Koronavirüs aşısında heyecanlandıran haber!

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
eşim için ne yapabilirim ki zaten çok geç öğrendik.Neyse bizde yedik ozm virüsü ?
Öyle demeyin hocam bilemezsiniz. Mesela şuan sizde olsa bile henüz bulaşıcılık seviyesine ulaşmamış olabilir. Eğer size bulaştıysa bir kaç gün sonra belli olur. Yine de önleminizi alın derim ben. Arkadaşınızda 4-5 gün sürmüş belirtilerin çıkması belki sizde daha uzun sürer.

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
benim umudum tip 3 denilen en gelişmiş aşı türünde. diğer iki türden ayrılan yanı; virüse ihtiyaç duymuyor. yapay antikorlar yolu ile vücuda veriliyor. bağışıklık sistemi bu antikoru tanıyıp, işliyor vb. daha teknik kısmını araştırmak isteyen araştırsın.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Liseler açılmış sanırım, geçen bizim buradaki liseden öğrenciler çıktı, tam da eve gidiyordum. Yoldan yürüdüm temas etmiyim diye. :hihi
Üniversiteler de açılırsa durum fena.
9 ve 12. sınıflar açıldı. Tüm okullarda yazılılar yapılacakmış. Ama gidişat kötü ara tatil haftası bu hafta bundan sonra yeniden kapatma kararı alabilirler.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,243
62
Sn@meebbe öncelikle çok geçmiş olsun.Panik yapmayın,sakin olun moralinizi bozmayın,yüksek tutun..Benim yakınlarımdan da yakalanan ve atlatan çok kişi var.Sağlıkçıların dediğini yapın,ilaç verirlerse kullanın.Mümkün olduğu kadar C vitamini ve bağışıklığı yükseltici gıdalar tüketin.Arkadaşların dediği gibi kendinizi karantinaya alın,kimseye bulaştırmamak için.Tekrar geçmiş olsun.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
Sn@meebbe öncelikle çok geçmiş olsun.Panik yapmayın,sakin olun moralinizi bozmayın,yüksek tutun..Benim yakınlarımdan da yakalanan ve atlatan çok kişi var.Sağlıkçıların dediğini yapın,ilaç verirlerse kullanın.Mümkün olduğu kadar C vitamini ve bağışıklığı yükseltici gıdalar tüketin.Arkadaşların dediği gibi kendinizi karantinaya alın,kimseye bulaştırmamak için.Tekrar geçmiş olsun.
teşekkürler ederim.Allah cümlemize sağlık versin inş.?

Valla şuan en azından salı ya da kadar bekliyoruz.Sürekli koku testi yapıyorum kendi kendime.Sabah bile eşim gitti ekmek almaya dikkat şekilde hatta fırından içeri bile girmemiş maske olmasına rağmen.Aile büyüklerine haber ettik.Tek sevincimiz hamile olan baldız ve kayınpederlere 1 haftadır gitmiyoruz.Yoksa daha büyük endişe olurdu bizim için. Çok şükür bizde yeme içme yerinde.Umarım semptom göstermeyiz .Artık gösterirsekte arıcaz il Halk sağlığı müdürlüğünü.Duruma göre beni de alacaklar yada ilaç verecekler.Arkadaşa da plaquenil isimli ilaçı vermişler sabah akşam kullanın demişler .Etki mekanizmasını anlamadım ama sıtma ilacıymış işte bilinen ilaç.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
Malum siyasi görüşü sevmem bilenler bilir.Ancak bu süreçte başka sağlık bakanını gerçekten kutluyorum.Diğer illerde nasıldır bilemem ancak vaka sayıları Türkiye ortalamasının 2 katı olan Edirne de bile hergün aranıyoruz il sağlık müdürlüğü tarafından.Bilgilendirme durum sorgulaması yapılıyor.Az önce de sağlık ocağı aradı ,bir sıkıntı olursa belirti hissederseniz lütfen arayın dediler.Edirne miz böyle değildi ancak bulgar Yunanlar ziyan ettiler bizi.Şuanlık ekip arkadaşlarımda da ve hatta pozitif arkadaşın eşinde bile şükür diyeyim belirti çıkmadı.

Herkese test yapılmamasının mantığını zaten biliyordum başıma gelince iyice anladım.Bizim zaten şüpheli durumumuz var ,kanıtlı gibi yüksek ihtimal haliyle zaten semptomları gösterirsek bizde pozitif , göstermiyorsak taşıyıcıyız yada değiliz.Bu yüzden 14 günlük karantinaya alındık zaten.Atıyorum bize yapılacak testler çok daha şüpheli birilerine yapıldı ,değerlendirildi.Yani insanımız istiyor ki başım ağrıdı ben koronomuyum test yapılsın.?

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Malum siyasi görüşü sevmem bilenler bilir.Ancak bu süreçte başka sağlık bakanını gerçekten kutluyorum.Diğer illerde nasıldır bilemem ancak vaka sayıları Türkiye ortalamasının 2 katı olan Edirne de bile hergün aranıyoruz il sağlık müdürlüğü tarafından.Bilgilendirme durum sorgulaması yapılıyor.Az önce de sağlık ocağı aradı ,bir sıkıntı olursa belirti hissederseniz lütfen arayın dediler.Edirne miz böyle değildi ancak bulgar Yunanlar ziyan ettiler bizi.Şuanlık ekip arkadaşlarımda da ve hatta pozitif arkadaşın eşinde bile şükür diyeyim belirti çıkmadı.

Herkese test yapılmamasının mantığını zaten biliyordum başıma gelince iyice anladım.Bizim zaten şüpheli durumumuz var ,kanıtlı gibi yüksek ihtimal haliyle zaten semptomları gösterirsek bizde pozitif , göstermiyorsak taşıyıcıyız yada değiliz.Bu yüzden 14 günlük karantinaya alındık zaten.Atıyorum bize yapılacak testler çok daha şüpheli birilerine yapıldı ,değerlendirildi.Yani insanımız istiyor ki başım ağrıdı ben koronomuyum test yapılsın.?
Geçmiş olsun. İnşallah virüs kapmamışsınızdır. Artık herkes risk altında en yakınımızdaki kişiye bile şüpheyle bakar olduk. Bizim mahallede ilçe sağlık müdürlüğü var. Haftanın 7 günü çalışıyorlar. Filyasyon ekibinin biri geliyor biri gidiyor. Karşıdan gördüğümüz kadarıyla kontrol ve takip iyi görünüyor. Artık kurallara uymak vatandaşımıza kalmış.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
Geçmiş olsun. İnşallah virüs kapmamışsınızdır. Artık herkes risk altında en yakınımızdaki kişiye bile şüpheyle bakar olduk. Bizim mahallede ilçe sağlık müdürlüğü var. Haftanın 7 günü çalışıyorlar. Filyasyon ekibinin biri geliyor biri gidiyor. Karşıdan gördüğümüz kadarıyla kontrol ve takip iyi görünüyor. Artık kurallara uymak vatandaşımıza kalmış.
teşekkürler?

Geri
Üst Alt