Deneyim TCL TS8132 3.1.2 Kanal 350W Dolby Atmos Soundbar

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,571
40
Ben ürünü teslim aldım. Yalnız Atmos'lu film izlerken Atmos farkı hissediliyor. Ama soundbar üstüne kulağımı tuttuğumda üst hoparlörden ses gelip gelmediğine dair bir emare yok. Nasıl anlarız hoparlörlerin sağlam olup olmadığını?
Şöyle bir video açıp kanalları tek tek kontrol mü etseniz acaba ?

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881

PC' ye bağlama imkanı varsa diye düşündüm ama normalde ses sisteminden alınan çıkışları PC' deki ses sürücüsü yardımcı programları test edebiliyor. Bu cihazı PC' ye bağlamak için hdmi gerekir, o da ekran kartındaki bağlantı ile olur. Böyle bir kombinasyon deneme şansı olur mu? Şimdi baktım, optik giriş mevcut. PC' ye optik giriş ile bağlanarak kanalların tamamını test eden ses sürücüsü yardımcı programı denenebilir.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,571
40
PC' ye bağlama imkanı varsa diye düşündüm ama normalde ses sisteminden alınan çıkışları PC' deki ses sürücüsü yardımcı programları test edebiliyor. Bu cihazı PC' ye bağlamak için hdmi gerekir, o da ekran kartındaki bağlantı ile olur. Böyle bir kombinasyon deneme şansı olur mu? Şimdi baktım, optik giriş mevcut. PC' ye optik giriş ile bağlanarak kanalların tamamını test eden ses sürücüsü yardımcı programı denenebilir.
Bu da mantıklı, pc daha sağlıklı olur.

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
237
55

olmaz youtube nadiren 5.1 destekler bu video öyle bile olsa atmos kanallar çalışmaz

benim gönderiğim linklerde hoparlörleri tek tek test eden dosyalar da var ama iş yine dönüp dolanıp tv gönderebilecek mi true hd atmos destekleyen media player veya pc olayına geliyor

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
olmaz youtube nadiren 5.1 destekler bu video öyle bile olsa atmos kanallar çalışmaz

benim gönderiğim linklerde hoparlörleri tek tek test eden dosyalar da var ama iş yine dönüp dolanıp tv gönderebilecek mi true hd atmos destekleyen media player veya pc olayına geliyor
Yani şu an tek sağlıklı seçenek PC gibi görünüyor. Sonucu bende merak ediyorum.

Hatta TCL in PC veya başka bir oynatıcı cihaz için böyle bir test yazılımı olsaydı çok daha garanti olurdu.

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
75
40
Yani şu an tek sağlıklı seçenek PC gibi görünüyor. Sonucu bende merak ediyorum.

Hatta TCL in PC veya başka bir oynatıcı cihaz için böyle bir test yazılımı olsaydı çok daha garanti olurdu.
Netflixten atmoslu film izlerken TV de Dolby Atmos Logosu çıkıyor ama Soundbarda Dolby Surround yazıyor normal mi?

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
75
40
Hangi versiyon var soundbarda? Power tuşuyla kapatıp 5 saniye OK tuşuna basılı tut Versiyon yazar, ona gir GL ile başlar
Ona bu akşam bakacağım. Güncelleme konusunda yardım isteyebilirim. Güncelleme gelmedi.

Hocam ben işim bitince TV yi kapatıp akım korumalı prizi de kapatıyorum. Yani fişi çekiyorum. Açtığımda ise soundbar otomatik TV ile birlikte açılıyor. Ondan sonra Atmos olmuyor. Dün sorun yaşayınca HDMI eARC özelliğini TV den kapatım yeniden aktif ettim. Atmos yazısı soundbarda çıktı. Ordan anladım ki fiş çekince Atmos çıkmıyor.

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,264
Ona bu akşam bakacağım. Güncelleme konusunda yardım isteyebilirim. Güncelleme gelmedi.

Hocam ben işim bitince TV yi kapatıp akım korumalı prizi de kapatıyorum. Yani fişi çekiyorum. Açtığımda ise soundbar otomatik TV ile birlikte açılıyor. Ondan sonra Atmos olmuyor. Dün sorun yaşayınca HDMI eARC özelliğini TV den kapatım yeniden aktif ettim. Atmos yazısı soundbarda çıktı. Ordan anladım ki fiş çekince Atmos çıkmıyor.
Fişle bir alakası olduğunu sanmıyorum, çünkü bende akım korumalı priz kullanıyorum ve devamlı kapatıyorum. Bir önceki güncelleme sıkıntılı olabilir, çünkü bende sorunlar yaşamıştım. Güncellemeyi yaptıktan sonra, şuan GL114 sürümü yüklü herşey olması gerektiği gibi.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,571
40

Konudan bağımsız olarak söylüyorum, elektronik cihazlarınızı fişten kapatmanıza şaşırdım. Ben uzun süre tatile çıkmadıktan sonra hiç fişten çekmem. Bu konu hakkında çok tartışma var, fişten çekmenin zararlı olduğu ya da en azından yararlı olmadığını düşünen taraftayım. Arada sırada yeniden başlatılmalı ancak fişten çekilmemeli diye düşünüyorum. Tabi bu benim görüşüm, amacım tartışma başlatmak değil 🙂

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
75
40
Konudan bağımsız olarak söylüyorum, elektronik cihazlarınızı fişten kapatmanıza şaşırdım. Ben uzun süre tatile çıkmadıktan sonra hiç fişten çekmem. Bu konu hakkında çok tartışma var, fişten çekmenin zararlı olduğu ya da en azından yararlı olmadığını düşünen taraftayım. Arada sırada yeniden başlatılmalı ancak fişten çekilmemeli diye düşünüyorum. Tabi bu benim görüşüm, amacım tartışma başlatmak değil 🙂
Bende fişten çekme taraftarı değildim. Ta ki bir gün yayla evinde tüm elektrik ve elektronik aletlerim pert olana kadar. Yakınlara yıldırım düşmüş. Kinetik enerji LNB'den elektriği çekip önce TV alıcısını sonra TV yi patlatıyor. İnternet kablosu aracılığı ile modem patlıyor. Fişler çekili olmasına rağmen başıma bu geldi. Ben işteyken oldu olay. Yaylada çalışıyordum, yayla evinde kalıyordum. Acaba fişler takılı olsaydı yangın falan çıkar mıydı?
Tesisatlar eski olduğundan korkuyorum açıkçası.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bende fişten çekme taraftarı değildim. Ta ki bir gün yayla evinde tüm elektrik ve elektronik aletlerim pert olana kadar. Yakınlara yıldırım düşmüş. Kinetik enerji LNB'den elektriği çekip önce TV alıcısını sonra TV yi patlatıyor. İnternet kablosu aracılığı ile modem patlıyor. Fişler çekili olmasına rağmen başıma bu geldi. Ben işteyken oldu olay. Yaylada çalışıyordum, yayla evinde kalıyordum. Acaba fişler takılı olsaydı yangın falan çıkar mıydı?
Tesisatlar eski olduğundan korkuyorum açıkçası.
İşin kötü olan tarafı, söz konusu arızayı yaratan elektrik şebekesi değil. LNB' den aktarılan enerji doğrudan yıldırımın bir kısmı, modeme aktarılan enerji de telefon kablosundan geliyor. (Elektrikler kesik iken yaşadığım bir hadise olduğu için net söylüyorum.)

Geri
Üst Alt