Deneyim TCL TS8132 3.1.2 Kanal 350W Dolby Atmos Soundbar

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
Riplenmiş filmlerde Atmos olmuyor genelde. Remux indirmek lazım. Remuxlarda da Sadece orjinal dildeki sesler Atmos. Türkçe Dublajlar genelde Atmos olmaz. O sesleri oynatmak için de media playere ihtiyaç var. Bu sistemle Atmos almak için sadece Disney, Netflix ve Amazonda film izlemeniz lazım.
Riplenmis filmlerde bazilarinda atmos yaziyor onlar calismaz mi? Android tv var herhangi bir program falan yuklesem?
Aynen en sevdiğim film izleme yöntemi,kesin tercihimdir :ok
zaten atmos dediğim şekilde çalışacaksa dublaj tercihim olsa bile orijinal dilde izlerdim. :sirit

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
73
39
Riplenmis filmlerde bazilarinda atmos yaziyor onlar calismaz mi? Android tv var herhangi bir program falan yuklesem?

zaten atmos dediğim şekilde çalışacaksa dublaj tercihim olsa bile orijinal dilde izlerdim. :sirit
Riplenmiş Bluray'lara genelde DD5.1 ses eklenir. Ama nadiren Orjinal TrueHD ve DTS-HD.MA eklendiği de olur. Remux verilen sunumlarda olur genelde Atmos'lar. 40 GB - 80 GB falan olur boyutları. Bir de Netflix gibi sitelerden indirilen WEB-DL ve WEBRip ler var. Onlar da DD+5.1 Atmos olabilir. Yani riplenmiş filmleri sunan siteler büyük boyutlu Atmosları riplediğinde Atmos özelliğini yitiriyor dosya. Ama Netflix tarzı siteler Atmos'u küçük boyutlu olarak verebiliyor. Bu arada youtube de gördüğüm bir videoda, WEB-DL olarak verilmiş bir film media player kullanmadan Atmos yazısının belirdiği görülüyor. Videoyu çeken bunun şans işi olduğunu söylüyor.

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
Riplenmiş Bluray'lara genelde DD5.1 ses eklenir. Ama nadiren Orjinal TrueHD ve DTS-HD.MA eklendiği de olur. Remux verilen sunumlarda olur genelde Atmos'lar. 40 GB - 80 GB falan olur boyutları. Bir de Netflix gibi sitelerden indirilen WEB-DL ve WEBRip ler var. Onlar da DD+5.1 Atmos olabilir. Yani riplenmiş filmleri sunan siteler büyük boyutlu Atmosları riplediğinde Atmos özelliğini yitiriyor dosya. Ama Netflix tarzı siteler Atmos'u küçük boyutlu olarak verebiliyor. Bu arada youtube de gördüğüm bir videoda, WEB-DL olarak verilmiş bir film media player kullanmadan Atmos yazısının belirdiği görülüyor. Videoyu çeken bunun şans işi olduğunu söylüyor.
bilgilendirmeler için teşekkür ederim. soundbar ı televizyona arc bağlantısı aracılığıyla bağladım sonra youtube ta atmos tanıtım videosu açtım ama ses gelmedi hiç bir şekilde. lisans veya başka bir sebepten midir acaba?

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
317
YouTube da 5.1 surround dışında, videoların daha üst bir ses eşliği gormedim şimdiye kadar.pc varsa demo ses indirin bir yerden onunla deneyin.
Atmos dışında ,ses diğer videolarda normal geliyordur herhal?

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
YouTube da 5.1 surround dışında, videoların daha üst bir ses eşliği gormedim şimdiye kadar.pc varsa demo ses indirin bir yerden onunla deneyin.
Atmos dışında ,ses diğer videolarda normal geliyordur herhal?
normal ses her yerde geliyor, youtube ta baktım dolby atmos videosu varmış resmi yerden, deneyeyim dedim ama ses gelmedi, çözemedim. bu bilgisayarda demo ses nereden bulabilrim? kayıpsız bir biçimde..?

M Çevrimdışı

mehmetksk 

Aktif Üye
2 Ocak 2021
115
37
Tcl cihazda ön panelde kayan yazı şeklinde gösteriyor.sizin cihazda var mı bilmiyorum.
ben buna istinaden dedim tabi.
resim_2024-01-24_174435705.png

Geri
Üst Alt