MERAKLA BEKLENEN AWOX U5600STR 4K ANDROID TV İNCELEMESİ !

limonlusoda Çevrimdışı

limonlusoda 

Aktif Üye
16 Haz 2019
61
49
Bu arada birşey dikkatimi çekti şu sarı renk sorunu düşük çözünürlük video ve yayınlarda belirgin. 4k videolarda sanki sarı renkte sıkıntı yok gibi. YouTube da "Panasonic fresh colors in HDR" adlı 1:55 saniyelik video var test için bu videoyu seyretmelerini öneririm.

S Çevrimdışı

stylerbb

Yeni Üye
9 Haz 2019
33
45
Ben de bu tv yi alıp iade ettim. Sarı renkte ciddi sorun vardı. Servis menüsünden çok ayar denedim düzelmedi.4k youtube videolarında renkler gayet iyi. Fakat çocuklar kral şakir izlerken şakir hardal rengiydi. Sanki doğal çekimlerde değil de yazılımsal oluşturulmuş saf renklerde sarı sorun oluyor. Tv yayınında sarı saç gayet doğal tonda görünüyor çünkü.Ayrıca renklerin genelinde yeşil renk hakimdi. Fakat kimi tv sahipleri de bu sorunları yaşamadıklarını söylüyor. Mesela benim aldığım panel arka ışık konusunda çok iyiydi. Dimming yok ama o kadar homojen ışık yayan led panele hiç raslamadım. Samsung 60h7000 var bende. Awox bu konuda daha iyiydi.Fakat önceki mesajda arkadaş bu konuda sorun yaşamış. Bende kesinlikle öyle bir sorun yoktu. Ne bulutlanma ne ışık sızması.Ps4 pro performansı özellikle knack oyununda bir felaketti. Hem çözünürlük hem de renkler çok kötüydü. Knack ekranda küçük bir karakter, bütün ayrıntıları kayboldu, renkler doğru değildi, yeşil renk hakimdi.Hdmi çıkışları,ps4 video çıkış ayarlarını değiştirerek denedim sonuç değişmedi. Diğer yüksek çözünürlüklü oyunları da denedim. Bf1,cod mw remastered,bloodborne gibi.Sanki tüm oyunlarda çözünürlük düşüktü. Ayrıntılar kayboldu. Renkler soluklaştı. Buna hiç anlam veremedim çünkü 4k video izlerken öyle bir sorun yoktu.Android olması tabii büyük avantaj. Harici android marketlerden birini yükleyip istediğim uygulamaları yükleyebildim. İzlenimlerim bunlar belki faydası olur.

A Çevrimdışı

alvaro01

Aktif Üye
25 Nis 2018
92
43
Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji, teraspy teraspy, vpn apk diye degilde onceki mesajimda belirttigim gibi bir klasorun olmamasindan kaynaklaniyormus. Suan vpn uygulamalarinda" sisteminiz vpn uygulamasini desteklememektedir" diye baglanti sorunu cikiyor. Uygulama kuruluyor ama baglan dendigi zaman bu uyariyi veriyor. cesit uygulamalarda denedim sonuc ayni. baska bir kullanicida tv de boyle bir sıkıntı yok. O dosya yada klasor, temizleme asamadinda silindigi icin uygulamada boyle bir hata veriyor. sizde kendi tvlerinizde bakabilirmisiniz vpn uygulamasinda baglanti saglanacak mi? ve dosya yoneticinizde "android/data/com.android.vpndialogs.confirmdialogs" diye veya benzer bir dosya var mı? Var ise belki bende oraya kopyalayarak sorunu asabilirim yada son care orjinal rom un tekrar yuklenmesi...Tesekkurler...

Pixel Teknoloji Çevrimdışı

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji, teraspy teraspy, vpn apk diye degilde onceki mesajimda belirttigim gibi bir klasorun olmamasindan kaynaklaniyormus. Suan vpn uygulamalarinda" sisteminiz vpn uygulamasini desteklememektedir" diye baglanti sorunu cikiyor. Uygulama kuruluyor ama baglan dendigi zaman bu uyariyi veriyor. cesit uygulamalarda denedim sonuc ayni. baska bir kullanicida tv de boyle bir sıkıntı yok. O dosya yada klasor, temizleme asamadinda silindigi icin uygulamada boyle bir hata veriyor. sizde kendi tvlerinizde bakabilirmisiniz vpn uygulamasinda baglanti saglanacak mi? ve dosya yoneticinizde "android/data/com.android.vpndialogs.confirmdialogs" diye veya benzer bir dosya var mı? Var ise belki bende oraya kopyalayarak sorunu asabilirim yada son care orjinal rom un tekrar yuklenmesi...Tesekkurler...

Uygun bi zamanda bakalım, bilgi verelim :)

V Çevrimdışı

victory 

Aktif Üye
2 Ara 2017
130
z once n11 deki saticilara sorulan sorulari okudum saticiya digerlerleri 2300 satiyor siz neden 2800e satiyorsunuz demisler. Saticida turkiye ve yurtdisina ihraca ozel 2 farkli uretim var demis bunun sattigi u5600str k/s modeliymis rami islemcisi farkliylim paneli samsungmus.2300 satilanlarin paneli çin maliymis bu yuzden fark varmis.

Hic inanmadim yazdiklarina.gercek bu degil dimi.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
z once n11 deki saticilara sorulan sorulari okudum saticiya digerlerleri 2300 satiyor siz neden 2800e satiyorsunuz demisler. Saticida turkiye ve yurtdisina ihraca ozel 2 farkli uretim var demis bunun sattigi u5600str k/s modeliymis rami islemcisi farkliylim paneli samsungmus.2300 satilanlarin paneli çin maliymis bu yuzden fark varmis.

Hic inanmadim yazdiklarina.gercek bu degil dimi.

Halen şu ''Çin Malı'' ifadesine sığınacak kadar zavallı satıcılar var ise bu ülkede, Güzel ülkemin ahlaki geleceğine dair umutlarım biraz daha kaybolacak demektir.

Şu dünyada üretilen her ne olursa olsun, Araba, Kombi, Televizyon, Klima,Buzdolabı, Tuğla, Kiremit, Saç tokası, Zımba teli vs vs vs dünyada üretilen her ne var ise artık, Çin ile direkt veya dolaylı yoldan üretime yönelik bağlantısı olmayan tek bir örnek var mı çok merak ediyorum.

Haaa anladım, Awox zaten öyle muhteşem büyümüş ve Samsung LG SONY gibi markaları sollamış ve dünyaya tv ihraç etmeye başlamış ki, üstüne bir de kalite klasmanı oluşturup modaya uymuş ve ''Bunlar dandik olanlar Türkiye ye, Bunlar altın kaplama olan panelliler bunlar Avrupa'ya'' demişler.

Samimiyetle yazıyorum ki, bir kitap dahi yazmışlığım var lakin ben bile bu kadar güzel senaryo yine de yazamam.

Siz sahtekarlara ve çakallıkla geçinen satıcılara sesleniyorum.. Elimden geldiği, dilimin döndüğü, gücümün yettiği her zerreye kadar sizin gibi şeref yoksunlarının ipliğini pazara çıkartmak boynumun borcu olsun.

Bakın ben de işyerimde bu televizyondan satıyorum. 2500TL, Daha dün iki genç kardeşimiz geldi, dedim ki interneti araştırdınız mı? Orada daha ucuza var.
Ben de 2300TL ye aldım bu televizyonu. 2500TL etiket koydum üstüne, İnternette 2300tl olduğunu bile bile gelip ''Abi dükkânın hakkıdır'' diyerek mal alıyorsa bu insanlar, Sen de adam gibi insanlara doğruyu anlatacaksın, yolu göstereceksin, o hangi yolu tercih ederse onun tercihine de saygı duyacaksın o kadar.

Bu mal şu an sadece tek bir kod üzerinden üretiliyor.. Haa elbette yarın veya önümüzdeki ay veya önümüzdeki yıl karar alıp üretim materyallerini değiştirebilirler bunu zaten en başından beri belirtiyoruz. Lakin şu an üretim halen tek kod üzerinden ve hep aynı materyaller ile.

2800tl etiket koyan adam, saçma sapan yalanların ardına sığınacağına, ''Benim malım 2800tl kardeşim, ben 500TL kazanmazsam bu tv yi satmam'' diye delikanlı gibi yazsın, yine de almak isteyen var ise ''Delikanlı adammış'' diyerek alırsa alır o satıcı ile alıcı arasındaki sorun artık. Fakat kalkıp da 2300TL olanlar Çin, 2500 olanlar Taiwan, 2550 olanlar Singapur, 2600 malezya, 2800 Amariga da üretilyor derse o muhterem, buyursun gelsin buraya da yazsın da alnını karışlayalım hep birlikte.

Sıef bu tip çakallara meydan vermemek ve sadece DOĞRU bilgiyi size aktarmak adına Bu televizyonun elimizden gelen tüm teknik detaylarını inceledik, halen de inceliyoruz hem de şu zamana kadar dişe dokunur büyük destek almamış olmamıza rağmen.

Fırsat buldukça halen tv yi kurcalıyorum başka nelerini çözebilirim diye ve bu gün nihayet android recovery ve factory reset kısmını buldum ki çok da zor olmadı bunu bulmam.

İlk fırsatta U5600STR android recovery bölümüne nasıl girilir bunu video ile kısacık anlatacağım sizlere lakin bilerek tüm bilgileri biriktiyirouz ki sizlere her şeyi bir kalemde anlatabilelim elimizden geldiğince.

Şu Vpn vs konularına da vakit ayırmak istiyor olsam da arkadaşlar özellikle Türkiye geneline hitap ediyor olmamız nedeniyle cidden büyük yoğunluğumuz var, yaz dönemi de tuzu biberi oldu ki günde kaç saat uyuyabildiğimiz dahi belli değil.

@Pixel Teknoloji bir yandan, ben diğer yandan her yere yetişmeye çalışıyoruz, bu anlamda bazı gecikmelerimizi de anlayışla karşılayacağınızı umut ediyoruz :ok

A Çevrimdışı

alvaro01

Aktif Üye
25 Nis 2018
92
43
Adem Helvacı Ado, Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji üstadlar sizin gibi dürüst ve ahlaklı insanlari bulmusuz daha ne olsun hemde vatana milllete faydalı ücretsiz teknik bilgi ve çözümler uretip bunu paylasiyorsunuz bizlerle. Allah isinizi rast getirsin dogru bilgi ve çözüme ulasilacaksa beklemek hic sorun degil. Bendeki sorun belli çözümü icin orjinal rom yukleme yada baska bir yol bulunursa uygularız artık. Orjinal rom edinebilirseniz onu yukleyelim ins.Teşekkurler iyi çalışmalar....

brhn1 Çevrimdışı

brhn1

Yeni Üye
6 Ağu 2018
9
34
Merhabalar,
Dün montaja gelen arkadaşın bugün bana söylediği merkez servislerine fotoğrafları atmış ve her TV de olan bir durummuş, normalmiş sorun olmazmış,
Sinir oldum akşam karanlıkta olur bu ışık gündüz olmuyor izliyorsan sorun yok demişler,

Akşam gelip bakın diyorum gelemeyiz diyorlar,

Değişim talep ettim olumsuz cevap aldım,

Video çekip atın dediler,

THH başvursam çözüm olur mu?

S Çevrimdışı

stylerbb

Yeni Üye
9 Haz 2019
33
45
Adem Helvacı Ado, Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji üstadlar sizin gibi dürüst ve ahlaklı insanlari bulmusuz daha ne olsun hemde vatana milllete faydalı ücretsiz teknik bilgi ve çözümler uretip bunu paylasiyorsunuz bizlerle. Allah isinizi rast getirsin dogru bilgi ve çözüme ulasilacaksa beklemek hic sorun degil. Bendeki sorun belli çözümü icin orjinal rom yukleme yada baska bir yol bulunursa uygularız artık. Orjinal rom edinebilirseniz onu yukleyelim ins.Teşekkurler iyi çalışmalar....
Dos
Bu romu forumdonanimda bir arkadas paylaşmıştı. Servis modülle ilgili bir sorunu çözmek için güncelleme olarak yüklemiş. Ben de kurup denemiştim. Sıkıntı olmamıştı.
Forumdaki konunun linki de bu. Mesajlarin arasında görebilirsin.

A Çevrimdışı

alvaro01

Aktif Üye
25 Nis 2018
92
43
S stylerbb, forumdaki konuyu inceledim hatta konu acan arkadasa pm yolladim daha donus olmadi. orda paylasilan rom mu yoksa google play hatasi ve kumanda sorunlari icin paylasilan yazilimlardan biri mi bilemedim. eger rom ise siz nasil yuklediniz adem beyin yazilim yuklerken anlattigi gibi mi yoksa farkli bir yukleme yontemi ile mi?

S Çevrimdışı

stylerbb

Yeni Üye
9 Haz 2019
33
45
S stylerbb, forumdaki konuyu inceledim hatta konu acan arkadasa pm yolladim daha donus olmadi. orda paylasilan rom mu yoksa google play hatasi ve kumanda sorunlari icin paylasilan yazilimlardan biri mi bilemedim. eger rom ise siz nasil yuklediniz adem beyin yazilim yuklerken anlattigi gibi mi yoksa farkli bir yukleme yontemi ile mi?
Bu komple orjinal rom.Yalnız hatalar düzeltilmiş hali. Herhalde sorunları düzeltmek için yapılmış. Play store durduruldu hatası yok mesela. Ben fat32 formatli belleğe ana dizine attım. Tv kapalıyken usb girişine taktım. Tv yi açınca direkt kuruluma geçti. Hatta takılı unutursan her açılışta tekrar kurulum menüsüne giriyor.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ekleme yapayım. Bu romu yükleyince yazılımlar kullanıcı hesapları vs.. herşey sıfırlanıp ilk kurulum ekranına dönüyor.

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

alvaro01

Aktif Üye
25 Nis 2018
92
43
S stylerbb, valla bende paylasilan enson ki yazilimi o sekilde yukledim ayarlar sifirlandi ama sorun cozulmedi. Muhtemelen de o rom yazan dosya bir guncelleme yazilimi cunku rom yukleme isi biraz teferruatli ve sanirim root falan istiyor. zaten ilgili yerlere mail atılmıs bugun yarın ins orjinal rom gelir de yukleme isini hallederiz.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,366
64
Ben zaten o ismi örnek olarak vermiştim oysa :)
Vpn aylık olarakmı alıyorsun,bağlantının sağlanması için gerekli bilgileri giriyorsundur mutlaka ama yine de hatırlatayım,peki tv içinden apk dosyasını alma imkanı varmı acaba? ,birde şunu ekliyeyim unutmadan ,indirdiğin rom dosyasını (ben full rom olacağını sanmıyorum) pcde 7z ile çıkartmaya (açmaya) çalış bakalım ,çıkacakmı acaba,çıkarsa dosya sisteminde belki vpn kurulumu da vardır ,tabii mutlaka çıkacaktır demiyorum,bazen 7z programı bin dosyalarını açıyor- çıkartıyor,veya binwalk gibi programla da deneyebilirsin ,evde olsam mutlaka indirip denerdim :)

Geri
Üst Alt