Deneyim TCL TS8132 3.1.2 Kanal 350W Dolby Atmos Soundbar

H Çevrimdışı

hsynpasha

Yeni Üye
20 Eyl 2023
2
29
TV de e-ARC açık mı? Netflix de deneme yaptınız mı?
Ekstra olarak nasil acilir bilmiyorum ama e-arc cikisina taktim kabloyu tv kumandasindan ses actigim zaman soundbari otomatik olarak algiliyor ve sesi aciyor sanirim bu acik demek. Hayir netflix paketim 4k degil o yuzden dolby yok ama prime ve disney de denedim

Merhaba ayarlardan ses cikis formatini Cok Kanalli(atlama) olarak degistirdim ve sorun duzeldi. Stereo olarak geliyormus. Bilginiz olsun ayni problemi yasarsaniz

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
238
55
netflixi de atmos pakete yükselt atmossuz hiçbir şey dinleyemez olduk bu soundbarlardan sonra :sirit

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
75
40
Ekstra olarak nasil acilir bilmiyorum ama e-arc cikisina taktim kabloyu tv kumandasindan ses actigim zaman soundbari otomatik olarak algiliyor ve sesi aciyor sanirim bu acik demek. Hayir netflix paketim 4k degil o yuzden dolby yok ama prime ve disney de denedim

Merhaba ayarlardan ses cikis formatini Cok Kanalli(atlama) olarak degistirdim ve sorun duzeldi. Stereo olarak geliyormus. Bilginiz olsun ayni problemi yasarsaniz
Prime ve Disney de Atmos olmayabilir. Açtığın içerikte Atmos simgesi olması lazım. Netflix paketini denemen lazım. Ayrıca Türkçe seslerin çoğuluğu 2 kanallı malesef. Bazı filmlerde Atmos yazıyor çünkü Orjinal dile Atmos var. Diğer soruna gelince TV markası modelini bilmiyorum. e-Arc'ı açman gerekiyor. Benim TV TCL e-Arc kapalıydı, açınca Atmos aldım. Ama Amazon ve Disney de Atmos hiç alamadım. Sadece Netflix'te alıyorum. Atmoslu içerik sayısı da kısıtlı.

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
338
Ben iki filmde Dolby atmos logosunu gördüm.soundbarda da atmosu teyit ederek "Dolby atmos"yazdı.bir filmde yazmadığı halde bar üzerinde atmos yazıyordu.resimlerini ekledim.

IMG_20230921_174625.jpg
IMG_20230921_174443.jpg
IMG_20230921_174407.jpg
IMG_20230921_174326.jpg

Benim bağlantım; box sounbara bağlı.sounbar da TV ye bağlı şeklinde.

IMG_20230921_1756322.jpg

VPN ile bağlanarak Amazon prime açtım.cogu film uhd,hdr ve Dolby atmos logolu çıktı😳
Tabii olarak bağlanmadı,VPN kapatın tekrar bağlanın uyarısı veriyor.oyle de yaptım filmlerde logo :hdr, uhd ,atmos özellikleriyle açtı.internet hızım 100 mbps bu arada.

IMG_20230921_182013.jpg

IMG_20230921_182228.jpg

Son düzenleme:
S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
238
55

TCL yine yapmış yapacağını bu fiyata 7.1.4 soundbar bravo testleri beklemek lazım ama eğer olumlu olursa testler yıkar geçer her yeri

K Çevrimdışı

Kenobi

Yeni Üye
3 Eki 2022
23
34
Q700b alın arkaya hoparlör ekleme imkanınız olur
Merhaba, arka kit nasıl bulabiliriz almaya değer mi ve sizce ne kadar verilmeli? Arka kitler bildiğimiz stereo lar gibi mi çalışıyor yoksa amaçları farklı mı?

Birde bu ses geliştirme açılmalı mı yoksa zevk meselesi mi? Sanırım kullanılacak modlar da zevke kalmış.

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
238
55
Merhaba, arka kit nasıl bulabiliriz almaya değer mi ve sizce ne kadar verilmeli? Arka kitler bildiğimiz stereo lar gibi mi çalışıyor yoksa amaçları farklı mı?

Birde bu ses geliştirme açılmalı mı yoksa zevk meselesi mi? Sanırım kullanılacak modlar da zevke kalmış.
swa9500 diye bir model ve maalesef samsung getirmiyor çünkü o zaman soundbarlar q990 fiyatına geliyor en üst modeli dampingli satıyor burada firma içi dengeyi bozmamak için getirmiyor yurtdışında zaman zaman amazonlara düşüyor ama gerçekten pahalıya geliyor

ses geliştirme keyfe bağlı modlar da ama arka kitler sadece ses 5.1 veya atmos olduğunda sahneye bağlı olarak çalışır çoğunlukla sessizdir ama tv yayınlarında filan adaptive modda her hoparlör stereo sesi çaldığından etrafınızda 360 derecelik bir ses duyma ihtimaliniz var ama dediğim gibi asli fonksiyonları sorround için oyunlarda veya filmlerde yönetmen o hoparlörden ne duymanızı istemişse onu duyarsınız

