Next kanky Hd açılmıyor?

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Aldığım yedeği atmayı denedim bir değişiklik yok. Kemal bey ve Taner Bey ile fabrikada tanışmıştım, eski adresim fabrikaya çok yakın idi.

digiulama digiulama da​

Ch341a proramlayıcı var sanırım son çare firma bir kurtarma yazılımı vermez ise, karğo ile gönder ona sana düzeltip yollasın,
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Siyah yazılımın içinden sadece boot dosyasını yükle , sonra çalışştır bakalım ne olacak , sonrada siyah yazılım mesela siyah yazılımolan at 0ta 26 yükle

, daha önce denemedim şimdi aklıma gedi ,en kötü alıcı açılmaz ne olacakki :sirit

boot.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
623

digiulama digiulama da​

Ch341a proramlayıcı var sanırım son çare firma bir kurtarma yazılımı vermez ise, karğo ile gönder ona sana düzeltip yollasın,

Siyah yazılımın içinden sadece boot dosyasını yükle , sonra çalışştır bakalım ne olacak , sonrada siyah yazılım mesela siyah yazılımolan at 0ta 26 yükle

, daha önce denemedim şimdi aklıma gedi ,en kötü alıcı açılmaz ne olacakki :sirit

boot.png
Yani zaten açılmıyor ? birde öyle denerim eve geçince. İlgi ve alakanız içinde ayrıca teşekkür ederim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Emmi aynen dediğin gibi, 2mb dump alma nedeni, boot dosyasından kaynaklanıyormuş. 4mb boot dosyası ile dump alınca dosya boyutuda 4mb oldu. botech 600hd yazlımı atmayı denedim, yazılım yüklendi gibi görünüyor ama açılış logosu yine next ve aynı şekilde kumanda gözünde boot sonrasında 0528 yazıp kalıyor.

Ekran-Goruntusu-164.png

4mb boot config ile tekrar deniyeyim, gerçi 2mb-4mb ile yazılımı alıyor ama düzelmiyor. flashta sorun oldu ise çözümü var mı?
Hımm,sunplusta başıma gelmişti ,8mb flasha 4 atıp deneyeyim dediğimde ,flash bir daha cevap vermedi ,sanki yazdım bir ara forumda bunu ,ama bana kalırsa ki öyle olduğunu düşünüyorum yüklerken de 2mb olduğundan flashın geriye kalanını bozuyor diye ilk aklıma gelen bu oluyor maalesef, ama bir kaç kez eraseall ile bendeki digimaster platin(8mb lik) kendine gelmişti.
Linux üzerinden de deneyebilirsin ama linux kurman lazım ,en azından virtualbox içinde kur,debian mesela,neden linux dersen ,linuxta boot komutunda config dosyası seçimi yok ,bunu 6605s.boot olarak hafızaya göre otomatik yapıyor ,(yine digimasterde denenmiştir,digimaster boot dosyası farklı tabii. )
En son çare,flashın ch ile ya üzerinde veya sökülerek programlanması ,tabii kesin bildiğim ve denediğim bir uygulama değil,çünkü elimde yok cd341 cihazı :)

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış

teraspy teraspy usta​

konuyla alakalı değil ama dün tarama yaptım yeni 2023 mavi yazılımla yeni çizgfilm kanalını tandber key güncelleme de yapmadım kendi açıldı acaba mavi yazılımda auto olabilirmi ?

A Çevrimdışı

Alonzo 

Aktif Üye
31 Tem 2019
134
aynı arkadaslar her turlu yontem denendi boot yazı ve logo kalıyor ekranda cözümü bulan varsa paylasabilirmi ne beter bir cihazmış.

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
olumsuz bu program ile tüm sürümleri denedim hic faydası olmadı
bundaki boot dosyası farklı belki, işe yarar, ama firma şöyle diyor arızalanır, büyük ihtimal flaş deşimi olması grekebilir mavi yazılım hatalı yükleme sonucu flşalı bozuyor anlşılan, bu loaderde eeprom wirite diye seçenek var daha önce denemedim , dene bakalın sonuç ne olacak

A Çevrimdışı

Alonzo 

Aktif Üye
31 Tem 2019
134
bundaki boot dosyası farklı belki, işe yarar, ama firma şöyle diyor arızalanır, büyük ihtimal flaş deşimi olması grekebilir mavi yazılım hatalı yükleme sonucu flşalı bozuyor anlşılan, bu loaderde eeprom wirite diye seçenek var daha önce denemedim , dene bakalın sonuç ne olacak
sizdeki cihazın komple yedegini alabilirmisiniz öyle denemek isterim
bu eeprom farklı birsey uyarı veriyor secilmiyor yazılım

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
sizdeki cihazın komple yedegini alabilirmisiniz öyle denemek isterim
bu eeprom farklı birsey uyarı veriyor secilmiyor yazılım
sanırın o bölüm farklı bir özellik

teraspy teraspy usta​

Aktif olunca bilgi verir ,normal rs232 ile yükleme yapınız bu gx loaderle

Moderatör tarafında düzenlendi:
teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
olumsuz bu program ile tüm sürümleri denedim hic faydası olmadı

Ben yüklemeyi denemedim ,ama sanırım flash sökülüp programlanacak olabilir ,yükleyicide tüm boot dosyaları olduğu halde açılmıyorsa ,flash sıkıntısı vardır muhtemelen diye düşünüyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt