Kılavuz MB130S-E Güncel SPİ Dosyası ALLM ve 48 Bit Renk Okuma Aktifleştirme

turkomans Çevrimdışı

turkomans 

Aktif Üye
8 Ara 2019
148
31
O zaman ATI ve NVIDIA ekran kartlarında standart dışı çözünürlük ayarlarından kontrol edilerek 120 Hz görüntü alınıp alınamayacağı kontrol edilebilir. Ancak her zaman söylediğimiz gibi PANELE ZARAR VERME RİSKİ HER ZAMAN VARDIR.
Şu var bendeki macbookta bir uygulama ile istenilen çözünürlük/yenileme hızı ayarlanabiliyor, windows bilgisayarda ise ekran kartı yoksa bile intel grafik yönetecisi ile özel çözünürlük/yenileme hızı ayarı yapılıyor. Tabi yine bunların hapsine tv 60hz üzerine sinyal yok uyarısı vermişti :)))

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,739
Şu var bendeki macbookta bir uygulama ile istenilen çözünürlük/yenileme hızı ayarlanabiliyor, windows bilgisayarda ise ekran kartı yoksa bile intel grafik yönetecisi ile özel çözünürlük/yenileme hızı ayarı yapılıyor. Tabi yine bunların hapsine tv 60hz üzerine sinyal yok uyarısı vermişti :)))
Sanırım MB170'e kadar 120 Hz yazılımda da açıktı. Sizin kartınız MB180 olduğu için görüntü alınmıyor. Profil dosyası da alınamıyordu diye hatırlıyorum. @TC Yıldırım üstadın son taktığı ve görüntü aldığı kart MB170' ti diye hatırluyorum.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Nvidia ekran kartı dışında diğer kartlarda bu hz olayı olmuyor diye biliyorum .

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
konuyu okudum mb110da olur mu bu yaptığınız işlem
Nvidia ekran kartlı PC'niz varsa aşağıdaki konuya bakıp deneyin .

turkomans Çevrimdışı

turkomans 

Aktif Üye
8 Ara 2019
148
31
IMG_5808.jpg

Bir de şu durum var kullanım kılavuzunda yazan bir çözünürlük/yenileme oranına getirince de çalışıyor. Bu sizlerdeki 60hz tv’lerin kullanım kılavuzunda da var. Bakın kullanım kılavuzunda 75hz için bir çözünürlük var ona getirdim nasıl çalıştı.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
IMG_5808.jpg

Bir de şu durum var kullanım kılavuzunda yazan bir çözünürlük/yenileme oranına getirince de çalışıyor. Bu sizlerdeki 60hz tv’lerin kullanım kılavuzunda da var. Bakın kullanım kılavuzunda 75hz için bir çözünürlük var ona getirdim nasıl çalıştı.
Ekran çerçeve oranıda düşmüş kayıp var1024*768 bunu biliyorum .

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri