak kullanıyorum.Philips 8505 kızkardeşim için olacağı için kendisi çok fazla benim sv685 ile kıyaslamaz.Youtube da kalibrasyon ayarları vermiş birisi HDR ve SDR diye.Yabancı bir forumdan almış ayarları.
Ben sizin ayarlara güveniyorum.Zahmet olmazsa müsait olduğunuzda sizden rica ederim.Teşekkür ederim.

Geri
Üst Alt