Deneyim TCL TS8132 3.1.2 Kanal 350W Dolby Atmos Soundbar

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
75
40
android tvler ve google tvler içerisinde ana lisansları barındırır usbden taktığınız her filmin sesini soundbara passtrough edemezsiniz netice olarak soundbarı aldığınızda zaten test edeceksiniz mantıklı mı yazmışım mantıksız mı zaten göreceğiz dediğim gibi rcl biraz daha cömert lisanslar konusunda inşallah ben yanılırım isterseniz yukarıda verdiğim linkten denemek için true hd atmos sesli m2ts dosyaları indirin dursun bir kenarda
Başka bir forumda tesadüfen denk geldi. Aktarımla alakalı değil. Görüntü aktarımı konusunda ben mantıksız dedim

"dolby True HD tabanlı gerçek atmos filmi tv’nin USB girişinden oynatsanız da tv’ler kopya koruması sebebiyle USB girişinden HD ses formatlarını eARC olsa bile aktarmıyor."

Yani sorumun cevabını buldum.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Üslup sıkıntılı. Üye olsam da çok uzun zamandır aktif değilim.
Sevmediğimi söyledimki sevenler nesini sevdiğini söylesin diye bana orası fazla itici geliyor ısınamadım nedendir bilinmez çok fazla reklam gelir odaklalı ilerledikleri için aradığını bulamıyorsun herşey çorba olmuş daha önce iyidi orası hesabım yok dediğime bakmayın 2000'li yılların başlarında hesabım vardı sonra bozulmaya başladılar bir daha oraya uğramadım.

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
237
55
neredeyse 19 yıldır üyeyim ben muhatap olmazsan itle kopukla sorun yok

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
75
40
Merhaba. Öncelikle inceleme için teşekkürler. Ben de bu soundbar'ı araştırıyorum fakat netleştiremediğim 2 nokta var. Bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim.

1) Soundbar üzerindeki HDMI çıkışı ARC mı yoksa eARC mı? Sitesindeki görsellerde eARC yazıyor fakat soundbardaki hdmi çıkış bölgesinde böyle bir ibare bulamadım. Ayrıca yabancı incelemelerden eARC olmadığını okudum.

2) Hep Dolby Atmos desteğinden bahsedilmiş fakat benim elimde çokça kayıpsız DTS ses destekli film de mevcut. Soundbarın DTX-X desteği mevcut mu ya da DTS sesleri nasıl oynatıyor?

Bu iki konuda gerçekten net bilgiye ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler
eARC olayına ben de taktım. Konu sahibi arkadaşımız cihazı deneyip cevap verebilirse müteşekkir olurum.

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,264
eARC olayına ben de taktım. Konu sahibi arkadaşımız cihazı deneyip cevap verebilirse müteşekkir olurum.
Şuan taşınma aşamasında olduğumda çoğu şeyle ilgilenemiyorum. Taşınma işi biraz uzadı benim malesef. Forumda fazla aktifte olamıyorum, 1 hafta sonra herşey yerine oturduğunda soundbarla alakalı her türlü sorunuzu cevaplayabilirim.

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,264
Merhaba,

Ben bu konuyu anlamadım.

"Soundbar ın Dolby Atmos desteği var, ayrıca harici bir cihaz takarsanız Tv Box gibi, HDR ve Dolby Vision görüntü aktarımıda yapabiliyor. Yani Soundbar ile Tv yi ARC çıkışlarından birbirine bağlıyoruz, Tv Box ımızıda Soundbar ın arkasındaki HDMI in girişine bağlıyor. Bu şekilde Soundbar görüntüyü Tv Box dan Tv ye aktarıyor." demişsiniz.

Neden arada TV Box kullanmak durumunda kalıyoruz. Soundbar görüntüyü TV'ye direkt aktaramıyor mu? Aktaramıyorsa sebebi nedir? TV de HDR ve Dolby Vision özelliği olmaması mı?
Harici bir Tv Box kullanmanıza gerek yok, o tamamen Android Tv ye sahip olmayanlar veya Dolby Atmos desteği olmayan tv ler içindir. Siz soundbarı direkt tv ye bağlayıp kullananilirsiniz, bende lisanslı bir Android Tv ye sahibim ancak, tv nin Android ini yeterli bulmadığımdan dolayı daha donanımlı bir tv box ( Homatics Plus ) kullanmayı tercih ediyorum.

Mesela tv nizde Dolby Atmos desteği yok, soundbar dan Dolby Atmos ses almak istiyorsunuz. Bunun için Dolby Atmos destekli harici bir oynatıcıya ihtiyaç duyuluyor. Bu şekilde soundbar görüntüyü tv ye aktardığı gibi Dolby Atmos seside cihazdan iletiyor.

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
75
40
Harici bir Tv Box kullanmanıza gerek yok, o tamamen Android Tv ye sahip olmayanlar veya Dolby Atmos desteği olmayan tv ler içindir. Siz soundbarı direkt tv ye bağlayıp kullananilirsiniz, bende lisanslı bir Android Tv ye sahibim ancak, tv nin Android ini yeterli bulmadığımdan dolayı daha donanımlı bir tv box ( Homatics Plus ) kullanmayı tercih ediyorum.

Mesela tv nizde Dolby Atmos desteği yok, soundbar dan Dolby Atmos ses almak istiyorsunuz. Bunun için Dolby Atmos destekli harici bir oynatıcıya ihtiyaç duyuluyor. Bu şekilde soundbar görüntüyü tv ye aktardığı gibi Dolby Atmos seside cihazdan iletiyor.
Detaylar için teşekkür ederim. Amazonda satın alanlardan bir yorum gördüm. "İlk başta iyi gibiydi film izlerken bas sesi konuşma seslerini bastırıyor. Bu yüzden iade ettim" demiş. Acaba ayarlamaları yapamadığı için olmuş olabilir mi. Bas rahatsız edici seviyede mi. TCL nin bir üst soundbarı için de buna benzer yorum vardı. Bası -5 e alsam dahi rahatsız edici demiş.

The_SreT Çevrimiçi

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,264
Detaylar için teşekkür ederim. Amazonda satın alanlardan bir yorum gördüm. "İlk başta iyi gibiydi film izlerken bas sesi konuşma seslerini bastırıyor. Bu yüzden iade ettim" demiş. Acaba ayarlamaları yapamadığı için olmuş olabilir mi. Bas rahatsız edici seviyede mi. TCL nin bir üst soundbarı için de buna benzer yorum vardı. Bası -5 e alsam dahi rahatsız edici demiş.
Şimdi bu kişiye göre değişir, bass -5 alındığında asla rahatsız edecek seviyede değil. En azında bass ı kısmak istediğimde beni rahatsız etmiyor.

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
75
40
71KnQt-AZlL.jpg

Amazonda satın alan biri kutunun resmini atmış eARC yazıyor kutuda. Ama neden üründe yazmıyor. Neden kullanım klavuzunda yer almıyor. Anlamak mümkün değil. TCL bu konularda eksik marka. Bilkom u aradım bu konuda Yerel bir elektronikçiye yönlendirdiler. Şaka gibi. Televizyondan biliyorum hiçbirşey bilmiyor elektronikçi. Kurulum için servis çağırmak gerekir mi ki?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
71KnQt-AZlL.jpg

Amazonda satın alan biri kutunun resmini atmış eARC yazıyor kutuda. Ama neden üründe yazmıyor. Neden kullanım klavuzunda yer almıyor. Anlamak mümkün değil. TCL bu konularda eksik marka. Bilkom u aradım bu konuda Yerel bir elektronikçiye yönlendirdiler. Şaka gibi. Televizyondan biliyorum hiçbirşey bilmiyor elektronikçi. Kurulum için servis çağırmak gerekir mi ki?
Servis kısmında çok yetersiz onlar biraz uygun fiyatlı olduğu için tercih ediliyor.

E Çevrimdışı

efsaneromeo

Aktif Üye
23 Haz 2023
75
40
Şimdi bu kişiye göre değişir, bass -5 alındığında asla rahatsız edecek seviyede değil. En azında bass ı kısmak istediğimde beni rahatsız etmiyor.
Ben ürünü teslim aldım. Yalnız Atmos'lu film izlerken Atmos farkı hissediliyor. Ama soundbar üstüne kulağımı tuttuğumda üst hoparlörden ses gelip gelmediğine dair bir emare yok. Nasıl anlarız hoparlörlerin sağlam olup olmadığını?

Geri
Üst Alt