Deneyim TCL TS8132 3.1.2 Kanal 350W Dolby Atmos Soundbar

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
238
55
elektrik şebekesi sorunlu ise kapatın ama daha sağlıklı olan kapatmamaktır kondansatörler soğuyup ısınmaktan ömrünü tüketir 20 yıldır pc kullanıyorum ofisimde 7/24 açıktırlar daha bozulan olmadı işlemciler miadını doldurdu biz emekli ettik

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
TCL 8132 wifi bağlanstısı ve güncelleme

Öncelikle telefondan Wifi ağına bağlanın ve Bluetooth u açın, sonra Google Home uygulamasını açıyoruz, sırasıyla Cihaz Ekle > Yeni Cihaz > İleri diyoruz, yeni cihaz ararken Soundbar kumandasından Bluetooth tuşuna basılı tutuyoruz ve Soundbar ledinde PAIR yazınca telefon Soundbar ı bulmuş olacak, Bu Cihazı Kurmak İster misiniz deyince Evet deyip ilerleyin. Sonrasında Soundbar dan bildirim sesi gelecek, Bu Sesi Duydunuz Mu diye sorunca Evet diyoruz ve yeni ekranda TCL 8132 Cihazını İyleştirmeye Yardımcı Olun ibaresi çıkacak, Evet İstiyorum seçeneğine basın, sonrası cihaz için bir konum seçin ve ileri deyin ve karşımıza Kablosuz Ağa Bağlanın ibaresi gelince kendi ağınıza bağlanın. Zaten bağlanır bağlanmaz soundbar yeni yazılımı indirmeye başlayacaktır. Yazılım yüklenirken hiç bir şekilde müdahele etmeyin, Soundbar kapanıp açıldığında işlem tamamlanmış olacak.

S30829-160710.png

S30829-160718.png

S30829-160727.png

S30829-160748.png

S30829-160818.png

S30829-160831.png

S30829-160839.png

S30829-160848.png

S30829-160908.png

S30829-161011.png

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
75
40
TCL 8132 wifi bağlanstısı ve güncelleme

Öncelikle telefondan Wifi ağına bağlanın ve Bluetooth u açın, sonra Google Home uygulamasını açıyoruz, sırasıyla Cihaz Ekle > Yeni Cihaz > İleri diyoruz, yeni cihaz ararken Soundbar kumandasından Bluetooth tuşuna basılı tutuyoruz ve Soundbar ledinde PAIR yazınca telefon Soundbar ı bulmuş olacak, Bu Cihazı Kurmak İster misiniz deyince Evet deyip ilerleyin. Sonrasında Soundbar dan bildirim sesi gelecek, Bu Sesi Duydunuz Mu diye sorunca Evet diyoruz ve yeni ekranda TCL 8132 Cihazını İyleştirmeye Yardımcı Olun ibaresi çıkacak, Evet İstiyorum seçeneğine basın, sonrası cihaz için bir konum seçin ve ileri deyin ve karşımıza Kablosuz Ağa Bağlanın ibaresi gelince kendi ağınıza bağlanın. Zaten bağlanır bağlanmaz soundbar yeni yazılımı indirmeye başlayacaktır. Yazılım yüklenirken hiç bir şekilde müdahele etmeyin, Soundbar kapanıp açıldığında işlem tamamlanmış olacak.

Hocam ben bunları yaptım cihazı ekledim. Sizin versiyon kaçtı. Güncelleme yapmamış mı?

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
75
40
Wifi ya bağlanınca otomatik indirmesi lazım yazılımı, bendeki yazılım GL114

Dostum söylediklerini tek tek yaptım ama en son güncel versiyonu yüklemiyor, gl113 de kalıyor, ne yapmak lazım acaba
Ben bu konuşmadan önce yapmıştım. GL113 de kalmıştı. Otomatik indirme olmamıştı. Bu arada Atmos ses almak amacıyla, Soundbar'a bağlamak için Mi stick 4k düşünüyorum. 2 TB Samsung T7 harici SSD var. Bunu Stick 4K ya bağlamam gerek sanırım. Nasıl bağlarız bildiğiniz çoklayıcı falan var mı?

Z Çevrimdışı

zynl35

Yeni Üye
29 Ağu 2023
3
42
Ben bu konuşmadan önce yapmıştım. GL113 de kalmıştı. Otomatik indirme olmamıştı. Bu arada Atmos ses almak amacıyla, Soundbar'a bağlamak için Mi stick 4k düşünüyorum. 2 TB Samsung T7 harici SSD var. Bunu Stick 4K ya bağlamam gerek sanırım. Nasıl bağlarız bildiğiniz çoklayıcı falan var mı?
Acaba manuel güncelleme oluyor mu ki,çok uğraştım bir türlü güncelleme yapmadı otomatik olarak,Arc den ses alıyorum ama başka bir cihaz için hdmi bağladığımda birseyler oluyor,ses gidiyor,bu da güncelleme ile ortadan kalkacağına inanıyorum fakat nasıl gl114 e yükleyeceğim bulamıyorum,Çoklayici için Ugreen çoklayacilara bakmanı tavsiye ederim,çok kalitelidir.

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
75
40
ncelleme oluyor mu ki,çok uğraştım bir türlü güncelleme yapmadı otomatik olarak,Arc den ses alıyorum ama başka bir cihaz için hdmi bağladığımda birseyler oluyor,ses gidiyor,bu da güncelleme ile ortadan kalkacağına inanıyorum fakat nasıl gl114 e yükleyeceğim bulamıyorum,Çoklayici için Ugreen çoklayacilara bakmanı tavsiye ederim,çok kalitelidir.
Soundbar'a HDMI ile ne bağlıyorsunuz acaba?

Son düzenleme:
Z Çevrimdışı

zynl35

Yeni Üye
29 Ağu 2023
3
42
Soundbar a değil de tv ye hdmi ile digiturk bağlıyorum, bu sefer arc ile çalışan 8132 problem yapıyor sesi bir süre sonra kesiyor,arc çalışmayı durduruyor,güncelleme çözecek gibi ama güncelleme yapamıyorum

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
75
40
Soundbar a değil de tv ye hdmi ile digiturk bağlıyorum, bu sefer arc ile çalışan 8132 problem yapıyor sesi bir süre sonra kesiyor,arc çalışmayı durduruyor,güncelleme çözecek gibi ama güncelleme yapamıyorum
Ben de digitürk kullanıyorum. Bir sorun yaşamadım. Bir yerde okumuştum. Digiturk uydu alıcıları TV ye zarar verebilir o kadar ki kötü. Sagem olanlar iyi onlarda sıkıntı olmaz yazıyordu. Bu yüzden uydu alıcım maç dışında kapalı. Tv kanalları izlemiyorum zaten.

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
238
55
güncelleme çözmez çok adi digitürk receiverları ya hdmi bölücü ya da hdmi-cec olan pin girişini iptal etmeniz lazım ama çok profesyonel bir iştir ben yapamam şahsen

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
338
Samsungq700b ile tcl ts8132 fiyat olarak aynı sayılır.destekledigi ses kodekleri Samsungda daha fazla; ayrıca hdr 10+ samsungda,tcl de hlg desteği ürünün farkları gibi 🤔kararsiz kaldım.sinema izlerken, özellikle ses düzeyi alt volumlerde dahi net ve temiz hangisini tercih etmeliyim?
S sadays , The_SreT The_SreT

Alacağım ürünü hakopro 4/32 veya mibox 3 box ile kullanacağım.tv şimdilik Regal 55R752U

Geri
Üst Alt