Deneyim TCL TS8132 3.1.2 Kanal 350W Dolby Atmos Soundbar

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,265
Samsungq700b ile tcl ts8132 fiyat olarak aynı sayılır.destekledigi ses kodekleri Samsungda daha fazla; ayrıca hdr 10+ samsungda,tcl de hlg desteği ürünün farkları gibi 🤔kararsiz kaldım.sinema izlerken, özellikle ses düzeyi alt volumlerde dahi net ve temiz hangisini tercih etmeliyim?
S sadays , The_SreT The_SreT

Alacağım ürünü hakopro 4/32 veya mibox 3 box ile kullanacağım.tv şimdilik Regal 55R752U
Şimdi ben Q700b kullanmadım onun hakkında bir yorum yapamam, ancak ts8132 dende memnunum. En azından benim isteklerimi karşılıyor. Ben soundbarı Netflix, Prime Video ve Disney den film-dizi izlemek için aldım. Onun haricinde kullanmıyorum, yani standart düz bir soundbar kullanıcısıyım. Ses kısmına gelirsek aslında buda göreceli, çünkü kişiden kişiye farklılık gösterebilecek ürünler bunlar. Ses bana iyi gelirken, sana kötü gelebilir veya tam terside olabilir. Ben 8132 nin verdiği sesten çok memnunum, çok temiz güzel bir ses veriyor. Dediğin ses volumü alt olan içeriklerdede gayet iyi. Tiz ve bas ayarı yapabilme imkanıda var, bunu içeriğe göre ayarlayabilirsin.

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
238
55
ben zaten ses kalitesi olarak önermedim teknik olarak eksik bir ürün tcl arka kiti olmayan sorround veya atmos mu olur oluyor işte üreticiler üretiyor biz de kullanıyoruz

Son düzenleme:
Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,576
40
ben zaten ses kalitesi olarak önermedim teknik olarak eksik bir ürün tcl arka kiti olmayan sorround veya atmos mu olur oluyor işte üreticiler üretiyor biz de kullanıyoruz
Abi uzmanlık alanından bir soru sormak istiyorum sana;

Biliyorsun bu işi kulaklık ile yapmak istediğimiz zaman çeşitler kısıtlı;
- HW700DS var,
- JVC XP-EXT1 var,
- Dolby Dimensions diye bir kulaklık var halen satılıyor mu bilmiyorum,
- Bir de alternatif olarak Apple TV + Airpods var.

Windows'un Dolby Atmos uygulamasını denedin mi ? Mesela TV box yerine Mini PC almak çok mu gereksiz olur ? PC olunca her türlü desteği öyle veya böyle buluyorsun.

Mesela, Android olarak bu işin en babası Nvidia Shield Pro ya hani, buna 13.000 vermektense 15.000'e Mini PC almak çok mu saçma olur ? Arada güç tüketimi dışında başka ne dezavantaj olabilir ?

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
238
55
Abi uzmanlık alanından bir soru sormak istiyorum sana;

Biliyorsun bu işi kulaklık ile yapmak istediğimiz zaman çeşitler kısıtlı;
- HW700DS var,
- JVC XP-EXT1 var,
- Dolby Dimensions diye bir kulaklık var halen satılıyor mu bilmiyorum,
- Bir de alternatif olarak Apple TV + Airpods var.

Windows'un Dolby Atmos uygulamasını denedin mi ? Mesela TV box yerine Mini PC almak çok mu gereksiz olur ? PC olunca her türlü desteği öyle veya böyle buluyorsun.

Mesela, Android olarak bu işin en babası Nvidia Shield Pro ya hani, buna 13.000 vermektense 15.000'e Mini PC almak çok mu saçma olur ? Arada güç tüketimi dışında başka ne dezavantaj olabilir ?
jvc konusunu takip ediyordum ama artık bıraktım sorunları bir türlü çözemediler

hw700ds bende var 4k 30hz olduğundan hdr desteği yok bir hdmi bölücü olmadan kullanamazsın ama hdmi bölücü ile harikalar yaratabilir bayağıdır açmadım artık kızların ikisi de üniversitede diye herşeyi soundbar üzerinden izliyorum ama 9 kanalı olduğundan bayağı bir sorround hissi veriyor apple tv ve airpods üzerinden olan yalan dolan apple Allah bir dese inanma

pcden oynatım işini yıllar önce bıraktım açıkçası dolby atmos ve hdr ve dolby vision için ne kadarlık bir pc gücü gerekir bilmiyorum ancak madvr ile net ve keskin bir görüntü almak için kaç bin dolar harcayan arkadaşım en son pes etti realtek chipli zappitiye geçti bu işin görüntü anlamında kralı zidoo z9x pro veya z9xtir maalesef stream desteği olmayışı bizi hem nvidia shield pro hem zidoo 2 adet cihaz kullanmaya mecbur bırakıyor ama eğer tvin üst düey ise samsung qled veya oled veya lgnin oledlerinden stream işini tv ile halledip tek bir oynatıcı ile zidoo ile devam edebilirsin

TCL konusundan saptık özür

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
338
Amazon prime indirimi ile 7000 lira(500 lira indirim) siparişi verdim.katkilarinizdan dolayı teşekkür ederim.gönlüm samsung diyordu fakat kendi ürün tanıtım sayfasında "Samsung TV niz yoksa q semphoni gereksiz sizin için" okuyunca...

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
238
55
o ekstra özellik o özellikle ne alakası var kı 700den vazgeçtin

barbarosso Çevrimdışı

barbarosso 

Aktif Üye
7 Eki 2017
338
Q700 fiyatlari artmış ,en iyi fiyat "b" serisinde o bile 8500-9000 bandında q800c ile q 700c arasında fiyat 300 liraya kadar düşmüş.samsung un fiyatlandirma politikası ve aynı serinin kendi içinde bile özellikleri /fiyatlandırma karmaşıklığı beni gözü kapalı seçerim ben bunu dedirtmedi.hatta bir ara avr sistem toplasam veya ikinci el bir tane set olarak alsam mı diye de düşünmedim değil.sonuc olarak şimdi bir tcl soundbar ile giriş yapayım "virüs" bulasirsa sonrası Allah Kerim 😄
Selamlar saygılar forumdaslar...

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Q700 fiyatlari artmış ,en iyi fiyat "b" serisinde o bile 8500-9000 bandında q800c ile q 700c arasında fiyat 300 liraya kadar düşmüş.samsung un fiyatlandirma politikası ve aynı serinin kendi içinde bile özellikleri /fiyatlandırma karmaşıklığı beni gözü kapalı seçerim ben bunu dedirtmedi.hatta bir ara avr sistem toplasam veya ikinci el bir tane set olarak alsam mı diye de düşünmedim değil.sonuc olarak şimdi bir tcl soundbar ile giriş yapayım "virüs" bulasirsa sonrası Allah Kerim 😄
Selamlar saygılar forumdaslar...
Bu benzetmem için lütfen beni yanlış anlamayın. Tamamen samimiyetten. Daha önce başka bir konuda da sinema sistemi tavsiyesini sizlerle görüştük. Burada da tavsiyeler verildi ama bizim (daha doğrusu hanımın) bir arkadaşın örneği gibi oldu durum. Hanım anlatmıştı; "Sabah kantine geldi, Simit taze mi diye sordu, ardından Poğaçaları sordu, hepsi taze yanıtını aldıktan sonra Ben bir tost alayım dedi. :haha "

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.

H Çevrimdışı

hsynpasha

Yeni Üye
20 Eyl 2023
2
29
Fişle bir alakası olduğunu sanmıyorum, çünkü bende akım korumalı priz kullanıyorum ve devamlı kapatıyorum. Bir önceki güncelleme sıkıntılı olabilir, çünkü bende sorunlar yaşamıştım. Güncellemeyi yaptıktan sonra, şuan GL114 sürümü yüklü herşey olması gerektiği gibi.
Hocam selamlar ben de urunu yeni aldim dolby vision ve dolby atmos destekleyen philips the one tv kullaniyorum android yazilimim da GL114 ama asla dolby sinyali almiyorum soundbarda pcm audio yaziyor dolby atmoslu yapimlar izlerken prime veya disneyden sebebi nedir sizce ?

Geri
Üst Alt