MERAKLA BEKLENEN AWOX U5600STR 4K ANDROID TV İNCELEMESİ !

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Gerçek inceleme böyle olur işte. CPU ve gpu bilgilerini de yazabilir misiniz Adem hocam. Ayrıca TV ye göre bileşenler değişmez değil mi bizimkinde sizinkinde farklı olmaz yani selamlar.

Kendi televizyonum haricinde başka televizyondan da teyit ettim. Bileşenler kesinlikle değişmez bu üretimde. İleride olası bir donanımsal değişiklik ile üretim olursa aynen Vestel üretimlerinde olduğu gibi mutlaka sizleri bilgilendiririrz :ok

CPU GPU ilk fırsatta ama çok erken beklentiniz olmasın lütfen :ok

A Çevrimdışı

alvaro01

Aktif Üye
25 Nis 2018
92
43
Adem Helvacı Ado, Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji, üstadlar benim bir sorum vardı yukarıya yazmıştım yardımcı olma imkanınız var mı? birde 8 gb ram tespit etmissiniz ama sistem bilgilerinde 1.5 gb görunüyor?? bu ramlarin tamamını nasıl kullanırız?

A Çevrimdışı

alvaro01

Aktif Üye
25 Nis 2018
92
43
Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji, Adem Helvacı Ado , evet bu konuya attığım ilk mesajda belirttim durumu. Sistemi eski haline sıfır haline getirmenin yolu varmı? Fabrika ayarı, servis menüden reset ve son yazılımı yükledim sonuç değişmedi. Bu tv nin orjinal romu varmı temin edebilirmisiniz bu orjinal rom ile sorun giderilir mi? Teşekkür ederim, başarılar dilerim...

Pixel Teknoloji Çevrimdışı

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
Adem Helvacı Ado, Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji, üstadlar benim bir sorum vardı yukarıya yazmıştım yardımcı olma imkanınız var mı? birde 8 gb ram tespit etmissiniz ama sistem bilgilerinde 1.5 gb görunüyor?? bu ramlarin tamamını nasıl kullanırız?

Ramlerin bir kısmı elbette Android için sisteme ayrılıyor, bir kısmı tolerans payı. Saf olarak şuanda kullanıcıya yansıyan 1.5 GB gördüğümüz kadarıyla. Bununla ilgili yinede çok daha net cevap verebilmek için yetkililere soru yönelttik. Cevap geldiğinde bu cevaba güncelleme geçeceğiz :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji, Adem Helvacı Ado , evet bu konuya attığım ilk mesajda belirttim durumu. Sistemi eski haline sıfır haline getirmenin yolu varmı? Fabrika ayarı, servis menüden reset ve son yazılımı yükledim sonuç değişmedi. Bu tv nin orjinal romu varmı temin edebilirmisiniz bu orjinal rom ile sorun giderilir mi? Teşekkür ederim, başarılar dilerim...

Bi soruşturalım rom konusunu da :)

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

alvaro01

Aktif Üye
25 Nis 2018
92
43
Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji, yani sorun rom da ise ihtimal dahilinde sıkıntının giderilmesi ama rom a kalmadan da bu soruna yönelik yapılacak başka bir yöntem var ise deneyelim. Beklemedeyim kolay gelsin...

brhn1 Çevrimdışı

brhn1

Yeni Üye
6 Ağu 2018
9
34
Merhabalar,
Haftasonu HB günün indirimi kampanyasından bir adet bu üründen sipariş verdim,

Ürün salı günü geldi servis ise bugün gelip duvara montajını yapıp adeta kaçtı,

Renk testi panel kontrolü vs yapmasını istedim 55inç modellerimizde test yok dedi,

Awox ile ilgili çok şikayet oluyor görüyorum nasıl test olmaz sizin servis menüsü yok mu diye sordum ve 40inç ve altındaki modellerde var 50inç ve üzeri bu serilerde test ve servis modu yok dedi yazılım dedim son sürüm dedi adeta kaçar gibi çekip gitti arkadaş sorun olursa iade edersiniz dedi,

Şimdi akşam açar açmaz ekranı sağ alt köşede belirgin olmak üzere köşelerde sarımtırak bir renk yayılıyor ekranın ortasına doğru,

Bu kalıcı mı geçici midir hocam bilginiz varmı ileride bu sorun büyüyüp başka sorunlar yaşatır mı bilemiyorum,

Sadece siyah ekranda belli olurken mavi kırmızı gibi renklerde veya video oynarken belli olmuyor,
İade veya değişim talep etmeme gerek varmıdır

Şimdiden teşekkürler

iyi akşamlar dilerim
Selamlar

IMG_20190718_195744.jpg
IMG_20190718_195432_1.jpg
IMG_20190718_195427.jpg
IMG_20190718_195010_1.jpg
IMG_20190718_195003.jpg

limonlusoda Çevrimdışı

limonlusoda 

Aktif Üye
16 Haz 2019
61
49
Merhabalar servisin yaklaşımı çok yanlış. Bence bir markanın büyüklüğü ve kalitesi anlaşma yaptığı firmaların kalitesiyle doğru orantılıdır. Aslında cihazlar son kullanıcıya ulaşmadan teste tabi tutuluyor gözden kaçmaması gerek farz edelim ki kaçtı ve kullanıcıya ulaştı. Burada servisin sorunlu cihazı tespit Edip markanın adını lekelemeden cihazı iade ettirmesidir bana göre. Herkes aynı oranda teknoloji bilgisine sahip değil. Ben Kütahya'da yaşıyorum buradaki servis çok tatlı bir insan ama yeterli bilgiye sahip değil. Bütün kontrol ve testleri ben kendim yaptım mesela.

Cihazınızda ışık sızması var kimileri sorun yapmıyor bence bu iade için yeterli sebep ben rahatsız olurdum. Tercih sizin ileride daha başka sorunlar yaratır mı bunu bilgi sahibi arkadaşlar cevaplar geçmiş olsun diyorum.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
teraspy teraspy, clean master ve ve 360 security programlarini denedim ama memnun da kalmadim onlardan biri yapti sanirim cunku ram rom ne ararsan var temizlik olarak. bu kaniya aloha web browser i kullanirken denk geldim adres cubugundaki simgeye dokununca onun vpn oldugunu ve vpn ozelliginin acilmadigini ve bu yazmis oldugum dosyalarin olup olmadini yetki verilip verilmedigini yazdiginda gordum. Google a da yazinca boyle bir klasor ve sikinti yasiyanlari gordum ama hala sonuc bulamadim cok sıkıntı bir durum degil vpn olup olmamasi ama yarin baska bir sistem uygulamasi dosyasi gider ne bilim çökme falan olursa bilmiyorum çünkü o temizleme programlari suan nelere zarar vermis bilmiyorum.
Teraspy a sorduğunuz soru mu?
Ram konusunda ki cevabınız için inceleme yapalım geri dönüş yapalım :)
Bana sorulmamıştı soru ama ben meraktan cevaplamıştım,nede olsa linux kullanıcısıyım sevgili Pixel Teknoloji :)

A alvaro01 ;
clean master,genelde log ve artıkları temizler,acaba vpn varmı ki,bunu diğer kullanıcılar hatta Adem Helvacı Ado ve Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji cevaplıyabilir bir ihtimal ,çünkü aynı tv onlarda var,yani tvde vpn olmayabilir, tabii bu konuda emin değilim,çünkü kullanıcı değilim evde olsam tvnin yazılımına bakmaya çalışırdım,(çözüpte tabii) acaba içinde vpn.apk varmı diye (veya adı neyse) ,telefondan girdiğimden onca mblik dosyayı indirmeyeyim 1.10 gb internetim kaldı ,tanımlı :haha1

Pixel Teknoloji Çevrimdışı

Pixel Teknoloji

Aktif Üye
1 Eki 2018
369
Bana sorulmamıştı soru ama ben meraktan cevaplamıştım,nede olsa linux kullanıcısıyım sevgili Pixel Teknoloji :)

A alvaro01 ;
clean master,genelde log ve artıkları temizler,acaba vpn varmı ki,bunu diğer kullanıcılar hatta Adem Helvacı Ado ve Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji cevaplıyabilir bir ihtimal ,çünkü aynı tv onlarda var,yani tvde vpn olmayabilir, tabii bu konuda emin değilim,çünkü kullanıcı değilim evde olsam tvnin yazılımına bakmaya çalışırdım,(çözüpte tabii) acaba içinde vpn.apk varmı diye (veya adı neyse) ,telefondan girdiğimden onca mblik dosyayı indirmeyeyim 1.10 gb internetim kaldı ,tanımlı :haha1

Teşekkürler cevap için ?

A alvaro01 ;

Teşekkürler cevap için hocam ?✋ inan başımızı kaşıyacak vaktimiz yok. Olsa da öyle vpn var mı yok mu gibi detaylara zaman ayrılabilsek ? yada olmaması daha mı iyi bilemedim şimdi ??

Geri
Üst Alt