K Çevrimdışı

Kenobi

Yeni Üye
3 Eki 2022
23
34
swa9500 diye bir model ve maalesef samsung getirmiyor çünkü o zaman soundbarlar q990 fiyatına geliyor en üst modeli dampingli satıyor burada firma içi dengeyi bozmamak için getirmiyor yurtdışında zaman zaman amazonlara düşüyor ama gerçekten pahalıya geliyor

ses geliştirme keyfe bağlı modlar da ama arka kitler sadece ses 5.1 veya atmos olduğunda sahneye bağlı olarak çalışır çoğunlukla sessizdir ama tv yayınlarında filan adaptive modda her hoparlör stereo sesi çaldığından etrafınızda 360 derecelik bir ses duyma ihtimaliniz var ama dediğim gibi asli fonksiyonları sorround için oyunlarda veya filmlerde yönetmen o hoparlörden ne duymanızı istemişse onu duyarsınız
Teşekkür ederim. Yönetmenin istediği sesi hangi mod da duyuyoruz tam anlayamadım.

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
238
55
samsunglarda standart modda adaptive olursa atmos sesleri biraz daha yayıyor odaklanma sorunu oluyor TCL'de nasıl onu The Sret bilir

T Çevrimdışı

thislavigne

Yeni Üye
10 Şub 2019
15
33
Media markt da ürünün indirime girmesiyle f/p olarak dikkatimi çekti ve ürünü 15 gün önce satın aldım. Servis eve kurulumu için geldi ve Sony Tv ye earc ile baglayamadi Bluetooth ile bağladi. Niye earc ile bağlamadığını sorduğumda ise Sony Tv ler soundbar seçiyor bu soundbar uyumlu çalışmıyor deyip gitti. Tabi benim moraller bozuldu. Denemedigim ayar kalmadı, baglayamayinca optik kablo sipariş vermiştim ki bu konuya bugün tekrar girdim ve güncelleme olayını gördüm. Sürüme baktığımda eski sürüm vardı arkadaşların yazdığı talimatlara göre güncelledim ve soundbar Sony Tv ye earc ile bağlandı. Dolby atmos dahil tüm özellikler çalışıyor. Bu konuyu açan ve yorum yazıp paylaşım yapan herkese sonsuz teşekkürler. Az daha ürünü iade ediyordum beni büyük zahmetten kurtardınız…

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Media markt da ürünün indirime girmesiyle f/p olarak dikkatimi çekti ve ürünü 15 gün önce satın aldım. Servis eve kurulumu için geldi ve Sony Tv ye earc ile baglayamadi Bluetooth ile bağladi. Niye earc ile bağlamadığını sorduğumda ise Sony Tv ler soundbar seçiyor bu soundbar uyumlu çalışmıyor deyip gitti. Tabi benim moraller bozuldu. Denemedigim ayar kalmadı, baglayamayinca optik kablo sipariş vermiştim ki bu konuya bugün tekrar girdim ve güncelleme olayını gördüm. Sürüme baktığımda eski sürüm vardı arkadaşların yazdığı talimatlara göre güncelledim ve soundbar Sony Tv ye earc ile bağlandı. Dolby atmos dahil tüm özellikler çalışıyor. Bu konuyu açan ve yorum yazıp paylaşım yapan herkese sonsuz teşekkürler. Az daha ürünü iade ediyordum beni büyük zahmetten kurtardınız…
Öncelikle hayırlı olsun, sorununuzu çözdüğünüze sevindim. Malesef bilgisiz ve yetersiz servisler birşeyi beceremedi, işin içindende çıkamayınca hemen suçu başka şeylerde ararlar.

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
75
40
Öncelikle hayırlı olsun, sorununuzu çözdüğünüze sevindim. Malesef bilgisiz ve yetersiz servisler birşeyi beceremedi, işin içindende çıkamayınca hemen suçu başka şeylerde ararlar.
Ben wifi ile telefona bağlanmama rağmen otomatik güncelleme gelmedi. Nasıl yeniden deniyeceğim ki.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Ben wifi ile telefona bağlanmama rağmen otomatik güncelleme gelmedi. Nasıl yeniden deniyeceğim ki.
Soundbar kapalı konumda iken OK tuşuna 5 saniye basılı tut, sonra gelen menüde Factory Reset yap. Sonra herşeyi baştan yapabilirsin.

Soundbarı wifi ya bağlaman gerekiyor. Herşeyi sırasıyla yaparsan otomatik güncelleme gelecektir.

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
75
40
Soundbar kapalı konumda iken OK tuşuna 5 saniye basılı tut, sonra gelen menüde Factory Reset yap. Sonra herşeyi baştan yapabilirsin.

Soundbarı wifi ya bağlaman gerekiyor. Herşeyi sırasıyla yaparsan otomatik güncelleme gelecektir.
Dediklerinizi uyguladım GL 114 oldu. Güncelleme ile alakalı herhangi bir yazı gelmedi. Ama güncellemiş. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Yeni versiyonda ne gibi değişiklik geldi. Bir bilginiz var mı bu konuda.

Geri
Üst Alt