Deneyim TCL TS8132 3.1.2 Kanal 350W Dolby Atmos Soundbar

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,263
Başlık güncellenmiştir, kısa zamanda edindiğim deneyimleri aktardım. Uzun vadede fazlasını deneme fırsatım oldukca buradan bilgilendirme yapacağım, daha tam manası ile kullanmaya başlamadım ürünü 🙂

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Başlık güncellenmiştir, kısa zamanda edindiğim deneyimleri aktardım. Uzun vadede fazlasını deneme fırsatım oldukca buradan bilgilendirme yapacağım, daha tam manası ile kullanmaya başlamadım ürünü 🙂
Son kısımları az okudum kalanını okumadım küçüklüğümden bu yana okumayı hiç sevmedim :kiskis

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
236
55
274gb mı hocam 😁 yaa bizide sürüklemeyin şu mevzuya 😂 geçenlerdede bir arkadaş 240gb bir film izleyeceğim diyordu tv box la, bana diyor dener misin tv box açıyor mu, yaa ömür törpüsü gibi bir film 240gb olur mu 😂
toplamı 274 gb arkadaşın filmi gibi değil seçerek indirebilirsin 2-3 dakikalık atmos tanıtım videoları atmos ve dts-x bazı filmlerin vurucu sahneleri müzik klipleri filan var ben de tamamını indirmedim

eline sağlık güzel inceleme olmuş bluetooth codecleri kayıplıdır pratik olarak ses almaya uygun ancak keyifli müzik dinlemeye pek uygun değildir sony'nin ldacı bile cd kalitesinin altında maksimum 900kb/s ses destekler son çiplerde qualcomm biraz atağa kalktı ama o da amiral gemisi soundbarlarda bile yok onun yerine cd kalitesinde aktarım için iphone telefonlar üzerinden airplayi androidler için google chromecast kullanabilirsin ya da homaticse abone olduğun bir müzik servisini kurup oradan dinleyebilirsin spotify hariç deezer tavsiye ederim ya da apple müzik

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
75
40
Merhaba, öncelikle hayırlı olsun. Ben de bu üründen almayı düşünüyorum. TV'im TCL 65C735. TV de Dolby Atmos desteği var. Dolby Atmos deneyimi için, atmoslu film usb sini TV ye mi takıyoruz sound bara mı? İkinci sorun Digital Platformlara girince ses gitmesi...vs sorunlar oluyor mu? Filmler için bas kalitesi nasıl? Konuşma sesleri efekt seslerinin gerisinde kalıyor mu? Konuşma sesleri net mi yani?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,822
Merhaba, öncelikle hayırlı olsun. Ben de bu üründen almayı düşünüyorum. TV'im TCL 65C735. TV de Dolby Atmos desteği var. Dolby Atmos deneyimi için, atmoslu film usb sini TV ye mi takıyoruz sound bara mı? İkinci sorun Digital Platformlara girince ses gitmesi...vs sorunlar oluyor mu? Filmler için bas kalitesi nasıl? Konuşma sesleri efekt seslerinin gerisinde kalıyor mu? Konuşma sesleri net mi yani?
TV'ye takıp oynatacaksınız.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,822
keşke samsung alsaydın yarın arkaya hoparlör ekler gerçek bir sorround deneyimi yaşardın arka kitler olmadan tüm sorround modlar sanal ve sahtedir bu arada denersen diye dh forumda torrent atmosları eklemiştim linki buraya da koyayım

tıklayınca uzantısı txt olan bir dosya iniyor txt uzantısını torrent olarak değiştirip tıklayınca bir torrent istemciniz varsa 274 gb demo iniyor artık tv boxları daha iyi test edersin :deli1
Maşallah dosya blu-ray herhalde. :hihi

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
236
55
TV'ye takıp oynatacaksınız.
media player gerekir tv usbsinden sadece netflix amazon disneyde atmos alabilirsiniz bir de bu platformların torrente düşmüş mkvlerinde yer alan dolby digital plus atmosu gerçek atmoslu (dolby true hd atmos) filmlerden atmos sesi tvler soundbarlara aktaramaz

Maşallah dosya blu-ray herhalde. :hihi
çok çeşitli dosya türleri var ama ağırlık bluray m2ts dosyaları

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
236
55
evet tvnin atmos desteği kendi hoparlörlerinden çalmak için sesi dışarıya çoğunlukla vermezler ancak TCL bu lisanslar konusunda cömert bir denemek lazım genellemek doğru olmamış arkadaş denerse biz de öğrenmiş oluruz bu aralar TCL çok ters köşe yapıyor qled panellere dolby vision lisans filan

media info ile oynattığınız filme bakın dolby true hd atmos diyorsa sese ve usbden oynatırken soundbarda atmos ışığı yanıyorsa helal olsun deriz

S Çevrimdışı

santhora

Yeni Üye
14 Ağu 2023
1
42
Merhaba. Öncelikle inceleme için teşekkürler. Ben de bu soundbar'ı araştırıyorum fakat netleştiremediğim 2 nokta var. Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.

1) Soundbar üzerindeki HDMI çıkışı ARC mı yoksa eARC mı? Sitesindeki görsellerde eARC yazıyor fakat soundbardaki hdmi çıkış bölgesinde böyle bir ibare bulamadım. Ayrıca yabancı incelemelerden eARC olmadığını okudum.

2) Hep Dolby Atmos desteğinden bahsedilmiş fakat benim elimde çokça kayıpsız DTS ses destekli film de mevcut. Soundbarın DTX-X desteği mevcut mu ya da DTS sesleri nasıl oynatıyor?

Bu iki konuda gerçekten net bilgiye ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
75
40
Merhaba,

Ben bu konuyu anlamadım.

"Soundbar ın Dolby Atmos desteği var, ayrıca harici bir cihaz takarsanız Tv Box gibi, HDR ve Dolby Vision görüntü aktarımıda yapabiliyor. Yani Soundbar ile Tv yi ARC çıkışlarından birbirine bağlıyoruz, Tv Box ımızıda Soundbar ın arkasındaki HDMI in girişine bağlıyor. Bu şekilde Soundbar görüntüyü Tv Box dan Tv ye aktarıyor." demişsiniz.

Neden arada TV Box kullanmak durumunda kalıyoruz. Soundbar görüntüyü TV'ye direkt aktaramıyor mu? Aktaramıyorsa sebebi nedir? TV de HDR ve Dolby Vision özelliği olmaması mı?

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
236
55
Merhaba,

Ben bu konuyu anlamadım.

"Soundbar ın Dolby Atmos desteği var, ayrıca harici bir cihaz takarsanız Tv Box gibi, HDR ve Dolby Vision görüntü aktarımıda yapabiliyor. Yani Soundbar ile Tv yi ARC çıkışlarından birbirine bağlıyoruz, Tv Box ımızıda Soundbar ın arkasındaki HDMI in girişine bağlıyor. Bu şekilde Soundbar görüntüyü Tv Box dan Tv ye aktarıyor." demişsiniz.

Neden arada TV Box kullanmak durumunda kalıyoruz. Soundbar görüntüyü TV'ye direkt aktaramıyor mu? Aktaramıyorsa sebebi nedir? TV de HDR ve Dolby Vision özelliği olmaması mı?
çünkü soundbarlar ve avrler görüntü ve ses aktarım cihazlarıdır görüntüyü üretemezler yani soundbarın usb girişi olsun buraya filmi takalım oynatalım gibi bir durum yok yani aktaracağı görüntüyü bir cihazın soundbara göndermesi gerekir o yüzden media player takmak gerekir

çok gelişmiş tvlerde bu gereksiz tabii ki netflix amazon ve disney filmerinin sesi soundbara tvnin arc veya e-arc girişinden aktarılabilir ama internetten indirdiğiniz filmlerin sesini tvnin usbsine bağlasanız bile soundbara aktaramazsınız

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
75
40
çünkü soundbarlar ve avrler görüntü ve ses aktarım cihazlarıdır görüntüyü üretemezler yani soundbarın usb girişi olsun buraya filmi takalım oynatalım gibi bir durum yok yani aktaracağı görüntüyü bir cihazın soundbara göndermesi gerekir o yüzden media player takmak gerekir

çok gelişmiş tvlerde bu gereksiz tabii ki netflix amazon ve disney filmerinin sesi soundbara tvnin arc veya e-arc girişinden aktarılabilir ama internetten indirdiğiniz filmlerin sesini tvnin usbsine bağlasanız bile soundbara aktaramazsınız
Sizi anlıyorum. Ama benim TV TCL 65C735. Yani bir GoogleTV. İçine her türlü android uygulaması yüklenebiliyor. Yani bahsettiğiniz mediaplayer'ı bizzat içinde barındırıyor. Öyle ki zaten çok ucuz ONVO TV'lerin arkasında ucuz mediaplaeyer lerin takılı olduğunu o şekilde android TV üretildiğini görebilirsiniz. Söylediğiniz şey pek mantıklı gelmiyor.

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
236
55
android tvler ve google tvler içerisinde ana lisansları barındırır usbden taktığınız her filmin sesini soundbara passtrough edemezsiniz netice olarak soundbarı aldığınızda zaten test edeceksiniz mantıklı mı yazmışım mantıksız mı zaten göreceğiz dediğim gibi tcl biraz daha cömert lisanslar konusunda inşallah ben yanılırım isterseniz yukarıda verdiğim linkten denemek için true hd atmos sesli m2ts dosyaları indirin dursun bir kenarda

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt