Kılavuz MB130S-E Güncel SPİ Dosyası ALLM ve 48 Bit Renk Okuma Aktifleştirme

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,740
IMG_5808.jpg

Bir de şu durum var kullanım kılavuzunda yazan bir çözünürlük/yenileme oranına getirince de çalışıyor. Bu sizlerdeki 60hz tv’lerin kullanım kılavuzunda da var. Bakın kullanım kılavuzunda 75hz için bir çözünürlük var ona getirdim nasıl çalıştı.
Normalde çözünürlük değeri düştüğünde daha yüksek tarama hızı değeri seçilebilir. Bunu cpu saat çarpanı, frekans değeri ve çekirdek voltajı ilişkisi gibi düşünülebilir.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ayrıca tüm kartlarda linux işletim sistemiyle farklı Hz değeri girmek mümkündür. Şu anda hazırda linux kurulu sistemim yok ama teraspy teraspy Emmi' den bilgi rica edebiliriz. Bkz. XWindow screen adjustment
teraspy teraspy Emmi'ye PC'yi HDMI ile TV'ye bağlasın HZ aşırtma testi yapınsın diyorsun.
Emmi cevap verir Aydına geliyorum beraber yaparız der :haha1

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
teraspy teraspy MB180 swprofile.txt ile benim MB130E swprofile dosyasını karşılaştırdım hiç bir fark yok aynı hatta bende daha fazla özellik var o kadar söyleyeyim yani benim MB130E'nin profil dosyası diğer MB130 cihazlardan çok farklıydı zaten SW Profile Version:111 olarak geçiyor forum da EXcomZkko EXcomZkko ya vermiştim kendi MB130 cihazında olmayan özellikleri açmıştı foruma ekliyorum yeni profil dosyalarını teraspy teraspy hocam sizde bir inceleyin.
Yani kısaca benim TV de kullandıkları profil dosyası MB180 deki ile aynı hatta benim profil dosyasında daha fazla özellik var.

Adsiz382afeebbf762523.jpg

Ve en çok dikkatimi çeken de bu işaretlediğim kısım da yazan oldu E-IB Version: MB130_OEM_QUI_EUL__V0.1.6 yazıyor profil dosyasında bile MB180 değil MB130 yazıyor nere baksam MB130 yazıyordu. teraspy teraspy hocam acaba profil dosyası da MB180 değil de MB130 diye mi alınıyor ve MB180 anakart asında MB130 un farklı bir versiyonu mu bu profil dosyası kafamda çok soru işareti bıraktı benim. Ve teraspy teraspy hocam bu MB180'nin yazılımını hiç MB130S-E ye kurmayı deneyen oldu mu hiç.
Mb130 ile 180 ayrı kart ,ama tabii işlemcisine de bakmak lazım.Ne kullanmışlar donanım olarak.Mesela mb181TC işlemci olarak MT ,mb130T ise Mstar kullanmış,büyük ihtimalle 130-E ve mb180 de ayrı işkemci kullanmışlardır .Bu benim yıllar önce yazdığım ve halen bu konuda ısrarla belirttiğim "kart farklı ama yazılım aynı" düşüncemi de doğruluyor ,çünkü bendeki tvlerden birinde mb95 ile alakalı profiller vardı :)
Ama tabii profili alırken mb180 yerine mb130 yazılıp almak denenebilir ,fakat bu kez de mb180 ile gelen lang profilini nasıl açıklayacağız :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Ayrıca tüm kartlarda linux işletim sistemiyle farklı Hz değeri girmek mümkündür. Şu anda hazırda linux kurulu sistemim yok ama teraspy teraspy Emmi' den bilgi rica edebiliriz. Bkz. XWindow screen adjustment
Bizim tv zaten kendiliğinden 100hz ,filmlerde çirkinlik olmuyor ki :hihi
teraspy teraspy Emmi'ye PC'yi HDMI ile TV'ye bağlasın HZ aşırtma testi yapınsın diyorsun.
Emmi cevap verir Aydına geliyorum beraber yaparız der :haha1
Laptop ağır taşımayam :kiskis

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
MB130 diye almayı deneyelim bir de bakalım gelecek mi.

MB180 swprofile oad kımında ne yazıyor ????
--OAD--
Dcf Name : 7335.dcf
Model ID : 29493
Oui ID: 0009df
Web Server Type : SERVER_HTTP_SECURE_TYPE
Web Download Address : s3-eu-west-1.amazonaws.com/vstlupdate
Web User Name : 17MB130
Web User Password : sndk0035
Manual OAD : Enabled
Standby OAD : Disabled
Standby OAD Led Blinking : Disabled
Ben bu işi anlamadım güncellemeyi de MB130 üzerinden alıyor MB180
teraspy teraspy
Bunları tartışmıştık zamanında sevgili Angel189,bu tv yazılımını indirmesi için server kullanıcı adı ve şifresi,hani tv gece kendi kendine açılıp yazılım arıyor(du) ya,işte o server adresine bağlanıp yazılım indirmesi için kullanılan k.adı ve şifresi.Bu işlemi de Dcf Name ve Oui ID 'ye bakarak yapar ,yani rastgele yazılım yüklemez,bunu da senin adında belirteyim :ok

Angel189 Çevrimdışı

Angel189

Süper Üye
8 Ara 2020
220
Mb130 ile 180 ayrı kart ,ama tabii işlemcisine de bakmak lazım.Ne kullanmışlar donanım olarak.Mesela mb181TC işlemci olarak MT ,mb130T ise Mstar kullanmış,büyük ihtimalle 130-E ve mb180 de ayrı işkemci kullanmışlardır .Bu benim yıllar önce yazdığım ve halen bu konuda ısrarla belirttiğim "kart farklı ama yazılım aynı" düşüncemi de doğruluyor ,çünkü bendeki tvlerden birinde mb95 ile alakalı profiller vardı :)
Ama tabii profili alırken mb180 yerine mb130 yazılıp almak denenebilir ,fakat bu kez de mb180 ile gelen lang profilini nasıl açıklayacağız :)
Denendi hocam MB130 olarak da yine bir şey gelmedi. Benim merak ettiğim MB180 yazılımını MB130 a yüklersen ne olur çöker mi yoksa çalışır mı bir ara MB130V4 anakartı V5 falan yapıyorlardı.

Angel189 Çevrimdışı

Angel189

Süper Üye
8 Ara 2020
220
Sizin bana attığını MB180swprofil.txt ile kendi MB130E profil dosyasını da karşılatırdım şunu söyleyeyim kendi MB130E profil dosyamda daha fazla özellik vardı foruma da yükledim incelersiniz diye.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Denendi hocam MB130 olarak da yine bir şey gelmedi. Benim merak ettiğim MB180 yazılımını MB130 a yüklersen ne olur çöker mi yoksa çalışır mı bir ara MB130V4 anakartı V5 falan yapıyorlardı.
Hata verir yüklenmez yada TV çöker geri dönüş olmaz şekilde brick olur.
Yanlış yazılıma karşı koruması vardır yüklenmez diye düşünüyorum .

Angel189 Çevrimdışı

Angel189

Süper Üye
8 Ara 2020
220
Hata verir yüklenmez yada TV çöker geri dönüş olmaz şekilde brick olur.
Yanlış yazılıma karşı koruması vardır yüklenmez diye düşünüyorum .
Bence de sadece şu yüzden merak ettim teraspy teraspy hocamın bana verdiği MB180 swprofile.txt sinde şu yazıyordu E-IB Version: MB130_OEM_QUI_EUL__V0.1.6 bu yüzden yüklenirse çalışabilir mi acaba diye düşündürdü beni.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri