Manyetik Kireç Önleyici Musluk Aparatları gerçekten işe yarıyormu?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
13.09.2018 herkese merhabalar sonunda iki adet manyetik kireç önleyici satın aldım.

calblocks marka 24.000 gaus güçü var diye çamaşır makineme 35 tl ye bundan aldım.Ağırlık ve özelliklerini resimlerden bakabilirsiniz.

algoo marka olanı ise 25 tl ye bulaşık makinem için aldım.

Umarım işe yarıyorlardır.

20180913_182808.jpg
20180913_182756.jpg
20180913_182745.jpg
20180913_182659.jpg
20180913_182657.jpg
20180913_182639.jpg
20180913_182616.jpg

Hayırlı olsun. Arada sırada makineleri temizlik için çalıştırırsanız, makinelerinizin ömrü kısalmaz.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
Şahsi gözlemlerim calblocks marka biraz daha uzun ve ağır.Ancak tornavidayla yaptığım çekim gücünde algoo markw biraz daha kuvveli geldi.

Aparatlar çok basit geldi içlerinde plastik aksamla yalıtılmış basit mıknatıslar var gibi öyle ahım şahım bir itme çekme gücleri yok.

acaba bu ferrit çekirdek lerden borulara tuttursak fayda sağlar mı aynı işlevi görür mi?Zira elimdeki mıknatıslar çok daha güçlü.

Screenshot_2018-09-13-18-48-50.png

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Şahsi gözlemlerim calblocks marka biraz daha uzun ve ağır.Ancak tornavidayla yaptığım çekim gücünde algoo markw biraz daha kuvveli geldi.

Aparatlar çok basit geldi içlerinde plastik aksamla yalıtılmış basit mıknatıslar var gibi öyle ahım şahım bir itme çekme gücleri yok.

acaba bu ferrit çekirdek lerden borulara tuttursak fayda sağlar mı aynı işlevi görür mi?Zira elimdeki mıknatıslar çok daha güçlü.

Screenshot_2018-09-13-18-48-50.png

Borudan çok suyun içinden geçmesi lazım bence. :alala

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
Electroworld varken sanırım elektrolux marka(kafiye gibi oldu ama) manyetik kireç önleyiciden almıştım o zamandan beri herhangi bir toz kireç önleyici olmadan arçelik marka çamaşır makinesini kullanıyoruz. Ya işe yarıyor ya da makinenin gümlemesine az kaldı bilemiyorum.:bilmiyom

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Electroworld varken sanırım elektrolux marka(kafiye gibi oldu ama) manyetik kireç önleyiciden almıştım o zamandan beri herhangi bir toz kireç önleyici olmadan arçelik marka çamaşır makinesini kullanıyoruz. Ya işe yarıyor ya da makinenin gümlemesine az kaldı bilemiyorum.:bilmiyom

Hocam makinede temizlik modu varsa ona alıp bir temizleyici/kireç önleyici ile çalıştırın.
Yoksa da 90 derecelik bir programda makine temizleyici tozla ya da kireç önleyici toz ile çalıştırın derim.

P Çevrimdışı

Pitbull

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Arkadaşlar vestel kendi sitesinde bu tür bir ürün satıyor 80TL ye onu mu almalıyız? Yoksa dışarıdan 80TL lik başka bir marka mı alalım?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
Arkadaşlar vestel kendi sitesinde bu tür bir ürün satıyor 80TL ye onu mu almalıyız? Yoksa dışarıdan 80TL lik başka bir marka mı alalım?

Kaynanamlar benden habersiz indesit çamaşır makinesi almış haliyle ariston servisi 120 liraya afederseniz kakalamış sözde indesit hotpointin kendi ürünüymüş ben konuyu incelediyseniz birini 25 liraya diğerini denemek için 35 liraya aldım.Kaynanamlar ile aralarında birkaç janjanlı görünüm farkı dışında fark görmedim içlerindeki mıknatıs bile aman aman güçlü değil.Ucuzundan alın bir tane derim hatta ado hocamın dediği gibi 2 tane alın ekleyin birbirine daha etkili olur.

Y Çevrimdışı

yavuz43

Yeni Üye
6 Nis 2020
19
39
Kaynanamlar benden habersiz indesit çamaşır makinesi almış haliyle ariston servisi 120 liraya afederseniz kakalamış sözde indesit hotpointin kendi ürünüymüş ben konuyu incelediyseniz birini 25 liraya diğerini denemek için 35 liraya aldım.Kaynanamlar ile aralarında birkaç janjanlı görünüm farkı dışında fark görmedim içlerindeki mıknatıs bile aman aman güçlü değil.Ucuzundan alın bir tane derim hatta ado hocamın dediği gibi 2 tane alın ekleyin birbirine daha etkili olur.
merhaba ürünleri tavsiye eder misiniz ya da hangisini tavsiye edersiniz işe yaradı mı?

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
aynen hocam da bu aparatlarda mıknatıs yalıtılmış yani bu ferrit mıktanısları plastik boru dışına geçirmekle aynı gibi.

Yaklaşık 10 sene önce bizim ev sahibi o mantıkla birşey takmıştı evin su girişine. Adını bilmiyorum. Ama sizin bahsettiğiniz mantıkla kireç önlüyor diyerekten almıştı. Belki bilen vardır. Etrafı mavi plastik ile çevrilmiş kuvvetli mıknatıs içeriyordu. Tesisatın giriş borusuna kelepçe tarzında iki tane takmıştı dış kısımdan. İşe yardımı derseniz psikolojik olarak yaradığını söylüyordu o zaman iyi para vermişti sonuçta :) Hatta suyun tadının bile değiştiğini söyleyecek kadar etkili :) Ama karşılaştırma yapmadığım için bilmiyorum. Ama şuna eminim tadında bir fark yoktu :)

Geri
Üst Alt